Poznávací zájezdy do Andalusie

Objevte tři nejkrásnější památky UNESCO ve Španělsku, užijte si písečné pláže Slunečného pobřeží, zatancujte si v rytmu flamenca a ochutnejte typickou španělskou kuchyni.

Andalusie 1

Sevilla

Cestomilka

Markéta

To nejkrásnější z Andalusie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Užijte si ostré slunce Andalusie, temperamentní flamenco, maurskou architekturu, historická města, víno sherry i skvělou gastronomii a poznejte tři největší skvosty Španělska.

20.4. - 25.4.2023 6 dní
od 28 501 Kč
cena za osobu

Andalusie

Název pochází z arabštiny „Al-Andalus“, který odkazoval na regiony Španělska spadající pod arabskou správu mezi lety 711 a 1492. Celoroční mírné podnebí, které si Andalusie užívá, z něj činí jednu z nejoblíbenějších destinací ve Španělsku. Více než 800 kilometrů pobřeží, dva národní parky a města jako Sevilla, Cordoba nebo Granada, to vše a ještě mnohem víc je Andalusie.

„Umění smývá z duše prach každodennosti.“

Pablo Picasso

Kdy do Andalusie

Duben

Příjemné teploty, rozkvetlá krajina, minimum turistů. Tato doba je nejlepší pro prozkoumávání vnitrozemských klenotů, jako jsou Córdoba, Sevilla a Granada.

Září

V září jsou teploty stále vysoké, a proto využijte nekonečné množství pláží, které Andalusie nabízí.

Říjen

Podzim v andaluském vnitrozemí vybízí mj. k návštěvě některého z národních parků, kde objevíte působivou krajinu, jejíž příroda se barví teplými tóny.

Zažijte Andalusii autenticky...

Flamenco v Seville

Andalusie je kolébkou flamenca. Určitě si tedy při její návštěvě nenechte ujít vystoupení tohoto vášnivého tance. Autentické představení s kytaristy, zpěváky a tanečníky uvidíte na vlastní oči například v Seville.

Tapas v Granadě

Po svých toulkách Granadou si určitě zajděte na vyhlášené tapas. Pokud si objednáte pivo či nealkoholický nápoj, dostanete zdarma talíř se šunkou, masovými kuličkami, flamenquines (masovou roládou) a celou řadu dalších chuťovek.

Květinová patia v Córdobě

Každé jaro se v Córdobě koná soutěž ve výzdobě patií, proto se vyplatí sem tam do některého nahlédnout. Okouzlí vás květiny zasazené do barevných květináčů pověšených na zdech, kterými se proslavila i pověstná Květinová ulice. Navíc poskytují patia v parných dnech vítané ochlazení.

Přečtěte si o Andalusii na našem blogu

Granada – jedinečná perla Andalusie

Granadě se právem přezdívá město snů. Živá a kosmopolitní metropole leží na úpatí pohoří Sierra Nevada a své návštěvníky láká monumentální pevností Alhambra, největší arabskou čtvrtí ve Španělsku, okolní panenskou…

Sevilla – španělský zázrak

Vaya con Dios! – nechť Vás bůh provází. Tento, pro Španělsko typický, pozdrav dozajista zaslechnete i v Seville, hlavním městě Andalusie, které se, stejně jako Córdoba, rozkládá na řece Guadalquivir.…

Gibraltar – skála plná opic na konci Evropy

Láká Vás představa cesty do míst, kde se bez problémů domluvíte anglicky, kde potkáte volně žijící opice a přitom vůbec nemusíte opustit Evropu! Gibraltar je potom jasnou odpovědí.

Palác Alhambra – fascinující sídlo maurských králů

Andalusie, jižní cíp Španělska kdysi obývaný arabskými Maury, rozhodně nepatří mezi cestovatelsky opomíjené regiony. Ročně se zde za horkým sluncem, rozmanitou přírodou a nádhernou euro-arabskou kulturou a architekturou vydá nespočet…

Co o nás řekli naši klienti?

Letní Řím s antickou Ostií a koupáním v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

To nejkrásnější z Andalusie
s Cestomilkou Markétou

„Milí Cestomilové! Právě jsme se vrátili z Andalusie a jsme nadšení. Okruh po těch nejkrásnějších místech se opravdu povedl a i přes drobné komplikace při hledání parkování se nám vše líbilo. Netušili jsme, že nás dokáže něco tak uchvátit, ale města Sevilla, Cordoba a Granada to dokázaly. Budeme se těšit na další cesty s Vámi.“

Kloudovi

Chrudim

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice