Zájezdy do Alsaska plné zážitků

Hrázděná architektura měst, mohutné hrady, malebné vinohrady a vřelí lidé tvoří jedinečnou tvář Alsaska. Navštivte s námi vinné sklípky podél Alsaské vinné stezky a ochutnejte fantastickou kuchyni na pomezí Francie a Německa.

Alsasko a Lotrinsko 4

Patrik Michaud

Cestomil

Patrik

Za víny Alsaské vinné stezky + Burgundska

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 14 osob

Objevte s námi krásy vinařských regionů Alsaska a Burgundska a ochutnejte zcela odlišná vína i kulinářská umění. Čas bude i na památky UNESCO, krásná města, návštěvu sýrárny či muzeum automobilů v Mulhouse. 

9.10. - 13.10.2024 5 dní
od 23 900 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Lenka

To nejkrásnější z Alsaské vinné stezky

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 14 osob

Vydejte se na cestu po Alsaské vinné stezce. Ochutnejte vyhlášené ryzlinky a tramíny, objevte tradiční alsaskou kuchyni a poznejte jedny z nejkrásnějších vesniček Francie.

9.10. - 13.10.2024 5 dní
od 23 900 Kč
cena za osobu
NÁŠ TIP

Cestomilka

Lenka

Za kouzlem adventního Alsaska + Štrasburk

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 14 osob

Vydejte se za atmosférou vánočního Alsaska! Užijte si tradiční vánoční výzdobu v Colmaru či Štrasburku a navštivte adventní trhy. Ochutnejte alsaský ryzlink i místní sýrové speciality.

27.11. - 1.12.2024 5 dní
od 30 900 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Iveta

Za kouzlem adventní Basileje a Colmaru

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 16 osob

Adventní trhy v Basileji patří k těm nejkrásnějším v Evropě a Colmar k nejtypičtějším a nejmalebnějším městům Alsaska. Užijte si začátek Vánoc hned ve dvou evropských státech.

Termín a cena na vyžádání

Alsasko

Malá města a vesničky uprostřed rozlehlých vinic, hrázděná architektura, příjemná atmosféra úzkých uliček, vydatná kuchyně ovlivněná německým stylem, dodržování dávných tradic a nošení krojů - to vše je Alsasko.

„Není dobré zdraví bez dobré kuchyně a není dobré kuchyně bez dobrého vína.“

Alphonse Daudet

Kdy navštívit Alsasko

Červenec

Toto období patří mezi nejteplejší měsíce. Ideální čas pro cyklisty, kteří se mohou projet po Alsaské vinné stezce nebo využít četné cyklotrasy.

Září

To jsou ideální měsíce pro znalce bílého vína a k návštěvě řady vinobraní konajících se po celém regionu.

Alsasko - vánoční Colmar

Prosinec

Milovníci vánoční atmosféry si v Alsasku přijdou na své v období adventu. Města i vesnice jsou nádherně vánočně vyzdobená a v mnohých z nich se konají tradiční trhy.

Jedinečné zážitky v Alsasku

Degustace alsaských bílých vín

Alsasko proslulo produkcí bílých vín. Je to jediný region ve Francii, kde se na etiketě vína uvádí odrůda. Alsaská vína byla vždy v rámci Francie opomíjena, přestože dnes již dosahují velmi dobré kvality. Dnes má Alsasko svoji apelaci (AOC) a může oficiálně vyrábět víno ze sedmi schválených odrůd, např. Sylvánské zelené, Burgundské šedé a bílé, Ryzlink rýnský. Během cesty Alsaskem navštívíte místního vinaře a necháte se provést taji alsaských vín. Součástí bude i degustace několika vzorků.

Naše doporučení: Láhev bílého alsaského vína je ideálním dárkem z dovolené.

Návštěva výrobny sýru Munster s ochutnávkou

Mezi nejznámější sýry vyráběné v Alsasku patří sýr Munster. Jeho typickým znakem je béžovovo-oranžová barva kůrky. Existuje několik hypotéz o tom, kdy se začal sýr vyrábět. Někteří tvrdí, že recept na něj zde zanechal irský mnich, když procházel krajem ve 4. století. Jiný zdroj říká, že tradici výroby sýru přinesly do oblasti církevní řády za vlády franckého krále Karla Velikého v 9. století.

Sýr Munster je vyráběn z kravského mléka. Správně musí zrát minimálně 14 dní v případě menší velikosti, 21 dní je minimální doba zrání pro větší kolo sýra. Jak poznáte, že je sýr Munster správně zralý? Měl by se táhnout za nožem a aromaticky vonět. Během návštěvy výrobny tohoto výborného sýru poodhalíte celý proces jeho vzniku a samozřejmě ochutnáte.

Alsaská kuchyně

Alsaská kuchyně v sobě elegantně kombinuje prvky německé s francouzskými. Kysané zelí, klobásky a sladkovodní ryby jsou pochutiny typické pro německou kuchyni. V Alsasku Vám je ovšem naservírují
ve francouzském stylu. Mezi nejoblíbenější pokrmy se řadí choucroute – kysané zelí s klobásami a dalšími uzeninami. Přestože jste ve Francii, v Alsasku k choucroutu dostanete místo vína zdejší lahodné pivo. Máte-li chuť na něco lehčího, objednejte si pstruha na modro nebo dušené sladkovodní ryby v ryzlinku (matelote). Dezerty a sladkosti jsou také inspirovány německou kuchyní. Alsasané mají rádi bábovku či perník. Ovocné koláče pak nejčastěji plní mirabelkami a třešněmi.

Články přímo od našich průvodců

Vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, pravé Alsasko

Poznejte kouzelné vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, skryté v srdci fraqncouzského Alsaska a poznejte pravou tvář úžasného kraje vína, čápů a rozinkové bábovky!

Město Colmar: Poznejte alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Alsasko

Alsaská vinná stezka na kole i pěšky

Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé mluví francouzsky i německy, vinná réva má ideální podmínky pro svůj růst…

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Alsaské vinné stezky
s Cestomilkou Věrkou

„Dobrý den, chtěl bych vám touto cestou ještě jednou poděkovat za to, že cestování se dá dělat i jinak než s klasickou cestovní kanceláří či individuálně. Věřím tomu, že každý kdo to zkusí cestovat s Cestomily, nebude chtít cestovat jinak. Doufám, že brzy dokončíme náš rozhovor o naší budoucí zahraniční cestě, opět s vaší kanceláří. Ještě jednou díky. Vrcholně spokojení“

Jandákovi

Praha

Za víny Alsaské vinné stezky + Burgundska
s Cestomilem Patrikem

„Dobrý den, zájezd se nám velice líbil. Bylo to náročné, ale krásné. Minulý rok jsme s vámi byli s tchánem v Toskánsku, letos ve Francii a rádi se někam za vínem podíváme i příští rok. Pokusím se vyjádřit v bodech, co se mi líbilo. Skvělá organizace, příjemný průvodce – myslím, že velká výhoda byla, že byl rodilý mluvčí. Patrik byl velmi milý a ochotný, myslím, že nám ve všem vyhověl i nad rámec služeb garantovaných před zájezdem, např. nás zavezl večer do města, doporučil dobré restaurace, pomohl při zdravotních obtížích sehnat lékárnu, atd.

Tomáš Šuhaj

Praha

Za víny Alsaské vinné stezky + Burgundska
s Cestomilkou Ivanou

„Putování po dvou vinařských regionech Francie pro nás bylo velmi příjemné. Super servis průvodce, pěkné hotýlky a možná mohlo být o něco lepší auto, ale to byl jen malý šmouh na jinak dokonalém zájezdu za vínem. Těšíme se příští rok.“

Petr Ondruch

Klatovy

To nejkrásnější z Alsaské vinné stezky
s Cestomilkou Věrkou

Milé Cestomilky, srdečně zdravím z Chrudimi. Konečně se dostávám k tomu abych poděkovala za skvělý zájezd do Alsaska. Program byl perfektní, stejně jako naše průvodkyně Věra. Už jsme toho hodně procestovali, ale tentokrát jsme si výlet opravdu užili bez toho, že bychom museli něco řešit, objednávat, atd. Vyšlo nám i počasí a díky tomu jsme viděli stále ještě rozkvetlé ulice a právě sklizené vinice.

Libuše Strouhalová

Chrudim