Poznávací zájezdy do Porta

Kouzelné historické jádro Porta, hospůdky s místními specialitami, vinařství, kde ochutnáte slavné portské víno a Douro, nejkrásnější vinařské údolí na světě, to vše Vás čeká na severu Portugalska.

Porto

Pokud vás zajímá portugalská kultura, kuchyně a víno, pak Porto nesmí chybět ve vašem cestovním itineráři. Okouzlují město postavené na kopcích kolem řeky Douro, srší jedinečnou atmosférou, která strhne každého návštěvníka.

„Je více filozofie v láhvi vína než ve všech knihách.“

Louis Pasteur

Kdy do Porta

Květen

Jarní měsíce jsou dobrou volbou pro návštěvu Porta. Vzduch se rychle otepluje, dny se prodlužují a město je stále bez turistů. Doporučujeme vyjížďku lodí po řece Douro, která se stane krásným zážitkem Vaší dovolené.

Červen

V létě si v Portu užijete nejen spoustu festivalů a kulturních akcí, mj. svatojánskou slavnost, ale oceníte i blízké pláže, kde se budete moct v parných dnech na chvíli ochladit.

Září

Na podzim vás ohromí rozličné barvy prázdného města bez turistů. Během dne je stále příjemně teplo, chladnější večery si pak užijete v dobré restauraci nebo při degustaci portského vína.

Zažijte Porto autenticky...

Údolí Douro

Kouzelné údolí řeky Douro proslulo svými terasovými vinicemi. Její tok se line severním Portugalskem od oblasti Miranda do Duoro na hranici se Španělskem až do Porta, kde ústí do oceánu. Vydejte se proti proudu a obdivujte krásnou krajinu zapsanou na seznamu UNESCO, navštivte malebné vesnice a městečka a ochutnejte výborné portské.

Livraria Lello

Možná vás překvapí, že se v Portu nachází jedno z nejznámějších knihkupectví na světě. Bylo otevřeno již roku 1881 a své návštěvníky okouzluje nejen širokým výběrem knih, ale zejména svým interiérem. Dominantou obchodu je totiž masivní dřevěné schodiště. Údajně se zde inspirovala při psaní Harryho Pottera i J. K. Rowling, která v Portu nějakou dobu pobývala.

Mercado do Bolhão

Trh Mercado do Bolhão je místem, které při návštěvě Porta nemůžete vynechat. Dvoupatrová tržnice z roku 1914 se nachází přímo v centru města. Nabízí čerstvé lokální suroviny, maso, ryby, zeleninu i květiny. Zastavte se také v jedné z malých restaurací, kde podávají levná, ale výborná domácí jídla.

Přečtěte si o Portu na našem blogu

Porto – kolébka portského vína

Ze všech měst Portugalska je to hlavní samozřejmě nejnavštěvovanější a nejoblíbenější. V posledních letech však Lisabonu začíná na paty šlapat druhá největší metropole v zemi. Ano, Porto, město s bohatou…

Sintra

Sintra – portugalské město tisíce a jedné noci

Sintra, to není jen ledajaká portugalská destinace, ale i městečko celoevropského významu, jehož kouzlo ročně přiláká tisíce a tisíce návštěvníků z celého světa. Čarovné paláce, historické domy, opevnění a tajuplné…

Údolí Duoro – ráj portského vína

Existují dva druhy lidí. Jedni znají portugalské údolí Duoro a o jeho krásách jsou schopni psát oslavné básně, točit romantické filmy a pořádat úchvatné prezentace. A pak jsou tady ti,…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín