+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Vyjádření cestovní kanceláře Cestomilové

Vážení Cestovatelé,
 
stále častěji nás kontaktujete s dotazy ohledně aktuální situace a rušení či přesouvání zájezdů. Rádi bychom Vás poprosili o trpělivost. Současná situace je zcela mimořádná a ani Vy ani my jsme se s něčím podobným v novodobé historii nesetkali. Tato situace nemá v právu jednoznačné řešení. Dle stanoviska právníků není zřejmé, zda jsme povinni Vám podle zákona vrátit plnou cenu zájezdu nebo zda náklady na neuskutečněný zájezd máte nést částečně také Vy jako zákazník. 

 

Z důvodů, které nemůžeme ovlivnit nám vznikly náklady za nevyužité služby, které nám naši dodavatelé (hotely, letecké společnosti) odmítají kompenzovat a zpravidla připouští pouze změnu termínu. 

 

Abychom předešli táhlým a drahým soudním sporům, hledáme kompromisní - smírné řešení celé situace. To vidíme v přesunu na pozdější termín nebo ve vystavení poukazu na zájezd, který budete moci v budoucnu využít. 
 
Jelikož zatím není jasné, jak se bude celá situace okolo koronaviru vyvíjet a vzhledem k velkému množství přesunů prosíme tímto ještě jednou o trpělivost. Přednostně řešíme zájezdy na jaro 2020. Samozřejmě budeme postupně kontaktovat všechny naše věrné Cestovatele.

 

Velice děkujeme za pochopení.

 

Cestování zdar, koronaviru zmar!

Váš tým Cestomilů