Poznávací zájezdy do severního Portugalska

Objevte nejkrásnější část Portugalska s průvodcem. Seznamte se s portským vínem v Portu, navštivte město Coimbra a ochutnejte portugalské speciality.

Severní Portugalsko 1

Severní Portugalsko

Objevte půvaby severního Portugalska. Poznejte Porto a ochutnejte vyhlášené portské víno. Užijte si výhledy v malebném údolí Douro, seznamte se s významnými poutními místy a vydejte se do univerzitního města Coimbra. Spolu s výborným jídlem a živou atmosférou toho severní Portugalsko nabízí opravdu mnoho.

Kdy do severního Portugalska

Duben

Na jaře by ve vašem programu neměla chybět návštěva kulturních a historických památek. Počasí je v tuto dobu ideální a malé množství turistů zaručí, že se vyhnete čekání ve frontách. Krásným zážitkem je v tuto dobu také vyjížďka lodí po řece Douro.

Červen

I když už pomalu začalo léto, davy turistů touto dobou ještě ve městech nenajdete. Za to si užijete letní teploty vybízející k procházce na pláži a osvěžujícímu koupání v oceánu. První červnový víkend si určitě udělejte výlet do malebného městečka Amarante, kde probíhají oslavy svatého Gonçala, který je s tímto místem spjatý.

Říjen

Na podzim vás ohromí pestré barvy portugalské krajiny. Během dne je stále příjemně teplo, což je ideální pro vycházky po městech, během chladnějších večerů se pak schováte v restauraci u dobrého jídla nebo na degustaci portugalského vína.

Zažijte severní Portugalsko autenticky...

Poutní centrum Braga

Město Braga, kterému se říká také portugalský Řím, je jedním z nejvýznamnějších náboženských center v Portugalsku. Dominantou města se stala katedrála Sé, jedna z nejstarších náboženských staveb v zemi. Kousek za městem se nachází další významné poutní místo Bom Jesus do Monte s monumentálním barokním schodištěm.

Údolí řeky Douro

Kouzelné údolí je známé zejména pro své vinice. Řeka Douro protíná severní Portugalsko od hranic se Španělskem až do Porta, kde ústí do oceánu. Vydejte se krásnou krajinou zapsanou na seznamu UNESCO, ochutnejte víno ze zdejších vinic a objevte krásy městeček a vesnic na břehu řeky.

Univerzitní město Coimbra

Bývalé hlavní město Coimbra je místem, které byste určitě neměli při svém cestování severním Portugalskem vynechat. Sídlí zde jedna z nejstarších portugalských univerzit, v níž se nachází i nejvýznamnější památky města jako barokní knihovna či zvonice. Městu pak dominuje velkolepá katedrála Sé a kostel Santa Cruz ukrývající hrobky portugalských králů.

Přečtěte si o severním Portugalsku na našem blogu

Údolí Douro – ráj portského vína

Existují dva druhy lidí. Jedni znají portugalské údolí Duoro a o jeho krásách jsou schopni psát oslavné básně, točit romantické filmy a pořádat úchvatné prezentace. A pak jsou tady ti,…

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Sintra

Sintra – portugalské město tisíce a jedné noci

Sintra, to není jen ledajaká portugalská destinace, ale i městečko celoevropského významu, jehož kouzlo ročně přiláká tisíce a tisíce návštěvníků z celého světa. Čarovné paláce, historické domy, opevnění a tajuplné…

Porto – kolébka portského vína

Ze všech měst Portugalska je to hlavní samozřejmě nejnavštěvovanější a nejoblíbenější. V posledních letech však Lisabonu začíná na paty šlapat druhá největší metropole v zemi. Ano, Porto, město s bohatou…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice