Zájezdy do Belgie plné zážitků

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy, ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

Belgie 1

Lenka Bokišová

Cestomilka

Lenka

To nejlepší z Bruselu + Antverpy + Bruggy

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 16 osob

Poznejte s námi nejkrásnější místa Belgie. Navštivte šarmantní Brusel, romantické Bruggy a kosmopolitní Antverpy. Ochutnejte vyhlášené belgické pralinky či skvělá piva a zavítejte do brusírny diamantů.

18.5. - 21.5.2024 4 dny
8.6. - 11.6.2024 4 dny
+ 2 další termíny
od 20 901 Kč
cena za osobu

Belgie

Belgie je královskou monarchií s Bruselem jako hlavním městem země a rovněž centrem řady institucí Evropské unie, především Evropské komise a Evropské rady. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Brugg často označovaných jako „Benátky severu“. Jsou protkány sítí kanálů řeky Reie, což vytváří úchvatnou atmosféru. Kosmopolitní Antverpy známé coby město diamantů a také jeden z největších evropských přístavů nesmí v cestovním itineráři při návštěvě Belgie chybět. Někdy se jim také přezdívá „Jeruzalém západu“. Jsou úzce spojeny s malířem Petrem Paulem Rubensem, který zde strávil více než 30 let svého života.

„Není nad dobrého přítele. Kromě dobrého přítele s čokoládou.“

autor neznámý

Kdy navštívit Belgii

Vítězný oblouk v Bruselu

Duben

Jelikož Brusel leží ve stejné zeměpisné šířce jako Praha, je zdejší podnebí velice podobné. Duben je tedy ideální pro poznávání jak rozkvetlého hlavního města, tak celé Belgie.

Říjen

Podzim je dalším skvělým obdobím pro návštěvu Belgie, kdy letní vedra ustupují příjemnějším teplotám a absence turistů vám usnadní prozkoumání více míst. Je to také ideální čas na degustaci belgických piv i místní kuchyně.

Prosinec

V zimě dostává země kouzelný nádech. Ačkoli teploty klesají, zůstávají pro její návštěvníky snesitelné. Zima se nese ve znamení karnevalů, festivalů a outdoorových aktivit, jako lyžování. Milovníci Vánoc jistě ocení také každoroční trhy v Bruselu.

Jedinečné zážitky v Belgii

Zábavní park Mini Europe

Zábavní park Mini Europe zaujme návštěvníky více jak 350 modely známých budov z celé Evropy. Najdeme jej kousek od bruselského Atomia. Exponáty vytvořené v poměru 1:25 nás provedou více než 80 městy. Uvidíme např. Vítězný oblouk v Paříži nebo Westminsterský palác v Londýně. V parku na nás čeká také mnoho „živých“ atrakcí jako jsou vláčky, mlýny, erupce sopky Vesuv, pád Berlínské zdi či jízda gondolou v Benátkách.

Muzeum čokolády v Bruggách

Když se řekne belgická čokoláda, člověk si představí úhledně naskládané čokoládové pralinky ve vitríně krásného obchůdku, kuchtíky s vysokými čepicemi v bílých rukavičkách a vůni, která je natolik opojná, že prostě nemůžeme odejít s prázdnou. V Belgii je 16 továren na čokoládu a asi 2000 obchodů, kde si můžete koupit různé sladkosti. Právě v Belgii byly vynalezeny pralinky nebo čokoládové tyčinky.

Muzeum čokolády v Bruggách je rozděleno do tří částí. V první se dozvíte o bohaté historii této komodity. V druhé projdete výrobou té nejlepší čokolády na světě, a v neposlední řadě se podíváte, jak se výrobní postupy časem měnily. Na závěr vás bude čekat sladká ochutnávka.

Čurající chlapeček Manneken Pis

Manneken Pis je jedním ze symbolů Bruselu. Malá bronzová soška čůrajícího chlapce je opředena hned několika legendami. Čůrající chlapeček je při mnoha příležitostech oblečen do kostýmu. Jeho šatník čítá více než 700 různých oblečků. Při zvláštních příležitostech ze sošky teče dokonce i alkohol. Od roku 1987 má svůj protějšek, čůrající holčičku Jaenneke Pis. V roce 1998 byla v Bruselu odhalena také socha čůrajícího psa – Zinneke Pis.

Články přímo od našich průvodců

Město Gent, Belgie

Belgie: země čokolády, piva a diamantů

Bez ohledu na to, zda vás láká historie, kultura, architektura nebo kulinářské lahůdky, Belgie vám nabídne všechno. Pojďme se jí podívat na zoubek.

Syrakusy

Syrakusy – antická pokladnice i rodiště Archiméda

Syrakusy jsou nejen městem s bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také místem, kde se můžete nechat hýčkat sicilskými pochoutkami. Skočte na letadlo a objevte tento skrytý poklad Sicílie, který…

Peyrepertuse

Nejznámější katarské hrady

Objevte majestát a historii jihofrancouzských katarských hradů, symbolů svobody a hrdinného odporu proti nenasytné katolické církvi.

San Sebastian, Baskicko

San Sebastián – kosmopolitní španělské letovisko

San Sebastián je místem, kde se historie setkává s moderním 21. stoletím, kde se příroda stává divadelním prostorem a kde vaše chuťové buňky můžou prozkoumat nové horizonty. Tak na co…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejlepší z Bruselu + Antverpy + Bruggy
s Cestomilkou Lenkou

Zájezd s paní Lenkou se nám moc líbil. Jediné co trošku kazilo závěr byl brzký odlet. Nejraději bychom zůstali ještě o pár dní déle.

Petra

Tesařová

To nejlepší z Bruselu + Antverpy + Bruggy
s Cestomilkou Lenkou

Výlet do Belgie jsme si s manželem vzájemně nadělili k narozeninám. Poprvé jsme využili nabídky c.k. Cestomilové. Zaujala nás především nízko početná skupina cestovatelů a zajímavý program. Byl skutečně krásný a velmi dobře naplánovaný, čas výborně využitý. Paní průvodkyně Lenka milá, znalá, respektující naše potřeby a možnosti. Chtěla bych tímto sdělením poděkovat i ostatním členům naší cestovatelské skupiny. Vzájemná ohleduplnost, vstřícnost, ochota domluvit se. To vše přispělo k zážitku, na který budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme a přejeme Cestomilům mnoho dalších zážitků z cest.

Jaroslava Kredbová

Měšice u Prahy

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav

Za kouzlem adventní Paříže
s Cestomilkou Jitkou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila na doporučení – hledala jsem zájezd do Paříže a vaše CK mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velmi pěkné web stránky, přehledné, komunikace výborná. Naše paní průvodkyně, paní Jitka, byla moc fajn, program a organizace opět výborné, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě hned vedle stanice metra. Paní Jitka se nám věnovala, vysvětlila vše potřebné, poradila co je nejvýhodnější a výborně se o nás starala. Vaši cestovní kancelář budu všem doporučovat.

Vanda Příhonská

Praha 9