Poznávací zájezdy do Andalusie

Objevte tři nejkrásnější památky UNESCO ve Španělsku, užijte si písečné pláže Slunečného pobřeží, zatancujte si v rytmu flamenca a ochutnejte typickou španělskou kuchyni.

Andalusie 1

Sevilla

Cestomilka

Markéta

To nejkrásnější z Andalusie

4.10. - 9.10.2022 6 dní
od 28 501 Kč
cena za osobu

Andalusie

Název pochází z arabštiny „Al-Andalus“, který odkazoval na regiony Španělska spadající pod arabskou správu mezi lety 711 a 1492. Celoroční mírné podnebí, které si Andalusie užívá, z něj činí jednu z nejoblíbenějších destinací ve Španělsku. Více než 800 kilometrů pobřeží, dva národní parky a města jako Sevilla, Cordoba nebo Granada, to vše a ještě mnohem víc je Andalusie.

„Umění smývá z duše prach každodennosti.“

Pablo Picasso

Kdy do Andalusie

Duben

Příjemné teploty, rozkvetlá krajina, minimum turistů. Tato doba je nejlepší pro prozkoumávání vnitrozemských klenotů, jako jsou Córdoba, Sevilla a Granada.

Září

V září jsou teploty stále vysoké, a proto využijte nekonečné množství pláží, které Andalusie nabízí.

Říjen

Podzim v andaluském vnitrozemí vybízí mj. k návštěvě některého z národních parků, kde objevíte působivou krajinu, jejíž příroda se barví teplými tóny.

Zažijte Andalusii autenticky...

Flamenco v Seville

Andalusie je kolébkou flamenca. Určitě si tedy při její návštěvě nenechte ujít vystoupení tohoto vášnivého tance. Autentické představení s kytaristy, zpěváky a tanečníky uvidíte na vlastní oči například v Seville.

Tapas v Granadě

Po svých toulkách Granadou si určitě zajděte na vyhlášené tapas. Pokud si objednáte pivo či nealkoholický nápoj, dostanete zdarma talíř se šunkou, masovými kuličkami, flamenquines (masovou roládou) a celou řadu dalších chuťovek.

Květinová patia v Córdobě

Každé jaro se v Córdobě koná soutěž ve výzdobě patií, proto se vyplatí sem tam do některého nahlédnout. Okouzlí vás květiny zasazené do barevných květináčů pověšených na zdech, kterými se proslavila i pověstná Květinová ulice. Navíc poskytují patia v parných dnech vítané ochlazení.

Přečtěte si o Andalusii na našem blogu

Granada – jedinečná perla Andalusie

Granadě se právem přezdívá město snů. Živá a kosmopolitní metropole leží na úpatí pohoří Sierra Nevada a své návštěvníky láká monumentální pevností Alhambra, největší arabskou čtvrtí ve Španělsku, okolní panenskou…

Sevilla – španělský zázrak

Vaya con Dios! – nechť Vás bůh provází. Tento, pro Španělsko typický, pozdrav dozajista zaslechnete i v Seville, hlavním městě Andalusie, které se, stejně jako Córdoba, rozkládá na řece Guadalquivir.…

Gibraltar – skála plná opic na konci Evropy

Láká Vás představa cesty do míst, kde se bez problémů domluvíte anglicky, kde potkáte volně žijící opice a přitom vůbec nemusíte opustit Evropu! Gibraltar je potom jasnou odpovědí.

Palác Alhambra – fascinující sídlo maurských králů

Andalusie, jižní cíp Španělska kdysi obývaný arabskými Maury, rozhodně nepatří mezi cestovatelsky opomíjené regiony. Ročně se zde za horkým sluncem, rozmanitou přírodou a nádhernou euro-arabskou kulturou a architekturou vydá nespočet…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Andalusie
s Cestomilkou Markétou

„Milí Cestomilové! Právě jsme se vrátili z Andalusie a jsme nadšení. Okruh po těch nejkrásnějších místech se opravdu povedl a i přes drobné komplikace při hledání parkování se nám vše líbilo. Netušili jsme, že nás dokáže něco tak uchvátit, ale města Sevilla, Cordoba a Granada to dokázaly. Budeme se těšit na další cesty s Vámi.“

Kloudovi

Chrudim

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice