Za vínem a gastronomií do Burgundska

Objevte kraj gurmánů a vyhlášených vinařství z oblasti Côte d´Or, ochutnejte šneky po burgundsku, seznamte se s rodištěm slavné dijonské hořčice a výtečných sýrů, překrásnou přírodou i nádhernými stavbami UNESCO.

Burgundsko 2

Alsasko

Za vínem do Burgundska a Alsaska

14.9. - 18.9.2022 5 dní
od 21 901 Kč
cena za osobu
Burgundsko

Cestomilka

Věrka

Krásy Burgundska a gurmánské zážitky

7.10. - 10.10.2022 4 dny
od 20 401 Kč
cena za osobu

Burgundsko

Nádherné přírodní scenérie, malebné vesničky i kouzelné zámky, gurmánské delikatesy, lahodná dijonská hořčice, prvotřídní víno. Kraj přezdívaný srdce Francie oplývá blahobytem a nabízí mnoho lákadel. Na svazích Burgundska dozrávají hrozny, speciality místní kuchyně posouvají burgundské restaurace až k michelinským hvězdám a malebná města nabízí příjemné procházky romantickými ulicemi.

„Art et le plaisir de vivre" - "Radost a umění žít“

Kdy do Burgundska

Červen

Chcete-li se vyhnout přílivu turistů, naplánujte si svou cestu do Burgundska na červen. Za návštěvu stojí určitě i festival horkovzdušných balónů v Chalon-sur-Saône nebo oslava lodí v Saint-Jean-de-Losne.

Burgundsko, Chateau de Pommard

Červenec

Máte-li rádi příjemné teploty kolem 25°C, vydejte se do Burgundska o prázdninách. Je to ideální doba na poznávání malebných vinařských vesniček, kde Vás na každém rohu zvou cedule k degustaci. Cyklisti mohou využít mnoha kilometrů značených stezek a milovníkům lodí doporučujeme některé z burgundských vodních cest a kanálů.

ŘÍJEN

Jste-li milovníky dobrého jídla a pití, pak se do Burgundska vydejte na podzim. V Dijonu se vždy touto dobou koná tradiční festival jídla a vína a v Beaune aukce vína.

Zažijte Burgundsko

Výrobna sýrů tzv. fromagerie a degustace

Jako každý z francouzských regionů tak i Burgundsko vyrábí své specifické druhy sýrů. Na burgundském sýrovém nebi září nejvýše sýr Epoisses vyráběný z kravského nepasterizovaného mléka. Jiné sýry nám zase dle svého názvu poradí, k jakému vínu se mají servírovat. Např. l`Ami du Chambertin neboli přítel Chambertinu se skvěle snoubí s víny z okolí vesnice Gevrey-Chambertin, Plaisir du Chablis (tzv. radost z Chablis) naopak skvěle chutná s bílými víny ze severních oblastí regionu z okolí vesnice Chablis.

Degustace burgundských vín

Burgundsko ve světě proslulo svými červenými víny. Ovšem návštěvník se v tomto regionu setká i s mnoha víny bílými. K oblíbeným patří víno Chablis, bílé víno z okolí města Beaune nebo Chalons. Každý znalec vína jistě už někdy slyšel jména jako Pouilly Fuissé či Puligny-Montrachet.

Tento kraj se pyšní také vinicí Romanée Conti, která produkuje nejdražší víno na světě. Ovšem i běžný konzument si vybere z místní bohaté nabídky červených vín dostupnějších cen.

Z Burgundska také pochází jeden z nejoblíbenějších francouzských aperitivů kir, který se připravuje z místního proslulého rybízového likéru a bílého vína Aligoté. Pokud byste potřebovali aperitiv o něco slavnostnějšího rázu, nahraďte bílé víno šampaňským a pochutnejte si na královském kiru.

Burgundská kuchyně

Kvalitní suroviny místní provenience, časté používání vína při vaření a dijonská hořčice. To jsou hlavní pilíře burgundské kuchyně. Vše musí být čerstvé a té nejlepší kvality. Nelze se tedy divit, že mnoho restaurací v regionu získalo nejvyšší ocenění na poli gastronomie a to tzv. michelinovskou hvězdu (v některých případech nejenom jednu). My se za ochutnávkou některé z místních specialit vydáme do některé z restaurací v Dijonu. Na jídelním lístku najdeme delikatesy jako hovězí po burgundsku, kohout na víně, králík na hořčici. Neměli bychom zapomenout zmínit žabí stehýnka nebo šneky po burgundsku. Doporučujeme si objednat rovněž typický aperitiv kir, míchaný nápoj pocházející z Burgundska. Poprvé se objevil právě v Dijonu a na jeho přípravu byl použit rybízový likér a bílé víno Aligoté.

Přečtěte si o Burgundsku na našem blogu

Traditional Alsatian half-timbered houses in old town of Colmar, decorated and illuminated at christmas time, Alsace, France

Kam se vydat za nejkrásnějšími vánočními trhy?

Čas adventu se rychle blíží a k této krásné předvánoční době patří samozřejmě adventní trhy. V předvánočním ruchu a shonu bychom si měli najít chvíli volna a naladit se na…

Černé zlato alias lanýži

Každoročně se na podzim začínají milovníci lanýžů těšit na své první úlovky. Rovněž gurmáni a gurmeti netrpělivě očekávají, až se na jídelních lístcích začnou objevovat delikatesy jako omeleta s lanýži…

Kam v Paříži za typickou francouzskou kuchyní?

Při pobytu v Paříži touží asi každý ochutnat místní kuchyni a navštívit typickou francouzskou restauraci. Víte ovšem kam zamířit, jakou cenu očekávat a co si z jídelního lístku vybrat? Připravili…

Užitečné rady na cestu – doprava v Paříži

Dovolená v Paříži je snem každého. Široké bulváry, monumentální stavby a nespočet muzeí lákají ročně tisíce turistů. A kdo jednou odhalí krásy a tajemství Paříže, ten se zamiluje do konce…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice