Zájezdy do Normandie plné zážitků

Odhalte půvab divokého pobřeží Normandie, rozkvetlé Monetovy zahrady v Giverny a malebná přístavní městečka. Tajemné opatství Mont Saint-Michel se Vám při odlivu odhalí v plné kráse!

Normandie 2

Mont Saint Michel
Josef Nejdl ml.

Cestomil

Pepa

Normandie a opatství Mont Saint-Michel

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 2/3*
  • 8 - 14 osob

Poznejte kout Francie, který se stal předlohou Monetových obrazů. Navštivte rozkvetlé zahrady v Giverny, opatství Mont Saint-Michel, vydejte se po stopách vylodění, projděte si interiéry atomové ponorky a ochutnejte pravý kvašený nápoj cidre či calvados.

27.8. - 31.8.2024 5 dní
od 28 501 Kč
cena za osobu
Pohled na Arromanches les Bains, Normandie
Josef Nejdl ml.

Cestomil

Pepa

Po stopách vylodění do Normandie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 14 osob

Pro milovníky vojenské historie. Vydejte se s námi po stopách vylodění, připomeňte si události Dne D, navštivte největší americký vojenský hřbitov a řadu interaktivních vojenských muzeí.

17.9. - 21.9.2024 5 dní
od 26 401 Kč
cena za osobu

Normandie

Severně položený kout Francie se pyšní řadou nádherných míst a je zatím stále skryt zrakům turistů. Mírně zvlněná krajina posetá malebnými městy s hrázděnou architekturou, jabloňové sady, starobylé vesničky, venkovská sídla a zámky s rozkvetlými zahradami přímo zvou k prozkoumání. Ne nadarmo si zdejší krajinu zvolil Claude Monet za náměty pro své obrazy. Zavítejte na normandské pláže připomínající den D, do historického centra Rouenu a ke slavnému opatství Mont Saint-Michel.

„Je to tu krásné, příteli, každý den objevuji stále krásnější věci. Omamuje mě to a chci to všechno namalovat ...“

Claude Monet

Kdy navštívit Normandii

Červen

Teploty stoupají pomalu nahoru, dny se prodlužují. V tomto měsíci si nenechte ujít výročí Dne D, které připadá na 6. červen. V tuto dobu se v Normandii konají vojenské přehlídky, průvody a ohňostroje.

ČERVENEC

Pro návštěvu Normandie se nejlépe hodí prázdninové měsíce. Vzhledem k tomu, že Normandie je severněji položeným francouzským regionem, pohybují se letní teploty mezi 21 a 25° Celsia.

SRPEN

Dešťové srážky se v tomto měsíci vyskytují minimálně. Lze si dopřát koupání v moři, neboť teplota vody dosahuje až 20° Celsia.

Normandie

Procházka zahradami Clauda Moneta v Giverny

Malým rájem na zemi jsou zahrady, které navrhl a vlastnoručně vysázel impresionistický malíř Claude Monet u svého domu. Dům i s rozlehlým pozemkem si zakoupil v malé vesničce Giverny a jeho cílem bylo jediné - najít klidné místo pro život se svou rodinou a inspiraci pro malování obrazů. Zahradu rozdělil na dvě části. V jedné se inspiroval duchem japonských zahrad, druhou zahalil do květinového hávu. V japonské části tvoří dominantní prvek voda. Nachází se zde malý potok a proslulé jezírko s lekníny. Druhá část zahrady je ryze květinová. Skládá se z několika desítek záhonů plných rozličných květin.

Normandská kuchyně

Normandská kuchyně se pyšní používáním těch nejkvalitnějších surovin. Mezi oblíbené druhy masa patří jehněčí jemně slané chuti, která vzniká pasením ovcí na přímořských loukách. Na talíři se často objevuje nejen králík nebo kachna, ale místo v normandském jídelníčku si našly i vnitřnosti. Dršťky na caenský způsob představují jednu z oblíbených delikates. Region nabízí rovněž nepřeberné množství mořských plodů a ryb. Bohatá úroda jabloňových sadů dala vzniknout dvěma známým nápojům, cidru a calvadosu. Jablka jsou také součástí řady dezertů, např. jablečné omelety a věhlasného koláče Tatin. Před dezertem se ve Francii již tradičně podává sýr. V Normandii nesmí na stole chybět místní hvězda mezi sýry, Camembert, labužníci si mohou dopřát rovněž sýr Livarot.

Návštěva výrobny cidru

Cidre je kvašený jablečný nápoj s různými stupni alkoholu. Patří k oblíbeným nápojům nejenom ve Francii a Anglii, ale také v Portugalsku či Španělsku. Je to průzračná tekutina zlaté barvy, která jemně perlí. Při přičichnutí i po ochutnání jsou cítit čerstvá jablka. Pokud se cidre vychladí, je nesmírně osvěžující. Mošt se získá rozdrcením jablek a jejich vylisováním. Posléze se šťáva nechá kvasit při vhodných teplotách ve vinných sudech, tancích nebo při domácí výrobě v demižonech. Po minimálně tříměsíčním kvašení se mošt stočí do lahví a nechá se dokvasit, což zaručuje zachování perlivosti nápoje. Podobný nápoj lze vyrobit i z hrušek pod názvem poiré.

Články přímo od našich průvodců

Étretat útesy

Normandie, málo navštěvovaný kout Francie. Neprávem?

Normandie nepatří rozhodně k nejnavštěvovanějším turistickým cílům ve Francii. Řekneme-li Normandie, většinou se nám vybaví spojenecké vylodění v tzv. den D. Někteří si také představí úchvatné a okouzlující opatství Mont…

Mont Saint Michel

Tajuplný ostrov Mont-Saint-Michel v Normandii

Hora svatého Michala je mystické místo, oplývající velmi zvláštní atmosférou. Právě díky své tajuplné atmosféře se stal ostrov Mont-Saint-Michel druhým nejnavštěvovanějším místem ve Francii.

Peyrepertuse

Nejznámější katarské hrady

Objevte majestát a historii jihofrancouzských katarských hradů, symbolů svobody a hrdinného odporu proti nenasytné katolické církvi.

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: více než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Co o nás řekli naši klienti?

Po stopách vylodění do Normandie
s Cestomilem Pepou

Zájezd „Po stopách vylodění“ v termínu 22.8.-26.8.2023 zcela splnil mé a vnukovo očekávání. Program byl dodržen, průvodce Pepa i řidič Vráťa byli v pohodě, ochotní, vnímaví a respektující naše potřeby.Vzhledem k tomu, že opravdu hodně cestujeme, bylo milým překvapením, že CK (cestovali jsme s vámi poprvé) splnila avízované služby.Jedinou malou skvrnkou bylo ubytování v Caen, což je ale otázka úrovně v celé Francii, ne záležitost pořádající CK. Doufám, že někdy v budoucnosti vašich služeb opět využijeme.

M. Rebjonková

Karlovy Vary

Normandie a opatství Mont Saint-Michel
s Cestomilkou Věrkou

„Normandie nás neskutečně ohromila. Je to nádherná část Francie, s překrásným pobřežím a krajinou. Naše průvodkyně Věrka vycházela ve všem vstříc, vzala nás na ochutnávku sýrů i do výrobny cidru. Až na menší pokojíčky v hotelu nemáme vůbec co vytknout. Prostě super zájezd.“

Jana Kratochvílová

Brno

Za kouzlem adventní Paříže
s Cestomilkou Jitkou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila na doporučení – hledala jsem zájezd do Paříže a vaše CK mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velmi pěkné web stránky, přehledné, komunikace výborná. Naše paní průvodkyně, paní Jitka, byla moc fajn, program a organizace opět výborné, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě hned vedle stanice metra. Paní Jitka se nám věnovala, vysvětlila vše potřebné, poradila co je nejvýhodnější a výborně se o nás starala. Vaši cestovní kancelář budu všem doporučovat.

Vanda Příhonská

Praha 9

Po stopách vylodění do Normandie
s Cestomilem Josefem

Zajímám se o dějiny 2. světové války, proto  vylodění spojenců v Normandii  byl milý dárek od syna k 70. narozeninám. Výlet s CK Cestomilové předčil moje očekávání z toho, jak je možné po tolika letech se vcítit do děje, který tenkrát stál tolik mladých lidských životů. Díky moc průvodci Pepovi i řidiči Luborovi, kteří byli skvělí, vedle válečné historie nám ukázali i dávnou historii Normandie včetně krásných, nezapomenutelných katedrál,  historických center měst, aj.  Všechno bylo dobře zorganizované, nebylo nic, co by nám během pěti denního cestování chybělo nebo s čím bychom nebyli spokojení. Moc jsem si to se svými blízkými užil. Díky moc.

J. Matura + T. Štěpnička s partnerkami

Radenín