Poznávací zájezdy do Řecka

Objevte s námi Řecko se svým tyrkysovým mořem, antickými památkami a dobrým jídlem a vínem.

Řecko 3

Santorini panorama
NOVINKA

Cestomilka

Michala

Kouzelný ostrov Santorini + koupání v moři

  • letecky z Vídně
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 14 osob

Santorini, jeden z nejznámějších řeckých ostrovů nabízí nejen neopakovatelné západy slunce, ale také věhlasné archeologické lokality, tyrkysové moře, dlouhé písečné pláže a v neposlední řadě i skvělou řeckou kuchyni.

14.10. - 18.10.2024 5 dní
od 21 900 Kč
cena za osobu
Parthenon

Cestomilka

Kateřina A.

To nejlepší z Athén + Mykény + Korintský průplav

  • letecky z Prahy / Vídně
  • Profesionální průvodce
  • 6 - 12 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni.

Termín a cena na vyžádání
Acropolis

Cestomilka

Kateřina A.

Athény + Mykény + Korint + koupání v moři

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 6 - 12 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni. Nebude chybět ani den strávený na pláži.

Termín a cena na vyžádání

Řecko

Řecko je kolébkou evropské civilizace a domovem úchvatných památek. Vydejte se na prohlídku nádherné Akropole v Aténách a jejího ohromujícího muzea, navštivte archeologické naleziště v Delfách nebo na ostrově Délos, nádherné byzantské památky v Soluni, mýtem opředený palác Knóssos nebo historické centrum na Rhodosu. Po cestě nezapomeňte ochutnat vyhlášenou řeckou kuchyni.

Kdy do Řecka

Květen

V květnu si užijete Athény s téměř letními teplotami a bez přívalu turistů, otužilci mohou už vyrazit i za sluněním a koupáním na některý z řeckých ostrovů.

Září

Září je jedním z nejlepších měsíců roku k návštěvě řeckých ostrovů, zejména v druhé polovině měsíce, kdy davy turistů začínají mizet a teploty jsou mírnější.

Říjen

Ideální kombinace příjemného počasí, památek bez turistů a jedinečných zážitků činí z října perfektní měsíc pro výlet do Řecka. V říjnu se Vám mj. naskytne také příležitost vidět sklizeň oliv, ze kterých se vyrábí pro Řecko typický olivový olej.

Zažijte Řecko autenticky...

Meteora

Meteora se nachází ve středním Řecku 5 hodin jízdy od Atén a 3 hodiny od Soluně. Přesto, že je daleko, je stále jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Zdejší skalní útvary jsou výsledkem eroze způsobené starověkým vnitrozemským mořem. Název doslovně znamená „visící ve vzduchu“. Skály jsou opravdu působivé, ale nejúžasnější na tom je, že na některých z nich byly postaveny kláštery! V současné době jich zde můžete navštívit šest, tím nejznámějším je pak monastýr Megalon (Velký) Meteoro, ze kterého si užijete ohromující výhledy do krajiny. Původně se mniši na vrchol dostávali jen s pomocí provazů a kladek, Vy se však nahoru již pohodlně dostane po vystavěném schodišti.

Řecké ostrovy

Co by bylo Řecko bez svých ostrovů! Tím vůbec největším je Kréta. Kromě nádherných pláží jako zde najdete také Palác Knossos, který je největší archeologickou lokalitou doby bronzové na ostrově a často je také označován jako nejstarší město v Evropě.
Ohromující Santorini je nejdramatičtější ze všech řeckých ostrovů. Je znám pro své sněhově bílé budovy s modrými střechami a nekonečnými bazény.
Jedním z hlavních turistických cílů Řecka je také Korfu, které leží v Jónském moři u západního pobřeží pevniny. Hlavní stejnojmenné město je díky své elegantní italské architektuře zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Starověké Mykény

Mykény jsou jedním z nejdůležitějších archeologických lokalit Řecka a jsou také rovněž zapsané na seznamu UNESCO. Kdysi jedno z hlavních center řecké civilizace a místo, kde se zrodila mykénská kultura dnes stále připomíná řada zachovalých staveb. Lví brána chrání hlavní vchod do citadely. V královském paláci zase můžete obdivovat malovanou podlahu a bohaté fresky. Mykény jsou také známé jako město krále Agamemnona, který vedl výpravu proti Tróji během trojské války, kterou Homer vylíčil ve své epické básni Ilias. A právě ve zdejších šachových hrobech se také našla slavná Agamemnonova zlatá pohřební maska.

Přečtěte si o Řecku na našem blogu

Zvonice v Oia, Santorini

Santorini: klenot Kykladských ostrovů

Navštivte ráj pro milovníky krásy, romantiky i nezapomenutelných zážitků. Užijte si příjemné klima, výbornou řeckou kuchyni i báječné koupání v moři.

Akropolis v Athénách – sídlo bohů

Ačkoliv toho Athény návštěvníkům nabízejí mnoho k vidění, slyšení, ohmatání a ochutnání, pro velkou část cestovatelů je právě legendami opředená Akropolis tím největším lákadlem. Právem, či nikoliv? Pojďme se teď…

Parthenon

Poznejte Athény, kolébku evropské civilizace

Píše se 21. století a Athény jsou hlavním mětem Řecka. Je to město velké, hrdé a živé. Ale ačkoliv zní všechny tyto přídomky velkolepě, jsou již jen střípky toho, čím…

Farní dvorec v Guimiliau, Bretaň

Farní dvorce – unikát, který najdete pouze v Bretani

Prozkoumejte jedinečné církevní soubory staveb zvané farní dvorce. Seznámíte se s nimi pouze v západní Bretani. Cesta určitě stojí za to, protože Vám pomůže pochopit charakter samotných Bretonců a jejich…

Co o nás řekli naši klienti?

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno

Londýn, Oxford, Windsor
Londýn, Oxford + hrad Windsor
s Cestomilkou Janou

Zúčastnili jsme se 5denního leteckého zájezdu do Londýna, s návštěvou Oxfordu a Windsoru. Ještě před odletem jsme si mohli domluvit a zarezervovat návštěvu vybraných míst a památek. Celou dobu nás doprovázela zkušená průvodkyně, která se nám snažila ukázat co nejvíce zajímavostí a zároveň zajistit pobyt bez komplikací. I počasí bylo ideální k poznávání krás Londýna, proslulý déšť se někde schoval. Celkově jsme byli sice unaveni, ale spokojeni.

Sýkorovi

Strakonice