Poznávací zájezdy do Katalánska

Poznejte to nej z Katalánska. Užijte si majestátnost Pyrenejí i divokou krásu pobřeží Costa Brava. Ochutnejte cavu a další místní speciality. Vydejte se po stopách umělců.

Katalánsko 1

Nikola Evjaková

Cestomilka

Nikol

Katalánsko, Pyreneje a pobřeží Costa Brava

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Poznejte krásy Katalánska. Užijte si majestátnost Pyrenejí i divokou krásu pobřeží Costa Brava. Ochutnejte cavu i další místní speciality a vydejte se po stopách světoznámých umělců.

Termín a cena na vyžádání

Katalánsko

Katalánsko není jen Barcelona a Antonio Gaudí. Region se rozprostírá od divokého pobřeží u Středozemního moře až po vrcholky Pyrenejí a je domovem románského slohu, středověkých horských klášterů, secesních mistrovských děl a římských ruin. Katalánská kuchyně, která je stejně rozmanitá jako jeho krajina, vám také učaruje.

Kdy do Katalánska

Květen

Na jaře si vychutnejte krásu katalánské krajiny pokryté divokými květy a voňavými bylinkami. Vyhnete se letnímu parnu a davům prázdninových turistů a v klidu si užijete prohlídku památek.

Červen

V létě jsou dny dlouhé a noční život trvá opravdu až do rána. Vychutnejte si večeře na malebných náměstích nebo u moře. Pokud bude na vás příliš horko, můžete se zchladit na některé z mnoha písečných pláží nebo v průzračných horských jezírkách.

Říjen

Pokud nejste fanoušci vysokých teplot, vydejte se do Katalánska až na podzim. Ten nabízí příjemné teploty vhodné k túrám i procházkám po památkách. V tuto dobu můžete rovněž zajít na ochutnávku čerstvě vylisovaného olivového oleje z oblasti Tarragony.

Zažijte Katalánsko autenticky...

Květinový festival v Gironě

Girona, největší město severního Katalánska, je klenotnicí muzeí, galerií a gotických kostelů, rozmístěných podél dlážděných uliček a středověkých zdí. Najdeme tu římská opevnění i zachovalé židovské čtvrti. Určitě si do Girony zajeďte v květnu, protože se tou dobou koná slavný květinový festival Temps de Flors.

Rybářské vesničky

Katalánské pobřeží Středozemního moře lemuje řada starobylých rybářských vesniček, které stojí za to prozkoumat. Jednou z nich je i Cadaqués se svými běloskvoucími domky, oblázkovými plážemi, klikatícími se uličkami a přístavem. Z něj mají návštěvníci krásný výhled na poloostrov Cap de Creus. Vesnici proslavil Salvador Dalí, který zde často pobýval.

Lidské věže

Po celý rok se v Katalánsku konají festivaly a akce doprovázené jedinečnými katalánskými tradicemi. Tou nejznámější je castell, dovednost zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO, při které umělci zvaní castellers tvoří vysoké lidské věže. Nad touto podívanou se vám bude rozhodně tajit dech.

Přečtěte si o Katalánsku na našem blogu

Park Guell

Fotoreportáž ze zájezdu do Katalánska

Katalánsko je jedním z nejpestřejších regionů Španělska. Někoho láká dynamická a kosmopolitní Barcelona, jiného klid a pohodová atmosféra malebných přímořských letovisek. Na své si přijdou i milovníci turistiky v panenské…

San Sebastian, Baskicko

San Sebastián – kosmopolitní španělské letovisko

San Sebastián je místem, kde se historie setkává s moderním 21. stoletím, kde se příroda stává divadelním prostorem a kde vaše chuťové buňky můžou prozkoumat nové horizonty. Tak na co…

Pintxos, Baskicko

Baskicko – ráj pro gurmány

Baskická kuchyně je kombinací tradice, čerstvých surovin a vášnivého přístupu k vaření. Procestujte tuto nádhernou oblast a objevte nejlepší gastronomické poklady, které Baskicko nabízí.

Pyrenejské dobrodružství

Divoká příroda u břehů Atlantiku lemovaná velkolepými Pyrenejemi, prastaré poutní cesty, multikulturní města s tisíci lety tradice a ostrovy ve Středozemním moři plné přírodních krás. Takovou kombinaci unikátních míst je…

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd byl opravdu vydařený, ubytování výborné čisté, prostorné i když dále od centra, program pro děti skvělý a neméně skvělý byl i průvodce. Za nás palec nahoru.

Ivana Hájková

Vyškov

To nejkrásnější z Cornwallu + bájné Glastonbury
s Cestomilkou Michalou
Po loňské výborné zkušenosti, kdy jsme poznávali s cestomilkou Věrkou Bretaň, jsme si tentokrát z Vaší nabídky vybraly zájezd do Cornwallu. A opět to byla dobrá trefa. Téměř rodinný výlet: 6 účastníků a průvodkyně Míša, která se o nás starala jako o vlastní, za což jí patří velký dík. Oceňujeme zejména její řidičské a organizační schopnosti, zároveň dobře sestavený program tak, abychom v daném čase stihli vidět ta nejzajímavější místa a přitom mohli zažít i neuspěchanou pohodovou atmosféru. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit na další výlet s Vámi. Přejeme hodně spokojených zákazníků.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilem Davidem

Zájezd do Londýna byl perfektní a Vaše cestovní kancelář opět nezklamala. Velkou roli zde samozřejmě hrálo nádherné počasí, obloha bez mráčku po celé čtyři dny, což bylo na Londýn až neobvyklé. Průvodce David nám byl  po celou dobu zájezdu k dispozici, vysvětlil a poskytl důležité informace k programu, který se podle situace občas trochu měnil, ale vždy to bylo k prospěchu věci. Velmi jsem oceňovala jeho klidný a profesionální přístup, např. pokud se někdo po ukončení denního programu odpojil a cestoval samostatně do hotelu, vždy chtěl večer zprávu, že jsou všichni v pořádku.

Pro děti byl samozřejmě největší zážitek návštěva studia Harryho Pottera, což bylo také hlavní téma zájezdu. Dále musím velmi pochválit ubytování – hotel s restaurací a venkovním posezením poskytl vše co po náročném dni potřebujete. V noci naprostý klid  a ráno skvělá snídaně, ochotný personál. Zájezd jsem si společně s dětmi moc užila .

 

Libuše Strouhalová

Miřetice

Paříž a Disneyland, pro děti i rodiče
s Cestomilkou Janou

Zájezd jsme si maximálně užili. Ubytování nás velice mile překvapilo. Veškeré pohodlí. Naše průvodkyně Jana byla alespoň pro nás nenahraditelná. Moc jí za to děkujeme. Zájezd perfektně zorganizovaný, výklad a historie nádherně popsaná. Zážitky jednoznačně Disneyland a Eiffelova věž.

Dana Křištofová

Havířov-Bludovice