Poznávací zájezdy do Ruska

Poznejte největší zemi světa, jejíž divoká historie nepřestává udivovat. Země neomezených možností nabízí vše, od pompéznosti velkých měst, přes neposkvrněnou přírodu až k netušeným možnostem sportovního a kulturního vyžití.

Rusko 3

Cestomilka Elena

Cestomilka

Elena

Za kouzlem vánočního Petrohradu

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte s námi kouzlo vánočního Petrohradu. Užijte si jedinečné trhy, projděte se Ermitáží a navštivte tajemný Jusupovský palác.

Termín na vyžádání
Kazaňská katedrála
Cestomilka Elena

Cestomilka

Elena

Petrohrad a kouzlo bílých nocí

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte s námi nejkrásnější místa Petrohradu, užijte si kouzlo bílých nocí a otevírání mostů. Navštivte královský Petrodvorec, baltskou flotilu v Kronštadtu a projděte se Ermitáží.

Termín na vyžádání
Kateřinský palác
Cestomilka Elena

Cestomilka

Elena

Petrohrad a Jantarová komnata

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Objevte s námi nejkrásnější místa Petrohradu a odhalte tajemství Jantarové komnaty. Užijte si královský Petrodvorec, navštivte baltskou flotilu v Kronštadtu a projděte se Ermitáží.

Termín na vyžádání

Rusko

Poznejte největší zemi světa, jejíž divoká historie nepřestává udivovat. Země neomezených možností nabízí vše, od pompéznosti velkých měst, přes neposkvrněnou přírodu až k netušeným možnostem sportovního a kulturního vyžití.

Kdy do Ruska

Červen

Teploty jsou v červnu příjemně teplé, i když jsou časté také letní přeháňky. V červnu se také v Petrohradu oslavují bílé noci, kdy slunce zapadá jen nízko pod obzor.

Září

V září nastupuje v Rusku podzim a příroda získává kouzelné zlatavé odstíny. Města nejsou navíc tak zaplněná turisty, takže je jejich poznávání příjemnější.

Prosinec

Během denních hodin (které jsou v těchto zimních měsících omezené) je často slunečno, ačkoli teploty po celé zemi budou pravděpodobně hluboko pod bodem mrazu.

Zažijte Rusko autenticky...

Tajemné jezero Bajkal

Pokud jde o zdolávání rekordů, jezero Bajkal těžko něco překoná. Toto vysokohorské riftové jezero na Sibiři je nejstarším a nejhlubším jezerem na světě, dosahuje maximální hloubky 1642 metrů a jeho stáří se odhaduje na 25 milionů let. Bajkal je také největší sladkovodní jezero na světě, více než 20 procent světové sladké vody se nachází v tomto jezeře. Jezero Bajkal je rovněž považováno za jedno z nejčistších jezer na světě. Zvlášť patrné je to pak v zimě, kdy je v některých oblastech možné vidět až do hloubky 40 metrů. Ačkoli jezero zamrzá až na 5 měsíců v roce, mívá jeho voda v srpnu i 16 stupňů a nabízí tak příjemné osvěžení.

Královský Petrohrad

Přestože je Petrohrad menší než hlavní město Moskva, svým návštěvníkům toho nabízí tolik, že je nemožné vidět vše za jeden den. Město můžete prozkoumat buď pěšky a obdivovat zdejší architekturu zblízka, nebo se můžete vydat na plavbu sítí petrohradských kanálů.

Snad nejznámější atrakcí Petrohradu je slavné muzeum Ermitáž. Je to druhé největší muzeum umění na světě a ve své sbírce má více než tři miliony předmětů, které zahrnují vše od prehistorického umění až po sbírku umění Kateřiny Veliké.

Polární záře v Murmansku

Pokud cestujete do Ruska v zimě, neměli byste vynechat Murmansk na poloostrově Kola. Během zimy zde můžete vidět jednu z nejhezčích hříček přírody, polární záři. Murmansk leží na břehu Severního ledového oceánu a je největším městem na světě nacházejícím se za polárním kruhem. Vidět zde můžete například druhou nejvyšší sochu v Rusku, známou jako Aljoša. Polární záři je možné v Murmansku vidět kdykoli od poloviny září do poloviny března. Vždy poslední týden v březnu se v okolí Murmanska také koná tradiční Festival Severu. Nedílnou součástí oslav jsou i oblíbené sobí závody.

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek