Poznávací zájezdy do severního Irska

Vydejte se s námi za krásami Severního Irska. Objevte kouzlo stále zelené krajiny a sílu divokého pobřeží. Pozorujte s námi tuleně, projděte se po lanovém mostě nad mořem a ochutnejte pravou irskou whiskey.

Severní Irsko 1

Severní Irsko

Severní Irsko, součást Velké Británie, je skrytou perlou ostrovů. Pobřeží Severního Irska patří mezi nejhezčí na světě. Hlavní město Belfast okouzluje návštěvníky moderní i historickou tváří. Belfastská loděnice se také stala rodištěm slavného Titaniku. To vše doprovází rozmanitá kuchyně a typická živá hudba.

Kdy do Severního Irska

Duben

I když je irské počasí mírné celoročně, jarní cesta do Irska má hned několik plusů: zelené kopce s pasoucími se stády ovcí, hospody plné místních obyvatel a žádné davy u hlavních turistických atrakcí.

Červen

V červnu začíná v Severním Irsku léto a teploty dosahují příjemných hodnot. Koupání je sice jen pro otužilce, i tak si ale užijete výhledy na moře a krásné pláže.

Září

Divoké pobřeží Severního Irska stojí za objevování i během chladnějšího podzimu. Večer se jděte zahřát do místní hospůdky ke skleničce dobré whiskey.

Zažijte Severní Irsko autenticky...

Obrův chodník

Severní Irsko je zemí obrů. Jak jinak si lze vysvětlit pozoruhodný úkaz na severním pobřeží, kterému se neřekne jinak než Obrův chodník? I když jde vlastně o velké čedičové sloupy vysoké kolem šesti metrů, budí tato neobyčejná přírodní scenérie v návštěvnících úžas a obdiv.

Vesnička Bushmills a irská whiskey

K Severnímu Irsku neodmyslitelně patří irská whiskey. Určitě se vydejte do vesničky Bushmills, kde má výroba tohoto destilátu nejdelší tradici. Nachází se zde stejnojmenná palírna ze 17. století, která ročně láká stovky turistů na ochutnávku tohoto známého nápoje. Jen kousek od vesničky se nachází zřícenina hradu Dunluce, jež stojí rovněž za vidění.

Muzeum Titaniku

V roce 2012 bylo v Belfastu postaveno muzeum Titaniku, které mělo připomenout stoleté výročí od tragického ztroskotání nejslavnější lodi. Na místě, kde byl Titanik postaven vzniklo moderní muzeum věnované jeho památce a obětem. Uvnitř si můžete prohlédnout jak věrné kopie kajut, tak záběry režiséra Jamese Camerona, jenž pořídil během natáčení svého nejslavnějšího filmu.

Přečtěte si o Severním Irsku na našem blogu

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

Nejtajemnější místa Londýna

Londýn má atmosféru tajemného velkoměsta, kde se může stát cokoliv. Nad ránem v mlhou zalitých ulicích, mezi sloupy gotických katedrál nebo na vodách temné Temže. Všude pulzuje mystická atmosféra, která…

Najděte inspiraci v muzeu Victoria & Albert v Londýně

K výletu do Londýna určitě patří i návštěva muzea Victoria & Albert, kde můžete bez problémů strávit skoro celý den. Pokud máte rádi umění, jste na správné adrese. Najdete zde…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Magická fontána
Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

Zájezd se mi líbil a byl a možná ještě jsem mile překvapen z organizace ze strany cestovní kanceláře a naší průvodkyně Markéty. Byli jsme vždycky dobře informováni před i během zájezdu, jak emailem, tak telefonicky. Bylo to fajn vzhledem k politické situaci v Barceloně. Naše průvodkyně Markéta má opravdu obrovské znalosti o celém městě, a vždycky nám pomohla jak s překladem, tak i poradila kam zajít na dobré jídlo.

Bogdan Niemiec

Třinec