Poznávací zájezdy na Sicílii

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevíme antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupáme na majestátní Etnu, vykoupeme se ve Středozemním moři a ochutnáme skvělé sicilské speciality.

Sicílie 1

Cestomil

Patrik S.

To nejkrásnější ze Sicílie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Přijměte pozvání na nevšední cestu ostrovem, kterým prošly mnohé kultury. Objevíme antické památky, zapomenutá města i vesnice. Vystoupáme na majestátní Etnu, vykoupeme se ve Středozemním moři a ochutnáme skvělé sicilské speciality.

15.6. - 20.6.2022 6 dní
28.9. - 3.10.2022 6 dní
od 24 901 Kč
cena za osobu

Sicílie

Sicílie coby největší z italských ostrovů láká turisty na přírodní divy a kulturní poklady. Pyšní se také nádherným počasím a celou škálou kulinářských specialit. Průzračné moře, hory i sopka Etna tvoří přírodní scenérii, kterou doplňují jedinečné architektonické klenoty.

„Itálie bez Sicílie vůbec nevyvolává v duši tu pravou představu. Teprve zde je klíč ke všemu.“

Johann Wolfgang von Goethe

Kdy na Sicílii

Květen

Květen na Sicílii je díky příjemným teplotám ideální pro turistiku a rozkvetlá příroda přidává krajině na půvabu. V městečku Noto se touto dobou koná také květinový festival oslavující krásy jara.

Červen

V létě, kdy panují na Sicílii vysoké teploty, se raději než do velkých měst vydejte na zdejší nádherné písečné pláže, zaplavte si v tyrkysové vodě a prozkoumejte tradiční rybářské vesnice.

Září

Září je skvělým měsícem pro návštěvu ostrova, jelikož teploty jsou stále vysoké a vhodné ke koupání, ale většina turistů již odjela. V září také můžete navštívit festival kuskusu, který je nedílnou součástí sicilské kuchyně.

Zažijte Sicílii autenticky...

Sicilská vína

Stejně jako mnoho regionů v Itálii je i Sicílie vinařským regionem. Sicilská vinařství proslula silnými a tělnatými víny. Vinaři pracují s celosvětově známými odrůdami jako je Chardonnay a Cabernet Sauvignon. Ale zároveň zkouší autochtonní odrůdy. Nejznámějším sicilským vínem je slavná Marsala. Pokud se tedy nechystáte na degustací místních vín, určitě si dejte alespoň skleničku při večeři.

Starověké památky

Jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s bohatou sicilskou historií, je navštívit místní starověké památky. Určitě si nenechte ujít návštěvu Údolí chrámů, které je zapsané na seznamu UNESCO. Prohlédněte si také město Syrakusy s římským amfiteátrem, řeckým divadlem a pozůstatky několika kamenolomů.

Sicilská kuchyně

Místní kuchyně je založena na čerstvých mořských plodech a rybách. Oblíbené jsou škeble a sardinky. Tradiční specialitou je pak involtini di pesce spada neboli rolovaný mečoun. Dalším populárním jídlem se stala pasta con le sarde (těstoviny se sardinkami). Jako dezert určitě ochutnejte sicilské trubičky cannoli.

Přečtěte si o Sicílii na našem blogu

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Barcelona po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice