Poznávací zájezdy do Holandska

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

Nizozemí 1

Amsterdam

Cestomilka

Kačka

Amsterdam, Haag a trh v Alkmaaru

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

13.4. - 16.4.2023 4 dny
21.9. - 24.9.2023 4 dny
od 18 901 Kč
cena za osobu

Nizozemí

Nizozemí je jednou z nejživějších a nejzajímavějších zemí v Evropě. Hlavní město Amsterdam proslul spletí malebných kanálů a úžasných muzeí. Pokud se vydáte dále, najdete v této malé zemi jak malebné tradiční vesničky plné ikonických větrných mlýnů a tulipánů, tak i dynamická města jako Rotterdam a Haag.

„Sním o malbě a pak maluji svůj sen“

Vincent van Gogh

Kdy do Holandska

Květen

Jaro a zejména pozdní jarní měsíce jsou ideální dobou pro návštěvu Nizozemí. Rozkvetlé tulipány, třešňové aleje a květinový festival Keukenhof v Lisse tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si zamilujete.

Červen

Díky dlouhým červnovým dnům budete mít skvělou příležitost k objevování krás Holandska. I když se v tuto dobu koná spousta událostí po celé zemi, udělejte si čas a vydejte se na písečné pobřeží. Na ostrově Terschelling se také koná známý kulturní festival Oerol.

Září

Září je skvělým měsícem pro cestování, pokud se chcete vyhnout davům, cestovat v klidu a nemuset čekat ve frontě na lístky do muzeí. Přibalte si s sebou deštník, aby vás nepřekvapil náhlý podzimní déšť.

Zažijte Holandsko autenticky...

Vesnice Zaanse Schans

Ti, kteří by chtěli cestovat zpět v čase a navštívit Nizozemsko 17. a 18. století, musí určitě navštívit vesničku Zaanse Schans. Ta se nachází asi 15 kilometrů severně od Amsterdamu a je koncipována jako muzeum pod širým nebem, kde se můžete projít po tradiční holandské vesnici a zjistit, jak řemeslníci kdysi pracovali. Najdete tu například i loděnici, obchod s potravinami, výrobnu dřeváků, cínovou továrnu a řadu tradičních dřevěných domů. Zapomenout nesmíme ani na ikonické větrné mlýny, i když z původních 600 mlýnů tu najdete jen 5 otevřených pro veřejnost.

Sýrový trh v Alkmaaru

Na sýr narazíte v Holandsku opravdu na každém rohu. Mezi nejslavnější sýry patří Edam a Gouda. Oba tyto sýry pocházejí ze stejnojmenných měst. Mimo to se v Holandsku konají tradiční sýrové trhy, mezi které patří i ten ve městě Alkmaar. Tradice místního trhu sahá až do 14. století a dodnes se těší velké popularitě.

Po stopách umělců

Milovníci výtvarného umění si v Holandsku přijdou na své. Nejen že můžou navštívit muzea zasvěcená velkým holandským malířům, ale mohou se podívat i do míst, kde tito velikáni žili a tvořili. Vydejte se do Den Bosch po stopách Hieronyma Bosche. Navštivte Leiden, kde vyrůstal Rembrandt van Rijn a ztraťte se v úzkých uličkách Delftu, domově malíře Jana Vermeera.

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice