Poznávací zájezdy do Kostariky

Kostarika je jednou z nejpopulárnějších destinací na světě. Se svými zlatými plážemi, bohatou divokou přírodou a dobrodružnými zážitky je ideálním místem pro exotickou dovolenou.

Kostarika 1

Ivan Chýla

Cestomil

Ivan

Za nedotčenou přírodou Kostariky

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Vydejte se s námi za krásami Kostariky pyšnící se velkou druhovou rozmanitostí. Objevte kouzlo deštného pralesa, pestrost místní fauny, majestátnost vulkánu Arenal a užijte si odpočinek na plážích Pacifiku.

Termín a cena na vyžádání

Kostarika

Kostarika je známá svými úžasnými národními parky, kde si turisté mohou užít aktivity jako je rafting na řece, canyoning nebo potápění v průzračné vodě. Je to také jedno z nejlepších míst pro pozorování divokých papoušků, mořských želv a rozkošných lenochodů.

Kdy do Kostariky

Leden

Leden (kromě oslav Nového roku) je ideální pro objevování krás Kostariky. Počasí je ideální, období dešťů je již u konce, avšak lesy jsou stále zelené a svěží.

Únor

V únoru doporučujeme navštívit poloostrov Osa, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Zároveň v tuto dobu nastává hnízdící sezóna barevných kvesalů v horských mlžných lesích.

Červenec

Možná překvapivě je i červenec vhodný pro návštěvu Kostariky. Ve vnitrozemí vybízí řeky k raftingu a objevování vodopádů, u pobřeží je možné pozorovat želvy i keporkaky.

Zažijte Kostariku autenticky...

Kávové plantáže

Kostarika vyrábí jeden z nejlepších druhů kávy na světě. Díky půdě bohaté na minerály, stálým srážkám a příznivému klimatu, jsou produkovaná kávová zrna prvotřídní kvality.

Pokud patříte k milovníkům kávy, můžete si v Kostarice nejen dopřávat neomezené množství tohoto nápoje, ale rozhodně byste neměli vynechat prohlídku některé z plantáží a dozvědět se o kávě a její výrobě ještě víc.

Divoká příroda

Ti, kteří by chtěli prozkoumat jedinečnou přírodu a vidět spoustu unikátních zvířat a přitom mít možnost se opalovat a šnorchlovat, by se měli vydat ke karibskému pobřeží.

Národní park Tortuguero, přístupný pouze lodí nebo malým letadlem, je jedním z nejlepších míst pro obdivování přírodních krás Kostariky. Dalším místem je přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo National Wildlife Refuge. Najdete zde deštný prales, pláže, mangrovy a bažiny a spoustu exotických zvířat, jako jsou želvy, lenochodi, opice, papoušci, a další.

Vulkán Arenal

Ve střední Kostarice, asi 90 km od hlavního města San José, najdete sopku Arenal, jednu z nejznámějších přírodních památek v zemi. Sopka Arenal je aktivní a měří 1 633 metrů. Okolí sopky je s přilehlým jezerem vyhlášeno národní parkem (Parque Nacional Volcán Arenal).

La Fortuna je jedním z oblíbených měst v této oblasti. Nachází se zde okouzlující kostelík a spousta možností, kde se dobře najíst a ochutnat kostarickou kuchyni. Odtud se můžete také vydat ke stejnojmenným vodopádům nebo k nedalekým termálním pramenům.

Belgie: země čokolády, piva a diamantů

Bez ohledu na to, zda vás láká historie, kultura, architektura nebo kulinářské lahůdky, Belgie vám nabídne všechno. Pojďme se jí podívat na zoubek.

tulipánové pole

Proč navštívit Holandsko: zemi větrných mlýnů a tulipánů

Holandsko, to je jiný svět. A vy nyní máte možnost jej s námi objevovat. Od první cibulky, až po poslední větrný mlýn, od květinových polí až po moderní stavby v…

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Mrtvé moře: užijte si stav beztíže i léčebnou kůru bahnem

Mrtvé moře má řadu nej, která stojí za jeho návštěvu. Jde o nejníže položené místo na zemi, jde o jednu z nejslanějších vodních ploch na světě a zažijete zde opravdový…

Co o nás řekli naši klienti?

Languedoc za vínem 2023
Za vínem do Languedocu
s Cestomilkou Věrkou

Dobrý den. Právě jsme se vrátili z poznávačky ve Francii-  Languedocem za vínem.

Chtěla bych moc poděkovat průvodkyni Věrce. Úžasně zorganizovaný zájezd s perfektní přípravou, který jsme si moc užili. Delegátka Věrka byla skvělá. Její perfektní znalost řeči, regionu i vína nás nadchla. Nikde nic nedrhlo, vše bylo plné zážitků, jak historických, chuťových či organizačních. Určitě vás doporučíme, a rádi si vybereme další lákavou destinaci.

Blanka Nešporová

Hustopeče

Do Londýna za Harry Potterem
s Cestomilkou Michalou

Výlet jsme si velmi užili, počasí nám skvěle vyšlo, byli jsme spokojeni i s hotelem, který byl blízko centra. Cestomilka Míša byla skvělá, vždy nám poradila ať už se jednalo o cokoliv. Má skvělý přehled o historii i přítomnosti Londýna. Děkujeme

Klára Hlaváčová

České Budějovice

Po stopách vylodění do Normandie
s Cestomilem Josefem

Zajímám se o dějiny 2. světové války, proto  vylodění spojenců v Normandii  byl milý dárek od syna k 70. narozeninám. Výlet s CK Cestomilové předčil moje očekávání z toho, jak je možné po tolika letech se vcítit do děje, který tenkrát stál tolik mladých lidských životů. Díky moc průvodci Pepovi i řidiči Luborovi, kteří byli skvělí, vedle válečné historie nám ukázali i dávnou historii Normandie včetně krásných, nezapomenutelných katedrál,  historických center měst, aj.  Všechno bylo dobře zorganizované, nebylo nic, co by nám během pěti denního cestování chybělo nebo s čím bychom nebyli spokojení. Moc jsem si to se svými blízkými užil. Díky moc.

J. Matura + T. Štěpnička s partnerkami

Radenín

To nejkrásnější z Madeiry
s Cestomilkou Kateřinou

Děkuji rodině, děkuji Cestomilům, ale především průvodkyni Kateřině za skvělou dovolenou na Madeiře 🙂 Osm dnů zážitků se skvělou partou lidí, profesionálním přístupem Kateřiny, znalostí, organizace, dobrou náladou, ale především pohodou, která k dovolené nepochybně patří 🙂 Ještě jednou dík a ať se všem daří.

Jana Suchá

Frýdlant nad Ostr.