Zájezdy do Florencie plné zážitků

Věhlasná díla renesančních velikánů, kouzelný most Zlatníků, překrásné zahrady Boboli a socha Davida z běloskvoucího mramoru jsou jen nepatrným zlomkem toho, co Vás ve Florencii čeká!

Florencie 2

Forum Romanum, Italy, Rome
NOVINKA

Cestomilka

Renata

To nejkrásnější z Říma + Vatikán + Florencie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Navštivte dvě nejkrásnější města Itálie, Řím a Florencii. Objevte starověké Koloseum, umělecká díla ve Vatikánských muzeích, užijte si romantickou atmosféru Florencie a ochutnejte tradiční italské speciality.

2.10. - 6.10.2024 5 dní
od 23 401 Kč
cena za osobu

Cestomil

Lukáš

To nejkrásnější z Florencie + galerie Uffizi

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Velkolepá díla renesančních velikánů, kouzelný most Zlatníků, překrásné zahrady Boboli a socha Davida z bílého mramoru jsou jen nepatrným zlomkem toho, co Vás ve Florencii čeká.

1.11. - 4.11.2024 4 dny
od 19 901 Kč
cena za osobu

Nechte se inspirovat Florencií

Florencie, metropole italského Toskánska, láká nejen milovníky umění. Mezi největší skvosty města patří slavná socha Davida od Michelangela. Za návštěvu také stojí světoznámé muzeum umění Galleria Uffizi se stovkami velkých uměleckých děl. Historické centrum bylo zapsáno na seznam UNESCO a nejlépe si pohled na něj vychutnáme z vyhlídky na Piazzale Michelangelo. Milovníci dobrého jídla by si neměli nechat ujít slavný florentský steak či dršťkový sendvič.

„Umění je největší radostí, kterou člověk dává sám sobě.“

Karl Marx

Kdy navštívit Florencii

Duben

Od druhé poloviny dubna ve Florencii většinou ubývá dešťů a přibývá teplých příjemných dnů.

Červen

Dlouhé slunečné dny jsou ideální na cestu do Florencie. Užijete si rovněž i příjemné večerní procházky po břehu řeky Arno.

Září

V těchto měsících se vyhnete jak tropickým teplotám, tak dešťům, které na podzim často trápí Florencii.

Jedinečné zážitky ve Florencii

Socha Davida

Socha znázorňující biblického Davida těsně před soubojem s Goliášem uchvacuje návštěvníky již stovky let. Dílo je označováno za jedno z nejlepších sochařských ztvárnění mužského těla v renesančním stylu. Autorem je slavný italský sochař, architekt, malíř, básník a přední představitel vrcholné italské renesance a manýrismu, Michelangelo Buonarrotiho. Mramorové dílo vážící téměř 6 tun vytvořil v letech 1501-1504.

Galerie Uffizi

Galerie Uffizi se řadí mezi světoznámá muzea výtvarného umění. Mezi slavné autory, jejichž díla lze v této galerii spatřit, patří např. Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Raffael Santi, Peter Paul Rubens či Rembrandt a mnozí další. Hlavní pozornost návštěvníků poutají díla Medicejská Venuše, Boticelliho Zrození Venuše nebo Tizianova Venuše Urbinská.

Most Ponte Vecchio

Ponte Vecchio je nejznámější florentský most přes řeku Arno. Postavil jej architekt Neri di Fioravante, který překlenul Arno elegantní stavbou se třemi oblouky. Krámky postavené na mostě po obou jeho stranách dodávají místu jeho osobitý až pitoreskní ráz. Nad prostředním obloukem najdeme malé prostranství s výhledem na řeku a okolní mosty. Pokud nás přepadne žízeň, můžeme se napít přímo z kašny na mostě, kterou zdobí busta slavného zlatníka Benvenuta Celliniho od sochaře Romanelliho.

Články přímo od našich průvodců

Florencie – nejromantičtější město na světě

Jedna z nových studií italských ekonomů odhalila poměrně zajímavý fakt. V současnosti nejbohatší rodiny ve Florencii jsou ty samé, které byly nejbohatšími již v 15. století! Je to jeden z…

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Forum Romanum, Italy, Rome

Forum Romanum: pupek starověkého Říma

Pokud existuje nějaké místo, které můžeme považovat za středobod starověkého římské impéria, bude jím Forum Romanum. A vy máte možnost jej s námi prozkoumat. Jdeme na to?

Co o nás řekli naši klienti?

Vatikán
To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Ivankou

Krásná, bohužel krátká dovolená. Malá skupina, skvělá průvodkyně paní Ivanka. Oceňuji její organizační schopnosti, péči o klienty, znalost prostředí a obdivuhodné znalosti. Výklad byl velmi zajímavý a obohacený o množství méně známých informací. Chtěla bych ocenit i příkladnou komunikaci CK. S CK Cestomilové jsem absolvovala zájezd poprvé a věřím, že to nebylo naposled.

Anna Sekáčová

Praha

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Renatou

Zájezd byl zajímavý, tj. celkově 4 dny prohlídek a návštěv památek a procházek v Římě předčily naše očekávání. Program byl plně využitý a byly to velmi intenzivní dny, kdy jsme nachodili asi až 110-120.000 kroků za tyto 4 dny i díky naší výborné velmi znalé průvodkyni paní Renatě Nikola, která nás velmi hezky provedla historií, památkami, pěknými místy i současností věčného města a vše jsme tak viděli i jinou optikou a rovněž menší skupinka (6 osob) měla své nesporné výhody.

Libor a Hanka Dubskych

Družec

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Ivankou

S poznávacím zájezdem do Říma jsem byli s manželem spokojeni. Vše bylo dobře organizované a díky profesionálnímu výkladu průvodkyně paní Ivanky jsme získali vědomosti o bohaté historii Říma. Přístup paní průvodkyně byl opravdu obdivuhodný, dokázala operativně přizpůsobit program náhle vzniklým situacím díky dobré znalosti tamních poměrů.CK Cestomilové  s čistým svědomím doporučujeme každému, kdo rád cestuje.

Krejčiříkovi

Klatovy