Poznávací zájezdy do Řecka

Objevte s námi Řecko se svým tyrkysovým mořem, antickými památkami a dobrým jídlem a vínem.

Řecko 3

Parthenon

Cestomilka

Kateřina A.

To nejlepší z Athén + Mykény + Korintský průplav

  • letecky z Prahy / Vídně
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*/ 4*
  • 6 - 12 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni.

20.10. - 23.10.2023 4 dny
20.10. - 23.10.2023 4 dny
od 16 901 Kč
cena za osobu
Santorini panorama
NOVINKA

Cestomilka

Michala

Kouzelné Santorini a koupání v moři

  • letecky z Vídně
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Santorini, jeden z nejznámějších řeckých ostrovů nabízí nejen neopakovatelné západy slunce, ale i historické památky, moře, relaxaci a v neposlední řadě i skvělou řeckou kuchyni.

Termín a cena na vyžádání
Acropolis

Cestomilka

Kateřina A.

Athény + Mykény + Korint + koupání v moři

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 6 - 12 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni. Nebude chybět ani den strávený na pláži.

Termín a cena na vyžádání

Řecko

Řecko je kolébkou evropské civilizace a domovem úchvatných památek. Vydejte se na prohlídku nádherné Akropole v Aténách a jejího ohromujícího muzea, navštivte archeologické naleziště v Delfách nebo na ostrově Délos, nádherné byzantské památky v Soluni, mýtem opředený palác Knóssos nebo historické centrum na Rhodosu. Po cestě nezapomeňte ochutnat vyhlášenou řeckou kuchyni.

Kdy do Řecka

Květen

V květnu si užijete Athény s téměř letními teplotami a bez přívalu turistů, otužilci mohou už vyrazit i za sluněním a koupáním na některý z řeckých ostrovů.

Září

Září je jedním z nejlepších měsíců roku k návštěvě řeckých ostrovů, zejména v druhé polovině měsíce, kdy davy turistů začínají mizet a teploty jsou mírnější.

Říjen

Ideální kombinace příjemného počasí, památek bez turistů a jedinečných zážitků činí z října perfektní měsíc pro výlet do Řecka. V říjnu se Vám mj. naskytne také příležitost vidět sklizeň oliv, ze kterých se vyrábí pro Řecko typický olivový olej.

Zažijte Řecko autenticky...

Meteora

Meteora se nachází ve středním Řecku 5 hodin jízdy od Atén a 3 hodiny od Soluně. Přesto, že je daleko, je stále jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Zdejší skalní útvary jsou výsledkem eroze způsobené starověkým vnitrozemským mořem. Název doslovně znamená „visící ve vzduchu“. Skály jsou opravdu působivé, ale nejúžasnější na tom je, že na některých z nich byly postaveny kláštery! V současné době jich zde můžete navštívit šest, tím nejznámějším je pak monastýr Megalon (Velký) Meteoro, ze kterého si užijete ohromující výhledy do krajiny. Původně se mniši na vrchol dostávali jen s pomocí provazů a kladek, Vy se však nahoru již pohodlně dostane po vystavěném schodišti.

Řecké ostrovy

Co by bylo Řecko bez svých ostrovů! Tím vůbec největším je Kréta. Kromě nádherných pláží jako zde najdete také Palác Knossos, který je největší archeologickou lokalitou doby bronzové na ostrově a často je také označován jako nejstarší město v Evropě.
Ohromující Santorini je nejdramatičtější ze všech řeckých ostrovů. Je znám pro své sněhově bílé budovy s modrými střechami a nekonečnými bazény.
Jedním z hlavních turistických cílů Řecka je také Korfu, které leží v Jónském moři u západního pobřeží pevniny. Hlavní stejnojmenné město je díky své elegantní italské architektuře zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Starověké Mykény

Mykény jsou jedním z nejdůležitějších archeologických lokalit Řecka a jsou také rovněž zapsané na seznamu UNESCO. Kdysi jedno z hlavních center řecké civilizace a místo, kde se zrodila mykénská kultura dnes stále připomíná řada zachovalých staveb. Lví brána chrání hlavní vchod do citadely. V královském paláci zase můžete obdivovat malovanou podlahu a bohaté fresky. Mykény jsou také známé jako město krále Agamemnona, který vedl výpravu proti Tróji během trojské války, kterou Homer vylíčil ve své epické básni Ilias. A právě ve zdejších šachových hrobech se také našla slavná Agamemnonova zlatá pohřební maska.

Přečtěte si o Řecku na našem blogu

Akropolis v Athénách – sídlo bohů

Ačkoliv toho Athény návštěvníkům nabízejí mnoho k vidění, slyšení, ohmatání a ochutnání, pro velkou část cestovatelů je právě legendami opředená Akropolis tím největším lákadlem. Právem, či nikoliv? Pojďme se teď…

Parthenon

Poznejte Athény, kolébku evropské civilizace

Píše se 21. století a Athény jsou hlavním mětem Řecka. Je to město velké, hrdé a živé. Ale ačkoliv zní všechny tyto přídomky velkolepě, jsou již jen střípky toho, čím…

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Co o nás řekli naši klienti?

Azurové pobřeží a koupání v moři
s Cestomilkou Vandou

Cestovaly jsme s Cestomily již po třetí a i tentokráte bylo vše v pořádku. Zájezd byl moc dobře koncipován – poznávat a současně mít možnost spočinout u moře a okoupat se, posedět v kavárně nebo restauraci je skvělý nápad. Člověk není přesycen, nemusíme vidět vše, ale v klidu si vychutnává atmosféru 🙂 Paní průvodkyně Vanda byla úžasná a svým šarmem a dokonalou francouzštinou domorodce zcela odzbrojovala….Rozhodně s Cestomily opět někam vyrazíme!….

K+J+V

Rychnov nad Kněžnou

Letní Paříž a ohňostroj ve Versailles
s Cestomilkou Petrou

Letní Paříž s ohňostrojem ve Versailles dostala moje dcera ke svým 18. narozeninám. Obavy z přelidněné a horké Paříže v srpnovém termínu se rozplynuly okamžitě po příletu. Pařížané vyráží v srpnu na dovolenou a tak většinu lidí, které zde potkáte tvoří turisté.

Simona a Tereza Šlajferčíkovy

Plasy

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Chtěli bychom Cestomilům poděkovat za náš zářijový výlet do Paříže s průvodkyní Petrou.Od příletu do Paříže až do konce zájezdu nám Petra poskytla neuvěřitelné množství informací, prošli jsme snad každou uličku v Paříži, kde bylo něco jen trošku zajímavého.

Radka a Zdeněk

Potštát

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou
Moc děkujeme za nezapomenutelné zážitky v Paříži. Všechno bylo super a obzvláště bychom rádi poděkovali paní průvodkyni Petře, která byla absolutně profesionální, velmi milá a přátelská. Její znalosti jsou obdivuhodné a ještě umocnily zážitek z Paříže. Vaši cestovku rádi doporučíme všem svým přátelům.
Ještě jednou moc děkujeme a přejeme ať se daří.

Lubomír a Miluše Nezvalovi

Ždár nad Sázavou