Poznávací zájezdy do Řecka

Objevte s námi Řecko se svým tyrkysovým mořem, antickými památkami a dobrým jídlem a vínem.

Řecko 2

Parthenon

Cestomilka

Jana

To nejlepší z Athén, Mykén a Korintu

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni.

Termín na vyžádání
Acropolis

Cestomilka

Jana

Athény, Mykény, Korint a koupání v moři

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte s námi Athény se slavnou Akropolí, bájný příběh starobylých Mykén a žasněte nad velkolepým Korintským průplavem. Poznejte řeckou architekturu i vyhlášenou kuchyni. Nebude chybět ani den strávený na pláži.

Termín na vyžádání

Řecko

Řecko je kolébkou evropské civilizace a domovem úchvatných památek. Vydejte se na prohlídku nádherné Akropole v Aténách a jejího ohromujícího muzea, navštivte archeologické naleziště v Delfách nebo na ostrově Délos, nádherné byzantské památky v Soluni, mýtem opředený palác Knóssos nebo historické centrum na Rhodosu. Po cestě nezapomeňte ochutnat vyhlášenou řeckou kuchyni.

Kdy do Řecka

Květen

V květnu si užijete Athény s téměř letními teplotami a bez přívalu turistů, otužilci mohou už vyrazit i za sluněním a koupáním na některý z řeckých ostrovů.

Září

Září je jedním z nejlepších měsíců roku k návštěvě řeckých ostrovů, zejména v druhé polovině měsíce, kdy davy turistů začínají mizet a teploty jsou mírnější.

Říjen

Ideální kombinace příjemného počasí, památek bez turistů a jedinečných zážitků činí z října perfektní měsíc pro výlet do Řecka. V říjnu se Vám mj. naskytne také příležitost vidět sklizeň oliv, ze kterých se vyrábí pro Řecko typický olivový olej.

Zažijte Řecko autenticky...

Meteora

Meteora se nachází ve středním Řecku 5 hodin jízdy od Atén a 3 hodiny od Soluně. Přesto, že je daleko, je stále jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Zdejší skalní útvary jsou výsledkem eroze způsobené starověkým vnitrozemským mořem. Název doslovně znamená „visící ve vzduchu“. Skály jsou opravdu působivé, ale nejúžasnější na tom je, že na některých z nich byly postaveny kláštery! V současné době jich zde můžete navštívit šest, tím nejznámějším je pak monastýr Megalon (Velký) Meteoro, ze kterého si užijete ohromující výhledy do krajiny. Původně se mniši na vrchol dostávali jen s pomocí provazů a kladek, Vy se však nahoru již pohodlně dostane po vystavěném schodišti.

Řecké ostrovy

Co by bylo Řecko bez svých ostrovů! Tím vůbec největším je Kréta. Kromě nádherných pláží jako zde najdete také Palác Knossos, který je největší archeologickou lokalitou doby bronzové na ostrově a často je také označován jako nejstarší město v Evropě.
Ohromující Santorini je nejdramatičtější ze všech řeckých ostrovů. Je znám pro své sněhově bílé budovy s modrými střechami a nekonečnými bazény.
Jedním z hlavních turistických cílů Řecka je také Korfu, které leží v Jónském moři u západního pobřeží pevniny. Hlavní stejnojmenné město je díky své elegantní italské architektuře zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Starověké Mykény

Mykény jsou jedním z nejdůležitějších archeologických lokalit Řecka a jsou také rovněž zapsané na seznamu UNESCO. Kdysi jedno z hlavních center řecké civilizace a místo, kde se zrodila mykénská kultura dnes stále připomíná řada zachovalých staveb. Lví brána chrání hlavní vchod do citadely. V královském paláci zase můžete obdivovat malovanou podlahu a bohaté fresky. Mykény jsou také známé jako město krále Agamemnona, který vedl výpravu proti Tróji během trojské války, kterou Homer vylíčil ve své epické básni Ilias. A právě ve zdejších šachových hrobech se také našla slavná Agamemnonova zlatá pohřební maska.

Přečtěte si o Řecku na našem blogu

Akropolis v Athénách – sídlo bohů

Ačkoliv toho Athény návštěvníkům nabízejí mnoho k vidění, slyšení, ohmatání a ochutnání, pro velkou část cestovatelů je právě legendami opředená Akropolis tím největším lákadlem. Právem, či nikoliv? Pojďme se teď…

Parthenon

Poznejte Athény, kolébku evropské civilizace

Píše se 21. století a Athény jsou hlavním mětem Řecka. Je to město velké, hrdé a živé. Ale ačkoliv zní všechny tyto přídomky velkolepě, jsou již jen střípky toho, čím…

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice