Poznávací zájezdy do Albánie

Vydejte se na cestu neposkvrněnou přírodou Albánie, za antickými stavbami, vyhlášenou gastronomií i krásnými písečnými plážemi. Navštivte památky UNESCO v Butrintu, Beratu či Gjirokastře.

Albánie 1

Cestomilka

Kačka

To nejkrásnější z Albánie

  • letecky z Prahy
  • Profesionální průvodce
  • Hotel 3*
  • 8 - 15 osob

Vydejte se na cestu neposkvrněnou přírodou Albánie za antickými stavbami, vyhlášenou gastronomií i krásnými písečnými plážemi. Navštivte památky UNESCO v Butrintu, Beratu či Gjirokastře.

17.9. - 22.9.2022 6 dní
od 31 501 Kč
cena za osobu

Albánie

Albánie je neobjevený ráj Středomoří. Svým návštěvníkům nabízí krásné pláže, divoké hory, bohatou historii a milé lidi. Na své si tak přijdou jak turisté hledající dobrodružství, tak lidé toužící po komfortu a pohodě u moře.

Kdy do Albánie

Berat, Albania

Květen

Květnové počasí v Albánii je velmi příjemné. Zima skončila a velká horka ještě nepřišla. Je to tedy skvělá doba na poznávání jak albánské přírody, tak historických památek.

Červenec

Milovníci vysokých teplot musí určitě navštívit neobjevené albánské pláže, kde je stále méně turistů, než kdekoliv jinde v Evropě. Podívejte se do letoviska Drač s krásným historickým centrem nebo do oblíbeného přístavního města Saranda.

Září

Podzimní měsíce jsou pro cestování po Albánii ideální. Horko je pryč a příroda hraje všemi barvami. Počasí je sice příjemné, připravte se ale také na chladnější večery.

Zažijte Albánii autenticky...

Apollonia

Za starověkými památkami se vydejte do Apollonie. Toto antické město bylo založeno již v 6. století př. n. l. řeckými osadníky. Dnes jde o největší archeologické naleziště v Albánii se silnými ilyrskými prvky, které vás uchvátí zachovalou agorou, antickým divadlem, knihovnou, Odeonem a chrámem bohyně Diany.

Berat

Město tisíce oken, jak se Beratu přezdívá, určitě nesmíte při své návštěvě Albánie vynechat. Město je staré skoro 2500 let a zaujme svou typickou balkánskou architekturou, krásnými výhledy i množstvím kostelů. Jeho krása vynikne zejména z promenády, kde se rádi setkávají místní. Určitě stojí za to vyjít až k pevnosti nad městem, kde se vám naskytnou úchvatné výhledy do okolí.

Albánská kuchyně

Albánská kuchyně si zakládá na čerstvosti surovin. Hodně se tedy konzumuje zelenina v podobně salátů, sezónní ovoce, ryby a mořské plody. Jako jinde na Balkáně si Albánci oblíbili také grilované maso. Tradičním albánským jídlem je tavë kosi. Jedná se o jehněčí nebo skopové maso zapečené s rýží a jogurtovou omáčkou. Mezi další typická jídla patří polévka pacë koke, smažené masové kuličky qofte či plněné pečivo byrek. Milovníci sladkého musí vyzkoušet cukrovinku lokum. Za ochutnání stojí i lehce alkoholický nápoj boza z kvašené pšenice či kukuřice.

Přečtěte si o Albánii na našem blogu

Albánie, zapomenutý kout Evropy

Albánie má tak nádhernou přírodu, že je až s podivem, jak dlouho jí trvalo dostat se na seznamy cestovních kanceláří. Důležité však je, že se na ně konečně dostala a…

Univerzitní město Oxford

Oxford – nejslavnější univerzita světa

8 panovníků, 47 držitelů Nobelovy ceny, 56 premiéru a prezidentů, 12 svatých, 89 arcibiskupů, 18 kardinálů, jeden vzdoropapež, nespočet věhlasných spisovatelů a vědců. Pokud jste si přečetli nadpis, určitě je…

10 důvodů proč na dovolenou do Toskánska

Už jste poznali půvab Toskánska? Od Alp, přes nejnižší vinařská údolí Chianti, až po teplé moře, Toskánsko je plné krás, které paradoxně jen málo našinců navštívilo. Vydejte se do kolébky…

Co o nás řekli naši klienti?

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Celkově jsme se zájezdem velmi spokojené. Stala se z něj taková dámská jízda 🙂 Opravdu jsme se velmi nasmáli a zájezd si užili. Průvodkyně Magda má příjemný, profesionální, empatický přístup, který je opravdu třeba ocenit.

Martina Krejčiříková

Hodonín

Za kouzlem vánoční Paříže
s Cestomilkou Magdou

„Zájezd byl na jedničku, i přesto že byly demonstrace tak jsme je nepocítili, jen skrze dopravu, ale to nikdo z nás neovlivnil. Naše průvodkyně Magda byla skvělá, lepší průvodkyni jsme nemohly dostat, zaslouží si pořádnou odměnu. Byla naprosto skvělá, ukázala nám celou Paříž i něco navíc. Dokázala na za každé situace vyřešit přesun z jednoho místa na druhé. Užila jsem si to na 100%. Jsem ráda že jsem si vybrala vaši CK, další dovolení bude jedině od Vás.“

Eva Gajdůšková

Biskupice

To nejkrásnější z Albánie
s Cestomilkou Ivanou

„Mým úkolem bylo zorganizovat zaměstnaneckou dovolenou do Albánie. S našimi poměrně konkrétními požadavky – cesta letecky, ale zároveň program poznávací, v termínu, který nekoliduje s pracovními záležitostmi a samozřejmě navštívit některá konkrétní místa země – se v podstatě žádná cestovní kancelář nedokázala popasovat.

Michaela Šafárová za Arcibiskupství pražské

Za kouzlem vánočního Říma
s Cestomilkou Ivankou

Na doporučení kamarádky, která s Cestomily absolvovala Paříž, jsem se rozhodli vyzkoušet vánoční Řím. A určitě nelitujeme! Nejenom, že jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli (a co běžně nabízejí velké CK), ale nespornou výhodou je cestování v malé skupině.

Hana, Iva a Otomar Gottsteinovi

Písek