Poznávací zájezdy do Lisabonu

Lisabon, město na samém okraji Evropy, s úžasnou atmosférou, nádhernými památkami a bohatou historií láká na vyhlášenou portugalskou kuchyni, odpočinek u moře i řadu nevšedních zážitků.

Lisabon 4

Cabo da Roca
Tereza Točíková

Cestomilka

Tereza

Lisabon + královská Sintra + koupání v moři

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Spojte poznávání s odpočinkem u moře. Užijte si koupání v přímořském letovisku Cascais, poznejte bohatou historii Lisabonu i dávné příběhy o pohádkové Sintře a objevte nejzápadnější mys Evropy.

7.7. - 11.7.2023 5 dní
od 27 901 Kč
cena za osobu
Katka Kozáková

Cestomilka

Kateřina K.

Krásy středního Portugalska + Lisabon + gurmánské zážitky

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Spojte poznávání s ochutnáváním a objevte kouzlo Portugalska. Navštívíte středověké město Óbidos, královskou Sintru i tajuplný mys Cabo da Roca. Chuťové pohárky poškádlíte během oběda na rodinné farmě i u degustace nejlepších portugalských vín.

30.9. - 5.10.2023 6 dní
od 28 901 Kč
cena za osobu
Tereza Točíková

Cestomilka

Tereza

To nejkrásnější z Lisabonu + pohádková Sintra

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Poznejte specifickou atmosféru úzkých lisabonských uliček, bohatou historii města a objevte kouzlo pohádkové Sintry, bývalého letního sídla královské rodiny s řadou překrásných paláců. Nebude chybět ani ochutnávka portugalské kuchyně a portského vína.

13.10. - 16.10.2023 4 dny
od 17 901 Kč
cena za osobu
Tereza Točíková

Cestomilka

Tereza

Lisabon + Porto + portské víno

 • letecky z Prahy
 • Profesionální průvodce
 • Hotel 3*
 • 8 - 15 osob

Vydejte se po stopách portského vína do Porta, poznejte bohatou historii Lisabonu a užijte si příjemný závan Atlantského oceánu. Nebude chybět ani ochutnávka portského a portugalské kuchyně.

13.10. - 16.10.2023 4 dny
od 17 901 Kč
cena za osobu

Lisabon

Lisabon je znám svým krásným historickým centrem s ikonickými žlutými tramvajemi, barevnými budovami a úžasným jídlem. Je jedním z nejslunečnějších měst v Evropě a návštěvníky tak vítá po celý rok. Zdejší obyvatelé nikdy nikam nespěchají, tak nespěchejte ani vy a užijte si krásy, které Lisabon nabízí.

Kdy do Lisabonu

Květen

Na jaře je Lisabon kouzelným místem, protože rozkvétají stromy žakaranda (jacaranda) a zdejší náměstí a aleje se odívají do fialové. Díky příjemným teplotám město ožívá, zejména pak bohémská čtvrť Barrio Alto.

Červenec

Během léta zažijete v Lisabonu pulzující atmosféru města. Teploty jsou v tuto dobu vysoké, ale díky chladnému vánku od Atlantického oceánu se dají lehce zvládnout. Ideální je pak spojit poznávání hlavního města s návštěvou místních pláží.

Říjen

I podzim je dobrou volbou pro návštěvu nyní klidného Lisabonu bez turistů. Určitě si udělejte výlet do blízké Sintry, kde se zahrady Quinta de Regaleira stávají ještě fotogeničtějšími díky barevnému listí a podzimnímu západu slunce.

Zažijte Lisabon autenticky...

Lokální kuchyně

Návštěva Lisabonu se neobejde bez ochutnávky místních specialit. Ať jsou to listové koláčky Pastéis de nata, sandwich bifana plněný vepřovým masem nebo čerstvé mořské plody na všechny způsoby, určitě si moc pochutnáte. Na závěr vyzkoušejte místní višňový likér ginjinha, zkráceně ginja.

Cabo da Roca

Cabo da Roca je místo, kde "země končí a moře začíná". Je to nejzápadnější výběžek nejen Portugalska, ale celé kontinentální Evropy.
Větrem ošlehané útesy, pustá země a opuštěný maják - tady si budete opravdu připadat jako na konci světa.

Sintra

Pohádkové město Sintra leží jen 30 kilometrů od Lisabonu. Nachází se zde množství paláců, parků, zahrad a dokonce i maurský hrad. Ve spletitých uličkách kolem paláce Palácio Nacional de Sintra najdete kavárny, obchůdky, muzea či galerie. Toto bývalé královské sídlo je dnes zapsáno na seznamu UNESCO a určitě patří mezi místa, které stojí za návštěvu.

Přečtěte si o Lisabonu na našem blogu

Za portským vínem do Porta a do údolí Douro

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Sintra

Královská Sintra: pohádkové město plné paláců

Sintra, to není jen ledajaká portugalská destinace, ale i městečko celoevropského významu, jehož kouzlo ročně přiláká tisíce a tisíce návštěvníků z celého světa. Čarovné paláce, historické domy, opevnění a tajuplné…

5 způsobů, jak si užít malebné údolí Douro

Existují dva druhy lidí. Jedni znají portugalské údolí Duoro a o jeho krásách jsou schopni psát oslavné básně, točit romantické filmy a pořádat úchvatné prezentace. A pak jsou tady ti,…

7 nejkrásnějších míst v přístavním městě Porto

Ze všech měst Portugalska je to hlavní samozřejmě nejnavštěvovanější a nejoblíbenější. V posledních letech však Lisabonu začíná na paty šlapat druhá největší metropole v zemi. Ano, Porto, město s bohatou…

Co o nás řekli naši klienti?

Letní Řím + antická Ostie + koupání v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou S.

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

To nejkrásnější z Lisabonu + pohádková Sintra
s Cestomilkou Terezou

„O cestě do Portugalska jsme již dlouho snili a zájezd s Vámi předčil naše očekávání. Paní Tereza věděla úplně o všem – historii, kultuře, životě místních. Bylo super poslouchat její zážitky ze života v Portugalsku. Bylo vidět, že tuto zemi opravdu miluje. Moc Vám za ten skvělý zážitek děkujeme.“

Vlasta a Lída Beckovi

Beroun

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav