Poznávací zájezdy do Švýcarska

Vydejte se do Švýcarska, země se třpytivými jezery, smaragdovými údolími, ledovci a malebnými vesničkami.

Švýcarsko 3

Jana Zapletalová

Cestomilka

Jana

Za krásou Rétských Alp na pomezí Itálie a Švýcarska

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 6 - 12 osob

Vydejte se s námi za nevšedními zážitky, chutěmi a vůněmi do Splugenského údolí na pomezí Itálie a Švýcarska. Čekají vás vysokohorské pastviny mezi alpskými štíty, kamenné salaše, křišťálově čistá ledovcová jezera, vodopády, divoké bystřiny, lesy a rokle, kde se ukrývali zbojníci a pašeráci.

Termíny v přípravě
Lenka Křížová

Cestomilka

Lenka

Za kouzlem adventní Basileje a Colmaru

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Adventní trhy v Basileji patří k těm nejkrásnějším v Evropě a Colmar k nejtypičtějším a nejmalebnějším městům Alsaska. Užijte si začátek Vánoc hned ve dvou evropských státech.

Termíny v přípravě
Lenka Křížová

Cestomilka

Lenka

Za kouzlem adventní Basileje

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Adventní trhy v Basileji patří k těm nejkrásnějším, které může Evropa nabídnout. Vydejte se za vánoční náladou, tradiční výzdobou i cukrovím a užijte si začátek Vánoc.

Termíny v přípravě

Švýcarsko

Fondue, vyhlídkové jízdy vlakem, jedinečná krajina, čokoláda a lyžování jsou jen některé z důvodů, proč musíte Švýcarsko navštívit.

Kdy do Švýcarska

Duben

Přicházející jaro znamená ve Švýcarsku zelená alpská úbočí s pasoucími se stády a barevnými květy. Alpská střediska jsou touto dobou už takřka bez lyžařů.

Září

V září se s nastávajícím podzimem těší venkov na sklizeň ovocných stromů i hroznového vína. Lesy dostávají barevné odstíny, zatímco vrcholky hor pokrývá sníh.

Prosinec

Prosinec je jedním z nejchladnějších, ale ne nejdeštivějších měsíců v roce. Časté sněhové přeháňky dokreslují na vánočních trzích v hlavních švýcarských městech kouzelnou atmosféru.

Zažijte Švýcarsko autenticky...

Lyžování ve stínu Matterhornu

V lyžařském středisku Zermatt si můžete užít špičkové sjezdovky s vynikajícími výhledy na ikonickou horu Matterhorn. Pro ty, kteří se nechtějí vydat na sníh, existují další místa, odkud jeden z nejvyšších alpských vrcholů obdivovat. Když zamíříte na vrchol Rothornu, 30 minut jízdy lanovkou z Zermattu, otevře se vám velkolepé panorama okolních hor.

Výroba sýru Gruyère

Ať už máte rádi sýr ve formě fondue nebo třeba v typickém pokrmu raclette, ve Švýcarsku si jej budete moci dopřát do sytosti. Le Gruyère je pravděpodobně nejoblíbenější a nejznámější ze švýcarských sýrů. Ve středověkém městě Gruyères v La Maison du Gruyère se můžete s výrobou sýrů seznámit a poté je samozřejmě i ochutnat. Vyzkoušet byste také měli oblíbené sněhové pusinky s krémovou smetanou.

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Zaanse Schans

Větrné mlýny, symbol skanzenu Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Co o nás řekli naši klienti?

Benátky a ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice