Zájezdy do Normandie plné zážitků

Odhalte půvab divokého pobřeží Normandie, rozkvetlé Monetovy zahrady v Giverny a malebná přístavní městečka. Tajemné opatství Mont Saint-Michel se Vám při odlivu odhalí v plné kráse!

Normandie 2

Mont Saint Michel
Josef Nejdl ml.

Cestomil

Pepa

Normandie a opatství Mont Saint-Michel

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 2/3*
  • 8 - 14 osob

Poznejte kout Francie, který se stal předlohou Monetových obrazů. Navštivte rozkvetlé zahrady v Giverny, opatství Mont Saint-Michel, vydejte se po stopách vylodění, projděte si interiéry atomové ponorky a ochutnejte pravý kvašený nápoj cidre či calvados.

27.8. - 31.8.2024 5 dní
od 29 501 Kč
cena za osobu
Pohled na Arromanches les Bains, Normandie
Josef Nejdl ml.

Cestomil

Pepa

Po stopách vylodění do Normandie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 14 osob

Pro milovníky vojenské historie. Vydejte se s námi po stopách vylodění, připomeňte si události Dne D, navštivte největší americký vojenský hřbitov a řadu interaktivních vojenských muzeí.

17.9. - 21.9.2024 5 dní
od 27 901 Kč
cena za osobu

Normandie

Severně položený kout Francie se pyšní řadou nádherných míst a je zatím stále skryt zrakům turistů. Mírně zvlněná krajina posetá malebnými městy s hrázděnou architekturou, jabloňové sady, starobylé vesničky, venkovská sídla a zámky s rozkvetlými zahradami přímo zvou k prozkoumání. Ne nadarmo si zdejší krajinu zvolil Claude Monet za náměty pro své obrazy. Zavítejte na normandské pláže připomínající den D, do historického centra Rouenu a ke slavnému opatství Mont Saint-Michel.

„Je to tu krásné, příteli, každý den objevuji stále krásnější věci. Omamuje mě to a chci to všechno namalovat ...“

Claude Monet

Kdy navštívit Normandii

Červen

Teploty stoupají pomalu nahoru, dny se prodlužují. V tomto měsíci si nenechte ujít výročí Dne D, které připadá na 6. červen. V tuto dobu se v Normandii konají vojenské přehlídky, průvody a ohňostroje.

ČERVENEC

Pro návštěvu Normandie se nejlépe hodí prázdninové měsíce. Vzhledem k tomu, že Normandie je severněji položeným francouzským regionem, pohybují se letní teploty mezi 21 a 25° Celsia.

SRPEN

Dešťové srážky se v tomto měsíci vyskytují minimálně. Lze si dopřát koupání v moři, neboť teplota vody dosahuje až 20° Celsia.

Normandie

Procházka zahradami Clauda Moneta v Giverny

Malým rájem na zemi jsou zahrady, které navrhl a vlastnoručně vysázel impresionistický malíř Claude Monet u svého domu. Dům i s rozlehlým pozemkem si zakoupil v malé vesničce Giverny a jeho cílem bylo jediné - najít klidné místo pro život se svou rodinou a inspiraci pro malování obrazů. Zahradu rozdělil na dvě části. V jedné se inspiroval duchem japonských zahrad, druhou zahalil do květinového hávu. V japonské části tvoří dominantní prvek voda. Nachází se zde malý potok a proslulé jezírko s lekníny. Druhá část zahrady je ryze květinová. Skládá se z několika desítek záhonů plných rozličných květin.

Normandská kuchyně

Normandská kuchyně se pyšní používáním těch nejkvalitnějších surovin. Mezi oblíbené druhy masa patří jehněčí jemně slané chuti, která vzniká pasením ovcí na přímořských loukách. Na talíři se často objevuje nejen králík nebo kachna, ale místo v normandském jídelníčku si našly i vnitřnosti. Dršťky na caenský způsob představují jednu z oblíbených delikates. Region nabízí rovněž nepřeberné množství mořských plodů a ryb. Bohatá úroda jabloňových sadů dala vzniknout dvěma známým nápojům, cidru a calvadosu. Jablka jsou také součástí řady dezertů, např. jablečné omelety a věhlasného koláče Tatin. Před dezertem se ve Francii již tradičně podává sýr. V Normandii nesmí na stole chybět místní hvězda mezi sýry, Camembert, labužníci si mohou dopřát rovněž sýr Livarot.

Návštěva výrobny cidru

Cidre je kvašený jablečný nápoj s různými stupni alkoholu. Patří k oblíbeným nápojům nejenom ve Francii a Anglii, ale také v Portugalsku či Španělsku. Je to průzračná tekutina zlaté barvy, která jemně perlí. Při přičichnutí i po ochutnání jsou cítit čerstvá jablka. Pokud se cidre vychladí, je nesmírně osvěžující. Mošt se získá rozdrcením jablek a jejich vylisováním. Posléze se šťáva nechá kvasit při vhodných teplotách ve vinných sudech, tancích nebo při domácí výrobě v demižonech. Po minimálně tříměsíčním kvašení se mošt stočí do lahví a nechá se dokvasit, což zaručuje zachování perlivosti nápoje. Podobný nápoj lze vyrobit i z hrušek pod názvem poiré.

Články přímo od našich průvodců

Po stopách vylodění v Normandii aneb připomínka dne D

Normandie. Po vyslovení tohoto slova se někomu vybaví kousek francouzského pobřeží při Atlantiku, který se pyšní svou surovou krásou. Většina z nás si však Normandii spojuje s jednou z největších…

Étretat útesy

Normandie, málo navštěvovaný kout Francie. Neprávem?

Normandie nepatří rozhodně k nejnavštěvovanějším turistickým cílům ve Francii. Řekneme-li Normandie, většinou se nám vybaví spojenecké vylodění v tzv. den D. Někteří si také představí úchvatné a okouzlující opatství Mont…

Mont Saint Michel

Tajuplný ostrov Mont-Saint-Michel v Normandii

Hora svatého Michala je mystické místo, oplývající velmi zvláštní atmosférou. Právě díky své tajuplné atmosféře se stal ostrov Mont-Saint-Michel druhým nejnavštěvovanějším místem ve Francii.

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Co o nás řekli naši klienti?

Normandie vylodění
Po stopách vylodění do Normandie
s Cestomilem Josefem

Rád bych Vám poděkoval za velmi vydařený zájezd Po stopách vylodění do Normandie. Výlety byly velmi dobře zorganizované, předčily mé očekávání. Program byl zorganizovaný do nejmenších detailů. Průvodce Josef Nejdl byl velmi vstřícný a obdivuji jeho znalosti historie a památek. Vždy nám vše vysvětlil do detailů. Kdykoli bylo potřeba, pomohl radou, překladem. Pan Patrik Strnad výborný řidič nás vždy dovezl na předem určené místo bez problému a včas.

Sešla se nás dobrá parta, která nepostrádala humor a vtip. S Vaší cestovní kanceláří jsem byl maximálně spokojen, rád využiju Vaše služby v budoucnosti. Rád Vás doporučím svým přátelům.

Stanislav Hadač

Dobrovíz

Normandie vylodění 2024
Po stopách vylodění do Normandie
s Cestomilem Josefem

Celá akce byla velmi dobře připravená. Odlet a přílet do Paříže, zabezpečení minibusů na dopravu klientů a transfer do města Caen proběhl naprosto bez problémů. Prohlídky historických míst a návštěvy muzeí byly průvodci zvoleny tak, abychom viděli to nejlepší z navštívených míst. Jejich komentář a podané informace byly velmi fundované. Bez problémů bylo také ubytování. Pokud se rozhodnu pro další poznávací zájezd, určitě zvolím vaší cestovní kancelář Cestomilové.

Stanislav Veselý

Dobrovíz

Normandie
Po stopách vylodění do Normandie
s Cestomilem Josefem

Krásný, intenzivní zájezd pod vedením Pepy, a v roli řidiče i Patrika. Oceňujeme vedení zájezdu – vše fungovalo na jedničku. Krátce řečeno – poutavé, vtipné, nabité informacemi. Děkujeme za zážitky, bylo to 5 dní naplněných programem, který nám (a myslím, že i celé skupince) vyhovoval – historie, poznávání, gastronomie – vše v příjemném tempu, přesuny na zajímavá místa, atd. Pro nás jako klienty naprosto bez starostí.

Helena & Mirek

Praha

Normandie
Po stopách vylodění do Normandie
s Cestomilem Josefem

Moji milí Cestomilové,
dovolím si toto přátelské oslovení, protože po našem zájezdu mám pocit, že jsem součástí této skvělé party lidí, co cestování milují a dělají ho krásným i pro své klienty. Náš zájezd jsme si opravdu užili díky péči našeho průvodce pana Pepy a řidiče pana Patrika. Jejich ochota nám pomoci ve všech situacích byla na velkou jedničku! Obdivuhodné znalosti pana Pepy a jejich uvádění v souvislostech nás neskutečně bavilo. Vždy měl odpovědi na všechny naše otázky.

Helena a Jan Kubáskovi

Praha