Poznávací zájezdy do Maroka

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

Maroko 1

Cestomil

Honza

Maroko: Marrakéš + pohoří Atlas + přístav Essaouira

  • letecky z Vídně
  • Profesionální průvodce
  • 6 - 10 osob

Poznejte Marrákeš a jeho jedinečnou atmosféru, tradiční trhy i krásné stavby. Objevte krásu Velkého Atlasu, užijte si procházku podél oceánu v městečku Essaouira, seznamte se s výrobou arganového oleje a ochutnejte vyhlášenou marockou kuchyni.

Termín a cena na vyžádání

Maroko

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

„Cestování – to vás nechává beze slova. Až pak vás přemění na vypravěče.“

Ibn Battuta

Kdy do Maroka

Březen

Maroko se s příchodem jara začíná probouzet, na vrcholcích hor taje sníh a všude rozkvétají divoké květiny, mandloně a třešně.

Květen

Ceny na trzích klesají, protože turistická sezóna začíná utichat, ačkoli ta největší letní vedra teprve přijdou. Květen je ideální zejména na horskou turistiku. Teploty v Marrákeši se pohybují kolem 28 °C

Září

Návštěvníci Maroka si mohou na podzim užívat poloprázdné pláže i výlety do pouště.

Zažijte Maroko autenticky...

Marrákešské trhy

Při svých toulkách po Marrákeši určitě nevynechejte náměstí Djemaa El Fna, kde budete mít příležitost ochutnat místní, kvalitní suroviny a seznámit se s výrobou tradičních předmětů. Zvláštní kouzlo má pak trh večer.

Údolí růží

Na úpatí pohoří Atlas se nachází často turisty opomíjené Údolí růží. Každý duben a květen je údolí zaplaveno místními ženami sbírajícími růže. Z těch se poté vyrábí všemožné přípravky od šampónů, krémů na ruce až po nejrůznější léky. Ve městě Kalaat M’Gouna se každoročně rovněž koná festival růží.

Marocká kuchyně

Marocké jídlo je pro mnoho návštěvníků zážitkem, zejména díky místnímu koření a používaným tradičním kuchařským metodám. Jídlo získává svou jedinečnou chuť díky tradiční hliněné nádobě tažín, ve které se připravuje téměř jakýkoliv marocký pokrm.

Přečtěte si o Maroku na našem blogu

Po stopách vylodění v Normandii aneb připomínka dne D

Normandie. Po vyslovení tohoto slova se někomu vybaví kousek francouzského pobřeží při Atlantiku, který se pyšní svou surovou krásou. Většina z nás si však Normandii spojuje s jednou z největších…

Vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, pravé Alsasko

Poznejte kouzelné vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, skryté v srdci fraqncouzského Alsaska a poznejte pravou tvář úžasného kraje vína, čápů a rozinkové bábovky!

View of Antibes, France

Antibes: Jachty, Picassovo a úžasný Marineland

Pokud toužíte po jedinečném dobrodružství, Antibes je místo, které vaši touhu naplní. Od plavby na luxusní jachtě, přes zážitky v Picassově muzeu až po radost a úžas ve světě zábavy…

kanál du midi

Slavný kanál du Midi

Objevte šperk jihu Francie, který se skrývá v Okcitánii, a prožijte nezapomenutelné okamžiky plné krásy, historie a romantiky. Kanál du Midi je jedno z míst, které při svých cestách jižní…

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice

Paříž a Disneyland, pro děti i rodiče
s Cestomilkou Janou

Zájezd jsme si maximálně užili. Ubytování nás velice mile překvapilo. Veškeré pohodlí. Naše průvodkyně Jana byla alespoň pro nás nenahraditelná. Moc jí za to děkujeme. Zájezd perfektně zorganizovaný, výklad a historie nádherně popsaná. Zážitky jednoznačně Disneyland a Eiffelova věž.

Dana Křištofová

Havířov-Bludovice