Zájezdy do Izraele plné zážitků

Vydejte se s námi do Izraele, kolébky tří světových náboženství, ponořte se do její bohaté historie a nechte se okouzlit zdejšími přírodními úkazy.

Izrael 1

Jeruzalém + Nazaret + Betlém + Mrtvé moře

  • letecky z Prahy/Vídně
  • Profesionální průvodce
  • 12-20 osob

Vydejte se s námi do Izraele a navštivte významná poutní místa křesťanů - Jeruzalém, Betlém a Nazaret. Užijte si i koupání v Mrtvém moři, přírodní krásy rezervace Ejn Gedi a pohled na řeku Jordán.

Termín a cena na vyžádání

Izrael

Vydejte se s námi do Izraele, kolébky tří světových náboženství, ponořte se do její bohaté historie a nechte se okouzlit zdejšími přírodními úkazy.

„Jeruzalém je přístavním městem na břehu věčnosti.“

Jehuda Amichai

Kdy navštívit Izrael

Duben

Jakmile začne v Izraeli jaro, počasí se stává stálejším, teploty stoupají a den se prodlužuje. Večery mohou být ještě trochu chladné, takže si s sebou určitě přibalte lehký svetr nebo bundu. Na jaře se v Izraeli koná mnoho důležitých svátků.

Září

Teploty po letních vedrech začínají konečně klesat, takže cestování se stává opět příjemnějším. Určitě navštivte některou ze zdejších krásných pláží vybízejících ke koupání a procházkám.

Říjen

V říjnu si budete moci vychutnat izraelské památky i přírodu bez velkých davů turistů. Počasí je na jejich návštěvu rovněž ideální.

Jedinečné zážitky v Izraeli

Projděte se podél hradeb Starého města

Jeruzalém je centrum tří světových náboženství a na každém zákoutí tu na Vás dýchá kousek historie. Staré město je opevněno hradbami, které nechal postavit už sultán Sulejman I. Některé části jsou přístupné i turistům. Můžete si tak užít jedinečné výhledy jak na Staré město, tak moderní část zvenčí zdi. Hradby také propojují vstupní brány, jako je Jaffská nebo Lví brána.

Navštivte největší trh v Tel Avivu

Karmelský trh je největší trh, neboli shuk, v Tel Avivu. Je to živé tržiště, kde obchodníci prodávají vše od oblečení, koření a ovoce až po elektroniku. Návštěva trhu Carmel je v Tel Avivu fascinujícím zážitkem. Ruch a shon, nejrůznější zvuky a vůně i jeho pověst coby největšího shuk v Tel Avivu, to vše dohromady dělá z Karmelského trhu oblíbený cíl turistů. Při nákupu suvenýrů nebo jídla se určitě nebojte smlouvat.

Články přímo od našich průvodců

Mrtvé moře: léčivé bahno i stav beztíže

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Farní dvorec v Guimiliau, Bretaň

Farní dvorce – unikát, který najdete pouze v Bretani

Prozkoumejte jedinečné církevní soubory staveb zvané farní dvorce. Seznámíte se s nimi pouze v západní Bretani. Cesta určitě stojí za to, protože Vám pomůže pochopit charakter samotných Bretonců a jejich…

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Vítězný oblouk v Bruselu

Šarmantní Brusel

Brusel? To je Grand-Place, Atomium, Čůrající chlapeček, hranolky, waffle, pivo, čokoláda a mnoho dalšího! Navštívíte ho společně s námi?

Co o nás řekli naši klienti?

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno

Londýn, Oxford, Windsor
Londýn, Oxford + hrad Windsor
s Cestomilkou Janou

Zúčastnili jsme se 5denního leteckého zájezdu do Londýna, s návštěvou Oxfordu a Windsoru. Ještě před odletem jsme si mohli domluvit a zarezervovat návštěvu vybraných míst a památek. Celou dobu nás doprovázela zkušená průvodkyně, která se nám snažila ukázat co nejvíce zajímavostí a zároveň zajistit pobyt bez komplikací. I počasí bylo ideální k poznávání krás Londýna, proslulý déšť se někde schoval. Celkově jsme byli sice unaveni, ale spokojeni.

Sýkorovi

Strakonice