Poznávací zájezdy do Katalánska

Poznejte to nej z Katalánska. Užijte si majestátnost Pyrenejí i divokou krásu pobřeží Costa Brava. Ochutnejte cavu a další místní speciality. Vydejte se po stopách umělců.

Katalánsko 1

Nikola Evjaková

Cestomilka

Nikol

Katalánsko, Pyreneje a pobřeží Costa Brava

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Poznejte krásy Katalánska. Užijte si majestátnost Pyrenejí i divokou krásu pobřeží Costa Brava. Ochutnejte cavu i další místní speciality a vydejte se po stopách světoznámých umělců.

Termín a cena na vyžádání

Katalánsko

Katalánsko není jen Barcelona a Antonio Gaudí. Region se rozprostírá od divokého pobřeží u Středozemního moře až po vrcholky Pyrenejí a je domovem románského slohu, středověkých horských klášterů, secesních mistrovských děl a římských ruin. Katalánská kuchyně, která je stejně rozmanitá jako jeho krajina, vám také učaruje.

Kdy do Katalánska

Květen

Na jaře si vychutnejte krásu katalánské krajiny pokryté divokými květy a voňavými bylinkami. Vyhnete se letnímu parnu a davům prázdninových turistů a v klidu si užijete prohlídku památek.

Červen

V létě jsou dny dlouhé a noční život trvá opravdu až do rána. Vychutnejte si večeře na malebných náměstích nebo u moře. Pokud bude na vás příliš horko, můžete se zchladit na některé z mnoha písečných pláží nebo v průzračných horských jezírkách.

Říjen

Pokud nejste fanoušci vysokých teplot, vydejte se do Katalánska až na podzim. Ten nabízí příjemné teploty vhodné k túrám i procházkám po památkách. V tuto dobu můžete rovněž zajít na ochutnávku čerstvě vylisovaného olivového oleje z oblasti Tarragony.

Zažijte Katalánsko autenticky...

Květinový festival v Gironě

Girona, největší město severního Katalánska, je klenotnicí muzeí, galerií a gotických kostelů, rozmístěných podél dlážděných uliček a středověkých zdí. Najdeme tu římská opevnění i zachovalé židovské čtvrti. Určitě si do Girony zajeďte v květnu, protože se tou dobou koná slavný květinový festival Temps de Flors.

Rybářské vesničky

Katalánské pobřeží Středozemního moře lemuje řada starobylých rybářských vesniček, které stojí za to prozkoumat. Jednou z nich je i Cadaqués se svými běloskvoucími domky, oblázkovými plážemi, klikatícími se uličkami a přístavem. Z něj mají návštěvníci krásný výhled na poloostrov Cap de Creus. Vesnici proslavil Salvador Dalí, který zde často pobýval.

Lidské věže

Po celý rok se v Katalánsku konají festivaly a akce doprovázené jedinečnými katalánskými tradicemi. Tou nejznámější je castell, dovednost zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO, při které umělci zvaní castellers tvoří vysoké lidské věže. Nad touto podívanou se vám bude rozhodně tajit dech.

Přečtěte si o Katalánsku na našem blogu

Park Guell

Fotoreportáž ze zájezdu do Katalánska

Katalánsko je jedním z nejpestřejších regionů Španělska. Někoho láká dynamická a kosmopolitní Barcelona, jiného klid a pohodová atmosféra malebných přímořských letovisek. Na své si přijdou i milovníci turistiky v panenské…

Pyrenejské dobrodružství

Divoká příroda u břehů Atlantiku lemovaná velkolepými Pyrenejemi, prastaré poutní cesty, multikulturní města s tisíci lety tradice a ostrovy ve Středozemním moři plné přírodních krás. Takovou kombinaci unikátních míst je…

Fotbalový Stadion Camp Nou – největší pýcha Španělska

Město Barcelona je nepochybně zážitkem pro každého cestovatele. Na své si přijde milovník umění, historie, kultury či válení na pláži. K severovýchodnímu pobřeží Španělska však velmi často zavítají i fanoušci…

10 důvodů proč navštívit Madrid

Madrid sice není středem vesmíru, nicméně nejen díky poloze jej můžeme pasovat na středobod Španělska. Toto živelné město nikdy nespí. Milujete kulturu, lahodné jídlo, sport či zábavu – prostě milujete…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha