Cestomilka Jíťa

„Pojeďte se mnou, ukážu Vám místa a připravím momenty, na které už nikdy nezapomenete!“

V jedenácti letech jsem poprvé spatřila moře a už tehdy mi došlo, že bez něj to prostě nepůjde. V patnácti mě nevzali na hotelovku, tak jsem šla na gymnázium. Ale osud mě později dohnal… V sedmnácti jsem chtěla odjet stopem k moři, ale už od rakouských hranic mě vrátili, že prý potřebuji souhlas rodičů. O rok později začalo jedno velké dobrodružství, cesty skrz Evropu na vlastní pěst, poznávání všech možných koutů a místních lidí, tradic a specialit. Každou volnou chvíli, prázdniny či prodloužený víkend jsem trávila na cestách.

Po maturitě jsem studovala obor Tvůrčí psaní a publicistiku na jedné dnes již neexistující vysoké škole. Volný univerzitní režim mi umožnil trávit týdny a měsíce na cestách. Evropské země, ve kterých jsem nezanechala svou stopu, by se daly spočítat na prstech. Po absolvování bakalářských zkoušek mi velice záhy došlo, že život v kanceláři a na jednom místě není nic pro mne. Odjela jsem tedy na Nový Zéland a z plánovaného roku najednou byly roky téměř tři. Pracovala jsem jako servírka, dojička krav i lovkyně vačic. Samozřejmě, že jsem v tomto čase stihla procestovat kus Asie.

Po návratu do Čech jsem začala pracovat v cestovním ruchu, nejprve jako delegátka, později i průvodkyně. Navštívila jsem téměř padesát zemí a většinu z nich poznala do hloubky. Dlouhodoběji jsem kromě již zmíněného Zélandu pobývala v Řecku, Anglii, Irsku, Francii, Španělsku, Holandsku, Dominikánské republice a především v Indii.

Tato země mě naprosto nadchla svými kontrasty, vůněmi, barvami, chutěmi, tradičností i moudrostí a zanechala ve mne trvalé následky. Dodnes pravidelně cvičím jógu a pokud zrovna musím pracovat na počítači, zpříjemním si to poslechem mantry. V Indii jsem nalezla vnitřní klid. Je to něco neuvěřitelně nádherného, zastavit se, dýchat a vnímat kouzlo okamžiku. Nevěříte?