+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Velká cesta jihozápadní Indií

ZA EXOTIKOU | S PRŮVODCEM

Ujeďte sychravému podzimu za sluncem! Projedete 5 indických států, seznámíte se s ajurvédou a jógou, ochuntáte indickou kuchyni, proniknete do panenské přírody a odpočinete si na nádherných plážích oblasti Goa.

Novinka Velká cesta jihozápadní Indií

 

 

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

Bohužel aktuálně není u tohoto zájezdu žádný dostupný termín.
Vyberte si prosím z nabídky dalších zájezdů…
…nebo vyzkoušejte Dovolenou na míru

 

Zájezd lze připravit také jako individuální zájezd ve Vámi vybraném termínu!

 

  Obrázek

  Proč se vydat do Indie se mnou? Protože vím ...

   

  • kam za ochutnávkou pravé indické kuchyně
  • kde se seznámíte s ajurvédskou medicínou
  • proč si zacvičit jógu s indickými učiteli
  • které chrámy rozličných náboženství navštívit
  • kudy vstoupit na chvíli do panenské přírody

      

    

   1 den

   Odlet do Bombaje

   Setkání naší malé skupinky na letišti, v ranních hodinách společný odlet z PrahyVídně. V Bombaji přistaneme před půlnocí místního času.

   Obrázek

    


   2 den

   Přelet do státu Goa, město Calangute, odpočinek na pláži, západ slunce

   Brzy ráno se krátkým místním letem přemístíme do státu Goa a z letiště odjedeme do severogoiského Calangute, městečka slavného především pro své dlouhé pláže.  Po náročné cestě budete mít možnost odpočívat a relaxovat na pláži.

    

   Odpoledne se projdeme po ulicích (společně s posvátnými krávami) a den zakončíme pozorováním západu slunce z pevnosti Aguada Fort, která se řadí mezi nejzachovalejší portugalské památky ve státě Goa. Od zdejšího majáku se nám naskytnou opravdu nádherné výhledy.

   Obrázek

    


   3 den

   Město Morjim, odpočinek na pláži, masáž

   Dopoledne se přesuneme na sever do Morjimu, města, kde se zastavil čas. Milovníci flóry, ptáků a psů si zde jistě přijdou na své. Ubytujeme se blízko pláže. Dlouhé, téměř liduprázdné pláže, jsou ideální k odpočinku nebo dlouhé relaxační procházce.

    

   V Morjimu žije jeden velice moudrý muž, který zájemcům odhalí tajemství správné masáže, tedy takové, která napravuje nejen tělo, nýbrž i duši. Za uklidňujících zvuků moře se necháme ukolébat k spánku raději o něco dříve než obvykle,  protože ráno nás čeká časný a náročný program.

    

   Obrázek

    


   4 den

   Vesnička Colem, vodopád Dudhsagar, farma, Velha Goa, bazilika Bom Jesus

   V brzkých ranních hodinách se vydáme na expedici po státě Goa. Dojedeme do typické indické vesničky Colem, odkud budeme pokračovat v džípech k vodopádu Dudhsagar, který dle místní mytologie hrál klíčovou roli při vzniku státu Goa. Určitě si nesmíme zapomenout fotoaparáty, plavky a něco malého na zub pro opičky.

    

   Poté se vydáme na kořennou farmu, kde poobědváme, poškádlíme své chuťové pohárky místní pálenkou Feni a prohlédneme si dech beroucí flóru.

    

   Cestou zpět navštívíme jeden z mála hinduistických chrámů v křesťanské Goa a výlet zakončíme zastávkou ve čtvrti Velha Goa (stará Goa, památka UNESCO), někdejší metropoli státu, a prohlídkou největší asijské katedrály Se a křesťanské baziliky Bom Jesus s hrobkou Františka Xaverského.

   Obrázek

    

    


   5 den

   Arambol, pláž Shiroda Beach, trh v Arpoře

   Někteří možná ocení další odpočinkový den na pláži. Pro ty ostatní se nabízí výlet do Arambolu, centra příslušníků hnutí hippies. Vydáme se také za nedaleké hranice do státu Maháraštra na proslulou pláž Shiroda Beach. A cestou určitě navštívíme několik hinduistických chrámů. (Výlet je možné absolvovat taxíkem či na pronajatých motorkách. Poté se vrátíme zpět do Morjimu).

    

   Kdo bude mít chuť, může se vydat na večerní nákupy na trh v nedaleké Arpoře.  Koná se zde toho času také festival, během kterého uslyšíte hudbu všech možných žánrů.

   Obrázek

    

    


   6 den

   Město Tivim, projížďka indickou železnicí, pláž Palolem Beach, ubytování v chatkách

   Po snídani se taxíkem přesuneme do patnáct kilometrů vzdáleného městečka Tivim, kde nás čeká první osobní setkání s legendární indickou železniční dopravou. Projedeme téměř celým státem Goa až do Cancony. Odtud se dopravíme na slavnou pláž Palolem Beach, romantické místo s chatkami na dlouhých písečných plážích.

    

   Ubytování bude v tradičních chatičkách a celé odpoledne budete moci věnovat koupání a odpočinku.

    

   Obrázek

   7 den

   Pláž Agonda Beach, Cola Beach, Kakolem Beach, pevnost Cabo de Rama

   Dopoledne si zapůjčíme motorku, tuk tuk nebo taxík (každý dle své chuti) a vyrazíme za koupáním na turistickou pláž Agonda Beach, panensky nádhernou Cola Beach, případně na roztomile malou a osamělou pláž Kakolem Beach s pevností Cabo de Rama  a s dech beroucími výhledy.

    

    

   Obrázek

    


   8 den

   Ostrovy Monkey Island, Butterfly Island, případně Yoga Camp

   Přímo před pláží Palolem se nachází opuštěné ostrovy Monkey Island a Butterfly Island, přičemž na první z nich se při odlivu dostaneme suchou nohou a na druhý nás za drobný peníz rád odveze místní převozník, případně si můžeme zapůjčit kajak a zajet si tam sami.

    

   Koho více zajímá seberozvoj, pak má možnost navštívit Yoga Camp, dát si lekci nebo dvě, případně se nechat profesionálně namasírovat, pomalovat hennou nebo se přihlásit na několikahodinový kuchařský workshop. Dámy jistě ocení místní nabídku šatů, šátků, šperků a koření.

    

   Obrázek

   9 den

   Vesnice Canacona, cesta vlakem do Udupi, chrám Šrí Krišna Elephant Temple

   Ráno se ještě můžeme vykoupat v moři, jelikož po několik následujících dnů tuto možnost mít nebudeme. Případně se nabízí možnost návštěvy 1,5 km vzdálené vesničky Canacona a vychutnání si místní atmosféry.

    

   V brzkém odpoledni se přesuneme na vlakové nádraží a vyrazíme na téměř pětihodinovou jízdu dálkovým vlakem do města Udupi ve státě Karnataka. Nutno podotknout, že cesta bude plná živých obrazů, vjemů a měnící se krajiny. Večer přijedeme do Udupi, města poutníků, které proslavila mimo jiné i velmi specifická kuchyně a lékařská fakulta, na kterou se sjíždí studenti z celé Indie.  Udupi je zároveň jedno z nejposvátnějších višnuistických center v jižní Indii.

    

   Poté co se ubytujeme, navštívíme známý hinduistický chrám Šrí Krišna Elephant Temple. Při troše štěstí spatříme i tradičně nazdobeného slona.

    

   Obrázek

    


   10 den

   Stát Kerala, město Kottayam, ajurvédská klinika

   V brzkých ranních hodinách nastoupíme na mezistátní vlak a absolvujeme dlouhou, desetihodinovou jízdu skrz úchvatnou indickou přírodu do města Kottayam ve státě Kerala

    

   V pozdním odpoledni mohou zájemci  navštívit pár kilometrů vzdálenou ajurvédskou kliniku

    

    

   Obrázek

    


   11 den

   Říční kanály Kerala Backwaters, předměstí Allepey

   Dopoledne se dopravíme k řece a absolvujeme několikahodinovou jízdu po spletitých sítích říčních kanálů Kerala Backwaters, kde se blíže seznámíme s vesnickým životem v nejhustěji osídlením indickém státu.  Cestou můžeme pozorovat vodní ptáky a spoustu rozmanitých druhů leknínů.

    

   Vylodíme se na předměstí Allepey, kterému se často přezdívá Benátky Východu, kvůli hustotě vodních kanálů. Prohlédneme si město a poté se znovu po kanálech vypravíme zpět. A kdo bude chtít, může navštívit další z ajurvédských klinik.

    

   Obrázek

   12 den

   Varkala, chrám Varkala Temple, ajurvédská klinika, západ slunce

   Ráno  se projedeme vlakem do Varkaly, která je oblíbeným poutním místem obyvatel státu Kérala. Po ubytování navštívíme dominantu města, Janardana Swami Temple, budhistický chrám, známý také jako Varkala Temple.

    

   Ti, kteří v předchozí dny ještě nenavštívili některou z proslulých keralských ajurvédských klinik, anebo budou stát o bližší seznámení, dostanou šanci i zde. Navíc je ve městě několik proslulých ajurvédských lékáren, kde si budeme moci zakoupit nejrůznější kosmetické a zdraví a duši prospěšné produkty.

    

   Zdatní plavci budou mít poté možnost vyzvat k souboji místní několikametrové vlny. Z vysokých útesů si na závěr dne užijeme romantický západ slunce.

    

   Obrázek

   13 den

   Posvátný kopec Sivagiri Hill, město Kanya Kumari

   Po snídani vyjdeme na čtyři kilometry vzdálený posvátný kopec, Sivagiri Hill, na jehož vrcholku se poutníkům dostává osvícení. Po návratu si dopřejeme chvíli volna na koupání, masáž či procházku ve městě, po pláži či útesech.

    

   Odpoledne přejedeme vlakem do posvátného poutního a nejjižnějšího města Indie, Kanya Kumari, ve státě Tamil Nadu. Právě zde se stýká Bengálský záliv s Indickým oceánem a Arabským mořem. Cestou uvidíme nádhernou přírodu a osady, ve kterých se zastavil čas. Po příjezdu a ubytování se projdeme večerním městem.

    

   Obrázek

   14 den

   Město Kanya Kumari, Ghandího památník, ostrov Vivekananda Rock Memorial

   Po snídani se vydáme na ranní procházku městem Kanya Kumari, navštívíme Ghandího památník, chudinskou čtvrť a tržiště, kde budeme mít možnost nakoupit ovoce, suvenýry nebo si nechat od některého z osvícených mužů vyčíst osud z ruky.

    

   Odpoledne zajedeme na posvátný ostrov Vivekananda Rock Memorial a navštívíme chrámy. Kanyakumari (v překladu Panna Neposkvrněná) je posvátným poutním místem a také nádherným příkladem mezilidské tolerance, protože tu nalezneme chrámy všech pěti v Indii se vyskytujících náboženství (hinduismus, budhismus, křesťanství, islám, síkismus).

    

   Obrázek

    


   15 den

   Indická příroda, liduprázdné pláže

   Dnešní den zasvětíme seznamování s indickou přírodou v rámci celodenního výletu. Mikrobus nás odveze na liduprázdné pláže, navštívíme také několik chrámů, podíváme se na solnou plantáž a do hor. Bude toho tolik k vidění, že si budeme muset vybrat, co je pro nás prioritní.

    

   Obrázek

   16 den

   Město Thiruvandipuram, návštěva chrámů, ZOO, muzeí

   V ranních hodinách odjedeme vlakem do hlavního keralského města Thiruvandipuram, známého spíše pod zkráceným názvem Trivandrum. Ubytujeme se v hotelu a odpoledne strávíme dle svých chutí. Nabízí se návštěva chrámů, ZOO, muzeí, či jen tak nasávání velkoměstské atmosféry.

   Obrázek

    


   17 den

   Bombaj, nákupy suvenýrů, záverečná večeře

   Odlet do Bombaje, ubytování, individuální prohlídka města, či odpočinek před letem, nákupy těžších suvenýrů. Na cestu zpět je možné mít 23 kg zavazadlo.

   Obrázek

    


   18 den

   Návrat domů

   Vstaneme velmi časně, dojedeme na letiště a odtamtud zpět do snad nepříliš mrazivé Evropy.

   Obrázek

    

    

    

    

    

    

   SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

    

   Co už máte v ceně zájezdu?

   • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
   • přelet z Bombaje do jižní Indie a zpět
   • příruční zavazadlo do 8 kg
   • odbavované zavazadlo do 15 kg (na zpáteční cestu 25 kg)
   • 16 x ubytování v hotelech, chatkách, penzionech
   • 15 x snídaně v hotelu
   • transfery, taxíky, loď, vlaky
   • cesta lodí na posvátný ostrov
   • českého průvodce po celou dobu poznávacího okruhu
   • dopravu během celého poznávacího okruhu
   • pohonné hmoty
   • mapy a plánky
   • 100% pojištění proti úpadku CK

    

    

    Co cena neobsahuje?

    • cestovní pojištění
    • příplatek za jednolůžkový pokoj
    • obědy a večeře
    • fakultativní výlety (projížďka na motorce nebo tuk tukem, apod.), 3000 Kč
    • okruh státem Goa (60 USD)
    • vízum do Indie (cca 2000 Kč na osobu)

     

    Kde budete ubytovaní?

    • ubytování v penzionech, chatkách, hotelech 2* - 3* typu
    • s vlastním sociálním zařízením
    • ubytování poskytuje základní komfort a čistotu

     

    Jak to bude s jídlem?

    • snídaně v hotelu (15x v ceně zájezdu)
    • oběd během programu
    • večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu 

     Důležité informace k zájezdu: 

      

     • základní doporučené očkování: virová hepatitida A+B, břišní tyfus, tetanus (nejrizikovější jsou z hlediska výskytu malárie venkovské oblasti jižní a střední Indie. V horských oblastech nad 2500 m.n.m. celoročně a v suchém období v pobřežních turistických destinacích a ve velkých městech není užívání antimalarik nutné)
     • doporučené zavazadlo: krosna
     • doporučená obuv: treková a sandály
     • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šusťákovka, jinak samé letní věci
     • dále: černé brýle, pokrývka hlavy, repelent, doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty

      

     Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

      

     • pojištění A30 - Svět (75 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

      

     • pojištění B60 - Svět (100 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 60.000 Kč/os

      

     • pojištění C90 - Svět (130 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 90.000 Kč/os

      

      

     Cestovní zavazadla

      

     • Zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o maximální hmotnosti do 8 kg

      

     • Zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 15 kg 

      

     Cestovní doklady

      

     Občané ČR (kromě držitelů diplomatických pasů ČR) potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Podrobnější informace naleznete zde.

      


     Důležité informace

     Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

      

     Povinné smluvní údaje

     Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

      


      

      Co o nás řekli naši klienti?

      

     Obrázek

     Azurové pobřeží a koupání v moři, letecky z Prahy s Cestomilkou Milčou

      

     " Dovolená proběhla perfektně, vše bylo v pořádku a dovolenou jsme si nesmírně užili :-D ve Francii jsme byli poprvé a opravdu nás mile překvapila, určitě jsme tam nebyli naposledy :-) Spolupráce s Vámi byla na jedničku, pomohli jste nám zprostředkovat svatební cestu podle naších představ :-)"                                                   Szlaurovi, Návsí  

     více ohlasů ze zájezdů

     SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU