Zájezdy do Švýcarska plné zážitků

Švýcarsko, země známá svými alpskými vrcholy, krystalicky čistými jezery a bohatou historií, nabízí nezapomenutelné zážitky. Přírodní scenerie, kulturní památky, vynikající gastronomie včetně proslulých sýrů a čokolády, dělají z této země ideální destinaci pro cestovatele hledající krásu a uvolnění.

Švýcarsko 6

Ženeva - letecký pohled
NOVINKA

Cestomilka

Lenka

To nejlepší z Ženevy + Lausanne + Annecy

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 4*
 • 8 - 12 osob

Užijte si krásu Ženevy a okolí, objevte kouzelné letovisko Montreux, prozkoumejte francouzské Benátky v Annecy a zavítejte do Olympijského muzea v Lausanne. Nebude chybět plavba lodí i skvělá švýcarská a francouzská gastronomie.

18.9. - 22.9.2024 5 dní
od 24 900 Kč
cena za osobu
Pohled z hory Pilatus, Švýcarsko
NOVINKA
Míra Deneš

Cestomil

Míra

Za krásami Lucernu a Curychu + hora Pilatus

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 2/3*
 • 8 - 12 osob

Užijte si Švýcarska naplno. Čekají vás krásná města Lucern a Curych, neopakovatelné výhledy z hory Pilatus, procházky nádhernou švýcarskou krajinou i neodolatelné ochutnávky tradičních sýrů a čokolády.

25.9. - 29.9.2024 5 dní
od 39 900 Kč
cena za osobu
Pilatus
NOVINKA
Radim Šída

Cestomil

Radim

Švýcarsko vlakem + hory Pilatus a Rigi

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel/penzion 3*
 • do 12 osob

Užijte si švýcarské vlaky, lanovky, zubačky i lodě. Při návštěvě země helvétského kříže vyjedeme na emblematickou horu Pilatus, zavítáme do italského Ticina, projdeme se místem, kde vznikla švýcarská federace a ochutnáme místní speciality.

10.10. - 13.10.2024 4 dny
od 36 900 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Vanda

Za kouzlem adventní Basileje

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 14 osob

Adventní trhy v Basileji patří k těm nejkrásnějším, které může Evropa nabídnout. Vydejte se za vánoční náladou, tradiční výzdobou i cukrovím a užijte si začátek Vánoc.

29.11. - 1.12.2024 3 dny
od 14 600 Kč
cena za osobu
Zurich
NOVINKA
Míra Deneš

Cestomil

Míra

Za kouzlem adventního Curychu a Lucernu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3/4*
 • 8 - 12 osob

Užijte si předvánoční čas ve Švýcarsku. Poznejte města Lucern a Curych, vychutnejte si krásné výhledy z hory Pilatus, navštivte čokoládovnu Lindt a objevte kouzelné adventní trhy.

5.12. - 8.12.2024 4 dny
od 31 900 Kč
cena za osobu

Cestomilka

Iveta

Za kouzlem adventní Basileje a Colmaru

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 14 osob

Adventní trhy v Basileji patří k těm nejkrásnějším v Evropě a Colmar k nejtypičtějším a nejmalebnějším městům Alsaska. Užijte si začátek Vánoc hned ve dvou evropských státech.

Termín a cena na vyžádání

Švýcarsko

Švýcarsko, země, kde se snoubí dech beroucí alpská krajina s historickými městy a třpytivými jezery, nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodní krásy, kulturního bohatství a gastronomických zážitků. Od působivých horských vrcholů, přes živé trhy až po gurmánské požitky v podobě švýcarského sýru a čokolády, Švýcarsko je destinací, která okouzlí každého.

„Pohled na Ženevské jezero a jeho podivuhodné břehy měl pro mé oči vždy zvláštní půvab, který bych nedokázal vysvětlit; nepodmiňuje ho jen krásná podívaná, nýbrž i cosi zajímavějšího, co mě dojímá a rozněžňuje.“

J. J. Rousseau

Kdy navštívit Švýcarsko

Duben

Přicházející jaro znamená ve Švýcarsku zelená alpská úbočí s pasoucími se stády a barevnými květy. Alpská střediska jsou touto dobou už takřka bez lyžařů.

Září

V září se s nastávajícím podzimem těší venkov na sklizeň ovocných stromů i hroznového vína. Lesy dostávají barevné odstíny, zatímco vrcholky hor pokrývá sníh.

Prosinec

Prosinec je jedním z nejchladnějších, ale ne nejdeštivějších měsíců v roce. Časté sněhové přeháňky dokreslují na vánočních trzích v hlavních švýcarských městech kouzelnou atmosféru.

Jedinečné zážitky ve Švýcarsku

Lyžování ve stínu Matterhornu

V lyžařském středisku Zermatt si můžete užít špičkové sjezdovky s vynikajícími výhledy na ikonickou horu Matterhorn. Pro ty, kteří se nechtějí vydat na sníh, existují další místa, odkud jeden z nejvyšších alpských vrcholů obdivovat. Když zamíříte na vrchol Rothornu, 30 minut jízdy lanovkou z Zermattu, otevře se vám velkolepé panorama okolních hor.

Výroba sýru Gruyère

Ať už máte rádi sýr ve formě fondue nebo třeba v typickém pokrmu raclette, ve Švýcarsku si jej budete moci dopřát do sytosti. Le Gruyère je pravděpodobně nejoblíbenější a nejznámější ze švýcarských sýrů. Ve středověkém městě Gruyères v La Maison du Gruyère se můžete s výrobou sýrů seznámit a poté je samozřejmě i ochutnat. Vyzkoušet byste také měli oblíbené sněhové pusinky s krémovou smetanou.

Články přímo od našich průvodců

Farní dvorec v Guimiliau, Bretaň

Farní dvorce – unikát, který najdete pouze v Bretani

Prozkoumejte jedinečné církevní soubory staveb zvané farní dvorce. Seznámíte se s nimi pouze v západní Bretani. Cesta určitě stojí za to, protože Vám pomůže pochopit charakter samotných Bretonců a jejich…

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Vítězný oblouk v Bruselu

Šarmantní Brusel

Brusel? To je Grand-Place, Atomium, Čůrající chlapeček, hranolky, waffle, pivo, čokoláda a mnoho dalšího! Navštívíte ho společně s námi?

Ostrov Skye a kolonie tuleňů

Drsná krása Skotska, moře, tuleni a pohádkové přístavní městečko Portree. To a mnohem více vám nabídne surově nádherný ostrov Skye.

Co o nás řekli naši klienti?

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno

Londýn, Oxford, Windsor
Londýn, Oxford + hrad Windsor
s Cestomilkou Janou

Zúčastnili jsme se 5denního leteckého zájezdu do Londýna, s návštěvou Oxfordu a Windsoru. Ještě před odletem jsme si mohli domluvit a zarezervovat návštěvu vybraných míst a památek. Celou dobu nás doprovázela zkušená průvodkyně, která se nám snažila ukázat co nejvíce zajímavostí a zároveň zajistit pobyt bez komplikací. I počasí bylo ideální k poznávání krás Londýna, proslulý déšť se někde schoval. Celkově jsme byli sice unaveni, ale spokojeni.

Sýkorovi

Strakonice