Zájezdy do Bretaně plné zážitků

Dávné legendy, tajuplné menhiry, světla majáků a divoký příboj. Drsný kraj, který Vás uchvátí nevídanou krásou a vlídností zdejších obyvatel. Objevte nejzápadnější mys Francie - Bretaň.

Bretaň 2

Bretaň

Cestomil

Josef

Za tajemstvím Bretaně

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 2/3*
  • 8 - 14 osob

Poznejte kouzlo kraje opředeného řadou mýtů a legend. Vydejte se do přístavu Saint-Malo, za megalitickými stavbami v Carnacu a užijte si jedinečnou atmosféru Bretaně nabitou energií.

10.7. - 15.7.2024 6 dní
6.9. - 11.9.2024 6 dní
od 28 901 Kč
cena za osobu
Věrka Víšková

Cestomilka

Věrka

Známou i neznámou Bretaní

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 2/3*
  • 8 - 14 osob

Vydejte se s námi poznat známé i méně známé tváře Bretaně. Navštivte přístavní města, kamenné vesničky, farmu ústřic i pozůstatky dávných civilizací. Skvělá bretaňská gastronomie nebude chybět.

21.8. - 26.8.2024 6 dní
od 30 500 Kč
cena za osobu

Bretaň

„Bretaň, to je stav duší“ … napsal historik Jules Michelet o tomto koutu Francie a měl pravdu. Bretaň je tichá, zádumčivá, tajemná, plná legend a pověr, které stále ještě přežívají mezi místními. Návštěvníka její kouzlo uchvacuje pomalu, ale hluboce a doživotně. Nechte se i Vy unášet krásou přístavu Saint-Malo, duchem megalitických staveb, rozeklanými útesy a povahou milých a usměvavých Bretonců.

„Žiju jako ve snu, něco tak krásného jako Bretaň si nikdo nemůže vymyslit,
kdo tu zemi druidů a dubů, skřítků a menhirů vlastníma očima nespatřil.“

Julius Zeyer

Kdy do Bretaně

Sainte Anne d'Auray

Květen

Díky dlouhým dnům budete mít v květnu příležitost toho zažít co nejvíc. Určitě mějte v záloze i aktivity uvnitř v případě náhlé jarní přeháňky.

ČERVENEC

Sluncem zalité nebe rozzáří v tuto dobu jinak zádumčivou a deštivou krajinu. A teplota je pro poznávání naprosto ideální.

SRPEN

Bretaň patří k nejdeštivějším francouzským regionům. V srpnu je však pravděpodobnost deštivého počasí během celého roku nejmenší.

Jedinečné zážitky v Bretani

Pravá bretonská kuchyně

Bretonci od nepaměti brázdili světová moře a oceány. Jejich kuchyně proto obsahuje velké množství ryb a darů moře, které připravují mnoha rozmanitými způsoby. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří slávky na námořnický způsob. Hojně pěstovanou a často využívanou zeleninou v Bretani je artyčok. K dalším oblíbeným druhům zeleniny náleží květák z Léonu a cibule pěstovaná v okolí Roscoffu. Místní dezerty jsou často přeslazené a nám by mohly připadat málo nápadité, Bretoncům však velmi chutnají. Mezi oblíbené nápoje patří stejně jako v sousední Normandii cidre a calvados. Bretonci se ale navíc mohou pochlubit slušnou nabídkou piv.

Návštěva výrobny cidru

Cidre je kvašený jablečný nápoj s různými stupni alkoholu a v Bretani patří k velice oblíbeným nápojům. Při přičichnutí i po ochutnání jsou cítit čerstvá jablka. Pokud se cidre vychladí, je nesmírně osvěžující. Vyrábí se
z kvalitních jablek přímo určených k jeho výrobě. Většinou se mísí několik odrůd, aby se docílilo ideální chuti tohoto kvašeného jablečného moštu. Dle objemu alkoholu se cidre dělí na sladký (doux) a suchý (brut). Podobný nápoj lze vyrobit i z hrušek pod názvem poiré.

