Poznávací zájezdy do Belgie plné zážitků

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy, ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

Belgie 1

Cestomilka

Ivet

To nejlepší z Bruselu s návštěvou Antverp a Brugg

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy. Ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

25.5. - 28.5.2023 4 dny
28.9. - 1.10.2023 4 dny
od 15 901 Kč
cena za osobu

Belgie

Belgie je královskou monarchií s hlavním městem Brusel, kde sídlí řada institucí Evropské unie jako Evropská komise či Evropská rada. Téměř povinností je návštěva Brugg často označovaných jako „Benátky severu“. Jsou protkány sítí kanálů řeky Reie, což vytváří nezapomenutelnou atmosféru města. Kosmopolitní Antverpy známé coby město diamantů a také jeden z největších evropských přístavů nesmí v cestovním itineráři při návštěvě Belgie chybět. Někdy se jim také přezdívá „Jeruzalém západu“. Jsou úzce spojeny i s malířem Petrem Paulem Rubensem, který zde strávil více než 30 let svého života.

„Není nad dobrého přítele. Kromě dobrého přítele s čokoládou.“

autor neznámý

Kdy navštívit Belgii

Vítězný oblouk v Bruselu

Duben

Jelikož Brusel leží ve stejné zeměpisné šířce jako Praha, je zdejší podnebí velice podobné. Duben je tedy ideální pro poznávání jak rozkvetlého hlavního města, tak celé Belgie.

Říjen

Podzim je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Belgie, kdy letní vedra ustupují příjemnějším teplotám a absence turistů vám usnadní prozkoumání více míst. Je to také ideální čas na degustaci belgických piv i místní kuchyně.

Prosinec

V zimě dostává země kouzelný nádech. Ačkoli teploty klesají, zůstávají pro její návštěvníky snesitelné. Zima se nese ve znamení karnevalů, festivalů a outdoorových aktivit, jako lyžování. Milovníci Vánoc jistě ocení také každoroční trhy v Bruselu.

Jedinečné zážitky v Belgii

Zábavní park Mini Europe

Zábavní park Mini Europe zaujme návštěvníky více jak 350 modely známých budov z celé Evropy. Najdeme jej kousek od bruselského Atomia. Exponáty vytvořené v poměru 1:25 nás provedou více než 80 městy. Uvidíme např. Vítězný oblouk v Paříži nebo Westminsterský palác v Londýně. V parku na nás čeká také mnoho „živých“ atrakcí jako jsou vláčky, mlýny, erupce sopky Vesuv, pád Berlínské zdi či gondoly v Benátkách.

Muzeum čokolády v Bruggách

Když se řekne belgická čokoláda, člověk si představí úhledně naskládané čokoládové pralinky ve vitríně krásného obchůdku, kuchtíky s vysokými čepicemi v bílých rukavičkách a vůni, která je natolik opojná, že prostě nemůžeme odejít s prázdnou. V Belgii je 16 továren na čokoládu a asi 2000 obchodů, kde si můžete koupit různé sladkosti. V Belgii byly vynalezeny například pralinky nebo čokoládové tyčinky.

Muzeum čokolády v Bruggách je rozděleno do tří částí. V první se dozvíte o bohaté historii této komodity. V druhé projdeme výrobou té nejlepší čokolády na světě, a v neposlední řadě se podíváme, jak se výrobní postupy časem měnily. Na závěr nás bude čekat ochutnávka.

Čurající chlapeček Manneken Pis

Manneken Pis je jedním ze symbolů Bruselu. Malá bronzová soška čůrajícího chlapce je opředena hned několika legendami. Čůrající chlapeček je při mnoha příležitostech oblečen do kostýmu. Jeho šatník čítá více než 700 různých oblečků. Při zvláštních příležitostech ze sošky teče dokonce i alkohol. Od roku 1987 má svůj protějšek, čůrající holčičku Jaenneke Pis. V roce 1998 byla v Bruselu odhalena také socha čůrajícího psa – Zinneke Pis.

Zajímavé články přimo od našich průvodců

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice