Poznávací zájezdy do Petrohradu

Objevte s námi nejkrásnější místa Petrohradu a odhalte tajemství Jantarové komnaty. Užijte si královský Petrodvorec, navštivte baltskou flotilu v Kronštadtu a projděte se Ermitáží.

Petrohrad

Petrohrad, druhé největší město Ruské federace, se stalo důležitým kulturním centrem celého Ruska. Benátky Severu, jak se metropoli také říká, svým návštěvníkům nabízí skvostné církevní památky, paláce, památníky, řeku Něvu, jedno z největších evropských muzeí - Ermitáž a také tzv. letní bílé noci.

„Opravdu moudrý je ten, kdo pozná sám sebe.“

Lev Nikolajevič Tolstoj

Kdy do Petrohradu

Červen

Červen je znám jako měsíc „bílých nocí“, kdy slunce zapadá jen nízko pod obzor. Dlouhé dny, teplé počasí a řada festivalů, činí z června skvělý měsíc pro objevování Petrohradu. Projděte se městem i v noci, kdy je v podstatě stále světlo a velkou událostí je otevírání mostů na Něvě.

Červenec

Díky velmi dlouhým dnům a příjemnému letnímu počasí je Petrohrad v červenci ideální pro návštěvu kulturních a historických památek. I když zde v tuto dobu panují opravdu příjemné teploty, počítejte také s občasným deštěm a nezapomeňte si s sebou přibalit deštník.

Září

Když přijde do Petrohradu podzim, obleče se město do zlaté barvy. Zamiřte do parků a nechte se okouzlit barevnými stromy. Hlavní sezóna se chýlí ke konci a s minimem návštěvníků budete mít Petrohrad jen pro sebe.

Zažijte Petrohrad autenticky...

Ruská kuchyně

K návštěvě Petrohradu patří i ochutnávka tradiční ruské kuchyně. Ať už si dáte národní jídlo šašliky (masové špízy), pelmeně (taštičky plněné mletým masem) nebo pirožky, určitě si velmi pochutnáte. Na své si přijdou i milovníci sladkého, kteří mohou vyzkoušet ruské palačinky bliny nebo koblihy pyšky. Samozřejmě nezapomeňte ani na ochutnávku ruského kaviáru.

Muzeum Ermitáž

V centru Petrohradu se v budově Zimního paláce ukrývá jedno z nejznámějších muzeí Evropy - Ermitáž. Jeho historie sahá až do doby carevny Kateřiny Veliké, která si v tzv. Malé ermitáži vystavovala své cenné dary. Nyní muzeum schraňuje téměř 3 miliony uměleckých děl včetně obrazů Leonarda da Vinciho či Rembrandta.

Petrodvorec

Asi 30 kilometrů od Petrohradu stojí carský letní palác Petrodvorec, přezdívaný ruské Versailles. Velkolepé sídlo nechal podle vzoru francouzského paláce postavit car Petr Veliký. Kromě tzv. Velkého paláce, jenž ukrývá trůnní sál, se zde nachází také palácové zahrady s jezírky, sochami a fontánami.

Přečtěte si o Petrohradu na našem blogu

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín