Poznávací zájezdy do Barcelony

Všudy přítomný Antonio Gaudí dává Barceloně ráz jedinečnosti! Objevte kouzlo chrámu Sagrada Familia, krásné parky a užijte si život v ulicích. Odpočinek najdete na písečných městských plážích.

Barcelona 5

Klášter Montserrat
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona + klášter Montserrat

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Vydejte se do skal ke klášteru Montserrat, navštivte slavné vily architekta Gaudího, užijte si ruch známé ulice La Rambla a odhalte tajemství Sagrady Familie.

14.12. - 17.12.2023 4 dny
od 15 901 Kč
cena za osobu
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelonou po stopách Gaudího

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Vydejte se po stopách slavného architekta Gaudího, objevte tajemství mnoha jeho staveb a projděte se po mořském dně v největším akváriu v Evropě.

Termín a cena na vyžádání
Akvárium Barcelona
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona pro rodiče a děti

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Užijte si se svými dětmi žraločí tunel v největším akváriu v Evropě, interaktivní kosmické muzeum, živé sochy na ulici La Rambla i koupání v moři.

Termín a cena na vyžádání
Barcelona, přístav
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona a koupání v moři

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Užijte si sluncem zalité písečné pláže ve dne a v podvečer se vydejte do víru města. Užijte si nasvícené památky, vůni španělské kuchyně a rytmické tóny Flamenca.

Termín a cena na vyžádání
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona + Tarragona + koupání v moři

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Užijte si večer u sangrie, představení Magické fontány, komentovanou prohlídku v chrámu Sagrada Familia, přímořské letovisko Sitges s třpytivými plážemi a výbornou katalánskou kuchyni.

Termín a cena na vyžádání

Barcelona

Druhé největší španělské město a centrum Katalánska patří mezi nejnavštěvovanější evropská města. I díky svému teplému podnebí a poloze u Středozemního moře je možné se sem vydat v jakoukoliv roční dobu. Návštěvníci zde najdou nejen originální stavby Antonia Gaudího, písečné pláže, výborné jídlo a čilý noční život.

„Dovolte mi, abych uvedl, jak moc miluji Barcelonu, město obdivuhodné, intenzivní a plné života, přístav otevřený minulosti i budoucnosti.“

Le Corbusier

Kdy do Barcelony

Park Guell

Květen

Skvělé podmínky k návštěvě Barcelony panují od dubna do května. Teploty jsou příjemné a srážek je relativně málo. Navíc se také vyhnete frontám u nejnavštěvovanějších památek.

Srpen

Srpen je ideálním měsícem k návštěvě Barcelony, pokud chcete skloubit památky a koupání v moři. I když jsou teploty v tuto dobu kolem 30°C, můžete se ochladit v městských parcích, nebo na blízkých plážích.

Chrám Sagrada Familia

Říjen

Pokud vám na podzim chybí slunce, vydejte se načerpat energii do Barcelony a užít si trochu tepla. Otužilci se mohou vydat na pláž, zatímco milovníci architektury si prohlédnou Gaudího stavby bez turistů.

Zažijte Barcelonu autenticky...

Tržnice La Boqueria

La Boqueria je nejstarší tržnicí v Barceloně. Již od roku 1217 se trhy na slavné ulici La Rambla těší přízni jak místních tak turistů. Již při vstupu si všimnete rušné atmosféry: cinkání skleniček, výkřiky obchodníků, pozdravy místních. Atmosféru dokresluje opojná vůně čerstvých ryb a mořských plodů, ovoce, zeleniny a nejrůznějších chuťovek z místních stánků.

Klášter Montserrat

Během návštěvy Barcelony si jeden den vyhraďte na výlet do nedalekého kláštera Montserrat. Tento benediktýnský klášter se stal poutním místem a symbolem Katalánska. Leží ve stejnojmenném horském masivu, který je jedinečnou přírodní památkou. Po prohlídce kláštera se můžete vydat na jeho vrchol a pokochat se úžasnými výhledy do okolí.

Tapas bary a sangria

Pokud chcete zažít Barcelonu jako místní, zvolněte tempo, protože Španělé nikam nespěchají. Udělejte si piknik na pláži nebo v jednom z mnoha parků. Večer si zajděte do některého z tapas barů, kde tyto vyhlášené jednohubky podávají. U dobrého jídla nesmí pak chybět ani víno nebo sangria!

Přečtěte si o Barceloně na našem blogu

Fotbalový Stadion Camp Nou – největší pýcha Španělska

Město Barcelona je nepochybně zážitkem pro každého cestovatele. Na své si přijde milovník umění, historie, kultury či válení na pláži. K severovýchodnímu pobřeží Španělska však velmi často zavítají i fanoušci…

Národní palác

10 důvodů proč navštívit Barcelonu

O tom, že je Barcelona vskutku krásné a zajímavé město, není pochyb. Je to jedno z těch míst, kam by se měl každý alespoň jednou za život podívat. Pokud si…

Klášter Montserrat

Klášter Montserrat – magické poutní místo ve skále

Barcelona je nesmírně štědrá ke svým návštěvníkům. Nabízí tolik k vidění, tolik k ochutnání a prožití, že ani pokud byste si upřeli odpolední siesty, stále byste měli co dělat i…

BARCELONA, chrám Sagrada Familia

Chrám Sagrada Familia. Proč světový unikát stále čeká na dokončení?

Překrásná Sagrada Familia je jedním ze symbolů Barcelony. Dílo Antonia Gaudího, které každoročně přiláká tři miliony turistů z celého světa, je ve výstavbě již více jak jedno století a stále…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

Zájezd do Barcelony a Montserratu jsme si náramně užili. Program byl bohatý, organizace super, počasí nádherné, zážitků spousta a paní delegátka Markéta bezva. Má velký přehled a hlavně mě potěšil její přístup. Věděla si rady v každé situaci a byla s ní zábava. S ostatními členy výpravy byla také legrace a přestože zájezd utekl jako voda, stihli jsme toho opravdu hodně a bylo to moc příjemné. Moc děkujeme za skvělou organizaci a určitě s Vámi zase někdy rádi vyrazíme.

Eliška Vodenková, Mirek a Ferdinand Bartákovi

Mnichovice

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

Anna Machotová

Stará Boleslav

Magická fontána
Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

Zájezd se mi líbil a byl a možná ještě jsem mile překvapen z organizace ze strany cestovní kanceláře a naší průvodkyně Markéty. Byli jsme vždycky dobře informováni před i během zájezdu, jak emailem, tak telefonicky. Bylo to fajn vzhledem k politické situaci v Barceloně. Naše průvodkyně Markéta má opravdu obrovské znalosti o celém městě, a vždycky nám pomohla jak s překladem, tak i poradila kam zajít na dobré jídlo.

Bogdan Niemiec

Třinec