Poznávací zájezdy do Izraele

Vydejte se s námi do Izraele, kolébky tří světových náboženství, ponořte se do její bohaté historie a nechte se okouzlit zdejšími přírodními úkazy.

Izrael 1

Jeruzalém + Nazaret + Betlém + Mrtvé moře

  • letecky z Prahy/Vídně
  • Profesionální průvodce
  • 12-20 osob

Vydejte se s námi do Izraele a navštivte významná poutní místa křesťanů - Jeruzalém, Betlém a Nazaret. Užijte si i koupání v Mrtvém moři, přírodní krásy rezervace Ejn Gedi a pohled na řeku Jordán.

Termíny v přípravě

Izrael

Vydejte se s námi do Izraele, kolébky tří světových náboženství, ponořte se do její bohaté historie a nechte se okouzlit zdejšími přírodními úkazy.

„Jeruzalém je přístavním městem na břehu věčnosti.“

Jehuda Amichai

Kdy do Izraele

Duben

Jakmile začne v Izraeli jaro, počasí se stává stálejším, teploty stoupají a den se prodlužuje. Večery mohou být ještě trochu chladné, takže si s sebou určitě přibalte lehký svetr nebo bundu. Na jaře se v Izraeli koná mnoho důležitých svátků.

Září

Teploty po letních vedrech začínají konečně klesat, takže cestování se stává opět příjemnějším. Určitě navštivte některou ze zdejších krásných pláží vybízejících ke koupání a procházkám.

Říjen

V říjnu si budete moci vychutnat izraelské památky i přírodu bez velkých davů turistů. Počasí je na jejich návštěvu rovněž ideální.

Zažijte Izrael autenticky...

Projděte se podél hradeb Starého města

Jeruzalém je centrum tří světových náboženství a na každém zákoutí tu na Vás dýchá kousek historie. Staré město je opevněno hradbami, které nechal postavit už sultán Sulejman I. Některé části jsou přístupné i turistům. Můžete si tak užít jedinečné výhledy jak na Staré město, tak moderní část zvenčí zdi. Hradby také propojují vstupní brány, jako je Jaffská nebo Lví brána.

Navštivte největší trh v Tel Avivu

Karmelský trh je největší trh, neboli shuk, v Tel Avivu. Je to živé tržiště, kde obchodníci prodávají vše od oblečení, koření a ovoce až po elektroniku. Návštěva trhu Carmel je v Tel Avivu fascinujícím zážitkem. Ruch a shon, nejrůznější zvuky a vůně i jeho pověst coby největšího shuk v Tel Avivu, to vše dohromady dělá z Karmelského trhu oblíbený cíl turistů. Při nákupu suvenýrů nebo jídla se určitě nebojte smlouvat.

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Co o nás řekli naši klienti?

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Benátky a ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim