Poznávací zájezdy do Maroka

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

Maroko

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

„Cestování – to vás nechává beze slova. Až pak vás přemění na vypravěče.“

Ibn Battuta

Kdy do Maroka

Březen

Maroko se s příchodem jara začíná probouzet, na vrcholcích hor taje sníh a všude rozkvétají divoké květiny, mandloně a třešně.

Květen

Ceny na trzích klesají, protože turistická sezóna začíná utichat, ačkoli ta největší letní vedra teprve přijdou. Květen je ideální zejména na horskou turistiku. Teploty v Marrákeši se pohybují kolem 28 °C

Září

Návštěvníci Maroka si mohou na podzim užívat poloprázdné pláže i výlety do pouště.

Zažijte Maroko autenticky...

Marrákešské trhy

Při svých toulkách po Marrákeši určitě nevynechejte náměstí Djemaa El Fna, kde budete mít příležitost ochutnat místní, kvalitní suroviny a seznámit se s výrobou tradičních předmětů. Zvláštní kouzlo má pak trh večer.

Údolí růží

Na úpatí pohoří Atlas se nachází často turisty opomíjené Údolí růží. Každý duben a květen je údolí zaplaveno místními ženami sbírajícími růže. Z těch se poté vyrábí všemožné přípravky od šampónů, krémů na ruce až po nejrůznější léky. Ve městě Kalaat M’Gouna se každoročně rovněž koná festival růží.

Marocká kuchyně

Marocké jídlo je pro mnoho návštěvníků zážitkem, zejména díky místnímu koření a používaným tradičním kuchařským metodám. Jídlo získává svou jedinečnou chuť díky tradiční hliněné nádobě tažín, ve které se připravuje téměř jakýkoliv marocký pokrm.

Přečtěte si o Maroku na našem blogu

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

To nejkrásnější z Albánie
s Cestomilkou Ivanou

„Mým úkolem bylo zorganizovat zaměstnaneckou dovolenou do Albánie. S našimi poměrně konkrétními požadavky – cesta letecky, ale zároveň program poznávací, v termínu, který nekoliduje s pracovními záležitostmi a samozřejmě navštívit některá konkrétní místa země – se v podstatě žádná cestovní kancelář nedokázala popasovat.

Michaela Šafárová za Arcibiskupství pražské