Poznávací zájezdy do Švýcarska

Vydejte se do Švýcarska, země se třpytivými jezery, smaragdovými údolími, ledovci a malebnými vesničkami.

Švýcarsko 3

Lenka Křížová

Cestomilka

Lenka K.

Za kouzlem adventní Basileje a Colmaru

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Adventní trhy v Basileji patří k těm nejkrásnějším v Evropě a Colmar k nejtypičtějším a nejmalebnějším městům Alsaska. Užijte si začátek Vánoc hned ve dvou evropských státech.

1.12. - 4.12.2023 4 dny
od 15 901 Kč
cena za osobu
Lenka Křížová

Cestomilka

Lenka K.

Za kouzlem adventní Basileje

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Adventní trhy v Basileji patří k těm nejkrásnějším, které může Evropa nabídnout. Vydejte se za vánoční náladou, tradiční výzdobou i cukrovím a užijte si začátek Vánoc.

1.12. - 3.12.2023 3 dny
od 11 901 Kč
cena za osobu
Jana Zapletalová

Cestomilka

Jana Z

Za krásou Rétských Alp na pomezí Itálie a Švýcarska

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 6 - 12 osob

Vydejte se s námi za nevšedními zážitky, chutěmi a vůněmi do Splugenského údolí na pomezí Itálie a Švýcarska. Čekají vás vysokohorské pastviny mezi alpskými štíty, kamenné salaše, křišťálově čistá ledovcová jezera, vodopády, divoké bystřiny, lesy a rokle, kde se ukrývali zbojníci a pašeráci.

Termín a cena na vyžádání

Švýcarsko

Fondue, vyhlídkové jízdy vlakem, jedinečná krajina, čokoláda a lyžování jsou jen některé z důvodů, proč musíte Švýcarsko navštívit.

Kdy do Švýcarska

Duben

Přicházející jaro znamená ve Švýcarsku zelená alpská úbočí s pasoucími se stády a barevnými květy. Alpská střediska jsou touto dobou už takřka bez lyžařů.

Září

V září se s nastávajícím podzimem těší venkov na sklizeň ovocných stromů i hroznového vína. Lesy dostávají barevné odstíny, zatímco vrcholky hor pokrývá sníh.

Prosinec

Prosinec je jedním z nejchladnějších, ale ne nejdeštivějších měsíců v roce. Časté sněhové přeháňky dokreslují na vánočních trzích v hlavních švýcarských městech kouzelnou atmosféru.

Zažijte Švýcarsko autenticky...

Lyžování ve stínu Matterhornu

V lyžařském středisku Zermatt si můžete užít špičkové sjezdovky s vynikajícími výhledy na ikonickou horu Matterhorn. Pro ty, kteří se nechtějí vydat na sníh, existují další místa, odkud jeden z nejvyšších alpských vrcholů obdivovat. Když zamíříte na vrchol Rothornu, 30 minut jízdy lanovkou z Zermattu, otevře se vám velkolepé panorama okolních hor.

Výroba sýru Gruyère

Ať už máte rádi sýr ve formě fondue nebo třeba v typickém pokrmu raclette, ve Švýcarsku si jej budete moci dopřát do sytosti. Le Gruyère je pravděpodobně nejoblíbenější a nejznámější ze švýcarských sýrů. Ve středověkém městě Gruyères v La Maison du Gruyère se můžete s výrobou sýrů seznámit a poté je samozřejmě i ochutnat. Vyzkoušet byste také měli oblíbené sněhové pusinky s krémovou smetanou.

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Za víny Alsaské vinné stezky + Burgundska
s Cestomilkou Ivanou

„Putování po dvou vinařských regionech Francie pro nás bylo velmi příjemné. Super servis průvodce, pěkné hotýlky a možná mohlo být o něco lepší auto, ale to byl jen malý šmouh na jinak dokonalém zájezdu za vínem. Těšíme se příští rok.“

Petr Ondruch

Klatovy

Za víny Alsaské vinné stezky + Burgundska
s Cestomilem Patrikem M.

„Dobrý den, zájezd se nám velice líbil. Bylo to náročné, ale krásné. Minulý rok jsme s vámi byli s tchánem v Toskánsku, letos ve Francii a rádi se někam za vínem podíváme i příští rok. Pokusím se vyjádřit v bodech, co se mi líbilo. Skvělá organizace, příjemný průvodce – myslím, že velká výhoda byla, že byl rodilý mluvčí. Patrik byl velmi milý a ochotný, myslím, že nám ve všem vyhověl i nad rámec služeb garantovaných před zájezdem, např. nás zavezl večer do města, doporučil dobré restaurace, pomohl při zdravotních obtížích sehnat lékárnu, atd.

Tomáš Šuhaj

Praha

To nejkrásnější z Alsaské vinné stezky
s Cestomilkou Věrkou

Milé Cestomilky, srdečně zdravím z Chrudimi. Konečně se dostávám k tomu abych poděkovala za skvělý zájezd do Alsaska. Program byl perfektní, stejně jako naše průvodkyně Věra. Už jsme toho hodně procestovali, ale tentokrát jsme si výlet opravdu užili bez toho, že bychom museli něco řešit, objednávat, atd. Vyšlo nám i počasí a díky tomu jsme viděli stále ještě rozkvetlé ulice a právě sklizené vinice.

Libuše Strouhalová

Chrudim

To nejkrásnější z Alsaské vinné stezky
s Cestomilkou Věrkou

„Dobrý den, chtěl bych vám touto cestou ještě jednou poděkovat za to, že cestování se dá dělat i jinak než s klasickou cestovní kanceláří či individuálně. Věřím tomu, že každý kdo to zkusí cestovat s Cestomily, nebude chtít cestovat jinak. Doufám, že brzy dokončíme náš rozhovor o naší budoucí zahraniční cestě, opět s vaší kanceláří. Ještě jednou díky. Vrcholně spokojení“

Jandákovi

Praha