Poznávací zájezdy do Maroka

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

Maroko 1

Cestomil

Honza

Maroko: Marrakéš + pohoří Atlas + přístav Essaouira

  • letecky z Vídně
  • Profesionální průvodce
  • 6 - 10 osob

Poznejte Marrákeš a jeho jedinečnou atmosféru, tradiční trhy i krásné stavby. Objevte krásu Velkého Atlasu, užijte si procházku podél oceánu v městečku Essaouira, seznamte se s výrobou arganového oleje a ochutnejte vyhlášenou marockou kuchyni.

Termíny v přípravě

Maroko

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

„Cestování – to vás nechává beze slova. Až pak vás přemění na vypravěče.“

Ibn Battuta

Kdy do Maroka

Březen

Maroko se s příchodem jara začíná probouzet, na vrcholcích hor taje sníh a všude rozkvétají divoké květiny, mandloně a třešně.

Květen

Ceny na trzích klesají, protože turistická sezóna začíná utichat, ačkoli ta největší letní vedra teprve přijdou. Květen je ideální zejména na horskou turistiku. Teploty v Marrákeši se pohybují kolem 28 °C

Září

Návštěvníci Maroka si mohou na podzim užívat poloprázdné pláže i výlety do pouště.

Zažijte Maroko autenticky...

Marrákešské trhy

Při svých toulkách po Marrákeši určitě nevynechejte náměstí Djemaa El Fna, kde budete mít příležitost ochutnat místní, kvalitní suroviny a seznámit se s výrobou tradičních předmětů. Zvláštní kouzlo má pak trh večer.

Údolí růží

Na úpatí pohoří Atlas se nachází často turisty opomíjené Údolí růží. Každý duben a květen je údolí zaplaveno místními ženami sbírajícími růže. Z těch se poté vyrábí všemožné přípravky od šampónů, krémů na ruce až po nejrůznější léky. Ve městě Kalaat M’Gouna se každoročně rovněž koná festival růží.

Marocká kuchyně

Marocké jídlo je pro mnoho návštěvníků zážitkem, zejména díky místnímu koření a používaným tradičním kuchařským metodám. Jídlo získává svou jedinečnou chuť díky tradiční hliněné nádobě tažín, ve které se připravuje téměř jakýkoliv marocký pokrm.

Přečtěte si o Maroku na našem blogu

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Zaanse Schans

Větrné mlýny, symbol skanzenu Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Benátky a ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice