Poznávací zájezdy do Kostariky

Kostarika je jednou z nejpopulárnějších destinací na světě. Se svými zlatými plážemi, bohatou divokou přírodou a dobrodružnými zážitky je ideálním místem pro exotickou dovolenou.

Kostarika 1

Cestomil

Ivan

Za nedotčenou přírodou Kostariky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi za krásami Kostariky pyšnící se velkou druhovou rozmanitostí. Objevte kouzlo deštného pralesa, pestrost místní fauny, majestátnost vulkánu Arenal a užijte si odpočinek na plážích Pacifiku.

Termín na vyžádání

Kostarika

Kostarika je známá svými úžasnými národními parky, kde si turisté mohou užít aktivity jako je rafting na řece, canyoning nebo potápění v průzračné vodě. Je to také jedno z nejlepších míst pro pozorování divokých papoušků, mořských želv a rozkošných lenochodů.

Kdy do Kostariky

Leden

Leden (kromě oslav Nového roku) je ideální pro objevování krás Kostariky. Počasí je ideální, období dešťů je již u konce, avšak lesy jsou stále zelené a svěží.

Únor

V únoru doporučujeme navštívit poloostrov Osa, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Zároveň v tuto dobu nastává hnízdící sezóna barevných kvesalů v horských mlžných lesích.

Červenec

Možná překvapivě je i červenec vhodný pro návštěvu Kostariky. Ve vnitrozemí vybízí řeky k raftingu a objevování vodopádů, u pobřeží je možné pozorovat želvy i keporkaky.

Zažijte Kostariku autenticky...

Kávové plantáže

Kostarika vyrábí jeden z nejlepších druhů kávy na světě. Díky půdě bohaté na minerály, stálým srážkám a příznivému klimatu, jsou produkovaná kávová zrna prvotřídní kvality.

Pokud patříte k milovníkům kávy, můžete si v Kostarice nejen dopřávat neomezené množství tohoto nápoje, ale rozhodně byste neměli vynechat prohlídku některé z plantáží a dozvědět se o kávě a její výrobě ještě víc.

Divoká příroda

Ti, kteří by chtěli prozkoumat jedinečnou přírodu a vidět spoustu unikátních zvířat a přitom mít možnost se opalovat a šnorchlovat, by se měli vydat ke karibskému pobřeží.

Národní park Tortuguero, přístupný pouze lodí nebo malým letadlem, je jedním z nejlepších míst pro obdivování přírodních krás Kostariky. Dalším místem je přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo National Wildlife Refuge. Najdete zde deštný prales, pláže, mangrovy a bažiny a spoustu exotických zvířat, jako jsou želvy, lenochodi, opice, papoušci, a další.

Vulkán Arenal

Ve střední Kostarice, asi 90 km od hlavního města San José, najdete sopku Arenal, jednu z nejznámějších přírodních památek v zemi. Sopka Arenal je aktivní a měří 1 633 metrů. Okolí sopky je s přilehlým jezerem vyhlášeno národní parkem (Parque Nacional Volcán Arenal).

La Fortuna je jedním z oblíbených měst v této oblasti. Nachází se zde okouzlující kostelík a spousta možností, kde se dobře najíst a ochutnat kostarickou kuchyni. Odtud se můžete také vydat ke stejnojmenným vodopádům nebo k nedalekým termálním pramenům.

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Co o nás řekli naši klienti?

Barcelonou po stopách Gaudího
s Cestomilkou Markétou

„Barcelona nás učarovala. Poděkování patří určitě i průvodkyni, která nás „bezpečně“ prováděla městem (nyní mám na mysli avizované manifestace ve městě) a předvedla profesionální výkon a vše zvládala v pohodě. Moc bychom chtěli i ocenit přehlednost pokynů, které nám od vaší cestovní kanceláře došly (ne všechny to tak mají…). Věříme, že to nebyla naše poslední cesta s vaší cestovní kanceláří. S pozdravem“

Blanka a Mojmír Šťastní

Sedlnice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek