Poznávací zájezdy do Maroka

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

Maroko 1

Cestomil

Jan

Maroko: Marrakéš + pohoří Atlas + přístav Essaouira

  • letecky z Vídně
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 6 - 10 osob

Poznejte Marrákeš a jeho jedinečnou atmosféru, tradiční trhy i krásné stavby. Objevte krásu Velkého Atlasu, užijte si procházku podél oceánu v městečku Essaouira, seznamte se s výrobou arganového oleje a ochutnejte vyhlášenou marockou kuchyni.

18.9. - 23.9.2023 6 dní
od 34 901 Kč
cena za osobu

Maroko

Maroko, brána do Afriky, je zemí rozmanitosti. Najdete zde drsná pohoří, zvlněné pouště, starobylá města, opuštěné pláže a vřelou pohostinnost.

„Cestování – to vás nechává beze slova. Až pak vás přemění na vypravěče.“

Ibn Battuta

Kdy do Maroka

Březen

Maroko se s příchodem jara začíná probouzet, na vrcholcích hor taje sníh a všude rozkvétají divoké květiny, mandloně a třešně.

Květen

Ceny na trzích klesají, protože turistická sezóna začíná utichat, ačkoli ta největší letní vedra teprve přijdou. Květen je ideální zejména na horskou turistiku. Teploty v Marrákeši se pohybují kolem 28 °C

Září

Návštěvníci Maroka si mohou na podzim užívat poloprázdné pláže i výlety do pouště.

Zažijte Maroko autenticky...

Marrákešské trhy

Při svých toulkách po Marrákeši určitě nevynechejte náměstí Djemaa El Fna, kde budete mít příležitost ochutnat místní, kvalitní suroviny a seznámit se s výrobou tradičních předmětů. Zvláštní kouzlo má pak trh večer.

Údolí růží

Na úpatí pohoří Atlas se nachází často turisty opomíjené Údolí růží. Každý duben a květen je údolí zaplaveno místními ženami sbírajícími růže. Z těch se poté vyrábí všemožné přípravky od šampónů, krémů na ruce až po nejrůznější léky. Ve městě Kalaat M’Gouna se každoročně rovněž koná festival růží.

Marocká kuchyně

Marocké jídlo je pro mnoho návštěvníků zážitkem, zejména díky místnímu koření a používaným tradičním kuchařským metodám. Jídlo získává svou jedinečnou chuť díky tradiční hliněné nádobě tažín, ve které se připravuje téměř jakýkoliv marocký pokrm.

Přečtěte si o Maroku na našem blogu

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice