Poznávací zájezdy do Lisabonu

Lisabon, město na samém okraji Evropy, s úžasnou atmosférou, nádhernými památkami a bohatou historií láká na vyhlášenou portugalskou kuchyni, odpočinek u moře i řadu nevšedních zážitků.

Lisabon

Lisabon je znám svým krásným historickým centrem s ikonickými žlutými tramvajemi, barevnými budovami a úžasným jídlem. Je jedním z nejslunečnějších měst v Evropě a návštěvníky tak vítá po celý rok. Zdejší obyvatelé nikdy nikam nespěchají, tak nespěchejte ani vy a užijte si krásy, které Lisabon nabízí.

Kdy do Lisabonu

Květen

Na jaře je Lisabon kouzelným místem, protože rozkvétají stromy žakaranda (jacaranda) a zdejší náměstí a aleje se odívají do fialové. Díky příjemným teplotám město ožívá, zejména pak bohémská čtvrť Barrio Alto.

Červenec

Během léta zažijete v Lisabonu pulzující atmosféru města. Teploty jsou v tuto dobu vysoké, ale díky chladnému vánku od Atlantického oceánu se dají lehce zvládnout. Ideální je pak spojit poznávání hlavního města s návštěvou místních pláží.

Říjen

I podzim je dobrou volbou pro návštěvu nyní klidného Lisabonu bez turistů. Určitě si udělejte výlet do blízké Sintry, kde se zahrady Quinta de Regaleira stávají ještě fotogeničtějšími díky barevnému listí a podzimnímu západu slunce.

Zažijte Lisabon autenticky...

Lokální kuchyně

Návštěva Lisabonu se neobejde bez ochutnávky místních specialit. Ať jsou to listové koláčky Pastéis de nata, sandwich bifana plněný vepřovým masem nebo čerstvé mořské plody na všechny způsoby, určitě si moc pochutnáte. Na závěr vyzkoušejte místní višňový likér ginjinha, zkráceně ginja.

Cabo da Roca

Cabo da Roca je místo, kde "země končí a moře začíná". Je to nejzápadnější výběžek nejen Portugalska, ale celé kontinentální Evropy.
Větrem ošlehané útesy, pustá země a opuštěný maják - tady si budete opravdu připadat jako na konci světa.

Sintra

Pohádkové město Sintra leží jen 30 kilometrů od Lisabonu. Nachází se zde množství paláců, parků, zahrad a dokonce i maurský hrad. Ve spletitých uličkách kolem paláce Palácio Nacional de Sintra najdete kavárny, obchůdky, muzea či galerie. Toto bývalé královské sídlo je dnes zapsáno na seznamu UNESCO a určitě patří mezi místa, které stojí za návštěvu.

Přečtěte si o Lisabonu na našem blogu

Sintra

Sintra – portugalské město tisíce a jedné noci

Sintra, to není jen ledajaká portugalská destinace, ale i městečko celoevropského významu, jehož kouzlo ročně přiláká tisíce a tisíce návštěvníků z celého světa. Čarovné paláce, historické domy, opevnění a tajuplné…

Údolí Duoro – ráj portského vína

Existují dva druhy lidí. Jedni znají portugalské údolí Duoro a o jeho krásách jsou schopni psát oslavné básně, točit romantické filmy a pořádat úchvatné prezentace. A pak jsou tady ti,…

Porto – kolébka portského vína

Ze všech měst Portugalska je to hlavní samozřejmě nejnavštěvovanější a nejoblíbenější. V posledních letech však Lisabonu začíná na paty šlapat druhá největší metropole v zemi. Ano, Porto, město s bohatou…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Lisabonu a okolí
s Cestomilkou Terezou

„O cestě do Portugalska jsme již dlouho snili a zájezd s Vámi předčil naše očekávání. Paní Tereza věděla úplně o všem – historii, kultuře, životě místních. Bylo super poslouchat její zážitky ze života v Portugalsku. Bylo vidět, že tuto zemi opravdu miluje. Moc Vám za ten skvělý zážitek děkujeme.“

Vlasta a Lída Beckovi

Beroun

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín