Poznávací zájezdy do Benátek

Objevte romantické město Benátky, propletené spletí vodních kanálů a historických staveb. Projeďte se na gondole a ochutnejte vybranou gastronomii.

Benátky 2

Noemi Sklenářová

Cestomilka

Noemi

Karneval v Benátkách + výlet do Padovy

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Užijte si neopakovatelnou atmosféru benátského karnevalu, projížďku na gondole a výlet do kouzelné Padovy. Objevte krásu náměstí San Marco, Dóžecího paláce i mostu Rialto.

9.2. - 12.2.2024 4 dny
od 15 901 Kč
cena za osobu
Noemi Sklenářová

Cestomilka

Noemi

Benátky a ostrovy Murano a Burano

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte kouzlo benátských kanálů na gondole, vychutnejte si krásu náměstí San Marco, Dóžecího paláce i mostu Rialto. Navštivte s námi ostrov sklářů Murano a ostrov krajek Burano.

Termín a cena na vyžádání

Benátky

Město Benátky, známé též jako "plovoucí město", je postavené na 118 ostrovech v benátské laguně a se svými kanály, mosty a paláci je jedním z nejznámějších destinací Itálie. Staré město je od roku 1987 zapsané na seznamu UNESCO. Nasedněte na loď či gondolu a vydejte se objevovat jeho krásy.

Kdy do Benátek

Květen

Zimní počasí je pryč a jarní teploty se hlásí o slovo. Jelikož ještě hlavní sezóna nezačala, není pravděpodobné, že byste u památek narazili na davy turistů.

Červen

V červnu si s sebou do Benátek nezapomeňte přibalit plavky a opalovací krém. Udělejte si výlet lodí třeba na ostrov Lido di Venezia, podél kterého se táhnou nádherné pláže.

Září

V září přichází konec hlavní sezóny a davy turistů se začnou tenčit. Díky tomu se zmenšuje i provoz na kanálech a vy tak budete mít skvělou příležitost užít si ničím nerušenou romantickou plavbu po laguně.

Zažijte Benátky autenticky...

Trh Rialto

Prodejci na tomto trhu pod širým nebem nabízejí to nejlepší z čerstvých produktů a ryb a místní obyvatelé zde nakupují každý den. Mezi barevnými stánky najdete i všechny druhy zeleniny a ovoce, které se v Benátsku pěstují. Trh Rialto byl založen již v roce 1067 a své zboží tak nabízí nepřetržitě téměř 1000 let.

Ostrov sklářů Murano

Na ostrov Murano nacházející se blízko Benátek, se pohodlně dostanete lodí. Právě zde se vyrábí slavné benátské sklo, díky kterému se Muranu přezdívá "ostrov sklářů". Pokud jste tedy v Benátkách poprvé, určitě ostrov navštivte a zavítejte do některého z barevných obchodů se sklem či přímo do tradiční sklářské dílny.

Barevný ostrov Burano

Nenechte si ujít veselou atmosféru barevné rybářské vesnice Burano a projděte se mezi jejími barevnými domky. Stejně jako je Murano proslulé svým sklem, je Burano hlavním městem jemných krajek a ubrousků, které jsou vyráběny ručně a technika jejich výroby se předává z generace na generaci. Za návštěvu tak určitě stojí i zdejší muzeum krajek.

Přečtěte si o Benátkách na našem blogu

Benátky – romantika na vodě

Kdo by neznal Benátky? Ty pravé italské, žádné Benátky nad Jizerou nebo Benátky severu. Snad každý z nás už viděl dokument nebo četl článek o tomto nádherném městě na severu…

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Azurové pobřeží a koupání v moři
s Cestomilkou Vandou

Cestovaly jsme s Cestomily již po třetí a i tentokráte bylo vše v pořádku. Zájezd byl moc dobře koncipován – poznávat a současně mít možnost spočinout u moře a okoupat se, posedět v kavárně nebo restauraci je skvělý nápad. Člověk není přesycen, nemusíme vidět vše, ale v klidu si vychutnává atmosféru 🙂 Paní průvodkyně Vanda byla úžasná a svým šarmem a dokonalou francouzštinou domorodce zcela odzbrojovala….Rozhodně s Cestomily opět někam vyrazíme!….

K+J+V

Rychnov nad Kněžnou

Letní Paříž a ohňostroj ve Versailles
s Cestomilkou Petrou

Letní Paříž s ohňostrojem ve Versailles dostala moje dcera ke svým 18. narozeninám. Obavy z přelidněné a horké Paříže v srpnovém termínu se rozplynuly okamžitě po příletu. Pařížané vyráží v srpnu na dovolenou a tak většinu lidí, které zde potkáte tvoří turisté.

Simona a Tereza Šlajferčíkovy

Plasy

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou
Moc děkujeme za nezapomenutelné zážitky v Paříži. Všechno bylo super a obzvláště bychom rádi poděkovali paní průvodkyni Petře, která byla absolutně profesionální, velmi milá a přátelská. Její znalosti jsou obdivuhodné a ještě umocnily zážitek z Paříže. Vaši cestovku rádi doporučíme všem svým přátelům.
Ještě jednou moc děkujeme a přejeme ať se daří.

Lubomír a Miluše Nezvalovi

Ždár nad Sázavou

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Chtěli bychom Cestomilům poděkovat za náš zářijový výlet do Paříže s průvodkyní Petrou.Od příletu do Paříže až do konce zájezdu nám Petra poskytla neuvěřitelné množství informací, prošli jsme snad každou uličku v Paříži, kde bylo něco jen trošku zajímavého.

Radka a Zdeněk

Potštát