Zájezdy do Belgie plné zážitků

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy, ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

Belgie 2

Lenka Bokišová

Cestomilka

Lenka

To nejlepší z Bruselu + Antverpy + Bruggy

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy. Ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

21.9. - 24.9.2024 4 dny
26.10. - 29.10.2024 4 dny
od 20 901 Kč
cena za osobu
Bruggy - vánoční výzdoba
NÁŠ TIP
Radim Šída

Cestomil

Radim

Za kouzlem adventní Belgie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 4*
  • 8 - 12 osob

Užijte si předvánoční čas v kouzelné Belgii. Vychutnejte si atmosféru adventních trhů v Bruselu, Bruggách i Antverpách. Vyzkoušejte skvělý svařák, luxusní vafle i výtečné slávky.

12.12. - 15.12.2024 4 dny
od 20 901 Kč
cena za osobu

Belgie

Belgie je královskou monarchií s Bruselem jako hlavním městem země a rovněž centrem řady institucí Evropské unie, především Evropské komise a Evropské rady. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Brugg často označovaných jako „Benátky severu“. Jsou protkány sítí kanálů řeky Reie, což vytváří úchvatnou atmosféru. Kosmopolitní Antverpy známé coby město diamantů a také jeden z největších evropských přístavů nesmí v cestovním itineráři při návštěvě Belgie chybět. Někdy se jim také přezdívá „Jeruzalém západu“. Jsou úzce spojeny s malířem Petrem Paulem Rubensem, který zde strávil více než 30 let svého života.

„Není nad dobrého přítele. Kromě dobrého přítele s čokoládou.“

autor neznámý

Kdy navštívit Belgii

Vítězný oblouk v Bruselu

Duben

Jelikož Brusel leží ve stejné zeměpisné šířce jako Praha, je zdejší podnebí velice podobné. Duben je tedy ideální pro poznávání jak rozkvetlého hlavního města, tak celé Belgie.

Říjen

Podzim je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Belgie, kdy letní vedra ustupují příjemnějším teplotám a absence turistů vám usnadní prozkoumání více míst. Je to také ideální čas na degustaci belgických piv i místní kuchyně.

Prosinec

V zimě dostává země kouzelný nádech. Ačkoli teploty klesají, zůstávají pro její návštěvníky snesitelné. Zima se nese ve znamení karnevalů, festivalů a outdoorových aktivit, jako lyžování. Milovníci Vánoc jistě ocení také každoroční trhy v Bruselu.

Jedinečné zážitky v Belgii

Zábavní park Mini Europe

Zábavní park Mini Europe zaujme návštěvníky více jak 350 modely známých budov z celé Evropy. Najdeme jej kousek od bruselského Atomia. Exponáty vytvořené v poměru 1:25 nás provedou více než 80 městy. Uvidíme např. Vítězný oblouk v Paříži nebo Westminsterský palác v Londýně. V parku na nás čeká také mnoho „živých“ atrakcí jako jsou vláčky, mlýny, erupce sopky Vesuv, pád Berlínské zdi či jízda gondolou v Benátkách.

Muzeum čokolády v Bruggách

Když se řekne belgická čokoláda, člověk si představí úhledně naskládané čokoládové pralinky ve vitríně krásného obchůdku, kuchtíky s vysokými čepicemi v bílých rukavičkách a vůni, která je natolik opojná, že prostě nemůžeme odejít s prázdnou. V Belgii je 16 továren na čokoládu a asi 2000 obchodů, kde si můžete koupit různé sladkosti. Právě v Belgii byly vynalezeny pralinky nebo čokoládové tyčinky.

Muzeum čokolády v Bruggách je rozděleno do tří částí. V první se dozvíte o bohaté historii této komodity. V druhé projdete výrobou té nejlepší čokolády na světě, a v neposlední řadě se podíváte, jak se výrobní postupy časem měnily. Na závěr vás bude čekat sladká ochutnávka.

Čurající chlapeček Manneken Pis

Manneken Pis je jedním ze symbolů Bruselu. Malá bronzová soška čůrajícího chlapce je opředena hned několika legendami. Čůrající chlapeček je při mnoha příležitostech oblečen do kostýmu. Jeho šatník čítá více než 700 různých oblečků. Při zvláštních příležitostech ze sošky teče dokonce i alkohol. Od roku 1987 má svůj protějšek, čůrající holčičku Jaenneke Pis. V roce 1998 byla v Bruselu odhalena také socha čůrajícího psa – Zinneke Pis.

Články přímo od našich průvodců

Vítězný oblouk v Bruselu

Šarmantní Brusel

Brusel? To je Grand-Place, Atomium, Čůrající chlapeček, hranolky, waffle, pivo, čokoláda a mnoho dalšího! Navštívíte ho společně s námi?

Město Gent, Belgie

Belgie: země čokolády, piva a diamantů

Bez ohledu na to, zda vás láká historie, kultura, architektura nebo kulinářské lahůdky, Belgie vám nabídne všechno. Pojďme se jí podívat na zoubek.

Farní dvorec v Guimiliau, Bretaň

Farní dvorce – unikát, který najdete pouze v Bretani

Prozkoumejte jedinečné církevní soubory staveb zvané farní dvorce. Seznámíte se s nimi pouze v západní Bretani. Cesta určitě stojí za to, protože Vám pomůže pochopit charakter samotných Bretonců a jejich…

Přírodní rezervace Camargue

Přírodní park Camargue

Poznejte oblast Camargue, která se zcela vymyká obrázku, který si většina z nás utvořila o regionu Provence. V této jedinečné lokalitě najdeme místní bílé koně, černé býky, růžové plameňáky, bílou…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejlepší z Bruselu + Antverpy + Bruggy
s Cestomilkou Lenkou

Výlet do Belgie jsme si s manželem vzájemně nadělili k narozeninám. Poprvé jsme využili nabídky c.k. Cestomilové. Zaujala nás především nízko početná skupina cestovatelů a zajímavý program. Byl skutečně krásný a velmi dobře naplánovaný, čas výborně využitý. Paní průvodkyně Lenka milá, znalá, respektující naše potřeby a možnosti. Chtěla bych tímto sdělením poděkovat i ostatním členům naší cestovatelské skupiny. Vzájemná ohleduplnost, vstřícnost, ochota domluvit se. To vše přispělo k zážitku, na který budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme a přejeme Cestomilům mnoho dalších zážitků z cest.

Jaroslava Kredbová

Měšice u Prahy

To nejlepší z Bruselu + Antverpy + Bruggy
s Cestomilkou Lenkou

Zájezd s paní Lenkou se nám moc líbil. Jediné co trošku kazilo závěr byl brzký odlet. Nejraději bychom zůstali ještě o pár dní déle.

Petra

Tesařová

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou
Dobrý den, k zájezdu mohu říct pouze to, že byl úžasný, splnil mé očekávání, byl ukázkově naplánovaný a zorganizovaný, paní průvodkyně skvělá!!!
Děkuji za zážitek 😊

Dagmar Rašíková

Ostrava

Impresionistická Paříž + Monetovy zahrady
s Cestomilkou Lenkou

Velmi děkuji CK Cestomilové za krásný zájezd s názvem -Impresionistická Paříž a Giverny . Měl bohatý program,, výbornou organizaci, skvělou paní průvodkyni Lenku, která se nám věnovala. Měli jsme velmi dobré ubytování u metra, odkud se nám dobře cestovalo po Paříži. Vstupné do muzeí bylo rezervováno. Nikde jsme nečekali, vše plynule na sebe navazovalo. Jedinečným a neopakovatelným zážitkem bylo Giverny, Monetovy zahrady a muzeum A. Rodina. A mnoho dalších!
Jsem ráda, že jsem jsem poznala CK Cestomilové a těším se na další cestování s Vámi.

Milena Mlejnková

Ústí nad Orlicí