Poznávací zájezdy do Mexika

S pohádkovými plážemi, starověkými ruinami, jedinečnou kulturou, dynamickými městy překypujícími koloniální architekturu a lahodnou kuchyní je Mexiko skutečnou tropickou perlou.

Mexiko 1

Ivan Chýla

Cestomil

Ivan

Mexiko, mayské chrámy a karibské pláže

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Poznejte to nejzajímavější z mayské kultury, co může severní Yucatán nabídnout! Pyramidy, architektonické koloniální klenoty, návštěvu potomků Mayů žijících v džungli nebo výrobnu tequilerie spojenou s ochutnávkou. A samozřejmě odpočinek u nádherného Karibského moře!

Termín a cena na vyžádání

Mexiko

S pohádkovými plážemi, starověkými ruinami, jedinečnou kulturou, dynamickými městy překypujícími koloniální architekturu a lahodnou kuchyní je Mexiko skutečnou tropickou perlou.

Kdy do Mexika

Únor

V únoru si užijete slunečné Mexiko se všemi jeho krásami. Je to také skvělá příležitost k pozorování migrujících žraloků i keporkaků.

Květen

Pokud se do Mexika vydáte na začátku května, vyhnete se jak davům turistů, tak příchodu období dešťů. 5. května se také slaví Cinco De Mayo s průvody v ulicích, které lemují skupiny mariachi.

Listopad

V listopadu končí období hurikánů a začíná turistická sezóna. V listopadu si užijete surfování v Los Cabos i jedinečné oslavy Dne mrtvých.

Zažijte Mexiko autenticky...

Archeologické poklady

Vzhledem k bohatým mayským pozůstatkům, které se v Mexiku nacházejí, nabízí nepřeberné množství archeologických pokladů. Chichén Itzá je jedním z nejslavnějších míst. Starobylé mayské relikvie jsou zde doslova na každém kroku. Chcete-li ochutnat aztéckou kulturu, navštivte rozsáhlý komplex v Teotihuacánu, který je známý jako „Místo bohů“.

Podmořský svět

Jen těžko byste hledali lepší místo pro šnorchlování než jsou průzračné vody okolo Mexika. Existuje nespočet úžasných míst, kde si můžete prohlédnout podmořský svět. Jedním z nich je třeba systém útesů na Cozumelu, který získal světový věhlas. Cancún je rovněž působivý. Nachází se zde dokonce podvodní muzeum umění (MUSA), které zahrnuje desítky originálních soch na mořském dně mezi útesy.

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

Co o nás řekli naši klienti?

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany