Poznávací zájezdy do Katalánska

Poznejte to nej z Katalánska. Užijte si majestátnost Pyrenejí i divokou krásu pobřeží Costa Brava. Ochutnejte cavu a další místní speciality. Vydejte se po stopách umělců.

Katalánsko

Katalánsko není jen Barcelona a Antonio Gaudí. Region se rozprostírá od divokého pobřeží u Středozemního moře až po vrcholky Pyrenejí a je domovem románského slohu, středověkých horských klášterů, secesních mistrovských děl a římských ruin. Katalánská kuchyně, která je stejně rozmanitá jako jeho krajina, vám také učaruje.

Kdy do Katalánska

Květen

Na jaře si vychutnejte krásu katalánské krajiny pokryté divokými květy a voňavými bylinkami. Vyhnete se letnímu parnu a davům prázdninových turistů a v klidu si užijete prohlídku památek.

Červen

V létě jsou dny dlouhé a noční život trvá opravdu až do rána. Vychutnejte si večeře na malebných náměstích nebo u moře. Pokud bude na vás příliš horko, můžete se zchladit na některé z mnoha písečných pláží nebo v průzračných horských jezírkách.

Říjen

Pokud nejste fanoušci vysokých teplot, vydejte se do Katalánska až na podzim. Ten nabízí příjemné teploty vhodné k túrám i procházkám po památkách. V tuto dobu můžete rovněž zajít na ochutnávku čerstvě vylisovaného olivového oleje z oblasti Tarragony.

Zažijte Katalánsko autenticky...

Květinový festival v Gironě

Girona, největší město severního Katalánska, je klenotnicí muzeí, galerií a gotických kostelů, rozmístěných podél dlážděných uliček a středověkých zdí. Najdeme tu římská opevnění i zachovalé židovské čtvrti. Určitě si do Girony zajeďte v květnu, protože se tou dobou koná slavný květinový festival Temps de Flors.

Rybářské vesničky

Katalánské pobřeží Středozemního moře lemuje řada starobylých rybářských vesniček, které stojí za to prozkoumat. Jednou z nich je i Cadaqués se svými běloskvoucími domky, oblázkovými plážemi, klikatícími se uličkami a přístavem. Z něj mají návštěvníci krásný výhled na poloostrov Cap de Creus. Vesnici proslavil Salvador Dalí, který zde často pobýval.

Lidské věže

Po celý rok se v Katalánsku konají festivaly a akce doprovázené jedinečnými katalánskými tradicemi. Tou nejznámější je castell, dovednost zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO, při které umělci zvaní castellers tvoří vysoké lidské věže. Nad touto podívanou se vám bude rozhodně tajit dech.

Přečtěte si o Katalánsku na našem blogu

Park Guell

Fotoreportáž ze zájezdu do Katalánska

Katalánsko je jedním z nejpestřejších regionů Španělska. Někoho láká dynamická a kosmopolitní Barcelona, jiného klid a pohodová atmosféra malebných přímořských letovisek. Na své si přijdou i milovníci turistiky v panenské…

Pyrenejské dobrodružství

Divoká příroda u břehů Atlantiku lemovaná velkolepými Pyrenejemi, prastaré poutní cesty, multikulturní města s tisíci lety tradice a ostrovy ve Středozemním moři plné přírodních krás. Takovou kombinaci unikátních míst je…

Fotbalový Stadion Camp Nou – největší pýcha Španělska

Město Barcelona je nepochybně zážitkem pro každého cestovatele. Na své si přijde milovník umění, historie, kultury či válení na pláži. K severovýchodnímu pobřeží Španělska však velmi často zavítají i fanoušci…

10 důvodů proč navštívit Madrid

Madrid sice není středem vesmíru, nicméně nejen díky poloze jej můžeme pasovat na středobod Španělska. Toto živelné město nikdy nespí. Milujete kulturu, lahodné jídlo, sport či zábavu – prostě milujete…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Magická fontána
Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

Zájezd se mi líbil a byl a možná ještě jsem mile překvapen z organizace ze strany cestovní kanceláře a naší průvodkyně Markéty. Byli jsme vždycky dobře informováni před i během zájezdu, jak emailem, tak telefonicky. Bylo to fajn vzhledem k politické situaci v Barceloně. Naše průvodkyně Markéta má opravdu obrovské znalosti o celém městě, a vždycky nám pomohla jak s překladem, tak i poradila kam zajít na dobré jídlo.

Bogdan Niemiec

Třinec