Zájezdy do Holandska plné zážitků

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

Nizozemí 2

Amsterdam
MÍSTNÍ PRŮVODKYNĚ
Hana Beránková

Cestomilka

Hanka

Amsterdam + větrné mlýny + Severní moře

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů a květinových polí. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do nejoblíbenějšího přímořského letoviska Scheveningenu.

19.9. - 22.9.2024 4 dny
od 21 901 Kč
cena za osobu
Purple, yellow, blue, pink and white tulips in Keukenhof park in Holland
MÍSTNÍ PRŮVODKYNĚ
Hana Beránková

Cestomilka

Hanka

Amsterdam + květinová zahrada Keukenhof + trh v Alkmaaru

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte Holandsko, zemi větrných mlýnů, sýrů a dřeváků. Vydejte se do kosmopolitního Amsterdamu, na sýrový trh v Alkmaaru i do květinového parku Keukenhof mezi rozkvetlé tulipány a rododendrony.

Termín a cena na vyžádání

Nizozemí

Nizozemí je jednou z nejživějších a nejzajímavějších zemí v Evropě. Hlavní město Amsterdam proslul spletí malebných kanálů a úžasných muzeí. Pokud se vydáte dále, najdete v této malé zemi jak malebné tradiční vesničky plné ikonických větrných mlýnů a tulipánů, tak i dynamická města jako Rotterdam a Haag.

„Sním o malbě a pak maluji svůj sen“

Vincent van Gogh

Kdy navštívit Nizozemí

Květen

Jaro a zejména pozdní jarní měsíce jsou ideální dobou pro návštěvu Nizozemí. Rozkvetlé tulipány, třešňové aleje a květinový festival Keukenhof v Lisse tvoří jedinečnou atmosféru, kterou si zamilujete.

Červen

Díky dlouhým červnovým dnům budete mít skvělou příležitost k objevování krás Holandska. I když se v tuto dobu koná spousta událostí po celé zemi, udělejte si čas a vydejte se na písečné pobřeží. Na ostrově Terschelling se také koná známý kulturní festival Oerol.

Září

Září je skvělým měsícem pro cestování, pokud se chcete vyhnout davům, cestovat v klidu a nemuset čekat ve frontě na lístky do muzeí. Přibalte si s sebou deštník, aby vás nepřekvapil náhlý podzimní déšť.

Jedinečné zážitky v Nizozemí

Vesnice Zaanse Schans

Ti, kteří by chtěli cestovat zpět v čase a navštívit Nizozemsko 17. a 18. století, musí určitě navštívit vesničku Zaanse Schans. Ta se nachází asi 15 kilometrů severně od Amsterdamu a je koncipována jako muzeum pod širým nebem, kde se můžete projít po tradiční holandské vesnici a zjistit, jak řemeslníci kdysi pracovali. Najdete tu například i loděnici, obchod s potravinami, výrobnu dřeváků, cínovou továrnu a řadu tradičních dřevěných domů. Zapomenout nesmíme ani na ikonické větrné mlýny, i když z původních 600 mlýnů tu najdete jen 5 otevřených pro veřejnost.

Sýrový trh v Alkmaaru

Na sýr narazíte v Holandsku opravdu na každém rohu. Mezi nejslavnější sýry patří Edam a Gouda. Oba tyto sýry pocházejí ze stejnojmenných měst. Mimo to se v Holandsku konají tradiční sýrové trhy, mezi které patří i ten ve městě Alkmaar. Tradice místního trhu sahá až do 14. století a dodnes se těší velké popularitě.

Po stopách umělců

Milovníci výtvarného umění si v Holandsku přijdou na své. Nejen že můžou navštívit muzea zasvěcená velkým holandským malířům, ale mohou se podívat i do míst, kde tito velikáni žili a tvořili. Vydejte se do Den Bosch po stopách Hieronyma Bosche. Navštivte Leiden, kde vyrůstal Rembrandt van Rijn a ztraťte se v úzkých uličkách Delftu, domově malíře Jana Vermeera.

Články přímo od našich průvodců

Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans: zapomenutý holandský venkov

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Binnenhof palace, place of Parliament in The Hague, of Netherlands at dusk

Haag: královské město i centrum spravedlnosti

Haag nemá jen politický význam, ale je i skvělou destinací pro každého s duší cestovatele. Pojďme se na něj podívat zblízka. Zabrouzdáme k historickým budovám, do romantických parků i na…

tulipánové pole

Poznejte Holandsko: zemi mlýnů, tulipánů a sýru

Holandsko, to je jiný svět. A vy nyní máte možnost jej s námi objevovat. Od první cibulky, až po poslední větrný mlýn, od květinových polí až po moderní stavby v…

Amsterdam

Amsterdam: jedno z nejkrásnějších měst Evropy

Amsterdam, to není jen „pár bílejch vran“, ale hlavně úžasná porce historie a dobrodružství snoubená v jeden impozantní celek, který musíte poznat. Vydejte se s námi do kosmopolitního Amsterdamu, oázy…

Co o nás řekli naši klienti?

Amsterdam + květinová zahrada Keukenhof + trh v Alkmaaru
s Cestomilkou Hankou

Dobrý den,  strávila jsem díky Vaší CK nádherné 4 dni v Amsterodamu. Chci poděkovat za hezké a strategické ubytování, perfektně naplánovaný program a hlavně super průvodkyni  Hanku Beránkovou. Kdybych si pamatovala jen část, co nám povyprávěla o Amsterodamu, můžu dělat taky průvodkyni. Bylo to senzační, hlavně díky ní.

Lenka Gasseldorferová

Český Krumlov

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice