To nejlepší z Rigy + přímořské letovisko Jurmala

Objevte kouzlo hlavní metropole Lotyšska. Užijte si pohled na secesní krásu města, zavítejte do muzea KGB i do největší tržní haly východní Evropy. Vychutnejte si odpočinek v přímořském letovisku Jurmala i příjemnou procházku etnografickým muzeem. Ochutnejte typické lotyšské dezerty či oblíbený kvas.

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8-14 osob
od 17 990 Kč
cena za osobu

Termíny

1
30.6. - 4.7.2026
5 dní
úterý až sobota
Cestomilka
Magdalena
  • letecky z Prahy
  • Hotel 3*
  • snídaně
17 990 Kč
cena za osobu
Vybrat termín

Program zájezdu

1. den Přílet do Rigy, ubytování, krátká procházka městem

1. den Přílet do Rigy, ubytování, krátká procházka městem

Dle letového řádu setkání na letišti, po příletu do Rigy přejezd soukromým transferem na hotel. Díky malé skupince okolo 12 osob si prohlídku hlavního města Lotyšska opravdu užijete.

Vyjde-li nám čas, vydáme se na krátkou seznamovací procházku do centra Rigy. V některé z místních restaurací ochutnáme typické bramboráky nebo salát rasols z brambor, sleďů, vepřového masa a dalších ingrediencí.

2. den Historické centrum Rigy - kostel sv. Petra, Dům Černohlavců, Rižský dóm, Pomník svobody, secesní část města, Muzeum KGB

2. den Historické centrum Rigy - kostel sv. Petra, Dům Černohlavců, Rižský dóm, Pomník svobody, secesní část města, Muzeum KGB

Po snídani zamíříme do historického centra města. Nejdříve zastavíme u gotického kostela sv. Petra, který je považován za symbol města a patří luteránské církvi.  Zájemci mohou vyjet výtahem na vyhlídkovou terasu a užít si rozhled do širokého okolí. Prohlédneme si také Dům Černohlavců původně ze 14. století stojící na Radničním náměstí. Na tomto náměstí najdeme také sochu Rolanda a památku na první ozdobený vánoční stromek v Rize.

Navštívíme také Rižský dóm ze 13. století, který byl svědkem mnoha důležitých historických událostí, včetně korunovací a pohřebních obřadů. Jedná se o jeden z největších evangelických svatostánků v pobaltských státech. Procházku centrem města zakončíme u Pomníku svobody, který byl vztyčen na památku padlých v bojích za svobodu.

Více

Po obědě se vydáme na procházku městem po stopách secese. V roce 1997 byla Riga především kvůli secesním památkám zapsána na seznam UNESCO. Nejvíce secesních domů najdeme na ulici Alberta a Elizabetes. Zájemci mohou navštívit muzeum Art Nouveau Center, kde je možné obdivovat sbírky historických fotografií, uměleckých děl, nábytku, kovových a skleněných předmětů, které ilustrují vliv Art Nouveau na každodenní život a městskou architekturu té doby.

Na závěr dne změníme téma a zavítáme do Muzea KGB, kde se dozvíme více o tomto velmi pohnutém období historie města. Při poutavé prohlídce se dostaneme i do míst, kde se nachází původní cely.

3. den Lotyšská Akademie věd, výlet vlakem do lázeňského letoviska Jurmala

3. den Lotyšská Akademie věd, výlet vlakem do lázeňského letoviska Jurmala

Po snídani zavítáme do lotyšské Akademie věd, která byla postavena ve stylu typické sovětské monumentální architektury. Uvnitř budeme mít dojem, že jsme se v čase přenesli do 70. let 20. století. Krásný pohled na Rigu si užijeme z vyhlídky, na kterou si budeme muset vyjít pěšky.

Vlakem se posléze vydáme do Jurmaly, největšího lotyšského lázeňského letoviska na pobřeží Baltského moře. Město je tvořeno typickými dřevěnými domky a honosnými vilami. Projdeme se po pláži a budeme-li mít štěstí, můžeme najít i kousek jantaru. Přes borovicový les se dostaneme až na pěší promenádu lemovanou kavárnami a obchůdky.

Na promenádě si můžeme vychutnat kávu a některý z typických dezertů. Vyzkoušíte sklandrausis z žitného těsta s mrkvovou náplní nebo rupjmaizes kartojums se šlehačkou a ovocem. Zájemci mohou navštívit i místní muzeum a galerie nebo si užít odpočinek na pláži.

V podvečer se vrátíme zpět do Rigy.

4. den Lotyšské etnografické muzeum, osobní volno

4. den Lotyšské etnografické muzeum, osobní volno

Po snídani se vydáme kousek za město do Lotyšského etnografického muzea, které patří mezi nejstarší a největší evropská muzea v přírodě. Leží na břehu jezera Jugla a dokumentuje historické usedlosti ze všech koutů země. V borovicovém lese si můžeme prohlédnout na 118 objektů vybavených dobovým inventářem. Okolo domů se pasou koně a celkově zde panuje velmi příjemná atmosféra. V muzeu najdeme i stánky s občerstvením, takže se tu dá příjemně strávit klidně celý den.

Zbývající část dne si užijeme osobní volno v Rize.

