Lyžařský areál Les Deux Alpes

Díky vysoké nadmořské výšce můžete vyrazit na lyže i v létě! Na své si přijdou opravdu všichni, kdo milují sníh a o zábavu je postaráno i po lyžování :-)

Důležité informace

  • na lyže i v létě
  • ráj pro freeride i snowboard
  • nejvyšší ledovec na lyžování
  • 225 km lyžařských sjezdovek
  • 44 vleků a lakovek
  • 1300 – 3570 m. n. m.
  • 25 km běžeckých tras

Za lyžováním na jaře, v zimě, na podzim i v létě

Moderní alpské středisko Les Deux Alpes leží 60 kilometrů východně od Grenoblu v masivu La Meije (3983 m. n. m.). Celkem nabízí 225 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí všech obtížností. Lanovkou se můžete dostat na nejvyšší lyžařský ledovec do nadmořské výšky 3525 m .n. m., kde si užijete nejrozsáhlejší areál pro letní lyžování v Evropě.

Lyžařské středisko se rozprostírá na svazích přímo nad vesničkou Les Deux Alpes. Tyto sjezdovky však patří mezi ty náročnější. Mírnější sjezdovky se nachází východně od Les Deux Alpes. Lyžařské tratě se pak táhnou přes několik údolí až po ledovec Mont de la Lauze (3568 m. n. m.).

Ráj pro snowboardisty i freeridisty

Výborní lyžaři a milovníci freeride by měli vyrazit do La Grave (2150 m.n.m.), které je známe lyžováním mimo sjezdovky. Unikátní lyžařská oblast na severním svahu ledovce je pokrytá hlubokým sněhem. I snowboardisti si přijdou na své. V lyžařském středisku Les Deux Alpes najdete totiž jeden z nejlepších snowparků v Alpách.

Zábava po lyžování

Pokud už Vás lyžování unavilo, můžete si zajít na prohlídku ledovcové jeskyně s nádhernými sochami z ledu. K návštěvě Vás bude lákat také návštěva krytého bazénu, sauny, fitness centra, tureckých lázní, vířivky, lezecké stěny, barů, restaurací či diskotéky. Vyzkoušet si můžete také paragliding, večerní jízdu na sněžném skútru, vyhlídkový let vrtulníkem či neobvyklé elektrické vozíky na ledové ploše.