Zájezdy do Belgie plné zážitků

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy, ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

Belgie 1

Iveta Tesařová

Cestomilka

Iveta T.

To nejlepší z Bruselu + Antverpy + Bruggy

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy. Ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

28.9. - 1.10.2023 4 dny
od 15 901 Kč
cena za osobu

Belgie

Belgie je královskou monarchií s Bruselem jako hlavním městem země a rovněž centrem řady institucí Evropské unie, především Evropské komise a Evropské rady. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Brugg často označovaných jako „Benátky severu“. Jsou protkány sítí kanálů řeky Reie, což vytváří úchvatnou atmosféru. Kosmopolitní Antverpy známé coby město diamantů a také jeden z největších evropských přístavů nesmí v cestovním itineráři při návštěvě Belgie chybět. Někdy se jim také přezdívá „Jeruzalém západu“. Jsou úzce spojeny s malířem Petrem Paulem Rubensem, který zde strávil více než 30 let svého života.

„Není nad dobrého přítele. Kromě dobrého přítele s čokoládou.“

autor neznámý

Kdy navštívit Belgii

Vítězný oblouk v Bruselu

Duben

Jelikož Brusel leží ve stejné zeměpisné šířce jako Praha, je zdejší podnebí velice podobné. Duben je tedy ideální pro poznávání jak rozkvetlého hlavního města, tak celé Belgie.

Říjen

Podzim je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Belgie, kdy letní vedra ustupují příjemnějším teplotám a absence turistů vám usnadní prozkoumání více míst. Je to také ideální čas na degustaci belgických piv i místní kuchyně.

Prosinec

V zimě dostává země kouzelný nádech. Ačkoli teploty klesají, zůstávají pro její návštěvníky snesitelné. Zima se nese ve znamení karnevalů, festivalů a outdoorových aktivit, jako lyžování. Milovníci Vánoc jistě ocení také každoroční trhy v Bruselu.

Jedinečné zážitky v Belgii

Zábavní park Mini Europe

Zábavní park Mini Europe zaujme návštěvníky více jak 350 modely známých budov z celé Evropy. Najdeme jej kousek od bruselského Atomia. Exponáty vytvořené v poměru 1:25 nás provedou více než 80 městy. Uvidíme např. Vítězný oblouk v Paříži nebo Westminsterský palác v Londýně. V parku na nás čeká také mnoho „živých“ atrakcí jako jsou vláčky, mlýny, erupce sopky Vesuv, pád Berlínské zdi či jízda gondolou v Benátkách.

Muzeum čokolády v Bruggách

Když se řekne belgická čokoláda, člověk si představí úhledně naskládané čokoládové pralinky ve vitríně krásného obchůdku, kuchtíky s vysokými čepicemi v bílých rukavičkách a vůni, která je natolik opojná, že prostě nemůžeme odejít s prázdnou. V Belgii je 16 továren na čokoládu a asi 2000 obchodů, kde si můžete koupit různé sladkosti. Právě v Belgii byly vynalezeny pralinky nebo čokoládové tyčinky.

Muzeum čokolády v Bruggách je rozděleno do tří částí. V první se dozvíte o bohaté historii této komodity. V druhé projdete výrobou té nejlepší čokolády na světě, a v neposlední řadě se podíváte, jak se výrobní postupy časem měnily. Na závěr vás bude čekat sladká ochutnávka.

Čurající chlapeček Manneken Pis

Manneken Pis je jedním ze symbolů Bruselu. Malá bronzová soška čůrajícího chlapce je opředena hned několika legendami. Čůrající chlapeček je při mnoha příležitostech oblečen do kostýmu. Jeho šatník čítá více než 700 různých oblečků. Při zvláštních příležitostech ze sošky teče dokonce i alkohol. Od roku 1987 má svůj protějšek, čůrající holčičku Jaenneke Pis. V roce 1998 byla v Bruselu odhalena také socha čůrajícího psa – Zinneke Pis.

Články přímo od našich průvodců

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha