Poznávací zájezdy do Benátek

Objevte romantické město Benátky, propletené spletí vodních kanálů a historických staveb. Projeďte se na gondole a ochutnejte vybranou gastronomii.

Benátky 1

Cestomilka

Šárka

Benátky a ostrovy Murano a Burano

23.9. - 26.9.2022 4 dny
od 15 901 Kč
cena za osobu

Benátky

Město Benátky, známé též jako "plovoucí město", je postavené na 118 ostrovech v benátské laguně a se svými kanály, mosty a paláci je jedním z nejznámějších destinací Itálie. Staré město je od roku 1987 zapsané na seznamu UNESCO. Nasedněte na loď či gondolu a vydejte se objevovat jeho krásy.

Kdy do Benátek

Květen

Zimní počasí je pryč a jarní teploty se hlásí o slovo. Jelikož ještě hlavní sezóna nezačala, není pravděpodobné, že byste u památek narazili na davy turistů.

Červen

V červnu si s sebou do Benátek nezapomeňte přibalit plavky a opalovací krém. Udělejte si výlet lodí třeba na ostrov Lido di Venezia, podél kterého se táhnou nádherné pláže.

Září

V září přichází konec hlavní sezóny a davy turistů se začnou tenčit. Díky tomu se zmenšuje i provoz na kanálech a vy tak budete mít skvělou příležitost užít si ničím nerušenou romantickou plavbu po laguně.

Zažijte Benátky autenticky...

Trh Rialto

Prodejci na tomto trhu pod širým nebem nabízejí to nejlepší z čerstvých produktů a ryb a místní obyvatelé zde nakupují každý den. Mezi barevnými stánky najdete i všechny druhy zeleniny a ovoce, které se v Benátsku pěstují. Trh Rialto byl založen již v roce 1067 a své zboží tak nabízí nepřetržitě téměř 1000 let.

Ostrov sklářů Murano

Na ostrov Murano nacházející se blízko Benátek, se pohodlně dostanete lodí. Právě zde se vyrábí slavné benátské sklo, díky kterému se Muranu přezdívá "ostrov sklářů". Pokud jste tedy v Benátkách poprvé, určitě ostrov navštivte a zavítejte do některého z barevných obchodů se sklem či přímo do tradiční sklářské dílny.

Barevný ostrov Burano

Nenechte si ujít veselou atmosféru barevné rybářské vesnice Burano a projděte se mezi jejími barevnými domky. Stejně jako je Murano proslulé svým sklem, je Burano hlavním městem jemných krajek a ubrousků, které jsou vyráběny ručně a technika jejich výroby se předává z generace na generaci. Za návštěvu tak určitě stojí i zdejší muzeum krajek.

Přečtěte si o Benátkách na našem blogu

Benátky – romantika na vodě

Kdo by neznal Benátky? Ty pravé italské, žádné Benátky nad Jizerou nebo Benátky severu. Snad každý z nás už viděl dokument nebo četl článek o tomto nádherném městě na severu…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Tajemství pravé italské pizzy

Čím více cestuji, tím více věnuji pozornost tradičnímu jídlu a pití každé země. Jsem přesvědčena, že každý návštěvník byl měl ochutnat něco z národní kuchyně, protože nejen památky a příroda…

Jak se zrodila Sardinie

Jestli existuje na světě místo, kde jsou těsně vedle sebe nakumulovány památky a záhady všech časových ér od geologického utváření Evropy přes prehistorii, antiku, středověk až do současnosti, je to…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice