Poznávací zájezdy do Holandska

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

Nizozemí 2

Amsterdam
Hana Beránková

Cestomilka

Hanka B.

Amsterdam + větrné mlýny + Severní moře

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

21.9. - 24.9.2023 4 dny
od 19 901 Kč
cena za osobu
Purple, yellow, blue, pink and white tulips in Keukenhof park in Holland
Hana Beránková

Cestomilka

Hanka B.

Amsterdam + květinová zahrada Keukenhof + trh v Alkmaaru

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů, sýrů a dřeváků. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího květinového parku Keukenhof mezi rozkvetlé tulipány a rododendrony.

Termín a cena na vyžádání

Nizozemí

Nizozemí je jednou z nejživějších a nejzajímavějších zemí v Evropě. Hlavní město Amsterdam proslul spletí malebných kanálů a úžasných muzeí. Pokud se vydáte dále, najdete v této malé zemi jak malebné tradiční vesničky plné ikonických větrných mlýnů a tulipánů, tak i dynamická města jako Rotterdam a Haag.

„Sním o malbě a pak maluji svůj sen“

Vincent van Gogh

Kdy do Holandska

Květen

Jaro a zejména pozdní jarní měsíce jsou ideální dobou pro návštěvu Nizozemí. Rozkvetlé tulipány, třešňové aleje a květinový festival Keukenhof v Lisse tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si zamilujete.

Červen

Díky dlouhým červnovým dnům budete mít skvělou příležitost k objevování krás Holandska. I když se v tuto dobu koná spousta událostí po celé zemi, udělejte si čas a vydejte se na písečné pobřeží. Na ostrově Terschelling se také koná známý kulturní festival Oerol.

Září

Září je skvělým měsícem pro cestování, pokud se chcete vyhnout davům, cestovat v klidu a nemuset čekat ve frontě na lístky do muzeí. Přibalte si s sebou deštník, aby vás nepřekvapil náhlý podzimní déšť.

Zažijte Holandsko autenticky...

Vesnice Zaanse Schans

Ti, kteří by chtěli cestovat zpět v čase a navštívit Nizozemsko 17. a 18. století, musí určitě navštívit vesničku Zaanse Schans. Ta se nachází asi 15 kilometrů severně od Amsterdamu a je koncipována jako muzeum pod širým nebem, kde se můžete projít po tradiční holandské vesnici a zjistit, jak řemeslníci kdysi pracovali. Najdete tu například i loděnici, obchod s potravinami, výrobnu dřeváků, cínovou továrnu a řadu tradičních dřevěných domů. Zapomenout nesmíme ani na ikonické větrné mlýny, i když z původních 600 mlýnů tu najdete jen 5 otevřených pro veřejnost.

Sýrový trh v Alkmaaru

Na sýr narazíte v Holandsku opravdu na každém rohu. Mezi nejslavnější sýry patří Edam a Gouda. Oba tyto sýry pocházejí ze stejnojmenných měst. Mimo to se v Holandsku konají tradiční sýrové trhy, mezi které patří i ten ve městě Alkmaar. Tradice místního trhu sahá až do 14. století a dodnes se těší velké popularitě.

Po stopách umělců

Milovníci výtvarného umění si v Holandsku přijdou na své. Nejen že můžou navštívit muzea zasvěcená velkým holandským malířům, ale mohou se podívat i do míst, kde tito velikáni žili a tvořili. Vydejte se do Den Bosch po stopách Hieronyma Bosche. Navštivte Leiden, kde vyrůstal Rembrandt van Rijn a ztraťte se v úzkých uličkách Delftu, domově malíře Jana Vermeera.

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav