+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

To nejlepší z Irska, letecky z Prahy

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Objevte krásu zeleného Irska. Okouzlí Vás malebná příroda venkova i rušný Dublin. Zažijete atmosféru pravých irských hospod, ochutnáte voňavou irskou kávu a zatančíte si v rytmu tanců Celtic Steps.

NOVINKA To nejlepší z Irska, letecky z Prahy

  

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

17.8. - 22.8.2021 (6 dní)
úterýneděle
letecky (Praha) snídaně Hotel 3* 27 490 Kč
Obrázek

Proč do Irska se mnou? Protože vím ...

 

 • kam zamířit do tradiční irské hospůdky
 • kde najít nejstarší megalit v Irsku
 • který národní park navštívit
 • kde si užít večer plný irských tanců

 

 

      

  1den

  Přílet do Dublinu, přejezd na hotel, společná večeře

  Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do Dublinu, hlavního města Irska. Poté přejedeme transferem na hotel a ubytujeme se.

   

  Na společnou večeři se vydáme do některé z tradičních irských hospůdek a ochutnáme oblíbené speciality. Určitě doporučujeme irish stew (dlouze dušené jehněčí maso na kořenové zelenině) nebo colcannon (zapečené brambory s kapustou, mrkví a smetanou).

  Obrázek

   

   


  2den

  Národní park Wicklow Mountains, klášter Glendalough, hradní komplex Rock of Cashel

  Po snídani se přesuneme do národního parku Wicklow Mountains.  Hluboká údolí vytvořená ledovcem se skrývají ve stínu strmých vrcholů a vše působí magickým dojmem.  V hrabství Wicklow navštívíme jeden z nejvýznamnějších raně křesťanských klášterní komplexů umístěný v údolí mezi dvěma jezery. Klášter Glendalough byl založený již v 6 stol. n. l. a do dnešních dnů se zachovala již jen kamenná věž a kamenné domy. 

   

  Po odpočinku a lehkém občerstvení na nás bude čekat legendární hradní komplex na skalnatém kopci, Rock of Cashel. Původně šlo o hradiště a sídlo králů, později o klášter a sídlo arcibiskupů. Nejstarší částí hradu je Kruhová věž, nejcennější je pak Cormacova kaple vystavěná a vyzdobená v románském stylu.

   

  V podvečer se přesuneme na ubytování.

  Obrázek

   


  3 den

  Vesnice Adare, Národní park Killarney, šlechtické sídlo Muckross House, projížďka lodí po jezeře Lough Lane, návštěva tradiční irské hospůdky

  Po vydatné snídaní zamíříme do nejkrásnější vesnice Irska, Adare. Malebné jsou hlavně chaloupky s doškovými střechami, které si i po staletích zachovaly svůj původní ráz.

   

  Následně přejedeme do Národního parku Killarney v jihozápadním cípu Irska. Národní park oplývá jedněmi z nejkrásnějších jezerních a horských scenérií v zemi a jeho srdce tvoří rozlehlé šlechtické sídlo Muckross House. Vydáme se na procházku krásnými zahradami plnými rododendronů a azalek, kterou zakončíme u samotného panského sídla, viktoriánské napodobeniny alžbětinského sídla.

   

  Podél jezera Lough Lane dojedeme až ke středověkému hradu Ross Castle a za krásného počasí si vychutnáme romantickou projížďku lodí.

   

  K večeru se ubytujeme na hotelu a kdo bude mít chuť, může navštívit některou z řady místních hospůdek s tradiční irskou hudbou. 

  Obrázek

   


  4 den

  Cesta po okruhu Ring of Kerry - skanzen Kerry Bog Village, městečko Cahersiveen, letovisko Waterwille, koupání v oceánu, vesnice Sneem, Národní park Kilarney a vyhlídka Ladies View, představení Celtic Steps 

  Po snídani nás čeká okruh Ring of Kerry. Jde o 179 km dlouhou cestu kolem poloostrova Iveragh s nádhernými panoramatickými výhledy na podmanivou horskou a pobřežní scenerií. Během putování touto nejodlehlejší oblastí západní Evropy uvidíme skalnatá pobřeží, hluboké lesy, malebné vesnice, rozlehlá zelená údolí i divoký Atlantický oceán.

   

  První zastávkou bude Kerry Bog Village. Skanzen vesničky, kde se blíže seznámíme s původním životem Irů. V některé z místních kaváren rovněž ochutnáme pravou irskou kávu. Dále nás čeká městečko Cahersiveen, rodiště významného irského politického vůdce Daniela O' Connnella.

   

  Krátký odpočinek si dopřejeme v přímořském letovisku Waterwille na pobřeží Atlantského oceánu. V některé z restaurací si vychutnáme lehký oběd a otužilci se mohou vykoupat. 

   

  Odpoledne si prohlédneme nejbarevnější vesnici Irska, Sneem, kterou několikrát navštívil i francouzský prezident Charles de Gaulle. Nasajeme její specifickou atmosféru a poté nás bude čekat překrásný výhled na Carrauntoohil, nejvyšší horu Irska.

   

  V Národním parku Kilarney se zastavíme na vyhlídce Ladies View a užijeme si pohled na okouzlující horská jezera v údolí.

   

  V podvečer se vrátíme zpět do hotelu a kdo bude mít ještě sílu, může vyrazit na představení Celtic steps. Jde o velkolepou přehlídku irské tradiční hudby a tance.

  Obrázek

   

   


  5 den

  Útesy Cliffs of Moher, Národní park Burren, vesnice Kilfenora, dolmen Poulnabrone

  Po snídani přeplujeme trajektem přes široké ústí řeky Shannon do hrabství Clare a navštívíme známé útesy Cliffs of Moher, které se tyčí více jak 200 metrů nad Atlantským oceánem.

   

  Naše další cesta povede Národním parkem Burren přes rozlehlou náhorní plošinu ze šedého vápence a břidlice až k vesničce Kilfenora s typickými keltskými kříži a katedrálou v románsko gotickém stylu. Obec je proslulá také hluboce zakořeněnou tradiční lidovou hudbou. 

   

  Poslední zastávkou dne bude nejznámější portálový dolmen Poulnabrone, který je nejstarší megalitickou památkou v Irsku.

   

  K večeru se ubytujeme a zajdeme si na společnou večeři. 

  Obrázek

   

   

   


  6 den

  Prohlídka Dublinu - Trinity College, katedrála sv. Patrika, socha Molly Mallone, hlavní ulice O´Conell Street, čtvrť Temple Bar, odlet zpět do ČR

  Po snídani se vrátíme zpět do Dublinu a den věnujeme návštěvě nejvýznamnějších památek irského hlavního města. Uvidíme majestátní budovu univerzity Trinity College, katedrálu sv. Patrika z 12. století nebo sochu Molly Mallone. Závěrem našeho putování po Irsku se projdeme po rušné a tepající hlavní ulici města, O'Conell Street.

   

  Ve chvíli osobního volna se můžete vydat na nákupy nebo zamířit do čtvrti Temple Bar s typickými irskými hospůdkami a živou hudbou.

   

  Odlet z Dublinu do Prahy dle letového řádu.

  Obrázek

   

   

  SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

   

  Co už máte v ceně zájezdu?


  • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
  • 5x ubytování ve 3* hotelu
  • 5x snídaně
  • transfer během celého programu
  • PHM, parkovné, dálniční poplatky
  • služby průvodce
  • zavazadlo příruční dle podmínek letecké společnosti
  • 100% pojištění záruky proti úpadku CK

   

  Kde budete ubytovaní?


  • hotel 3* s vlastním sociálním zařízením
  • na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

  Co cena neobsahuje?


  • vstupné do památek
  • cestovní pojištění
  • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 2000 Kč
  • doporučené kapesné, cca 300 EUR

   

   

   

  Jak to bude s jídlem?


  • snídaně kontinentální
  • obědy a večeře během programu

   

   

  Vstupné do památek, muzeí a atrakcí


  Vstupenky je možné objednat u naší cestovní kanceláře nebo přímo při vstupu do památky.

  Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

   

  Skanzen - dospělý 6,5 EUR; student a senior nad 65 let 5,45 EUR; dítě 4,5 EUR

  Rock of Cashel - dospělý 8 EUR; senior nad 65 let 6 EUR; dítě a student 4 EUR

  Projížďka lodí po jezeře Lough Leane - dospělý 12 EUR; senior nad 65 let 10 EUR, dítě do 12 let 6 EUR

  Představení Celtic Steps - dospělý 30 EUR; dítě do 16 let 20 EUR

  Útesy Cliffs of Moher - dospělý 10 EUR; senior nad 65 let a student 9 EUR (rezervujte předem u CK)

  Katedrála sv. Patrika - dospělý 8 EUR; dítě a student do 16 let 7 EUR

   

    

    

   Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu


    

   • pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

    

   • pojištění B30 - Evropa  (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

    

    

    

    

   Cestovní zavazadla


    

   • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

    

   • zavazadlo za příplatek 2 000 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 

    

    

   Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

   obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

    

    

   Cestovní doklady


   Občané České republiky mohou v rámci Schengenského prostoru cestovat na platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

    


   Důležité informace

   Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

    

   Povinné smluvní údaje

   Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

    


    

    Co o nás řekli naši klienti?

    

   Obrázek

   Na skok do Londýna, letecky z Prahy s Cestomilkou Dádou

    

   "Vážení Cestomilové, děkujeme vám za zájezd do Londýna, který jste nám poskytli v podobě krásných zážitků po dobu tří dnů s delegátkou Dádou a jejími velice zajímavými výklady o historii a životě tohoto města. Nic krásnějšího jsme si nemohli přát, bylo to skvělé!"                                                                                                 Balák Josef, Praha

   více ohlasů ze zájezdů