 

5. den Centrální tržnice, Muzeum rižského ghetta, návrat zpět do ČR

5. den Centrální tržnice, Muzeum rižského ghetta, návrat zpět do ČR

Po snídani zavítáme do centrální tržnice nacházející se v leteckých hangárech, které byly postaveny pro německé vzducholodě Zepelin. Tržnice nabízí mnoho typických lotyšských produktů a třeba zde najdete nějaký zajímavý dárek pro vaše blízké. A určitě ochutnáme i některou z tradičních lotyšských specialit.

Vyjde-li nám čas, navštívíme ještě Muzeum rižského ghetta. Dozvíme se více nejen o historii místních Židů, ale zjistíme, že sem byli transportováni také Židé z Terezína.

V odpoledních hodinách se přesuneme na letiště a bude následovat návrat zpět do ČR

Průvodce

Cestomilka

Magdalena

Skandinávii jsem si zamilovala. Fascinuje mě její klid, kultura i silné příběhy – pojďte je objevovat se mnou

Cena obsahuje

  • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
  • příruční zavazadlo do 8 kg
  • 4x ubytování ve 3* hotelu
  • 4x snídaně
  • transfer z/na letiště
  • služby průvodce
  • pobytové taxy
  • 100% pojištění proti úpadku CK

Cena neobsahuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné do památek, cca 35 EUR
  • MHD v Rize, cca 10 EUR
  • společný oběd v typické restauraci
  • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
  • doporučené kapesné, cca 200 EUR

Ubytování a strava

Ubytování

  • hotel 3* v Rize s vlastním sociálním zařízením
  • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
  • třílůžkové pokoje mají většinou k dispozici manželskou postel a přistýlku (doptejte se při rezervaci zájezdu)
  • čtyřlůžkové pokoje až na výjimky k dispozici na hotelech nejsou

Strava

  • snídaně kontinentální
  • oběd a večeře během programu nebo nákup v supermarket

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby, březen 2026

Průvodce: Cestomilka Markét

V neděli jsme se s kamarádkou vrátily z poznávacího zájezdu Barcelony. S CK Cestomilové jsme byly poprvé a jsme velmi spokojené a rády se k Cestomilům vrátíme. Velká pochvala patří zejména paní průvodkyni Markétě B., která byla velmi profesionální, milá, znalá místních poměrů a měla skvělé znalosti. Vše proběhlo v naprostém pořádku, navíc bylo krásné počasí a moc jsme si to užily. Děkujeme.

Jana G. a Míša V.

Branka u Opavy

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu, březen 2026

Průvodce: Cestomilka Emilia

Dobrý den, právě jsem se s rodinou vrátila z Říma. Chtěla bych poděkovat Emilce, za její neustálý úsměv, radost, odhodlání a vědomostí. Doslova na každém kroku nám ukazovala a vyprávěla o vše co jsme viděli. Je tam toho tolik a vše věděla, klobouk dolů. Děkujeme i za to, že přes bolest palce u nohy, se nám 100% věnovala, nechodila s námi každý den přes 20 km. Uf, bylo to náročné, avšak krásné.

Alena Splítková

Lysá nad Labem

Jaro na Azurovém pobřeží: Svátek citrusů a kvetoucí mimózy

Průvodce: Cestomil Jaroslav

Srdečně bychom chtěli tímto poděkovat Cestomilům za skvěle připravený zájezd na Azurové pobřeží v termínu 21.2. – 26.2.2026.

Díky malé skupince jsme si poznávání jižní Francie opravdu užili. Letovisko Antibes, kde jsme bydleli v útulném hotelu.., ten byl velmi dobře vybrán pro blízkost moře i centra města. Po návratu z celodenního výletu jsme si ještě mohli večer sednout u moře a vychutnávat si dobré víno i západ sluníčka.

Svátek citrusů v Mentonu , velké citrusové korzo s alegorickými vozy a průvodem byl ojedinělý zážitek doplněn ochutnávkou citronády a citronového šnapsu.

Dana a Viktor Suchankovi

Smilovice u Třince

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu, prosinec 2025

Průvodce: Cestomilka Emilia

Adventní Řím – prodloužený víkend v krásném slunném městě plném historie. Vše jsme viděli a Vatikán předčil všechna očekávání včetně koncertu pořádaného papažem. Slečna průvodkyně Emilie byla skvělá a dala nám spoustu informací o životě v Římě. Děkujeme.

Hana Cermánková

Trutnov

Další informace

Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

S návštěvou uvedených památek, degustací či představení se v programu zájezdu počítá. Pokud není uvedeno jinak, hradí se vstupné až na místě. Vstupenky, které je nutné objednat předem, jsou níže označeny a budete mít možnost si je doplnit do své elektronické cestovní smlouvy.

  • Muzeum KGB – dospělý 400 Kč, studenti 140 Kč (rezervujte předem v CK)
  • Etnografické muzeum. dospělý 8 EUR, senior 6 EUR, student 4 EUR
  • Centrum Art Nouveau, dospělý 9 EUR, žáci, studenti a senioři 4 EUR
  • Vlak do Jurmaly zpáteční, 4 EUR

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Cestovní zavazadla

Cestovní doklady

Důležité informace

Povinné smluvní údaje

Nezávazná rezervace zájezdu

To nejlepší z Rigy + přímořské letovisko Jurmala

Nevíte si rady?

Zavolejte nám rovnou na číslo nebo nám napište dotaz

+420 774 449 306 (Volejte Po-Pá 8-17 hod.)