Poznávací zájezdy do Turecka

Turecko, které se rozprostírá na dvou kontinentech Evropy a Asie, by mělo být na seznamu každého cestovatele, protože toho svým návštěvníkům nabízí opravdu mnoho. Má nádherné pobřeží hraničící se Středozemním mořem, historické ruiny, které konkurují těm z Řecka a Itálie, a navíc vynikající jídlo a přátelské obyvatele.

Turecko 4

Cestomilka

Kateřina V.

Za tajemstvím Turecka

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi poznat tajemná místa Turecka. Objevíte nejen poklady Istanbulu, ale i magické skalní útvary v "zemi krásných koní", Kappadokii.

Termín na vyžádání
Celsiova knihovna

Cestomilka

Kateřina V.

Turecko, po stopách dávných civilizací

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Turecko bylo svědkem mnoha říší a civilizací a jejich historické poklady jsou dodnes rozesety po celé zemi. Vydejte se s námi objevovat istanbulské paláce a mešity, tajemné ruiny Efesu i podzemní města Kappadokie. Ochutnejte tamní kuchyni a zamilujte si tuto krásnou orientální zemi.

Termín na vyžádání

Cestomilka

Lenka

To nejkrásnější z Istanbulu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Přibližte se s námi k bráně Orientu a užijte si Istanbul. Nasajte vůni koření, navštivte sultánův harém, seznamte se s chrámem Hagia Sofia, největší perlou Turecka a ochutnejte místní speciality.

Termín na vyžádání
Istanbul

Cestomilka

Kateřina V.

Krásy Istanbulu a gurmánské zážitky

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Objevte s námi gurmánský Istanbul s jeho mešitami a paláci. Ochutnejte zdejší vína, vyzkoušejte si přípravu tureckých pokrmů a užijte si nákupy na trzích i v nákupních centrech.

Termín na vyžádání

Turecko

Křišťálově čistá voda, vysoké hory, ruiny starověkých říší, malé idylické vesničky, obrovská kosmopolitní města, výborné jídlo. To je jen několik málo důvodů, proč se do Turecka vydat.

Kdy do Turecka

Duben

Jaro je skvělým obdobím pro objevování tureckých krás. Počasí je ideální, protože je teplo, ale ne příliš horko. Barevné květy rozeseté po celé zemi vám zpříjemní procházky ve městech i na venkově.

Červen

Letní teploty vybízejí pro cesty podél pobřeží Egejského moře, kde vane příjemný mořský vánek. Vydejte se třeba na plavbu kolem Bodrumu, relaxujte na písečné pláži nebo se vydejte na trek v Kapadocii.

Září

Během prvního zářijového týdne začínají letní vedra ustupovat a nastupuje podzimní počasí. Panují tak ideální podmínky pro objevování tureckých památek.

Zažijte Turecko autenticky...

Turecká kuchyně

Turecká kuchyně je jednou z nejznámějších na světě. Jde o kombinaci středomořské a blízkovýchodní kuchyně. Mezi typické pokrmy patří pečené nebo grilované masové kuličky kőfte, grilované maso kebab nebo musaka. Milovníci sladkého by měli určitě ochutnat lokkum, baklavu nebo chalvu. K jídlu se tradičně podává káva, čaj nebo nápoj ayran vyrobený z jogurtu a vody.

Přírodní zajímavosti

Turecko se může pyšnit jedinečnou krajinou, kterou byste jinde jen těžko hledali. Jedním z takových míst je Kapadocie. Tento kouzelný kraj plný jedinečných skalních útvarů, pestrobarevných kaňonů a ohromujících výhledů si jen těžko dokážeme představit. Jedinečným zážitkem je také pozorování horkovzdušných balónů při východu slunce.

Pamukkale je dalším jedinečným místem. Termální vody z místních horkých pramenů ukládají vápník, který vytváří zářivě bílé, téměř sněhové travertinové terasy, které tvoří ostrý kontrast s okolní zelenou krajinou.

Turecké bazary

Častým důvodem k návštěvě Turecka jsou bezesporu i nákupy. Ty si můžete užít jak v nákupních centrech, tak zejména na tradičních tureckých bazarech, kde sežene vše, od koření po oblečení. Velký bazar v Istanbulu je jedním z největších a nejstarších komplexů krytých tržnic na světě. Při nákupech v bazarech se nebojte o ceně smlouvat, jelikož smlouvání má v turecké kultuře dlouholetou tradici.

Přečtěte si o Turecku na našem blogu

Modrá mešita – symbol Istanbulu

Ta nejkrásnější panoramata Istanbulu z pohledu od moře zdobí dvě stavby. Antický chrám Hagia Sofia a nádherná mešita sultána Ahmeda, kterou známe pod krycím jménem Modrá. Pojďme si nyní o…

Hagia Sofia – největší turecký klenot

Hagia Sofia, jedna z nejznámějších sakrálních staveb vůbec a nesporná dominanta největšího tureckého města Istanbulu, již po staletí ve svých honosných prostorách vítá poutníky i prosté návštěvníky z celého světa.…

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

To nejkrásnější z Istanbulu
s Cestomilkou Lenkou

„Milé Cestomilky, chtěla bych vyjádřit velkou spokojenost s celým zájezdem. Paní Lenka byla velmi schopná a milá, to že hovořila turecky bylo naprosto úžasné. Co jsme chtěli vidět, jsme viděli, a ještě mnohem více. Děkuji za pěkný zájezd.“

Jitka Novotná

Louny