Poznávací zájezdy do Barcelony

Všudy přítomný Antonio Gaudí dává Barceloně ráz jedinečnosti! Objevte kouzlo chrámu Sagrada Familia, krásné parky a užijte si život v ulicích. Odpočinek najdete na písečných městských plážích.

Barcelona 5

Akvárium Barcelona
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona pro rodiče a děti

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Užijte si se svými dětmi žraločí tunel v největším akváriu v Evropě, interaktivní kosmické muzeum, živé sochy na ulici La Rambla i koupání v moři.

5.7. - 8.7.2024 4 dny
od 23 901 Kč
cena za osobu
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona + Tarragona + koupání v moři

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Užijte si večer u sangrie, představení flamenca, komentovanou prohlídku v chrámu Sagrada Familia, přímořské letovisko Sitges s třpytivými plážemi a výbornou katalánskou kuchyni.

21.8. - 25.8.2024 5 dní
od 24 901 Kč
cena za osobu
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelonou po stopách Gaudího

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Vydejte se po stopách slavného architekta Gaudího, objevte tajemství mnoha jeho staveb a projděte se po mořském dně v největším akváriu v Evropě.

28.9. - 1.10.2024 4 dny
od 19 901 Kč
cena za osobu
Klášter Montserrat
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Vydejte se do skal ke klášteru Montserrat, navštivte slavné vily architekta Gaudího, užijte si ruch známé ulice La Rambla a odhalte tajemství Sagrady Familie.

28.9. - 1.10.2024 4 dny
26.10. - 29.10.2024 4 dny
+ 2 další termíny
od 17 900 Kč
cena za osobu
Barcelona, přístav
Markéta Bartáková

Cestomilka

Markéta

Barcelona a koupání v moři

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Užijte si sluncem zalité písečné pláže ve dne a v podvečer se vydejte do víru města. Užijte si nasvícené památky, vůni španělské kuchyně a rytmické tóny Flamenca.

Termín a cena na vyžádání

Barcelona

Druhé největší španělské město a centrum Katalánska patří mezi nejnavštěvovanější evropská města. I díky svému teplému podnebí a poloze u Středozemního moře je možné se sem vydat v jakoukoliv roční dobu. Návštěvníci zde najdou nejen originální stavby Antonia Gaudího, písečné pláže, výborné jídlo a čilý noční život.

„Dovolte mi, abych uvedl, jak moc miluji Barcelonu, město obdivuhodné, intenzivní a plné života, přístav otevřený minulosti i budoucnosti.“

Le Corbusier

Kdy do Barcelony

Park Guell

Květen

Skvělé podmínky k návštěvě Barcelony panují od dubna do května. Teploty jsou příjemné a srážek je relativně málo. Navíc se také vyhnete frontám u nejnavštěvovanějších památek.

Srpen

Srpen je ideálním měsícem k návštěvě Barcelony, pokud chcete skloubit památky a koupání v moři. I když jsou teploty v tuto dobu kolem 30°C, můžete se ochladit v městských parcích, nebo na blízkých plážích.

Chrám Sagrada Familia

Říjen

Pokud vám na podzim chybí slunce, vydejte se načerpat energii do Barcelony a užít si trochu tepla. Otužilci se mohou vydat na pláž, zatímco milovníci architektury si prohlédnou Gaudího stavby bez turistů.

Zažijte Barcelonu autenticky...

Tržnice La Boqueria

La Boqueria je nejstarší tržnicí v Barceloně. Již od roku 1217 se trhy na slavné ulici La Rambla těší přízni jak místních tak turistů. Již při vstupu si všimnete rušné atmosféry: cinkání skleniček, výkřiky obchodníků, pozdravy místních. Atmosféru dokresluje opojná vůně čerstvých ryb a mořských plodů, ovoce, zeleniny a nejrůznějších chuťovek z místních stánků.

Klášter Montserrat

Během návštěvy Barcelony si jeden den vyhraďte na výlet do nedalekého kláštera Montserrat. Tento benediktýnský klášter se stal poutním místem a symbolem Katalánska. Leží ve stejnojmenném horském masivu, který je jedinečnou přírodní památkou. Po prohlídce kláštera se můžete vydat na jeho vrchol a pokochat se úžasnými výhledy do okolí.

Tapas bary a sangria

Pokud chcete zažít Barcelonu jako místní, zvolněte tempo, protože Španělé nikam nespěchají. Udělejte si piknik na pláži nebo v jednom z mnoha parků. Večer si zajděte do některého z tapas barů, kde tyto vyhlášené jednohubky podávají. U dobrého jídla nesmí pak chybět ani víno nebo sangria!

Přečtěte si o Barceloně na našem blogu

Fotbalový Stadion Camp Nou – největší pýcha Španělska

Město Barcelona je nepochybně zážitkem pro každého cestovatele. Na své si přijde milovník umění, historie, kultury či válení na pláži. K severovýchodnímu pobřeží Španělska však velmi často zavítají i fanoušci…

Národní palác

10 důvodů proč navštívit Barcelonu

O tom, že je Barcelona vskutku krásné a zajímavé město, není pochyb. Je to jedno z těch míst, kam by se měl každý alespoň jednou za život podívat. Pokud si…

Klášter Montserrat

Klášter Montserrat – magické poutní místo ve skále

Barcelona je nesmírně štědrá ke svým návštěvníkům. Nabízí tolik k vidění, tolik k ochutnání a prožití, že ani pokud byste si upřeli odpolední siesty, stále byste měli co dělat i…

BARCELONA, chrám Sagrada Familia

Sagrada Familia: nejvýznamnější chrám Španělska

Překrásná Sagrada Familia je jedním ze symbolů Barcelony. Dílo Antonia Gaudího, které každoročně přiláká tři miliony turistů z celého světa, je ve výstavbě již více jak jedno století a stále…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

To, že je Barcelona sbírka pokladů architektury a umění jsme věděli. Naše průvodkyně Markéta Bartáková povznesla naši návštěvu na neočekávanou úroveň. Na všech místech nám strhujícím způsobem vyprávěla zajímavosti z historie, dávala je do souvislosti s uměním, architekturou a jednotlivými osobnostmi. Na jakoukoliv otázku uměla odpovědět a dát vše do souvislostí. Věnovala se nám všem, odpověděla na individuální dotazy a přitom její odpovědi byly vtipné, takže jsme se celou dobu bavili. Organizace byla perfektní, ubytování na nečekané úrovni, individuální přání vyslyšena.

Přes to, že nám počasí úplně nepřálo a jeden den propršelo, byl to skvělý zájezd, který každému doporučujeme.

Václav Vojtěch a Ludmila Treutnerová

Černošice

Národní palác
Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou
Dobrý den, prodloužený víkend v Barceloně jsme si opravdu užili nejen díky pestrému programu, krásnému počasí a dochvilnosti všech účastníků zájezdu, ale především díky výborné průvodkyni, která měla naprosto zvládnutou organizaci a díky maximálně vyčerpávajícímu výkladu dokázala všechny účastníky naprosto zaujmout. Ubytování ve velmi příjemném hotelu blízko metra nemělo chybu. Děkujeme a těšíme se někdy příště na další zájezd s vámi.

Eva Krásná Mulačová

Praha

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou
Mým životním snem bylo vidět stavby Antonia Gaudího. Od svých dětí jsem k životnímu jubileu dostala zájezd s Vaší CK a sen se mi splnil, musím dodat, že na 200%. Všechno bylo perfektně připravené, komunikace a ochota CK ve všem vyhovět ještě před zájezdem byla úžasná. Program v Barceloně a ubytování nemělo chybu. Hotel byl blízko metra, což bylo velmi praktické.  Co oceňuji nejvíce, je perfektní a profesionální práce naší průvodkyně, paní Markéty. Příkladně se o nás starala, měla neuvěřitelné znalosti, poradila i těm, kteří si program chtěli upravit dle svých zájmů. Vaši CK budu doporučovat všem svým známým a určitě se s ní podívám na další zajímavá místa. Moc děkuji za splněný sen.

Jindra Sklenářová

Kostelec u Holešova

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim