Zájezdy do Piemontu za vínem

Objevte s námi vinařský region Piemont. Kraj proslul prestižními víny, skvělou lokální gastronomií i historickými památkami. Užijte si all inclusive i návštěvu michelinské restaurace.

Piemont 1

Mikuláš Duda

Cestomil

Mikuláš

Za vínem do Piemontu

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel Brezza
  • 8 - 16 osob

Objevte s námi vinařský region Piemont, jeho prestižní vína, lokální gastronomii a historické památky. Užijte si all inclusive, degustace přímo ve vinařských sklepech i návštěvu michelinské restaurace.

7.11. - 10.11.2024 4 dny
od 37 900 Kč
cena za osobu

Piemont

Piemonte (doslova „na úpatí hor“) je jedním z nejbohatších italských regionů. Srdce gurmánů a milovníků vína zaplesá při vyslovení názvu vína barolo a také při myšlence na pokrm vonící slavnými bílými lanýži. Potěchou oka se stane místní elegantně zvlněná krajina s vinohrady korunovaná vinařskými usedlostmi a historickými městečky. Atmosféra kraje je silně ovlivněná blízkostí Francie.

Kdy navštívit Piemont

Červen

Letní teploty a dlouhé večery vybízejí návštěvníky Piemontu k procházkám mezi vinicemi, kde mohou objevovat zbarvující se trsy hroznů.

Září

Se stále příjemnými teplotami a krajinou oblečenou do všech barev podzimu, je to v tuto dobu v Piemontu jako v pohádce. A když se v podvečer ochladí, není nic lepšího, než se vydat na ochutnávku místního vína.

Říjen

Během října vrcholí v Piemontu sezóna bílých lanýžů, a proto si návštěvníci zkrátka nemohou nechat ujít příležitost si tuto gastronomickou delikatesu nejen prohlédnout, ale i ochutnat.

Zažijte Piemont autenticky...

Víno Barolo a Barbera

Vinohrady na zvlněných kopcích jsou krásné v každém ročním období. Nejkouzelnější jsou ale na podzim, když se v údolí válí mlha, zatímco vinice se zbarvují do široké škály barev. Nejznámějšími místními víny jsou Barolo a Barbaresco. Barolo však není jen víno, ale také malebné městečko s příležitostmi ochutnat místní speciality na každém kroku. Proto jej při své návštěvě Piemontu určitě nevynechejte.

Lanýžový festival

Piemont je znám nejen pro svá vína, ale také díky skvělým podmínkám pro růst lanýžů. Jejich sezóna vrcholí na podzim, kdy se v historickém městě Monforte d´Alba koná lanýžový festival. Všudypřítomnou vůni černých a bílých lanýžů doplňují hudebníci, pouliční stánky s výborným jídlem a ukázky tradičních her.

Turín

Italsky Torino, je správní středisko Piemontu a nemělo by chybět ve vašem itineráři. Nádherné ulice lemované stromy, směsice historických a moderních budov a na pozadí majestátní Alpy. Turín nabízí svým návštěvníkům muzea, umělecké galerie, hrady, kostely i nádherné náměstí Piazza Castello. Je domovem světoznámé automobilové značky Fiat a také se mu přezdívá město čokolády.

Články přímo od našich průvodců

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Forum Romanum, Italy, Rome

Forum Romanum: pupek starověkého Říma

Pokud existuje nějaké místo, které můžeme považovat za středobod starověkého římské impéria, bude jím Forum Romanum. A vy máte možnost jej s námi prozkoumat. Jdeme na to?

Ostuni, Apulie

Apulie a Basilicata: Objevte nejkrásnější místa jižní Itálie

Vůně moře a jihoitalské kuchyně, nádherná městečka, tyrkysové moře, výborná vína a božský klid, to je Apulie a Basilicata, dvě perly jižní Itálie. Objevte s námi 5 nejkrásnějších vesnic a…

Co o nás řekli naši klienti?

Za vínem do Piemontu
s Cestomilem Mikulášem

„Vážení Cestomilové, velice ráda ohodnotím náš výlet s panem Dudou do oblasti Piemont v Itálii. Služby Vaší CK neměly chybu, stejně jako celý zájezd, proběhl prostě perfektně. Zůstává nám velké množství zážitků a překrásné vzpomínky. Děkujeme za skvělou organizaci a přejeme hodně stejně spokojených klientů.“

Manželé Filovi

Vysoké Popovice

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice