Zájezdy do Irska plné zážitků

Objevte krásu zeleného Irska. Okouzlí Vás malebná příroda venkova, ledovcová údolí, majestátní hrady i rušný Dublin. Zažijete atmosféru pravých irských hospod, ochutnáte voňavou irskou kávu a zatančíte si v rytmu tanců Celtic Steps.

Irsko 1

Roman Halama

Cestomil

Roman

To nejkrásnější z Irska + Dublin + Moherské útesy

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 6 - 12 osob

Objevte krásu zeleného Irska a proslulé Moherské útesy. Okouzlí Vás malebná příroda venkova i rušný Dublin. Zažijete atmosféru pravých irských hospod, ochutnáte voňavou irskou kávu a zatančíte si v rytmu tanců Celtic Steps.

Termín a cena na vyžádání

Irsko

Divoké zelené Irsko nabízí všem návštěvníkům nejen krásnou přírodu a bohatou historii, ale i podmanivou hudbu, výbornou whiskey a přátelskou atmosféru. Smaragdový ostrov si vás svou krásou ihned získá!

„Pokud máš to štěstí, že jsi Ir, máš štěstí víc než dost.“

Irské přísloví

Kdy navštívit Irsko

Březen

I když je březen v Irsku stále chladný, určitě byste si neměli nechat ujít tradiční oslavy dne svatého Patrika, patrona ostrova. Svátek připadá na 17. března, kdy se nejen v Dublinu konají průvody a všichni se oblékají do zelené. Určitě vyzkoušejte i speciální zelené pivo!

Červenec

Letní měsíce nabízí návštěvníkům vyšší teploty a dlouhé slunečné dny, které jsou ideální pro objevování krás Irska. Za návštěvu stojí také festival umění v městečku Galway, který se koná v druhé polovině měsíce.

Září

Na podzim se vám naskytne pohled na irské pláně pokryté kobercem vřesu. Zároveň si v tuto dobu můžete nerušeně užít Dublin, jelikož většina turistů již z města zmizela.

Jedinečné zážitky v Irsku

Město Galway

Galway je malebné městečko ležící na západě Irska. Pyšní se jedinečnou architekturou, spletitými barevnými uličkami i krásným okolím. Nedaleko se nachází národní park Connemara, který láká návštěvníky krásnými horami, vřesovišti, loukami a rozlehlými bažinami. Určitě navštivte i známé Moherské útesy, jenž patří k nejkrásnějším v zemi.

Univerzita v Dublinu

Dublinská univerzita je nejstarší vysokou školou v Irsku. Postavit ji nechala Alžběta I. v roce 1591 na místě bývalého kláštera. Za návštěvu v univerzitním areálu stojí jak velkolepé koleje, tak rozlehlé parky. Nevynechejte ani knihovnu z 18. století, kde se nachází až 3 miliony výtisků.

Okruh Ring of Kerry

Ring of Kerry je okružní cesta kolem poloostrova Iveragh pyšnící se krásnými panoramatickými výhledy na podmanivou horskou a pobřežní scenérii. Užít si můžete pohledy na skalnatá pobřeží, malebné vesnice, zelená údolí i Atlantický oceán.

Články přímo od našich průvodců

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav