Lyžařský areál Les Trois Vallées

Trois Vallées je nejrozsáhlejší a nejvyhledávanější lyžařskou oblastí ve Francii. Nabízí 610 kilometrů sjezdovek a kvalitní polyžařské zázemí.

Důležité informace

  • nejvyhlášenější lyžař. středisko Francie
  • lyžování pod Mont Blancem
  • 1020 – 3840 m.n.m.
  • 610 km upravených sjezdovek
  • 113 lanovek
  • 42 běžeckých tras
  • 17km pěších stezek

Lyžařské středisko Trois Vallées neboli Tři údolí je nejrozsáhlejší a nejvyhledávanější lyžařskou oblastí nejen ve Francii, ale na celém světě.

Celý areál tvoří několik oblastí: Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret a Courchevel.

Krásně upravené sjezdovky jsou vzájemně propojené moderní sítí lanovek a vleků a umožňují nepřetržité lyžování, aniž byste museli odepnout lyže z nohou.

Nejvýše položené středisko v Evropě

Lyžařské středisko Val Thorsens s nejvyšším vrcholem Aiguille de Péclet (3561 m. n. m.) je nejvýše položeným lyžařským areálem v Evropě. Ze všech stran jej obklopují horští velikáni vytvářející fascinující podívanou. Val Thorsens je právem označován za nejsportovnější oblast francouzských Alp disponující řadou sjezdovek pro zkušené lyžaře a snowboardisty, ale i pro začátečníky a slabší lyžaře. Na své si přijdou i milovníci freeride. Příznivé klimatické podmínky, okolní ledovce a velmi dobrý systém umělého zasněžování zaručují Val Thorens 100% sněhové podmínky pro lyžování od konce listopadu do půlky května. Lyžovat zde tedy můžete celých 8 měsíců v roce!

Doporučujeme: Třešničkou celého střediska Val Thorsens je visutá kabinová lanovka s kapacitou až 150 osob vedoucí na Cime de Caron (3.195 m n. m.). Odtud se Vám otevře jeden z nejhezčích výhledů na celé panorama Alp s dominantou masivu Mont Blanc.

Kde se psaly olympijské dějiny

Lyžařské středisko Les Menuires s dominujícím vrcholem Pointe de la Masse se nachází se ve stejném údolí jako známější Val Thorens. Vysoká nadmořská výška a velmi dobrý systém umělého zasněžování jsou zárukou dostatečné sněhové pokrývky po celou sezónu. Les Menuires bylo dějištěm legendárního olympijského slalomu mužů při hrách v roce 1992. Lákadlem je také možnost lyžování v hlubokém sněhu – oblíbené freeridy jsou na Lac du Lou, Les Cretes nebo Les Encombres.

Lyžování v luxusu

Nejluxusnější částí celé oblasti Trois Vallées je lyžařské středisko Courchevel ležící v nejvzdálenějším údolí pod vrcholkem Roc Merlet. Středisko je rozděleno do čtyř výškových úrovní, navzájem propojených nejen lanovkami, ale i skvěle fungující sítí skibusů. Tradičním lákadlem je nejdelší sjezdovka La Saulire s délkou 7 km a převýšením 1430 metrů a nejtěžší sjezdová trať Couloir Emile Allais s převýšením 300 metrů. Široký výběr nabízejí také snowparky.

Méribel – srdce oblasti Les Trois Vallées

Lyžařské centrum Méribel se skládá ze tří částí ve třech výškových úrovních Pro ty, kdo hodlají zakoupit rozšířený skipas na celou oblast Trois Vallées, jde o ideální volbu – lepší výchozí bod totiž nenajdete. Díky umístění sjezdovek na východních i západních svazích je zde možnost lyžovat celý den na slunci. Večerní lyžování v ceně skipasu, snowpark s kvalitní halfpipe či začátečnickou zónou jsou jen další z mnoha bonusů tohoto střediska.

Největším lákadlem pro náročnější lyžaře je sjezdová trať Combe Vallon s délkou 2,8 kilometrů a převýšením 790 metrů nebo Les Bosses s délkou 1 kilometr a převýšením 350 metrů.

Zajímavostí je propojení dlouhou kabinovou lanovkou s lázeňským městem Brides-les-Bains. Pokud se ubytujete v Brides-les-Bains, neuvěřitelně ušetříte na ubytování, zatímco kvalita služeb luxusních hotelů a residencí zůstává srovnatelná s celou oblastí. Většina je vybavena plně hodnotnými wellness centry s tureckými lázněmi, saunami, whirlpool, fitness centry apod. Nechybí zde ani kasino, diskotéky a nepřeberné množství hospůdek a restaurací. Velikým lákadlem jsou také termální lázně o rozloze 2100 m2 plné relaxace a zážitků.

Jak je to se skipasy?

Skipasy jsou rozděleny do dvou kategorií, v základní ceně jsou skipasy pro jednotlivé areály či si za příplatek můžete skipas rozšířit na celou oblast Les Trois Vallées. Maximálně rozmanitá je i après ski nabídka, kdy můžete vyzkoušet některý z rozličných sportů, odpočinout si v relaxačním centru, zatančit v živých lokálech či jen tak posedět v místních restauracích a vychutnávat znamenité francouzské víno či vyhlášené savojské gastronomické speciality.