Maják na mysu Fréhel

Mys Fréhel se řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst ve Francii. Tato část je často označována jako Smaragdové pobřeží díky smaragdové barvě moře, které omývá malebné písečné pláže a vysoké pískovcové útesy. Celá oblast spolu s přilehlými neobydlenými ostrovy tvoří přírodní ornitologickou rezervaci nazývanou "Landes de Cap Fréhel". Tisíce mořských ptáků sídlících na útesech a malých ostrůvcích dotváří charakter této krajiny. Pohled na poletující racky, alkouny, kormorány, tereje či burňáky je fascinující. Doporučujeme si však ucpat uši. Křik ptáků zejména v době hnízdění by Vám totiž zněl v hlavě ještě dlouho
po návratu domů.

Články přímo od našich průvodců

Bretaňská vesnička Locronan – místo kde se zastavil čas

Jednu z nejkrásnějších vesnic v celé Francii najdete v západní Bretani, v kraji Finistère. Malá kamenná vesnice Locronan si dodnes zachovala svou historickou podobu a pokud si odmyslíte auta, přijde…

Bretaňské Saint-Malo – město korzárů

Již při příjezdu budí město Saint-Malo svými mohutnými hradbami respekt a úctu. Opevněná citadela je dokonalou kopií středověkého originálu, který byl zničen při drtivém leteckém náletu na konci druhé světové…

Poloostrov Quiberon – malá Florida v Bretani

Bretaň, region v západní Francii, oplývá zvláštní atmosférou. Každý, kdo sem zavítá, je omámen a kraj plný příběhů a tajemné atmosféry si zamiluje. Zatím sice nepatří na první místa žebříčku…

Bretaň

Bretaňský mys Raz – konec světa

Bretaň, největší francouzský poloostrov, nabízí víc jak 3000 kilometrů rozmanitého pobřeží včetně mnoha ostrovů. Dnes se podíváme na nejzápadnější mys Raz ležící v kraji Finistère, který je velmi často označován…

Co o nás řekli naši klienti?

Známou i neznámou Bretaní
s Cestomilkou Věrkou

S cestovní kanceláří Cestomilové jsem se vydala na zájezd poprvé. O její existenci jsem se dozvěděla z internetu, kde mne zaujala zejména nabídka Bretaně a také velmi příznivé recenze spokojených zákazníků. Po návratu musím konstatovat, že zájezd naprosto splnil a v mnoha ohledech i předčil moje očekávání. Přispělo k tomu několik aspektů. Malá skupinka cestovatelů (7 + průvodkyně) ve které vládla až rodinná atmosféra.

Olga Hendrychová a Jana Pimková

Beroun

Známou i neznámou Bretaní
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji za skvělý zájezd do Bretaně. Paní průvodkyně Lenka byla výborná, navíc skvělá řidička. Zájezd jsme si užili !

K. Bednaříková

Olešnice

Prodej ústřic v Cancale
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Ivanou

Vážení a milí Cestomilové a vážené a milé Cestomilky!!!
Zájezd do Bretaně byl moc hezký, viděly jsme toho opravdu hodně, průvodkyně Ivanka byla naprosto super, milá, ochotná, vstřícná, celou dobru řídila, najeli jsme asi 1500 km po Bretani, viděly jsme snad všechno, co bylo k vidění a zájezd mohu jen doporučit!!!

M. Jirásková

Praha

Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

„Dobrý den kolektivu CK Cestomilové, jsme rádi, že jsme k realizaci naší cesty do Bretaně využili právě Vás. Kvalitní a bezproblémová byla jak příprava cesty, tak samotná realizace. Náplň zájezdu odpovídala našim představám. Na celkovém pozitivním vyznění naší dovolené má velkou zásluhu průvodkyně – slečna Víšková. Její péče, vstřícnost a vědomosti, francouzština i řidičské umění – to vše podložené úsměvem. To bylo významným faktorem pro naši spokojenost. Rádi CK Cestomilové doporučíme našim přátelům.“

Dušan Špička za kolektiv zájezdu