Zájezdy do Lyonu a Beaujolais plné zážitků

Lyon musíte zažít. Mekka francouzské gastronomie polechtá všechny vaše chuťové pohárky a okouzlí krásnou architekturou. Paletu gastro zážitků vám doplní degustace vín z vinařské oblasti Beaujolais.

Lyon a Beaujolais 1

Jana Dejoux

Cestomilka

Jana

Kouzlo Lyonu + Beaujolais + gurmánské zážitky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 14 osob

Užijte si Lyon, město vyhlášené svou gastronomií. Okouzlí Vás krásná architektura, skryté průchody i tržnice Paula Bocouse. Výlet do vinařské oblasti Beaujolais a degustace vína skvěle doplní paletu gastro zážitků.

Termín a cena na vyžádání

Lyon a Beaujolais

Historické město založené Římany je po Paříži druhou největší aglomerací ve Francii. Leží na soutoku řek Rhôny a Saôny a proslavilo se jako hlavní kulinářské město země. Za návštěvu stojí zejména malá bistra, tzv. bouchony, kam lidé chodí nejen kvůli výborné kuchyni, ale také kvůli jedinečné atmosféře.

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

Antoine de Saint-Exupéry, rodák z Lyonu

Kdy navštívit Lyon?

Červen

Ideální teplota okolo 22´C na poznávání Lyonu, vysedávání na zahrádkách a popíjení vína z nedalekého regionu Beaujolais.

Lyon zákoutí

Září

Lyon je městem s největším počtem restaurací na obyvatele a tento měsíc je ideální právě k jejich návštěvě.

Festival světla, Fête des Lumières, v Lyonu

Prosinec

V tomto měsíci se v Lyonu koná festival světla, Fête des Lumières. Fantastické projekce proměňují budovy v neobyčejná umělecká díla a zážitek je to vskutku dechberoucí.

Jedinečné zážitky v Lyonu

Les Halles de Paul Bocuse

Halles de Lyon - Paul Bocuse je synonymem dobrého jídla, nepřehlédnutelná křižovatka chutí a vůní a mekka pro gurmány. Je symbolem gastronomické dokonalosti Lyonu a celé Francie. Takže s obědem zde vůbec neváhejte.

Vinařský region Beaujolais

Oblast je známá svými červenými víny z odrůdy Gamay a bílými víny z odrůdy Chardonnay. Vinice Beaujolais se rozkládají převážně na žulových kopcích a umožňují pomalé dozrávání hroznů. Červená vína jsou lehká a ovocná, s vůní třešní, jahod a malin. V bílých vínech pro změnu ucítíte tóny citrusů.

Stará část Lyonu

Lyonské Staré Město je po Benátkách největší zachovalý renesanční komplex v Evropě. Tato čtvrť se rozkládá na úpatí kopce Fourvière a se svými dlážděnými starými uličkami, barevnými fasádami a tajnými průchody (les Traboules) se zapsala na seznam UNESCO.

Články přímo od našich průvodců

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

monako, monte carlo, azurové pobřeží

6 nej Monaka, které nesmíte minout

Poznejte mini stát, který každoročně vyhledává celosvětová smetánka, poznejte Monako.

Po stopách vylodění v Normandii aneb připomínka dne D

Normandie. Po vyslovení tohoto slova se někomu vybaví kousek francouzského pobřeží při Atlantiku, který se pyšní svou surovou krásou. Většina z nás si však Normandii spojuje s jednou z největších…

Vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, pravé Alsasko

Poznejte kouzelné vesničky Riquewihr a Ribeauvillé, skryté v srdci fraqncouzského Alsaska a poznejte pravou tvář úžasného kraje vína, čápů a rozinkové bábovky!

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice

Paříž a Disneyland, pro děti i rodiče
s Cestomilkou Janou

Zájezd jsme si maximálně užili. Ubytování nás velice mile překvapilo. Veškeré pohodlí. Naše průvodkyně Jana byla alespoň pro nás nenahraditelná. Moc jí za to děkujeme. Zájezd perfektně zorganizovaný, výklad a historie nádherně popsaná. Zážitky jednoznačně Disneyland a Eiffelova věž.

Dana Křištofová

Havířov-Bludovice