Poznávací zájezdy do Piemontu

Objevte s námi vinařský region Piemont. Kraj proslul prestižními víny, skvělou lokální gastronomií i historickými památkami. Užijte si all inclusive i návštěvu michelinské restaurace.

Piemont 1

Mikuláš Duda

Cestomil

Mikuláš

Za vínem do Piemontu

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte s námi vinařský region Piemont, jeho prestižní vína, lokální gastronomii a historické památky. Užijte si all inclusive, degustace přímo ve vinařských sklepech i návštěvu michelinské restaurace.

Termíny v přípravě

Piemont

Piemonte (doslova „na úpatí hor“) je jedním z nejbohatších italských regionů. Srdce gurmánů a milovníků vína zaplesá při vyslovení názvu vína barolo a také při myšlence na pokrm vonící slavnými bílými lanýži. Potěchou oka se stane místní elegantně zvlněná krajina s vinohrady korunovaná vinařskými usedlostmi a historickými městečky. Atmosféra kraje je silně ovlivněná blízkostí Francie.

Kdy do Piemontu

Červen

Letní teploty a dlouhé večery vybízejí návštěvníky Piemontu k procházkám mezi vinicemi, kde mohou objevovat zbarvující se trsy hroznů.

Září

Se stále příjemnými teplotami a krajinou oblečenou do všech barev podzimu, je to v tuto dobu v Piemontu jako v pohádce. A když se v podvečer ochladí, není nic lepšího, než se vydat na ochutnávku místního vína.

Říjen

Během října vrcholí v Piemontu sezóna bílých lanýžů, a proto si návštěvníci zkrátka nemohou nechat ujít příležitost si tuto gastronomickou delikatesu nejen prohlédnout, ale i ochutnat.

Zažijte Piemont autenticky...

Víno Barolo a Barbera

Vinohrady na zvlněných kopcích jsou krásné v každém ročním období. Nejkouzelnější jsou ale na podzim, když se v údolí válí mlha, zatímco vinice se zbarvují do široké škály barev. Nejznámějšími místními víny jsou Barolo a Barbaresco. Barolo však není jen víno, ale také malebné městečko s příležitostmi ochutnat místní speciality na každém kroku. Proto jej při své návštěvě Piemontu určitě nevynechejte.

Lanýžový festival

Piemont je znám nejen pro svá vína, ale také díky skvělým podmínkám pro růst lanýžů. Jejich sezóna vrcholí na podzim, kdy se v historickém městě Monforte d´Alba koná lanýžový festival. Všudypřítomnou vůni černých a bílých lanýžů doplňují hudebníci, pouliční stánky s výborným jídlem a ukázky tradičních her.

Turín

Italsky Torino, je správní středisko Piemontu a nemělo by chybět ve vašem itineráři. Nádherné ulice lemované stromy, směsice historických a moderních budov a na pozadí majestátní Alpy. Turín nabízí svým návštěvníkům muzea, umělecké galerie, hrady, kostely i nádherné náměstí Piazza Castello. Je domovem světoznámé automobilové značky Fiat a také se mu přezdívá město čokolády.

Přečtěte si o Piemontu na našem blogu

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

10 důvodů proč na dovolenou do sluncem a vínem zalitého Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za vínem do Piemontu
s Cestomilem Mikulášem

„Vážení Cestomilové, velice ráda ohodnotím náš výlet s panem Dudou do oblasti Piemont v Itálii. Služby Vaší CK neměly chybu, stejně jako celý zájezd, proběhl prostě perfektně. Zůstává nám velké množství zážitků a překrásné vzpomínky. Děkujeme za skvělou organizaci a přejeme hodně stejně spokojených klientů.“

Manželé Filovi

Vysoké Popovice

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice