Za vínem do Bolgheri

Poznejte jeden z nejvyhlášenějších vinařských regionů současné Itálie. Seznamte se s moderní výrobou fantastického červená vína, ochutnejte lokální gastronomické speciality a navštivte výrobnu olivového oleje

Za vínem do Bolgheri 1

Mikuláš Duda

Cestomil

Mikuláš

Za vínem do Bolgheri – zájezd na míru

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • 8 - 15 osob

Poznejte jeden z nejvyhlášenějších vinařských regionů současné Itálie. Seznamte se s moderní výrobou fantastického červená vína, ochutnejte lokální gastronomické speciality a navštivte výrobnu olivového oleje.

Termín a cena na vyžádání

Bolgheri

Bolgheri ležící v Toskánsku, je známé především mezi znalci italských vín. Vzhledem ke zvláštním vlastnostem půdy a mikroklimatu se zde velmi daří odrůdám hroznů bordeauxského typu jako je např. Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot.

Kdy do Bolgheri

Duben

Jarní teploty a krásná zelená pole vás v tuto dobu čekají v Bolgheri. V dubnu se zde také konají závody na kole Etrusca Ciclostorica vedoucí nejkrásnější krajinou etruského pobřeží a údolí Cecina.

Září

v září se Bolgheri stává scénou pro hudební festival Bolgheri Jazz, který je o víně stejně jako o hudbě, protože vítá vinařství z celé oblasti a nespočet jazzových hudebníků z celé Itálie.

ŘÍJEN

Ideální počasí na procházky po malebném kamenném městečku, návštěvy vinařství a s tím související ochutnávky vyhlášených vín i místních specialit.

Zažijte Bolgheri autenticky ...

Fonte di Foiano

Ve Fonte di Foiano se nachází mlýn na olivový olej. Nebude chybět ani jeho ochutnávka s aperitivem a večeře ve vegetariánské restauraci "La Casa degli Ulivi" s dech beroucím výhledem na okolní krajinu.

Vinařství Castello di Bolgheri

Vinařství Castello di Bolgheri se řadí mezi špičkové výrobce červených vín. Obhospodařuje 50 hektarů vinic, kdy nejdůležitější odrůdou je na nich Cabernet Sauvignon, který má ve výsledných vínech 50 – 60% zastoupení. Vinařství dále pracuje s odrůdami Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot nebo Syrah.

Viale dei Cipressi

Abyste se dostali do Bolgheri, musíte projet dlouhou cypřišovou alejí vedoucí ze San Guido. Tuto slavnou alej opěvoval také proslulý italský básník Giosuè Carducci. Na skoro 5 kilometrů dlouhé spojnici najdete přes 2000 stromů. Kouzelné jsou především při západu slunce, kdy vytvářejí dech beroucí podívanou.

Přečtěte si o Bolgheri na našem blogu

Sopka Vesuv

Stále činná sopka Vesuv: spící apokalypsa?

Vesuv spí. Je to zajímavý pocit, když stojíte na jeho vrcholu, díváte se do kráteru, vidíte, jak se z puklin kouří a cítíte síru. Je to jako dívat se do brány…

Neapol: krásná perla Neapolského zálivu

Neapol je kronikou evropských dějin. Viděla několik civilizací přicházet a odcházet, přičemž každá v ní zanechala stopy v oblasti umění a architektury. Vedly se o ni boje a stala se…

Klenot Vatikánu: Sixtinská kaple a Michelangelovy fresky

Sixtinská kaple, z venku nenápadná, jednoduchá a nijak zdobená budova ukrývá jedinečný renesanční poklad. Její interiér s freskami od Michelangela přivádí k údivu návštěvníky z celého světa. Vydejte se na…

10 důvodů proč na dovolenou do sluncem a vínem zalitého Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Azurové pobřeží a koupání v moři
s Cestomilkou Vandou

Cestovaly jsme s Cestomily již po třetí a i tentokráte bylo vše v pořádku. Zájezd byl moc dobře koncipován – poznávat a současně mít možnost spočinout u moře a okoupat se, posedět v kavárně nebo restauraci je skvělý nápad. Člověk není přesycen, nemusíme vidět vše, ale v klidu si vychutnává atmosféru 🙂 Paní průvodkyně Vanda byla úžasná a svým šarmem a dokonalou francouzštinou domorodce zcela odzbrojovala….Rozhodně s Cestomily opět někam vyrazíme!….

K+J+V

Rychnov nad Kněžnou

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou

Chtěli bychom Cestomilům poděkovat za náš zářijový výlet do Paříže s průvodkyní Petrou.Od příletu do Paříže až do konce zájezdu nám Petra poskytla neuvěřitelné množství informací, prošli jsme snad každou uličku v Paříži, kde bylo něco jen trošku zajímavého.

Radka a Zdeněk

Potštát

Letní Paříž a ohňostroj ve Versailles
s Cestomilkou Petrou

Letní Paříž s ohňostrojem ve Versailles dostala moje dcera ke svým 18. narozeninám. Obavy z přelidněné a horké Paříže v srpnovém termínu se rozplynuly okamžitě po příletu. Pařížané vyráží v srpnu na dovolenou a tak většinu lidí, které zde potkáte tvoří turisté.

Simona a Tereza Šlajferčíkovy

Plasy

Paříž, Versailles a Eiffelova věž
s Cestomilkou Petrou
Moc děkujeme za nezapomenutelné zážitky v Paříži. Všechno bylo super a obzvláště bychom rádi poděkovali paní průvodkyni Petře, která byla absolutně profesionální, velmi milá a přátelská. Její znalosti jsou obdivuhodné a ještě umocnily zážitek z Paříže. Vaši cestovku rádi doporučíme všem svým přátelům.
Ještě jednou moc děkujeme a přejeme ať se daří.

Lubomír a Miluše Nezvalovi

Ždár nad Sázavou