Poznávací zájezdy na Srí Lanku

Propojte odpočinek u moře, hraní golfu, návštěvy starobylých památek a objevování divoké přírody během cesty po Srí Lance. Čeká Vás velké dobrodružství a řada jedinečných zážitků.

Srí Lanka 2

Roman Halama

Cestomil

Roman

Za golfem, památkami a přírodou Srí Lanky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Užijte si nejkrásnější golfová hřiště Srí Lanky, nádherné pláže a luxusní resorty. Navštivte buddhistické chrámy, objevte slony v divoké srílanské přírodě a ochutnejte tradiční kuchyni.

Termín a cena na vyžádání
Kateřina Konečná

Cestomilka

Kačka

To nejlepší ze severní Srí Lanky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vydejte se na cestu za královskými městy, buddhistickými chrámy, korálovými útesy a slony v divoké přírodě. Seznamte se s životem místních a zažijte překrásné pláže severní Srí Lanky.

Termín a cena na vyžádání

Srí Lanka

Srí Lanka, ostrov ve tvaru kapky, kde si přijde na své snad každý. Obdivovat můžete buddhistické chrámy jako odkaz dávných civilizací, vrcholky hor či srílanské slony v divoké přírodě. Nebo si naopak užijte luxusní resorty, odpočinek na nádherných plážích a nejkrásnější golfová hřiště. A při tom všem popíjejte pravý cejlonský čaj :)

Kdy na Srí Lanku

Březen

Březen je jedním z nejlepších období roku k návštěvě Srí Lanky. Pravděpodobnost výskytu srážek je v tuto dobu nízká. Průměrné denní teploty se obvykle pohybují okolo 25°C.

Duben

Při své dubnové návštěvě Srí Lanky byste si neměli nechat ujít oslavy tradičního nového roku - známého jako Aluth Avurudda, který je symbolem končící sklizně a přicházejícího jara. Festival trvá týden, během kterého se koná řada společenských i gastronomických událostí.

Prosinec

Chcete se vyhnout zdejší zimě? Vydejte se na Srí Lanku! Hlavní sezóna je v plném proudu a teploty začínají stoupat. Na severovýchodě se k vůli monzunu můžete setkat s přeháňkami. Tento měsíc také začíná sezóna pozorování velryb u jižního pobřeží.

Zažijte Srí Lanku autenticky...

Anuradhaputra

Anuradhaputra (UNESCO) je starobylé královské město. Patří k nejdéle osídleným na světě a za dobu vlády více jak stovek králů zde vznikla řada paláců, parků, buddhistických chrámů a svatyní. Největší zajímavostí je systém vodního hospodářství, jehož pozůstatky jsou patrné dodnes v podobě nádrží, které zadržovaly dešťovou vodu. Ta byla následně použita na zavlažování rýžových polí. Nad městem se tyčí vrchol Mihintale se sochou Buddhy, dnes jedno z oblíbených poutních míst.

Pláže

Krásné dlouhé písečné pláže slouží nejen k odpočinku. Například oblast Tricomalee je ideálním místem ke šnorchlování. Podmořské dno zde nabízí pohled na nádhernou skladbu korálových útesů s pestrobarevnou paletou podmořských živočichů. Je možné také vyrazit pozorovat velryby, zejména obří plejtváky nebo delfíny a keporkaky. Kdo chce, může vyzkoušet i surfing.

Cejlonský čaj

Čajové plantáže na Srí Lance patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce. Čaj je nejvíce vyváženou komoditu Srí Lanky. Jeho historie se datuje až k roku 1867. Cejlonský čaj je považován za jeden z nejkvalitnějších. Doporučujeme navštívit některou z mnoha továren na zpracování čaje. Továrny zde naleznete moderní i staré koloniální, kde se ocitnete minimálně o sto let zpět.

Přečtěte si o Srí Lance na našem blogu

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice