Poznávací zájezdy do Holandska

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

Nizozemí 2

Purple, yellow, blue, pink and white tulips in Keukenhof park in Holland
MÍSTNÍ PRŮVODKYNĚ
Hana Beránková

Cestomilka

Hanka B.

Amsterdam + květinová zahrada Keukenhof + trh v Alkmaaru

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů, sýrů a dřeváků. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího květinového parku Keukenhof mezi rozkvetlé tulipány a rododendrony.

11.4. - 14.4.2024 4 dny
od 21 901 Kč
cena za osobu
Amsterdam
Hana Beránková

Cestomilka

Hanka B.

Amsterdam + větrné mlýny + Severní moře

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

23.5. - 26.5.2024 4 dny
19.9. - 23.9.2024 5 dní
od 20 901 Kč
cena za osobu

Nizozemí

Nizozemí je jednou z nejživějších a nejzajímavějších zemí v Evropě. Hlavní město Amsterdam proslul spletí malebných kanálů a úžasných muzeí. Pokud se vydáte dále, najdete v této malé zemi jak malebné tradiční vesničky plné ikonických větrných mlýnů a tulipánů, tak i dynamická města jako Rotterdam a Haag.

„Sním o malbě a pak maluji svůj sen“

Vincent van Gogh

Kdy do Holandska

Květen

Jaro a zejména pozdní jarní měsíce jsou ideální dobou pro návštěvu Nizozemí. Rozkvetlé tulipány, třešňové aleje a květinový festival Keukenhof v Lisse tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si zamilujete.

Červen

Díky dlouhým červnovým dnům budete mít skvělou příležitost k objevování krás Holandska. I když se v tuto dobu koná spousta událostí po celé zemi, udělejte si čas a vydejte se na písečné pobřeží. Na ostrově Terschelling se také koná známý kulturní festival Oerol.

Září

Září je skvělým měsícem pro cestování, pokud se chcete vyhnout davům, cestovat v klidu a nemuset čekat ve frontě na lístky do muzeí. Přibalte si s sebou deštník, aby vás nepřekvapil náhlý podzimní déšť.

Zažijte Holandsko autenticky...

Vesnice Zaanse Schans

Ti, kteří by chtěli cestovat zpět v čase a navštívit Nizozemsko 17. a 18. století, musí určitě navštívit vesničku Zaanse Schans. Ta se nachází asi 15 kilometrů severně od Amsterdamu a je koncipována jako muzeum pod širým nebem, kde se můžete projít po tradiční holandské vesnici a zjistit, jak řemeslníci kdysi pracovali. Najdete tu například i loděnici, obchod s potravinami, výrobnu dřeváků, cínovou továrnu a řadu tradičních dřevěných domů. Zapomenout nesmíme ani na ikonické větrné mlýny, i když z původních 600 mlýnů tu najdete jen 5 otevřených pro veřejnost.

Sýrový trh v Alkmaaru

Na sýr narazíte v Holandsku opravdu na každém rohu. Mezi nejslavnější sýry patří Edam a Gouda. Oba tyto sýry pocházejí ze stejnojmenných měst. Mimo to se v Holandsku konají tradiční sýrové trhy, mezi které patří i ten ve městě Alkmaar. Tradice místního trhu sahá až do 14. století a dodnes se těší velké popularitě.

Po stopách umělců

Milovníci výtvarného umění si v Holandsku přijdou na své. Nejen že můžou navštívit muzea zasvěcená velkým holandským malířům, ale mohou se podívat i do míst, kde tito velikáni žili a tvořili. Vydejte se do Den Bosch po stopách Hieronyma Bosche. Navštivte Leiden, kde vyrůstal Rembrandt van Rijn a ztraťte se v úzkých uličkách Delftu, domově malíře Jana Vermeera.

Přečtěte si o Nizozemí na našem blogu

Zaanse Schans

Větrné mlýny, symbol skanzenu Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Binnenhof palace, place of Parliament in The Hague, of Netherlands at dusk

Haag, královské město i centrum spravedlnosti

Haag nemá jen politický význam, ale je i skvělou destinací pro každého s duší cestovatele. Pojďme se na něj podívat zblízka. Zabrouzdáme k historickým budovám, do romantických parků i na…

tulipánové pole

Proč navštívit Holandsko: zemi větrných mlýnů a tulipánů

Holandsko, to je jiný svět. A vy nyní máte možnost jej s námi objevovat. Od první cibulky, až po poslední větrný mlýn, od květinových polí až po moderní stavby v…

Amsterdam

Všechny krásy Amsterdamu

Amsterdam, to není jen „pár bílejch vran“, ale hlavně úžasná porce historie a dobrodružství snoubená v jeden impozantní celek, který musíte poznat. Vydejte se s námi do kosmopolitního Amsterdamu, oázy…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

Amsterdam + květinová zahrada Keukenhof + trh v Alkmaaru
s Cestomilkou Hankou B.

Dobrý den,  strávila jsem díky Vaší CK nádherné 4 dni v Amsterodamu. Chci poděkovat za hezké a strategické ubytování, perfektně naplánovaný program a hlavně super průvodkyni  Hanku Beránkovou. Kdybych si pamatovala jen část, co nám povyprávěla o Amsterodamu, můžu dělat taky průvodkyni. Bylo to senzační, hlavně díky ní.

Lenka Gasseldorferová

Český Krumlov

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice