+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Poznávací zájezdy na Azurové pobřeží

Letecky z Prahy

 

Sluncem zalité pláže, azurově modré moře, přístavy plné luxusních jachet a slavná jména stříbrného plátna.

Objevte úžasnou atmosféru ráje s názvem Azurové pobřeží a navštivte Nice, Cannes, Antibes a Monte Carlo.

 

Azurové pobřeží a koupání v moři

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ | 2* VILA

Objevte kouzlo Anglické promenády, filmové Cannes a navštivte vilu Rothschildů s úchvatnými 

zahradami. Poznejte okruh Formule 1, užijte si sluncem zalité pláže a ochutnjete vyhlášenou kuchyni.

Azurové pobřeží pro rodiče a děti

PRO RODIČE A DĚTI | 3* HOTEL

Zažijte den plný zábavy s defíny a dalšími mořskými živočichy v Marinelandu, nechte se unášet vlnami Středozemního moře a poznejte kouzlo městeček na pobřeží.

Azurové pobřeží a Monte Carlo, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Odhalte kouzlo Francouzské Riviéry. Poznejte Festivalový palác v Cannes, květinové trhy v Nice i večerní život Monte-Carla. V Atibes si užijte středomořskou kuchyni i ráj luxusních jachet.

Azurové pobřeží a Provence, letecky

S PRŮVODCEM | 2 - 3* HOTEL

Poznejte kouzlo Provence, noblesu Azurového pobřeží a noční život Monte Carla během jednoho zájezdu. Přivoňte k parfémům, ochutnejte středomořskou kuchyni a užijte si slunce i šum moře.

Nejkrásnější zahrady Azurového pobřeží

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Poznejte s námi zelené perly Francouzské Riviéry. Odhalte tajemství zahrad Ephrussi, navštivte největší skleník v Evropě, užijte si botanický ráj v Èze a přivoňte si k citrusům v Mentonu.

 Azurové pobřeží nebo také Francouzská riviéra. Oblíbený cíl turistů a všech Francouzů. Kdo by neznal festival v Cannes, karneval v Nice, Velkou cenu Monaka nebo četníka ze Saint-Tropez. Přes den Vás čekají písečné pláže a teplé moře, přes noc promenády, restaurace a kasina v Monte-Carlu.

 


velká mapa

 

Kdy na Azurové pobřeží?

  • ČERVENEC – Ideální je začátek července. Teplota moře již má příjemných 24°C a přesto tady zatím není mnoho turistů.

 

  • ZÁŘÍ A ŘÍJEN – Teploty se stále ještě drží na přijatelných 22°C, turisté už odjeli, hotely jsou levnější. Můžete si tak užít klid, příchod babího léta a začínající podzimní hru barev.

 

 

 

 

 Když jsem pochopil, že toto světlo mohu znovu vidět každé ráno, nemohl jsem uvěřit svému štěstí.


Henri Matisse 

 

 

Zažijte Azurové pobřeží autenticky ...

 

Výrobna kandovaného ovoce Florian

Říká Vám něco název Confiserie Florian? Že ano? Skvělé!

 

Jde o slavné provensálské cukrovinky, jejichž výrobna se nachází přímo na Azurovém pobřeží v Nice. Ovoce, dozrálé na slunných svazích, je kandováno takovým způsobem, aby se zvýraznila chuť i barva plodů nebo okvětních lístků. Budete překvapeni, co vše se dá kandovat. Meruňky, melouny, ananas, třešně, broskve, švestky a dokonce i květiny. Tajemství kandování Vám bude poodhaleno během krátké komentované prohlídky. Na závěr si v malém obchůdku můžete pochutiny zakoupit. Vedle ovoce tady najdete i zavařeniny, čokoládové speciality, sirupy, likéry apod.

 

 

 

Let vrtulníkem nad Azurovým pobřežím

Jedinečný zážitek, během kterého ztratíte pevnou půdu pod nohama a na chvíli si budete moci vyzkoušet ptačí křídla. Let vrtulníkem nad Azurovým pobřežím Vám za jasného počasí odhalí všechna kouzla přímořských měst a Vy si domů odveze překrásné fotografie.

 

Tedy vzhůru do oblak!

 

 

Jízda ve Formuli 1 v Monaku

Zažijte pocit pilota Formule 1, který se snaží zvítězit při Velké ceně Monaka. Okruh Formule 1 bude jen Váš, pokud máte platný řidičský průkaz. Pak už se můžete jen oddávat zvuku motoru Ferrari, větru ve vlasech a krásám Azurového pobřeží. Jen Vy a vzpínající se kůň na kapotě.

 

Velká cena Monaka má mnohaletou tradici. Úplně poprvé se tato soutěž konala v roce 1929. Přestože jde o nejpomalejší závod seriálu, má stále velkou oblibu. Závodníci jezdí 78 kol, každý okruh má 3 340 metrů. Pravidelně koncem května se do Monaka sjedou tisíce formulových nadšenců i mezinárodní smetánka. Čím dál více jde totiž o společenskou událost.

 

 

Nice

Obrázek
Poznámka
Nice bylo malým bezvýznamným městem jihozápadní Francie do doby, než jej v 18. století objevili Angličané. Příjemné klima, slunné počasí a ideální teploty během zimních měsíců rozhodly a město se stalo cílem zimní rekreace Angličanů, kteří poskytli finance na zbudování první části příbřežní promenády, dnes nazývané Anglická promenáda. Tato pěší cesta dnes lemuje podél pobřeží celou Andělskou zátoku.

 

Muzeum v Monaku

Poznámka
Oceánografické muzeum ční vysoko nad mořem na hraně skály na okraji monackého Starého města. Tuto instituci založil sám monacký kníže Albert I., který byl sám nadšeným mořským badatelem. Muzeum je rozčleněno do několika částí. Jedna z expozic se zabývá výzkumnými cestami knížete a jsou zde k vidění i jeho čtyři výzkumné lodě. V další části Vás zaujmou kostry velryb a řady dalších mořských živočichů.

 

Umělci

Obrázek
Poznámka
Azurové pobřeží je ráj pro milovníky umění. Vždyť právě tento region si vybrala pro svou neopakovatelnou atmosféru a krásnou přírodu řada umělců z celého světa jako místo pro svou tvorbu. Vydáte-li se po jejich stopách, čeká Vás putování po řadě měst a vesniček podél pobřeží. V Nice narazíte na otisk stopy Henri Matisse, který si koupil dům v tehdy okrajové čtvrti Cimiez a v něm se oddával tvorbě.