Poznávací zájezdy do Mexika

S pohádkovými plážemi, starověkými ruinami, jedinečnou kulturou, dynamickými městy překypujícími koloniální architekturu a lahodnou kuchyní je Mexiko skutečnou tropickou perlou.

Mexiko 1

Cestomil

Ivan

Mexiko, mayské chrámy a karibské pláže

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Poznejte to nejzajímavější z mayské kultury, co může severní Yucatán nabídnout! Pyramidy, architektonické koloniální klenoty, návštěvu potomků Mayů žijících v džungli nebo výrobnu tequilerie spojenou s ochutnávkou. A samozřejmě odpočinek u nádherného Karibského moře!

Termín na vyžádání

Mexiko

S pohádkovými plážemi, starověkými ruinami, jedinečnou kulturou, dynamickými městy překypujícími koloniální architekturu a lahodnou kuchyní je Mexiko skutečnou tropickou perlou.

Kdy do Mexika

Únor

V únoru si užijete slunečné Mexiko se všemi jeho krásami. Je to také skvělá příležitost k pozorování migrujících žraloků i keporkaků.

Květen

Pokud se do Mexika vydáte na začátku května, vyhnete se jak davům turistů, tak příchodu období dešťů. 5. května se také slaví Cinco De Mayo s průvody v ulicích, které lemují skupiny mariachi.

Listopad

V listopadu končí období hurikánů a začíná turistická sezóna. V listopadu si užijete surfování v Los Cabos i jedinečné oslavy Dne mrtvých.

Zažijte Mexiko autenticky...

Archeologické poklady

Vzhledem k bohatým mayským pozůstatkům, které se v Mexiku nacházejí, nabízí nepřeberné množství archeologických pokladů. Chichén Itzá je jedním z nejslavnějších míst. Starobylé mayské relikvie jsou zde doslova na každém kroku. Chcete-li ochutnat aztéckou kulturu, navštivte rozsáhlý komplex v Teotihuacánu, který je známý jako „Místo bohů“.

Podmořský svět

Jen těžko byste hledali lepší místo pro šnorchlování než jsou průzračné vody okolo Mexika. Existuje nespočet úžasných míst, kde si můžete prohlédnout podmořský svět. Jedním z nich je třeba systém útesů na Cozumelu, který získal světový věhlas. Cancún je rovněž působivý. Nachází se zde dokonce podvodní muzeum umění (MUSA), které zahrnuje desítky originálních soch na mořském dně mezi útesy.

Vydejte se za portským vínem tam, kde je doma

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice