Poznávací zájezdy do Izraele

Vydejte se s námi do Izraele, kolébky tří světových náboženství, ponořte se do její bohaté historie a nechte se okouzlit zdejšími přírodními úkazy.

Izrael 1

Cestomilka

Denisa

Jeruzalém + Nazaret + Betlém + Mrtvé moře

  • letecky z Prahy/Vídně
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 12-20 osob

Vydejte se s námi do Izraele a navštivte významná poutní místa křesťanů - Jeruzalém, Betlém a Nazaret. Užijte si i koupání v Mrtvém moři, přírodní krásy rezervace Ejn Gedi a pohled na řeku Jordán.

16.10. - 22.10.2023 7 dní
16.10. - 22.10.2023 7 dní
od 46 501 Kč
cena za osobu

Izrael

Vydejte se s námi do Izraele, kolébky tří světových náboženství, ponořte se do její bohaté historie a nechte se okouzlit zdejšími přírodními úkazy.

„Jeruzalém je přístavním městem na břehu věčnosti.“

Jehuda Amichai

Kdy do Izraele

Duben

Jakmile začne v Izraeli jaro, počasí se stává stálejším, teploty stoupají a den se prodlužuje. Večery mohou být ještě trochu chladné, takže si s sebou určitě přibalte lehký svetr nebo bundu. Na jaře se v Izraeli koná mnoho důležitých svátků.

Září

Teploty po letních vedrech začínají konečně klesat, takže cestování se stává opět příjemnějším. Určitě navštivte některou ze zdejších krásných pláží vybízejících ke koupání a procházkám.

Říjen

V říjnu si budete moci vychutnat izraelské památky i přírodu bez velkých davů turistů. Počasí je na jejich návštěvu rovněž ideální.

Zažijte Izrael autenticky...

Projděte se podél hradeb Starého města

Jeruzalém je centrum tří světových náboženství a na každém zákoutí tu na Vás dýchá kousek historie. Staré město je opevněno hradbami, které nechal postavit už sultán Sulejman I. Některé části jsou přístupné i turistům. Můžete si tak užít jedinečné výhledy jak na Staré město, tak moderní část zvenčí zdi. Hradby také propojují vstupní brány, jako je Jaffská nebo Lví brána.

Navštivte největší trh v Tel Avivu

Karmelský trh je největší trh, neboli shuk, v Tel Avivu. Je to živé tržiště, kde obchodníci prodávají vše od oblečení, koření a ovoce až po elektroniku. Návštěva trhu Carmel je v Tel Avivu fascinujícím zážitkem. Ruch a shon, nejrůznější zvuky a vůně i jeho pověst coby největšího shuk v Tel Avivu, to vše dohromady dělá z Karmelského trhu oblíbený cíl turistů. Při nákupu suvenýrů nebo jídla se určitě nebojte smlouvat.

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha