Zájezdy do Říma plné zážitků

Kdysi nejmocnější město světa neztratilo nic ze své krásy! Stavby, které Vám vezmou dech, muzea ukrývající největší umělecké skvosty a vůně pravé italské kuchyně čekají jen na Vás!

Řím 6

Tivoli
Ivanka Kvetánová

Cestomilka

Ivanka

To nejkrásnější z Říma + Vatikán + Tivoli

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Poznejte všechny tváře Říma, navštivte Koloseum i nejmenší stát světa Vatikán a vydejte se do města Tivoli se slavnou vilou d´Este a romantickým parkem Villa Gregoriana.

7.6. - 11.6.2024 5 dní
od 23 901 Kč
cena za osobu
Ostia
Ivanka Kvetánová

Cestomilka

Ivanka

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Připojte se k nám na letní zájezd do Říma a Ostie, kde vás čeká slunce, historie a nezapomenutelné zážitky. Prozkoumejte památky Říma, ochutnejte pravé italské gelato a objevte antické ruiny v Ostii, které vás zavedou zpět do starověku.

23.8. - 27.8.2024 5 dní
od 22 901 Kč
cena za osobu
Vatican, Rome
Ivanka Kvetánová

Cestomilka

Ivanka

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 4*
 • 8 - 15 osob

Užijte si antické památky, úžasnou italskou kuchyni a jedinečnou atmosféru Říma. Objevte Koloseum, Pantheon, Baziliku svatého Petra a umělecké poklady Sixtinské kaple. Vydejte se na zájezd, který vám odhalí krásy a dědictví dvou nejvýznamnějších míst Itálie.

19.9. - 22.9.2024 4 dny
26.10. - 29.10.2024 4 dny
+ 1 další termín
od 18 901 Kč
cena za osobu
Forum Romanum, Italy, Rome
NOVINKA

Cestomilka

Renata

To nejkrásnější z Říma + Vatikán + Florencie

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Navštivte dvě nejkrásnější města Itálie, Řím a Florencii. Objevte starověké Koloseum, umělecká díla ve Vatikánských muzeích, užijte si romantickou atmosféru Florencie a ochutnejte tradiční italské speciality.

2.10. - 6.10.2024 5 dní
od 23 401 Kč
cena za osobu
Ivanka Kvetánová

Cestomilka

Ivanka

Za kouzlem adventního Říma a Vatikánu

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 4*
 • 8 - 15 osob

Prožijte adventní Řím: vánoční atmosféra, světýlka, trhy a méně turistů. Ideální pro ty, kteří chtějí zažít historické město v jeho nejčarovnějším období.

12.12. - 15.12.2024 4 dny
od 18 901 Kč
cena za osobu
Orvieto
Ivanka Kvetánová

Cestomilka

Ivanka

Řím netradičně + Orvieto

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 12 osob

Poznejte neznámá místa Říma! Nasajte typickou italskou atmosféru, odhalte utajené podzemní katakomby a projděte se po slavné římské silnici via Appia.

Termín a cena na vyžádání

Řím

Starými Římany byl nazýván „Věčným městem“, protože věřili, že bez ohledu na to, co se stane se zbytkem světa, Řím zůstane stát navždy. Při prohlídce města se přenesete zpět v čase do „doby slávy, kterou byl Řím“. V Koloseu si návštěvníci představí gladiátory bojující o přežití. Forum Romanum zase ukáže, jaký byl veřejný život Římanů. Všechny pak oslní Michelangelovy fresky v Sixtinské kapli.

„Blázen je ten, kdo obdivuje jiná města, aniž by navštívil Řím.“

Francesco Petrarca

Kdy navštívit Řím

Květen

Řím je během jara prostě okouzlující. Záplava květin, zejména růžových azalek zdobí Španělské schody. Příjemné teploty přímo vybízí k toulkám římskými zákoutími. Tehdy je Řím přímo stvořený pro všechny zamilované.

Září

Příjemná podzimní teplota spolu s měnícími se okolními barvami vytváří ty nejlepší podmínky pro prozkoumání města. Milovníci hudby a umění by jistě neměli vynechat podzimní festival Romaeuropa.

Prosinec

Nechte se unést vánočně vyzdobeným Římem. Teploty jsou zde v zimě stále nad nulou a všechny památky k tomu budete mít jen pro sebe. Ohřát se pak můžete v některé z mnoha trattorií.

Jedinečné zážitky v Římě

Čtvrť Trastevere

Jižně od Vatikánu, na pravém břehu řeky Tibery, se rozprostírá malebná římská čtvrť Trastevere. Místo, které bylo ve starověku i středověku nejdůležitějším městským přístavem, vás uchvátí jedinečnou atmosférou. Obyvatelé čtvrti se považují za původní a nejstarší obyvatele Říma, proto zde stále dodržují typické tradice a zvyky. Úzké dlážděné ulice jsou lemovány budovami pokrytými břečťanem, kavárnami, restauracemi a malebnými nádvořími s prádlem rozvěšeným nad vašimi hlavami.

Výhled jako na dlani

Podívejte se na Řím z ptačí perspektivy z jednoho ze střešních barů. Například Minerva Roof Garden je střešní bar hned vedle Pantheonu uprostřed historického centra. Je otevřený pro každého, a přesto není přelidněný. Prohlédněte si Řím v celé jeho kráse se sklenkou Prosecca v ruce. A pokud budete mít štěstí, možná spatříte hudebníky na piazza pod vámi.

Jezte jako Říman

Ach, to italské jídlo! Pokud jste ještě nebyli v Itálii, neokusili jste italské jídlo. Vychutnejte si sezónní pokrmy připravené z lokálních produktů, tradiční těstoviny, typickou domácí pizzu nebo lahodný dezert tiramisu. Všechno to a k tomu společnost přátelských místních způsobí, že se budete do Říma vracet znovu a znovu.

Články přímo od našich průvodců

Forum Romanum, Italy, Rome

Forum Romanum: pupek starověkého Říma

Pokud existuje nějaké místo, které můžeme považovat za středobod starověkého římské impéria, bude jím Forum Romanum. A vy máte možnost jej s námi prozkoumat. Jdeme na to?

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Proč na Vánoce právě do Říma?

Řím láká turisty svou pohodovou vánoční atmosférou, vůní biskupského chlebíčku, projevem papeže a výstavami betlémů. Žádný předvánoční chaos, ale klid, teplota okolo 15°C a památky bez front jsou důvodem, proč…

Papal Basilica of Saint Peter in the Vatican

10 nejkrásnějších míst v Římě

Co si představíte, když se řekne Řím? Romantiku? Teplo? Dobré jídlo? Umění? No přece vše dohromady! Řím přináší na několika kilometrech čtverečních všechno dobré, co jen v Itálii můžete najít.…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Renatou
Výlet se celkově velmi podařil a byl velmi dobře naplánovaný a zorganizovaný. I formát a program byl velmi zajímavý, tj. celkově 4 dny prohlídek a návštěv památek a procházek v Římě předčily naše očekávání. Program byl plně využitý a byly to velmi intenzivní dny, kdy jsme nachodili asi až 110-120.000 kroků za tyto 4 dny i díky naší výborné velmi znalé průvodkyni paní Renatě Nikola, která nás velmi hezky provedla historií, památkami, pěknými místy i současností věčného města a vše jsme tak viděli i jinou optikou a rovněž menší skupinka (6 osob) měla své nesporné výhody.

Libor a Hanka Dubskych

Družec

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Ivankou

S poznávacím zájezdem do Říma jsem byli s manželem spokojeni. Vše bylo dobře organizované a díky profesionálnímu výkladu průvodkyně paní Ivanky jsme získali vědomosti o bohaté historii Říma. Přístup paní průvodkyně byl opravdu obdivuhodný, dokázala operativně přizpůsobit program náhle vzniklým situacím díky dobré znalosti tamních poměrů.CK Cestomilové  s čistým svědomím doporučujeme každému, kdo rád cestuje.

Krejčiříkovi

Klatovy

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Ivankou

Díky Vaší Ivance se stala pro mě návštěva Říma nezapomenutelným zážitkem. Nejen její hluboké odborné znalosti a její poutavé vyprávění o veškerém dění v Římě a o jeho bohaté historii, ale také její velmi empatický přístup k nám všem nám pomohl zajímavě nahlédnout do života Říma a jeho historie. Navíc měla Ivanka všechno předem výborně naplánované, nikde jsme zbytečně nečekali a vždy nám včas poskytla příjemnou chvilku na občerstvení a odpočinek. Její péče, obdivuhodné znalosti a velmi laskavé chování k nám všem ve mě zanechaly hluboký dojem, takže se pro mne daný zájezd stal velkolepým zážitkem, za který Vám děkuji. Ráda budu Vaši CK doporučovat k cestování.

Lenka Kabelová

Praha