Zájezdy do Neapole plné zážitků

Neapol! Město na jihu Itálie zalité sluncem leží ve stínu mohutné sopky Vesuv. Užijte si prodloužený víkend s výletem do antických Pompejí a na ostrov Capri!

Neapol 2

Cestomil

Lukáš

To nejlepší z Neapole + Pompeje + ostrov Capri

  • letecky z Prahy/Vídně
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Poznejte s námi bohatou historii Neapole, objevte pozůstatky antických Pompejí a navštivte kvetoucí ostrov Capri. Vaše zážitky z Neapolského zálivu doplní ochutnávka tradiční italské kuchyně a pohled na majestátní sopku Vesuv.

21.9. - 24.9.2024 4 dny
od 20 901 Kč
cena za osobu

Cestomil

Lukáš

Za krásou Neapole, Pompejí a Capri + výlet na Vesuv

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Poznejte s námi bohatou historii Neapole, objevte pozůstatky antických Pompejí, navštivte majestátní sopku Vesuv a kvetoucí ostrov Capri. Vaše zážitky z Neapolského zálivu doplní ochutnávka tradiční italské kuchyně.

15.10. - 19.10.2024 5 dní
od 25 901 Kč
cena za osobu

Neapol

Neapol, centrum italské Kampánie, je jedinečné město známé pro svou rušnou atmosféru, starobylé uličky i obchody světových značek. Nesmíme zapomenout ani na výbornou neapolskou kuchyni a slavné archeologické vykopávky Pompejí, Herculanea či Stabií. Ohromí každého turistu. Neapol se zkrátka musí zažít!

„Vedi Napoli e poi muori!
Vidět Neapol a zemřít!“

Italské přísloví, které proslavil Johann Wolfgang von Goethe

Kdy navštívit Neapol

Duben

Počasí v jarní Neapoli je pro návštěvníky velmi příjemné. Ve městě se pohybuje minimum turistů, a tak ho budete mít jen pro sebe.

Září

V září si díky stále teplému počasí užijete nejen Neapol, ale i krásné pláže na nedalekém ostrově Capri. Rozhodně si nenechte ujít ani neapolský festival pizzy známý po celém světě, který se koná právě v září.

Říjen

Pokud se chystáte do Pompejí a Herculanea, je podzim ideální dobou. Je mnohem příjemnější prozkoumávat historické ruiny při nižších teplotách.

Jedinečné zážitky v Neapolském zálivu

Prozkoumejte Herculaneum

Herculaneum je méně známý příbuzný Pompejí. Kdysi to byla rybářská vesnice s asi 4000 obyvateli, které postihl stejný osud jako Pompejany. Jeho areál je velmi dobře zachovalý a obvykle tu najdete i méně turistů. Určitě si po návštěvě Pompejí najděte chvilku i na prozkoumání historického Herculanea.

Vyjděte na sopku Vesuv

Vesuv je sopka, která vyhladila Pompeje a Herculaneum v roce 79 n. l. I když je stále aktivní, je jen malá šance, že dojde v nejbližší době k erupci. Cesta nahoru je poměrně strmá, ale krátká (k vrcholu dojdete za 30-60 minut) a za nahlédnutí do kráteru sopky a výhled na celý Neapolský záliv ta chvilka námahy stojí.

Navštivte nejstarší operní dům na světě

Možná vás to překvapí, ale nejstarší operní dům na světě nenajdete v Miláně ani v Benátkách, ale v Neapoli. Opera Teatro San Carlo byla otevřena již v roce 1737, tedy o desítky let dříve než opera La Scala. Pokud vám nezbyde čas zajít na představení, určitě se zúčastněte alespoň prohlídky, během které budete moci obdivovat krásnou zlatou výzdobu a třpytivé lustry.

Články přímo od našich průvodců

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejlepší z Neapole + Pompeje + ostrov Capri
s Cestomilkou Noemi

Za nás opět spokojenost z přípravou zájezdu i s průvodkyní Noemi. Opravdu se vždy postarala o vše, co bylo potřeba a vyhověla i nad rámec jejich povinností. Děkujeme za možnost s Vámi cestovat. Moc jsme si to užili.

Jitka Slavíková

Kolín

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice