Za vínem a gastronomií do Burgundska

Objevte kraj gurmánů a vyhlášených vinařství z oblasti Côte d´Or, ochutnejte šneky po burgundsku, seznamte se s rodištěm slavné dijonské hořčice a výtečných sýrů, překrásnou přírodou i nádhernými stavbami UNESCO.

Burgundsko 2

Za víny Alsaské vinné stezky + Burgundska

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 14 osob

Pojeďte s námi objevit kouzelný vinařský region Alsaska a Burgundska, bohaté a kulturní regiony známé svými víny a vyhlášenou gastronomií. Čas bude i na památky UNESCO a krásná města.

Termín a cena na vyžádání
Burgundsko
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Krásy Burgundska a gurmánské zážitky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 14 osob

Poznejte kraj gurmánů a skvělého vína. Vydejte se do města Dijon, za dávnou slávou opatství Cluny, na ochutnávku vín do oblasti Côte d´Or či do Beaujolais a na degustační večeři.

Termín a cena na vyžádání

Burgundsko

Nádherné přírodní scenérie, malebné vesničky i kouzelné zámky, gurmánské delikatesy, lahodná dijonská hořčice, prvotřídní víno. Kraj přezdívaný srdce Francie oplývá blahobytem a nabízí mnoho lákadel. Na svazích Burgundska dozrávají hrozny, speciality místní kuchyně posouvají burgundské restaurace až k michelinským hvězdám a malebná města nabízí příjemné procházky romantickými ulicemi.

„Art et le plaisir de vivre - radost a umění žít.“

Kdy navštívit Burgundsko

Červen

Chcete-li se vyhnout přílivu turistů, naplánujte si svou cestu do Burgundska na červen. Za návštěvu stojí určitě i festival horkovzdušných balónů v Chalon-sur-Saône nebo oslava lodí v Saint-Jean-de-Losne.

Burgundsko, Chateau de Pommard

Červenec

Máte-li rádi příjemné teploty kolem 25°C, vydejte se do Burgundska o prázdninách. Je to ideální doba na poznávání malebných vinařských vesniček, kde vás na každém rohu zvou cedule k degustaci. Cyklisté mohou využít mnoha kilometrů značených stezek a milovníkům lodí doporučujeme některé z burgundských vodních cest a kanálů.

ŘÍJEN

Jste-li milovníky dobrého jídla a pití, pak se do Burgundska vydejte na podzim. V Dijonu se vždy touto dobou koná tradiční festival vína a kulinářských specialit a také aukce vína v Beaune.

Jedinečné zážitky v Burgundsku

Výrobna sýrů s ochutnávkou

Jako každý z francouzských regionů tak i Burgundsko vyrábí své specifické druhy sýrů. Na burgundském sýrovém nebi září nejvýše sýr Epoisses vyráběný z kravského nepasterizovaného mléka. Jiné sýry nám zase dle svého názvu poradí, k jakému vínu se mají servírovat. Např. l`Ami du Chambertin neboli přítel Chambertinu se skvěle snoubí s víny z okolí vesnice Gevrey-Chambertin, Plaisir du Chablis (tzv. radost z Chablis) naopak skvěle chutná s bílými víny ze severních oblastí regionu z okolí vesnice Chablis.

Degustace burgundských vín

Burgundsko ve světě proslulo svými červenými víny. Ovšem návštěvník se v tomto regionu setká i s mnoha víny bílými. K oblíbeným patří víno Chablis, bílé víno z okolí města Beaune nebo Chalons. Každý znalec vína jistě už někdy slyšel jména jako Pouilly Fuissé či Puligny-Montrachet.

Tento kraj se pyšní také vinicí Romanée Conti, která produkuje nejdražší víno na světě. Ovšem i běžný konzument si vybere z místní bohaté nabídky červených vín dostupnějších cen.

Z Burgundska také pochází jeden z nejoblíbenějších francouzských aperitivů, kir, který se připravuje z místního proslulého rybízového likéru a bílého vína Aligoté. Pokud byste potřebovali aperitiv o něco slavnostnějšího rázu, nahraďte bílé víno šampaňským a pochutnejte si na královském kiru.

Burgundská kuchyně

Kvalitní suroviny místní provenience, časté používání vína při vaření a dijonská hořčice. To jsou hlavní pilíře burgundské kuchyně. Vše musí být čerstvé a té nejlepší kvality. Nelze se tedy divit, že mnoho restaurací v regionu získalo nejvyšší ocenění na poli gastronomie a to tzv. michelinovskou hvězdu. Na jídelním lístku najdete delikatesy jako hovězí po burgundsku, kohout na víně, králík na hořčici a neměli byste zapomenout na žabí stehýnka nebo šneky po burgundsku.

Články přímo od našich průvodců

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

monako, monte carlo, azurové pobřeží

6 nej Monaka, které nesmíte minout

Poznejte mini stát, který každoročně vyhledává celosvětová smetánka, poznejte Monako.

Po stopách vylodění v Normandii aneb připomínka dne D

Normandie. Po vyslovení tohoto slova se někomu vybaví kousek francouzského pobřeží při Atlantiku, který se pyšní svou surovou krásou. Většina z nás si však Normandii spojuje s jednou z největších…

Vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, pravé Alsasko

Poznejte kouzelné vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, skryté v srdci fraqncouzského Alsaska a poznejte pravou tvář úžasného kraje vína, čápů a rozinkové bábovky!

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice

Paříž a Disneyland, pro děti i rodiče
s Cestomilkou Janou

Zájezd jsme si maximálně užili. Ubytování nás velice mile překvapilo. Veškeré pohodlí. Naše průvodkyně Jana byla alespoň pro nás nenahraditelná. Moc jí za to děkujeme. Zájezd perfektně zorganizovaný, výklad a historie nádherně popsaná. Zážitky jednoznačně Disneyland a Eiffelova věž.

Dana Křištofová

Havířov-Bludovice