+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

 

vyberte si svůj zájezd

Nice a Azurové pobřěží, Francie

Doporučujeme navštívit aneb to nej z regionu

 

 

Nice

Zvláštností Nice je poloha všech pláží přímo ve městě. Oblázkové pláže lemují po celé délce Andělskou zátoku, jak ji příznačně pojmenovali Angličané. V každé denní době mění světlo v zátoce svoji intenzitu. Po ránu je oslnivé a ostré, v poledne v jemném oparu a k večeru příjemné pro oko. Promenáda je lemována mnoha luxusními hotely. V secesním stylu byl postaven hotel Negresco pro rumunského milionáře. Poznáte jej podle růžové kopule. Vyznáváte-li spíš art deco, jistě se Vám zalíbí hotel Mediterranée, nyní nově zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový komplex. Milovníci moře si mohou vybrat některou z placených či veřejných pláží pro koupání a opalování. Sportovní nadšenci si zalétají na paraglidu nebo vyzkouší některý z mnoha vodních sportů. V podvečer se můžete přidat k velkému množství běžců a nadšenců do kolečkových bruslí, kteří brázdí samotnou promenádu. Na úplný závěr dne po dobré večeři v některé z místních restaurací ve městě nebo na pláži je ideální procházka podél pořeží. Máte-li rádi výhledy z výšky, vystoupejte na konci promenády na Hradní návrší a pokochejte se výhledem na Andělskou zátoku a Anglickou promenádu z ptačí perspektivy.

 

 

 Obrázek

 

Oceánografické muzeum v Monaku

Oceánografické muzeum ční vysoko nad mořem na hraně skály na okraji monackého Starého města. Tuto instituci založil monacký kníže Albert I., který byl sám nadšeným mořským badatelem. Muzeum je rozčleněno do několika částí. Jedna z expozic se zabývá výzkumnými cestami knížete a jsou zde k vidění i jeho čtyři výzkumné lodě. V další části Vás zaujmou kostry velryb a řady dalších mořských živočichů. Velice zajímavá je expozice uměleckých děl z mušlí, která je součástí knížecích sbírek. Projdete-li jednotlivými sály, povšimnete si velice zvláštní výzdoby interiérů samozřejmě s tématikou moře a mořského světa. Zlatým hřebem celého muzea je akvarijní část. V rámci Evropy se monacké akvárium řadí mezi nejvýznamnější. Devadesát nádrží ukrývá více než 400 druhů mořských živočichů. Největší oblibě se těší žraločí laguna s korálovým útesem. Jen do této nádrže se vejde 450 tisíc litrů vody. Voda se čerpá přímo z moře. Příjemným zakončením návštěvy muzea je výstup na střechu budovy s nádhernými výhledy na celé Monacké knížectví. V malé restauraci si zde můžete příjemně odpočinout a posilnit se před procházkou Starým monackým městem.

 

Obrázek

Umělci na Azurovém pořeží

Azurové pobřeží je ráj pro milovníky umění. Vždyť právě tento region si vybrala pro svou neopakovatelnou atmosféru a krásnou přírodu řada umělců z celého světa jako místo pro svou tvorbu. Vydáte-li se po jejich stopách, čeká Vás putování po řadě měst a vesniček podél pobřeží. V Nice narazíte na otisk stopy Henri Matisse, který si koupil dům v tehdy okrajové čtvrti Cimiez a v něm se oddával tvorbě. Dnes zde můžete navštívit jeho muzeum. Marc Chagall, umělec původem z Běloruska, si jako místo pro klidné stáří zvolil malou vesnici Saint Paul-de-Vence ukrytou v kopcích. Jeho muzeum bychom dnes našli v Nice. Silné revma donutilo Augusta Renoira, aby se uchýlil do vesnice Cagnes-sur-Mer. Ke konci svého života, přestože jej trápily velké bolesti a byl upoután na vozík, se nevzdával své lásky k umění a stále tvořil. Dnes v jeho domě naleznete muzeum, které se snaží o autentickou atmosféru doby, kdy zde umělec žil. Pablo Picasso určitou dobu využíval Zámek Grimaldi v Antibes jako svůj ateliér. Městu věnoval několik desítek maleb a kreseb zde vytvořených. V současnosti jsou jeho umělecká díla součástí Muzea Picasso v samotném zámku. Moderní směry poznamenaly i umělecký vývoj v Nice. Zdejší rodáci Yves Klein a Arman se zapsali mezi světové moderní umělecké tvůrce. Yves Klein si dokonce nechal patentovat svoji modrou specifickou barvu, kterou najdete na mnoha jeho obrazech. Arman si oblíbil ve své tvorbě již použité předměty a odpadky, z nichž vytvářel své kreace. Díla obou rodáků z Nice naleznete v Muzeu moderního a současného umění v centru města.

Obrázek