Poznávací zájezdy do Porta

Kouzelné historické jádro Porta, hospůdky s místními specialitami, vinařství, kde ochutnáte slavné portské víno a Douro, nejkrásnější vinařské údolí na světě, to vše Vás čeká na severu Portugalska.

Porto 3

Tereza Točíková

Cestomilka

Tereza

Lisabon + Porto + portské víno

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Vydejte se po stopách portského vína do Porta, poznejte bohatou historii Lisabonu a užijte si příjemný závan Atlantského oceánu. Nebude chybět ani ochutnávka portského a portugalské kuchyně.

12.4. - 15.4.2024 4 dny
4.10. - 7.10.2024 4 dny
od 18 901 Kč
cena za osobu
Douro, výhled do údolí
NOVINKA

Porto s výletem do údolí Douro, Braga a Guimarães

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi do Porta, druhého největšího města Portugalska a centra výroby portského vína. Užijete si plavbu lodí po řece Douro, navštívíte tzv. portugalský Řím a ochutnáte znamenité portské.

29.5. - 1.6.2024 4 dny
od 22 301 Kč
cena za osobu
Údolí Douro
Vašek Štefan

Cestomil

Vašek

Za portským vínem do Porta + údolí Douro

 • letecky z Vídně
 • Profesionální průvodce
 • 8 - 15 osob

Poznejte vyhlášená portská vína, která se produkují v malebném údolí řeky Douro, ochutnejte vybranou kuchyni a užijte si historické centrum Porta.

Termíny v přípravě

Porto

Pokud vás zajímá portugalská kultura, kuchyně a víno, pak Porto nesmí chybět ve vašem cestovním itineráři. Okouzlují město postavené na kopcích kolem řeky Douro, srší jedinečnou atmosférou, která strhne každého návštěvníka.

„Je více filozofie v láhvi vína než ve všech knihách.“

Louis Pasteur

Kdy do Porta

Květen

Jarní měsíce jsou dobrou volbou pro návštěvu Porta. Vzduch se rychle otepluje, dny se prodlužují a město je stále bez turistů. Doporučujeme vyjížďku lodí po řece Douro, která se stane krásným zážitkem Vaší dovolené.

Červen

V létě si v Portu užijete nejen spoustu festivalů a kulturních akcí, mj. svatojánskou slavnost, ale oceníte i blízké pláže, kde se budete moct v parných dnech na chvíli ochladit.

Září

Na podzim vás ohromí rozličné barvy prázdného města bez turistů. Během dne je stále příjemně teplo, chladnější večery si pak užijete v dobré restauraci nebo při degustaci portského vína.

Zažijte Porto autenticky...

Údolí Douro

Kouzelné údolí řeky Douro proslulo svými terasovými vinicemi. Její tok se line severním Portugalskem od oblasti Miranda do Duoro na hranici se Španělskem až do Porta, kde ústí do oceánu. Vydejte se proti proudu a obdivujte krásnou krajinu zapsanou na seznamu UNESCO, navštivte malebné vesnice a městečka a ochutnejte výborné portské.

Livraria Lello

Možná vás překvapí, že se v Portu nachází jedno z nejznámějších knihkupectví na světě. Bylo otevřeno již roku 1881 a své návštěvníky okouzluje nejen širokým výběrem knih, ale zejména svým interiérem. Dominantou obchodu je totiž masivní dřevěné schodiště. Údajně se zde inspirovala při psaní Harryho Pottera i J. K. Rowling, která v Portu nějakou dobu pobývala.

Mercado do Bolhão

Trh Mercado do Bolhão je místem, které při návštěvě Porta nemůžete vynechat. Dvoupatrová tržnice z roku 1914 se nachází přímo v centru města. Nabízí čerstvé lokální suroviny, maso, ryby, zeleninu i květiny. Zastavte se také v jedné z malých restaurací, kde podávají levná, ale výborná domácí jídla.

Přečtěte si o Portu na našem blogu

Za portským vínem do Porta a do údolí Douro

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

7 nejkrásnějších míst v přístavním městě Porto

Ze všech měst Portugalska je to hlavní samozřejmě nejnavštěvovanější a nejoblíbenější. V posledních letech však Lisabonu začíná na paty šlapat druhá největší metropole v zemi. Ano, Porto, město s bohatou…

Sintra

Královská Sintra: pohádkové město plné paláců

Sintra, to není jen ledajaká portugalská destinace, ale i městečko celoevropského významu, jehož kouzlo ročně přiláká tisíce a tisíce návštěvníků z celého světa. Čarovné paláce, historické domy, opevnění a tajuplné…

5 způsobů, jak si užít malebné údolí Douro

Existují dva druhy lidí. Jedni znají portugalské údolí Duoro a o jeho krásách jsou schopni psát oslavné básně, točit romantické filmy a pořádat úchvatné prezentace. A pak jsou tady ti,…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelona + klášter Montserrat + Gaudího stavby
s Cestomilkou Markétou

Děkujeme za krásnou dovolenou. Za nás neměla chybu. Cestovala jsem s rodinou, dva dospělí a dvě dcery. Celkem nás byla skupina třinácti dobrodruhů a paní průvodkyně byla velice příjemná dáma, která měla mimořádné znalosti. Navštívili jsme nejznámější památky v Barceloně, ale měli jsme i čas si program přizpůsobit dle svého. Ke konci pobytu jsme se již  zvládali po městě pohybovat úplně samostatně.

Jana Balíková

Vlašim

Benátky a ostrovy Murano a Burano
s Cestomilkou Evou

S cestovkou Cestomilové jsem se seznámila díky internetu – hledala jsem zájezd do Benátek, oslovila jsem více CK, ale pouze vaše mi vyhovovala vším, co jsem chtěla. Velice hezké web stránky, přehledné, komunikace výborná, ve všem jste mi vyšli vstříc.

Naše paní průvodkyně, paní Eva, byla moc fajn, program a organizace opět perfektní, žádné časové ztráty. Hotel na dobrém místě – za rohem stanice autobusu a nádraží – spojení do Benátek krátké, asi 10 minut. Paní Eva nám vše vysvětlila, poradila co je nejvýhodnější a prostě se o nás starala více než 100%. Pouze jeden drobný „nedostatek“ se vyskytl – škoda, že zájezd nebyl delší, vydržela bych tam nejméně týden..

Saša Páleníková

Praha

Do Londýna za Harry Potterem (z Prahy)
s Cestomilem Davidem

Pobyt v Londýně byl úžasný, průvodce David se o nás staral jako o vlastní, protáhl nás významnými místy i uličkami, měl odpověď na všechny zvídavé otázky dětí i dospělých a dokázal zařídit vše, včetně počasí 🙂 Moc jsme si to užili a odpověď mého syna na otázku, co se ti v Londýně nejvíc líbilo byla : „všechno“… a to vypovídá o všem…

Eva Šilarová

Bořetice

To nejkrásnější z Říma a Vatikánu
s Cestomilkou Jarkou

Naše cesta do Říma byla první s Vaší CK a rozhodně nás nezklamala. Od počátečních informací o zájezdu až po jeho průběh bylo vše perfektní. Především velký dík patří náhradní průvodkyni paní Jarce, která byla jak organizací, tak především odborným výkladem výborná! Ještě bychom chtěli vyzdvihnout lokalitu ubytování – blízkost stanice metra a obchodu. Náročnou, ale krásnou návštěvu Říma s Cestomily můžeme jen doporučit.

Pekařovi

Budislav