Zájezdy do Benátek plné zážitků

Benátky, město rozprostírající se na více než stovce malých ostrovů, jsou synonymem romantiky a historického bohatství. Čekají vás procházky úzkými uličkami, plavba gondolou, slavné náměstí sv. Marka či Dóžecí palác. Připravte se na zážitek plný umění, historie a vůně italské kuchyně.

Benátky 2

Jana Zavřelová

Cestomilka

Lucie

Za kouzlem Benátek + ostrovy Murano a Burano

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Objevte kouzlo benátských kanálů na gondole, vychutnejte si krásu náměstí San Marco, Dóžecího paláce i mostu Rialto. Navštivte s námi ostrov sklářů Murano a ostrov krajek Burano.

4.10. - 7.10.2024 4 dny
od 18 501 Kč
cena za osobu
Noemi Sklenářová

Cestomilka

Noemi

Karneval v Benátkách + výlet do Padovy

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 16 osob

Užijte si neopakovatelnou atmosféru benátského karnevalu, projížďku na gondole a výlet do kouzelné Padovy. Objevte krásu náměstí San Marco, Dóžecího paláce i mostu Rialto.

Termín a cena na vyžádání

Benátky

Město Benátky, známé též jako "plovoucí město", je postavené na 118 ostrovech v benátské laguně a se svými kanály, mosty a paláci je jedním z nejznámějších destinací Itálie. Staré město je od roku 1987 zapsané na seznamu UNESCO. Nasedněte na loď či gondolu a vydejte se objevovat jeho krásy.

Kdy navštívit Benátky

Květen

Zimní počasí je pryč a jarní teploty se hlásí o slovo. Jelikož ještě hlavní sezóna nezačala, není pravděpodobné, že byste u památek narazili na davy turistů.

Červen

V červnu si s sebou do Benátek nezapomeňte přibalit plavky a opalovací krém. Udělejte si výlet lodí třeba na ostrov Lido di Venezia, podél kterého se táhnou nádherné pláže.

Září

V září přichází konec hlavní sezóny a davy turistů se začnou tenčit. Díky tomu se zmenšuje i provoz na kanálech a vy tak budete mít skvělou příležitost užít si ničím nerušenou romantickou plavbu po laguně.

Jedinečné zážitky v Benátkách

Trh Rialto

Prodejci na tomto trhu pod širým nebem nabízejí to nejlepší z čerstvých produktů a ryb a místní obyvatelé zde nakupují každý den. Mezi barevnými stánky najdete i všechny druhy zeleniny a ovoce, které se v Benátsku pěstují. Trh Rialto byl založen již v roce 1067 a své zboží tak nabízí nepřetržitě téměř 1000 let.

Ostrov sklářů Murano

Na ostrov Murano nacházející se blízko Benátek, se pohodlně dostanete lodí. Právě zde se vyrábí slavné benátské sklo, díky kterému se Muranu přezdívá "ostrov sklářů". Pokud jste tedy v Benátkách poprvé, určitě ostrov navštivte a zavítejte do některého z barevných obchodů se sklem či přímo do tradiční sklářské dílny.

Barevný ostrov Burano

Nenechte si ujít veselou atmosféru barevné rybářské vesnice Burano a projděte se mezi jejími barevnými domky. Stejně jako je Murano proslulé svým sklem, je Burano hlavním městem jemných krajek a ubrousků, které jsou vyráběny ručně a technika jejich výroby se předává z generace na generaci. Za návštěvu tak určitě stojí i zdejší muzeum krajek.

Články přímo od našich průvodců

Benátky: romantická zákoutí, krásné stavby a gondoly

Kdo by neznal Benátky? Ty pravé italské, žádné Benátky nad Jizerou nebo Benátky severu. Snad každý z nás už viděl dokument nebo četl článek o tomto nádherném městě na severu…

Palermo

10 důvodů, proč navštívit Sicílii

Nechte se unést Sicílií, italským rájem plným slunce, vína, historie a přírodních krás, které neustále lákají cestovatele z celého světa.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Forum Romanum, Italy, Rome

Forum Romanum: pupek starověkého Říma

Pokud existuje nějaké místo, které můžeme považovat za středobod starověkého římské impéria, bude jím Forum Romanum. A vy máte možnost jej s námi prozkoumat. Jdeme na to?

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem Benátek + ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí

Bretaň
Za tajemstvím Bretaně
s Cestomilkou Věrkou

Moc vzpomínáme, bylo to úžasné a ještě jednou moc děkujeme za celoživotní zážitek!
Ten byl takový ale nejen Bretaní, ale hlavně účastníky zájezdu – a především průvodkyní a její kolegyní…:-)
Na viděnou kdekoliv zase někdy se těší:-)

Evžen a Danka Točíkovi

Brno