Poznávací zájezdy na Srí Lanku

Propojte odpočinek u moře, hraní golfu, návštěvy starobylých památek a objevování divoké přírody během cesty po Srí Lance. Čeká Vás velké dobrodružství a řada jedinečných zážitků.

Srí Lanka 2

Cestomil

Roman

Za golfem, památkami a přírodou Srí Lanky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Užijte si nejkrásnější golfová hřiště Srí Lanky, nádherné pláže a luxusní resorty. Navštivte buddhistické chrámy, objevte slony v divoké srílanské přírodě a ochutnejte tradiční kuchyni.

Termín na vyžádání

Cestomilka

Kačka

To nejlepší ze severní Srí Lanky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vydejte se na cestu za královskými městy, buddhistickými chrámy, korálovými útesy a slony v divoké přírodě. Seznamte se s životem místních a zažijte překrásné pláže severní Srí Lanky.

Termín na vyžádání

Srí Lanka

Srí Lanka, ostrov ve tvaru kapky, kde si přijde na své snad každý. Obdivovat můžete buddhistické chrámy jako odkaz dávných civilizací, vrcholky hor či srílanské slony v divoké přírodě. Nebo si naopak užijte luxusní resorty, odpočinek na nádherných plážích a nejkrásnější golfová hřiště. A při tom všem popíjejte pravý cejlonský čaj :)

Kdy na Srí Lanku

Březen

Březen je jedním z nejlepších období roku k návštěvě Srí Lanky. Pravděpodobnost výskytu srážek je v tuto dobu nízká. Průměrné denní teploty se obvykle pohybují okolo 25°C.

Duben

Při své dubnové návštěvě Srí Lanky byste si neměli nechat ujít oslavy tradičního nového roku - známého jako Aluth Avurudda, který je symbolem končící sklizně a přicházejícího jara. Festival trvá týden, během kterého se koná řada společenských i gastronomických událostí.

Prosinec

Chcete se vyhnout zdejší zimě? Vydejte se na Srí Lanku! Hlavní sezóna je v plném proudu a teploty začínají stoupat. Na severovýchodě se k vůli monzunu můžete setkat s přeháňkami. Tento měsíc také začíná sezóna pozorování velryb u jižního pobřeží.

Zažijte Srí Lanku autenticky...

Anuradhaputra

Anuradhaputra (UNESCO) je starobylé královské město. Patří k nejdéle osídleným na světě a za dobu vlády více jak stovek králů zde vznikla řada paláců, parků, buddhistických chrámů a svatyní. Největší zajímavostí je systém vodního hospodářství, jehož pozůstatky jsou patrné dodnes v podobě nádrží, které zadržovaly dešťovou vodu. Ta byla následně použita na zavlažování rýžových polí. Nad městem se tyčí vrchol Mihintale se sochou Buddhy, dnes jedno z oblíbených poutních míst.

Pláže

Krásné dlouhé písečné pláže slouží nejen k odpočinku. Například oblast Tricomalee je ideálním místem ke šnorchlování. Podmořské dno zde nabízí pohled na nádhernou skladbu korálových útesů s pestrobarevnou paletou podmořských živočichů. Je možné také vyrazit pozorovat velryby, zejména obří plejtváky nebo delfíny a keporkaky. Kdo chce, může vyzkoušet i surfing.

Cejlonský čaj

Čajové plantáže na Srí Lance patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce. Čaj je nejvíce vyváženou komoditu Srí Lanky. Jeho historie se datuje až k roku 1867. Cejlonský čaj je považován za jeden z nejkvalitnějších. Doporučujeme navštívit některou z mnoha továren na zpracování čaje. Továrny zde naleznete moderní i staré koloniální, kde se ocitnete minimálně o sto let zpět.

Přečtěte si o Srí Lance na našem blogu

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice