Poznávací zájezdy do Kostariky

Kostarika je jednou z nejpopulárnějších destinací na světě. Se svými zlatými plážemi, bohatou divokou přírodou a dobrodružnými zážitky je ideálním místem pro exotickou dovolenou.

Kostarika 1

Cestomil

Ivan

Za nedotčenou přírodou Kostariky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi za krásami Kostariky pyšnící se velkou druhovou rozmanitostí. Objevte kouzlo deštného pralesa, pestrost místní fauny, majestátnost vulkánu Arenal a užijte si odpočinek na plážích Pacifiku.

Termín a cena na vyžádání

Kostarika

Kostarika je známá svými úžasnými národními parky, kde si turisté mohou užít aktivity jako je rafting na řece, canyoning nebo potápění v průzračné vodě. Je to také jedno z nejlepších míst pro pozorování divokých papoušků, mořských želv a rozkošných lenochodů.

Kdy do Kostariky

Leden

Leden (kromě oslav Nového roku) je ideální pro objevování krás Kostariky. Počasí je ideální, období dešťů je již u konce, avšak lesy jsou stále zelené a svěží.

Únor

V únoru doporučujeme navštívit poloostrov Osa, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Zároveň v tuto dobu nastává hnízdící sezóna barevných kvesalů v horských mlžných lesích.

Červenec

Možná překvapivě je i červenec vhodný pro návštěvu Kostariky. Ve vnitrozemí vybízí řeky k raftingu a objevování vodopádů, u pobřeží je možné pozorovat želvy i keporkaky.

Zažijte Kostariku autenticky...

Kávové plantáže

Kostarika vyrábí jeden z nejlepších druhů kávy na světě. Díky půdě bohaté na minerály, stálým srážkám a příznivému klimatu, jsou produkovaná kávová zrna prvotřídní kvality.

Pokud patříte k milovníkům kávy, můžete si v Kostarice nejen dopřávat neomezené množství tohoto nápoje, ale rozhodně byste neměli vynechat prohlídku některé z plantáží a dozvědět se o kávě a její výrobě ještě víc.

Divoká příroda

Ti, kteří by chtěli prozkoumat jedinečnou přírodu a vidět spoustu unikátních zvířat a přitom mít možnost se opalovat a šnorchlovat, by se měli vydat ke karibskému pobřeží.

Národní park Tortuguero, přístupný pouze lodí nebo malým letadlem, je jedním z nejlepších míst pro obdivování přírodních krás Kostariky. Dalším místem je přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo National Wildlife Refuge. Najdete zde deštný prales, pláže, mangrovy a bažiny a spoustu exotických zvířat, jako jsou želvy, lenochodi, opice, papoušci, a další.

Vulkán Arenal

Ve střední Kostarice, asi 90 km od hlavního města San José, najdete sopku Arenal, jednu z nejznámějších přírodních památek v zemi. Sopka Arenal je aktivní a měří 1 633 metrů. Okolí sopky je s přilehlým jezerem vyhlášeno národní parkem (Parque Nacional Volcán Arenal).

La Fortuna je jedním z oblíbených měst v této oblasti. Nachází se zde okouzlující kostelík a spousta možností, kde se dobře najíst a ochutnat kostarickou kuchyni. Odtud se můžete také vydat ke stejnojmenným vodopádům nebo k nedalekým termálním pramenům.

Petra, the Monastery

Skalní město Petra: sedmý div světa v jordánské poušti

Jméno Petra pochází z řeckého slova pétrá, což znamená skála. A do skály vytesané je i historické a archeologicky velmi cenné město Petra v Jordánsku. Do růžova zbarvené pískovcové útesy…

10 nejkrásnějších míst Jordánska

Je mnoho důvodů, proč si Jordánsko zapsat na seznam svých cestovatelských přání. Zdejší intenzita počasí, dopravy a terénu může být pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí poprvé, ohromující, pokud se však oprostíte…

Bordeaux vinice

Když víno, tak jedině z oblasti Bordeaux

Co vás napadne, když se řekne francouzské víno? Většinu lidí na celém světě jako první napadne Bordeaux. Nejlepší víno na světě pojmenované podle stejnojmenného města v jihozápadní Francii. Inu, není…

Za portským vínem do Porta a do údolí Douro

Prosluněná krajina v zeleném údolí řeky Douro poskytuje skvělé podmínky nejen pro vznik portského vína, ale i pro skvělé zážitky všem návštěvníkům. Přečtěte si naše tipy, co všechno tu můžete…

Co o nás řekli naši klienti?

To nejkrásnější z Paříže a Versailles
s Cestomilkou Ivetou

Vážená CK Cestomilové,
od 9.6. do 12.6. jsme prostřednictvím Vás vycestovali na víkend do Paříže. Celá naše skupina dostala tento zájezd jako dárek k narozeninám od svých nejbližších. Celý pobyt byl jedním slovem PERFEKTNÍ 🙂 a nenechali jsme si ho zkazit ani stávkou francouzských hasičů na letišti (trochu nám zkomplikovali přílet do Paříže a čekání na letišti).

Renata Horáková

Vrbice

Letní Řím s antickou Ostií a koupáním v moři
s Cestomilkou Veronikou Z.

Ve dnech 24. – 28.8.2022 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu do Říma. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní průvodkyni Veronice.

Tento pětidenní pobyt v její péči se pro nás stal životním zážitkem.

M+J Ťukovi

Praha

Barcelona + klášter Montserrat
s Cestomilkou Markétou

V Barceloně a na Montserratu se nám moc líbilo. Počasí na konci října bylo velmi příznivé k objevování města, ale dalo se ještě i vykoupat v moři. Čas byl dobře využitý a zároveň jsme měli část dne volno, abychom si mohli něco sami naplánovat.

A. Machotová

Stará Boleslav

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Vaši cestovní kancelář jsem našla náhodou na internetu. Byla jsem v Paříži s dcerou a musím říct, že jsme si to opravdu moc užily. Nemohu k organizaci zájezdu nic vytknout, obě jsem byly spokojené jak s ubytování (přímo u metra dobrá volba i kvalitní hotel) tak s průvodkyní. Paní Petra je opravdu skvělý člověk a o Paříži nás poskytla informace do největších podrobností.
Tímto celému týmu za organizaci zájezdu děkuji.

K. Calábková

Dolany