Poznávací zájezdy do Řecka

Objevte s námi Řecko se svým tyrkysovým mořem, antickými památkami a dobrým jídlem a vínem.

Řecko 2

Acropolis

Cestomilka

Kateřina A.

Athény + Mykény + Korint + koupání v moři

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 3* hotel
  • 6 - 12 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni. Nebude chybět ani den strávený na pláži.

12.9. - 16.9.2023 5 dní
od 23 901 Kč
cena za osobu
Parthenon

Cestomilka

Kateřina A.

To nejlepší z Athén + Mykény + Korintský průplav

  • letecky z Prahy / Vídně
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*/ 4*
  • 6 - 12 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni.

20.10. - 23.10.2023 4 dny
20.10. - 23.10.2023 4 dny
od 16 901 Kč
cena za osobu

Řecko

Řecko je kolébkou evropské civilizace a domovem úchvatných památek. Vydejte se na prohlídku nádherné Akropole v Aténách a jejího ohromujícího muzea, navštivte archeologické naleziště v Delfách nebo na ostrově Délos, nádherné byzantské památky v Soluni, mýtem opředený palác Knóssos nebo historické centrum na Rhodosu. Po cestě nezapomeňte ochutnat vyhlášenou řeckou kuchyni.

Kdy do Řecka

Květen

V květnu si užijete Athény s téměř letními teplotami a bez přívalu turistů, otužilci mohou už vyrazit i za sluněním a koupáním na některý z řeckých ostrovů.

Září

Září je jedním z nejlepších měsíců roku k návštěvě řeckých ostrovů, zejména v druhé polovině měsíce, kdy davy turistů začínají mizet a teploty jsou mírnější.

Říjen

Ideální kombinace příjemného počasí, památek bez turistů a jedinečných zážitků činí z října perfektní měsíc pro výlet do Řecka. V říjnu se Vám mj. naskytne také příležitost vidět sklizeň oliv, ze kterých se vyrábí pro Řecko typický olivový olej.

Zažijte Řecko autenticky...

Meteora

Meteora se nachází ve středním Řecku 5 hodin jízdy od Atén a 3 hodiny od Soluně. Přesto, že je daleko, je stále jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Zdejší skalní útvary jsou výsledkem eroze způsobené starověkým vnitrozemským mořem. Název doslovně znamená „visící ve vzduchu“. Skály jsou opravdu působivé, ale nejúžasnější na tom je, že na některých z nich byly postaveny kláštery! V současné době jich zde můžete navštívit šest, tím nejznámějším je pak monastýr Megalon (Velký) Meteoro, ze kterého si užijete ohromující výhledy do krajiny. Původně se mniši na vrchol dostávali jen s pomocí provazů a kladek, Vy se však nahoru již pohodlně dostane po vystavěném schodišti.

Řecké ostrovy

Co by bylo Řecko bez svých ostrovů! Tím vůbec největším je Kréta. Kromě nádherných pláží jako zde najdete také Palác Knossos, který je největší archeologickou lokalitou doby bronzové na ostrově a často je také označován jako nejstarší město v Evropě.
Ohromující Santorini je nejdramatičtější ze všech řeckých ostrovů. Je znám pro své sněhově bílé budovy s modrými střechami a nekonečnými bazény.
Jedním z hlavních turistických cílů Řecka je také Korfu, které leží v Jónském moři u západního pobřeží pevniny. Hlavní stejnojmenné město je díky své elegantní italské architektuře zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Starověké Mykény

Mykény jsou jedním z nejdůležitějších archeologických lokalit Řecka a jsou také rovněž zapsané na seznamu UNESCO. Kdysi jedno z hlavních center řecké civilizace a místo, kde se zrodila mykénská kultura dnes stále připomíná řada zachovalých staveb. Lví brána chrání hlavní vchod do citadely. V královském paláci zase můžete obdivovat malovanou podlahu a bohaté fresky. Mykény jsou také známé jako město krále Agamemnona, který vedl výpravu proti Tróji během trojské války, kterou Homer vylíčil ve své epické básni Ilias. A právě ve zdejších šachových hrobech se také našla slavná Agamemnonova zlatá pohřební maska.

Přečtěte si o Řecku na našem blogu

Akropolis v Athénách – sídlo bohů

Ačkoliv toho Athény návštěvníkům nabízejí mnoho k vidění, slyšení, ohmatání a ochutnání, pro velkou část cestovatelů je právě legendami opředená Akropolis tím největším lákadlem. Právem, či nikoliv? Pojďme se teď…

Parthenon

Poznejte Athény, kolébku evropské civilizace

Píše se 21. století a Athény jsou hlavním mětem Řecka. Je to město velké, hrdé a živé. Ale ačkoliv zní všechny tyto přídomky velkolepě, jsou již jen střípky toho, čím…

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany