Zájezdy do Irska plné zážitků

Objevte krásu zeleného Irska. Okouzlí Vás malebná příroda venkova, ledovcová údolí, majestátní hrady i rušný Dublin. Zažijete atmosféru pravých irských hospod, ochutnáte voňavou irskou kávu a zatančíte si v rytmu tanců Celtic Steps.

Irsko 1

Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Irska + Dublin + Moherské útesy

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 6 - 12 osob

Objevte krásu zeleného Irska a proslulé Moherské útesy. Okouzlí Vás malebná příroda venkova i rušný Dublin. Zažijete atmosféru pravých irských hospod, ochutnáte voňavou irskou kávu a zatančíte si v rytmu tanců Celtic Steps.

30.5. - 4.6.2024 6 dní
od 39 901 Kč
cena za osobu

Irsko

Divoké zelené Irsko nabízí všem návštěvníkům nejen krásnou přírodu a bohatou historii, ale i podmanivou hudbu, výbornou whiskey a přátelskou atmosféru. Smaragdový ostrov si vás svou krásou ihned získá!

„Pokud máš to štěstí, že jsi Ir, máš štěstí víc než dost.“

Irské přísloví

Kdy navštívit Irsko

Březen

I když je březen v Irsku stále chladný, určitě byste si neměli nechat ujít tradiční oslavy dne svatého Patrika, patrona ostrova. Svátek připadá na 17. března, kdy se nejen v Dublinu konají průvody a všichni se oblékají do zelené. Určitě vyzkoušejte i speciální zelené pivo!

Červenec

Letní měsíce nabízí návštěvníkům vyšší teploty a dlouhé slunečné dny, které jsou ideální pro objevování krás Irska. Za návštěvu stojí také festival umění v městečku Galway, který se koná v druhé polovině měsíce.

Září

Na podzim se vám naskytne pohled na irské pláně pokryté kobercem vřesu. Zároveň si v tuto dobu můžete nerušeně užít Dublin, jelikož většina turistů již z města zmizela.

Jedinečné zážitky v Irsku

Město Galway

Galway je malebné městečko ležící na západě Irska. Pyšní se jedinečnou architekturou, spletitými barevnými uličkami i krásným okolím. Nedaleko se nachází národní park Connemara, který láká návštěvníky krásnými horami, vřesovišti, loukami a rozlehlými bažinami. Určitě navštivte i známé Moherské útesy, jenž patří k nejkrásnějším v zemi.

Univerzita v Dublinu

Dublinská univerzita je nejstarší vysokou školou v Irsku. Postavit ji nechala Alžběta I. v roce 1591 na místě bývalého kláštera. Za návštěvu v univerzitním areálu stojí jak velkolepé koleje, tak rozlehlé parky. Nevynechejte ani knihovnu z 18. století, kde se nachází až 3 miliony výtisků.

Okruh Ring of Kerry

Ring of Kerry je okružní cesta kolem poloostrova Iveragh pyšnící se krásnými panoramatickými výhledy na podmanivou horskou a pobřežní scenérii. Užít si můžete pohledy na skalnatá pobřeží, malebné vesnice, zelená údolí i Atlantický oceán.

Články přímo od našich průvodců

francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně: víc než jen bagety a sýry

Ponořte se do světa francouzské kuchyně, kde se snoubí bohaté dědictví, nespočetné chutě a vůně. Objevte nejen jedinečné pokrmy a výtečná vína, ale také autentickou atmosféru a radost z jídla.…

Albánská kuchyně

Poznejte svůdnou albánskou kuchyni

Prozkoumejte bohatství albánské kuchyně, kde se mísí vlivy středomořské, italské a turecké gastronomie. Od chutných pečených mas, přes svěží mořské plody až po sladkou baklavu. Albánská kuchyně nabízí rozmanitost chutí…

Colmar, alsaské Benátky

Vstupte do pohádkového světa, kde se minulost mísí s přítomností, a kde každý kámen vypráví svůj vlastní příběh – vstupte do malebného města Colmar.

Zaanse Schans

Větrné mlýny, symbol skanzenu Zaanse Schans

Skanzen Zaanse Schans je cestou do života holandského venkova v minulých staletích. Objevte tradice a řemesla, která stále rezonují v tomto malebném koutu Nizozemí. Nyní virtuálně, brzy určitě osobně na…

Co o nás řekli naši klienti?

Benátky a ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav