Zájezdy do Turecka plné zážitků

Turecko, které se rozprostírá na dvou kontinentech Evropy a Asie, by mělo být na seznamu každého cestovatele, protože toho svým návštěvníkům nabízí opravdu mnoho. Má nádherné pobřeží hraničící se Středozemním mořem, historické ruiny, které konkurují těm z Řecka a Itálie, a navíc vynikající jídlo a přátelské obyvatele.

Turecko 4

NÁŠ TIP

Cestomilka

Kateřina

To nejlepší z Istanbulu + Masterclass

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 3* hotel v centru
 • 8 - 15 osob

Objevte s námi Istanbul s jeho mešitami a paláci. Ochutnejte místní gastronomii, vyzkoušejte si přípravu tureckých pokrmů a užijte si nákupy na trzích i plavbu po Bosporu.

12.10. - 16.10.2024 5 dní
od 21 901 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Kateřina

Za tajemstvím Turecka

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi poznat tajemná místa Turecka. Objevíte nejen poklady Istanbulu, ale i magické skalní útvary v "zemi krásných koní", Kappadokii.

Termín a cena na vyžádání
Celsiova knihovna

Cestomilka

Kateřina

Turecko, po stopách dávných civilizací

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Turecko bylo svědkem mnoha říší a civilizací a jejich historické poklady jsou dodnes rozesety po celé zemi. Vydejte se s námi objevovat istanbulské paláce a mešity, tajemné ruiny Efesu i podzemní města Kappadokie. Ochutnejte tamní kuchyni a zamilujte si tuto krásnou orientální zemi.

Termín a cena na vyžádání
Lenka Unzeitigová

Cestomilka

Lenka

To nejkrásnější z Istanbulu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 16 osob

Přibližte se s námi k bráně Orientu a užijte si Istanbul. Nasajte vůni koření, navštivte sultánův harém, seznamte se s chrámem Hagia Sofia, největší perlou Turecka a ochutnejte místní speciality.

Termín a cena na vyžádání

Turecko

Křišťálově čistá voda, vysoké hory, ruiny starověkých říší, malé idylické vesničky, obrovská kosmopolitní města, výborné jídlo. To je jen několik málo důvodů, proč se do Turecka vydat.

„Půvab Turecka spočívá v jeho schopnosti uchvátit smysly a zanechat trvalý dojem na všechny, kdo ho navštíví“

Mark Twain

Kdy navštívit Turecko

Istanbul

Duben

Jaro je skvělým obdobím pro objevování tureckých krás. Počasí je ideální, protože je teplo, ale ne příliš horko. Barevné květy rozeseté po celé zemi vám zpříjemní procházky ve městech i na venkově.

Červen

Letní teploty vybízejí pro cesty podél pobřeží Egejského moře, kde vane příjemný mořský vánek. Vydejte se třeba na plavbu kolem Bodrumu, relaxujte na písečné pláži nebo se vydejte na trek v Kapadocii.

Září

Během prvního zářijového týdne začínají letní vedra ustupovat a nastupuje podzimní počasí. Panují tak ideální podmínky pro objevování tureckých památek.

Jedinečné zážitky v Turecku

Turecká kuchyně

Turecká kuchyně je jednou z nejznámějších na světě. Jde o kombinaci středomořské a blízkovýchodní kuchyně. Mezi typické pokrmy patří pečené nebo grilované masové kuličky kőfte, grilované maso kebab nebo musaka. Milovníci sladkého by měli určitě ochutnat lokkum, baklavu nebo chalvu. K jídlu se tradičně podává káva, čaj nebo nápoj ayran vyrobený z jogurtu a vody.

Přírodní zajímavosti

Turecko se může pyšnit jedinečnou krajinou, kterou byste jinde jen těžko hledali. Jedním z takových míst je Kapadocie. Tento kouzelný kraj plný jedinečných skalních útvarů, pestrobarevných kaňonů a ohromujících výhledů si jen těžko dokážeme představit. Jedinečným zážitkem je také pozorování horkovzdušných balónů při východu slunce.

Pamukkale je dalším jedinečným místem. Termální vody z místních horkých pramenů ukládají vápník, který vytváří zářivě bílé, téměř sněhové travertinové terasy, které tvoří ostrý kontrast s okolní zelenou krajinou.

Turecké bazary

Častým důvodem k návštěvě Turecka jsou bezesporu i nákupy. Ty si můžete užít jak v nákupních centrech, tak zejména na tradičních tureckých bazarech, kde sežene vše, od koření po oblečení. Velký bazar v Istanbulu je jedním z největších a nejstarších komplexů krytých tržnic na světě. Při nákupech v bazarech se nebojte o ceně smlouvat, jelikož smlouvání má v turecké kultuře dlouholetou tradici.

Články přímo od našich průvodců

Modrá mešita – symbol Istanbulu

Ta nejkrásnější panoramata Istanbulu z pohledu od moře zdobí dvě stavby. Antický chrám Hagia Sofia a nádherná mešita sultána Ahmeda, kterou známe pod krycím jménem Modrá. Pojďme si nyní o…

Hagia Sofia – největší turecký klenot

Hagia Sofia, jedna z nejznámějších sakrálních staveb vůbec a nesporná dominanta největšího tureckého města Istanbulu, již po staletí ve svých honosných prostorách vítá poutníky i prosté návštěvníky z celého světa.…

Po stopách vylodění v Normandii aneb připomínka dne D

Normandie. Po vyslovení tohoto slova se někomu vybaví kousek francouzského pobřeží při Atlantiku, který se pyšní svou surovou krásou. Většina z nás si však Normandii spojuje s jednou z největších…

Vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, pravé Alsasko

Poznejte kouzelné vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, skryté v srdci fraqncouzského Alsaska a poznejte pravou tvář úžasného kraje vína, čápů a rozinkové bábovky!

Co o nás řekli naši klienti?

Za tajemstvím Turecka
s Cestomilkou Kateřinou

Děkujeme za možnost s vámi cestovat i takto individuálně. Jsme velice nadšení, bylo o nás výborně postaráno, program pestrý, ubytování a strava také k naší spokojenosti. Průvodkyni Katku chválíme, bylo nám potěšením s ní moci strávit čas zájezdu, je velice příjemná, schopná a ochotná nám zprostředkovat, co nejlepší zážitky. Moc jsme si to užili. 🙂

Jitka Slavíková

Kolín

To nejkrásnější z Istanbulu
s Cestomilkou Lenkou

„Milé Cestomilky, chtěla bych vyjádřit velkou spokojenost s celým zájezdem. Paní Lenka byla velmi schopná a milá, to že hovořila turecky bylo naprosto úžasné. Co jsme chtěli vidět, jsme viděli, a ještě mnohem více. Děkuji za pěkný zájezd.“

Jitka Novotná

Louny

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun