Poznávací zájezdy do Neapole

Neapol! Město na jihu Itálie zalité sluncem leží ve stínu mohutné sopky Vesuv. Užijte si prodloužený víkend s výletem do antických Pompejí a na ostrov Capri!

Neapol 1

Cestomilka

Noemi

Neapol, Pompeje a ostrov Capri

30.9. - 3.10.2022 4 dny
od 14 901 Kč
cena za osobu

Neapol

Neapol, centrum italské Kampánie, je jedinečné město známé pro svou rušnou atmosféru, starobylé uličky i obchody světových značek. Nesmíme zapomenout ani na výbornou neapolskou kuchyni a slavné archeologické vykopávky Pompejí, Herculanea či Stabií. Ohromí každého turistu. Neapol se zkrátka musí zažít!

„Vedi Napoli e poi muori!
Vidět Neapol a umřít!“

Italské přísloví, které proslavil Johann Wolfgang von Goethe

Kdy do Neapole

Duben

Počasí v jarní Neapoli je pro návštěvníky velmi příjemné. Ve městě se pohybuje minimum turistů, a tak ho budete mít jen pro sebe.

Září

V září si díky stále teplému počasí užijete nejen Neapol, ale i krásné pláže na nedalekém ostrově Capri. Rozhodně si nenechte ujít ani neapolský festival pizzy známý po celém světě, který se koná právě v září.

Říjen

Pokud se chystáte do Pompejí a Herculanea, je podzim ideální dobou. Je mnohem příjemnější prozkoumávat historické ruiny při nižších teplotách.

Zažijte Neapol autenticky...

Prozkoumejte Herculaneum

Herculaneum je méně známý příbuzný Pompejí. Kdysi to byla rybářská vesnice s asi 4000 obyvateli, které postihl stejný osud jako Pompejany. Jeho areál je velmi dobře zachovalý a obvykle tu najdete i méně turistů. Určitě si po návštěvě Pompejí najděte chvilku i na prozkoumání historického Herculanea.

Vyjděte na sopku Vesuv

Vesuv je sopka, která vyhladila Pompeje a Herculaneum v roce 79 n. l. I když je stále aktivní, je jen malá šance, že dojde v nejbližší době k erupci. Cesta nahoru je poměrně strmá, ale krátká (k vrcholu dojdete za 30-60 minut) a za nahlédnutí do kráteru sopky a výhled na celý Neapolský záliv ta chvilka námahy stojí.

Navštivte nejstarší operní dům na světě

Možná vás to překvapí, ale nejstarší operní dům na světě nenajdete v Miláně ani v Benátkách, ale v Neapoli. Opera Teatro San Carlo byla otevřena již v roce 1737, tedy o desítky let dříve než opera La Scala. Pokud vám nezbyde čas zajít na představení, určitě se zúčastněte alespoň prohlídky, během které budete moci obdivovat krásnou zlatou výzdobu a třpytivé lustry.

Přečtěte si o Neapoli na našem blogu

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Tajemství pravé italské pizzy

Čím více cestuji, tím více věnuji pozornost tradičnímu jídlu a pití každé země. Jsem přesvědčena, že každý návštěvník byl měl ochutnat něco z národní kuchyně, protože nejen památky a příroda…

Jak se zrodila Sardinie

Jestli existuje na světě místo, kde jsou těsně vedle sebe nakumulovány památky a záhady všech časových ér od geologického utváření Evropy přes prehistorii, antiku, středověk až do současnosti, je to…

Florencie – nejromantičtější město na světě

Jedna z nových studií italských ekonomů odhalila poměrně zajímavý fakt. V současnosti nejbohatší rodiny ve Florencii jsou ty samé, které byly nejbohatšími již v 15. století! Je to jeden z…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek