Zájezdy do Champagne

Nechte se okouzlit mírně zvlněnou krajinou vinic, vyhlídkami s dominantou větrného mlýna, malebnými vesnicemi či rozlehlými podzemními prostory plnými lahví zrajícího champagne ve velkých šampaňských domech. Místní gastronomie potěší vaše chuťové pohárky.

Champagne 1

Vinice v Montagne de Reims, oblast Champagne, France
NOVINKA
Patrik Michaud

Cestomil

Patrik

Za vínem do Champagne

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • max. 8 osob

Vydejte se do kraje, kde vzniká nejslavnější šumivé víno na světě champagne. Čekají nás návštěvy velkých i malých vinařů, kulturní památky UNESCO, malebná krajina a skvělá gastronomie.

22.10. - 26.10.2024 5 dní
od 26 900 Kč
cena za osobu

Champagne

Mírně zvlněné kopce pokryté vinicemi, malebné vesnice, reprezentativní města Remeš či Châllons-en-Champagne, velké šampaňské domy s rozlehlými sklepy i malí rodinní producenti, to vše tvoří dokonalý obraz kraje Champagne. Chuťové pohárky potěší speciality jako jsou remešská šunka či růžové remešské sušenky. To vše doprovázené sklenkou šampaňského.

„„Příliš mnoho čehokoli je špatné, ale příliš mnoho šampaňského je tak akorát.“

Francis Scott Fitzgerald

Kdy do Champagne

Kostel uprostřed vinic nedaleko Épernay, Francie

Květen

V květnu je v oblasti Champagne velmi příjemná teplota do 25° C., tedy ideální podmínky pro poznávání a ochutnávky vína.

Krajina vinic kolem Épernay, Champagne

Září

Právě probíhající vinobraní krásně oživuje jinak klidné vinice. Teplota je velmi příjemná.

Sklep v Champagne, Francie

Říjen

Vinice jsou již sklizené a začínají se krásně zbarvovat do podzimního hávu. Vinařské domy zvou k návštěvě.

Jedinečné zážitky v Champagne

Návštěva velkého šampaňského domu

Ať už v Épernay, hlavním městě šampaňského nebo v Remeši navštivte některého z velkých výrobců šumivého vína. Při prohlídce Vás zavedou do rozlehlých podzemních prostor, které od nepaměti využívají pro zrání vína v lahvích. Budete okouzleni těmito prostorami a na závěr si jistě užijete i ochutnávku.

Prohlídka korunovační katedrály francouzských králů v Remeši

Při návštěvě Remeše určitě zavítejte do gotické katedrály Notre Dame, které se často přezdívá andělská. Andělé Vás přivítají již ve vstupním portálu. Uvnitř Vás okouzlí velikost interiéru a také barvy nádherných vitrážových oken. V katedrále byli od 11. století korunováni téměř všichni francouzští králové.

Výhled z majáku Verzenay

Maják ve Verzenay slouží jako skvělá vyhlídka do romanticky zvlněné krajiny Champagne lemované vinicemi již od roku 1909. V samotném majáku můžete navštívit ekomuzeum vína, kde se dozvíte více o historii vinné révy, jejím pěstování, zpracování a mnoho dalšího. Poté se nabízí vychutnání sklenky bublinek v zahradě.

Články přímo od našich průvodců

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

monako, monte carlo, azurové pobřeží

6 nej Monaka, které nesmíte minout

Poznejte mini stát, který každoročně vyhledává celosvětová smetánka, poznejte Monako.

Po stopách vylodění v Normandii aneb připomínka dne D

Normandie. Po vyslovení tohoto slova se někomu vybaví kousek francouzského pobřeží při Atlantiku, který se pyšní svou surovou krásou. Většina z nás si však Normandii spojuje s jednou z největších…

Vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, pravé Alsasko

Poznejte kouzelné vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, skryté v srdci fraqncouzského Alsaska a poznejte pravou tvář úžasného kraje vína, čápů a rozinkové bábovky!

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice

Paříž a Disneyland, pro děti i rodiče
s Cestomilkou Janou

Zájezd jsme si maximálně užili. Ubytování nás velice mile překvapilo. Veškeré pohodlí. Naše průvodkyně Jana byla alespoň pro nás nenahraditelná. Moc jí za to děkujeme. Zájezd perfektně zorganizovaný, výklad a historie nádherně popsaná. Zážitky jednoznačně Disneyland a Eiffelova věž.

Dana Křištofová

Havířov-Bludovice