+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

To nejkrásnější z Madeiry, letecky

S PRŮVODCEM | 3* HOTEL

Vydejte se s námi poznat krásy a chutě kouzelné a stále rozkvetlé Madeiry. Ostrov uprostřed Atlantiku nabízí divokou přírodu, bohatou historii, vynikající gastronomii i lahodné víno.

NOVINKA To nejkrásnější z Madeiry, letecky

    

SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

 

15.10. - 22.10.2021 (8 dní)
pátekpátek
letecky (Praha) snídaně Hotel 3* 27 901 Kč
Obrázek

Proč na Madeiru se mnou? Protože vím ...

 

 • kam za lahodným madeirským vínem
 • kde jsou nejkrásnější přírodní bazény
 • jak vypadá správný místní poncha bar
 • kde najdeme nádhernou přírodu

 

      

  1den

  Přílet na Madeiru do Funchalu, vyhlídka Ponta do Garajau, místní kuchyně

  Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do hlavního města Madeiry, Funchalu. Přejezd soukromým transferem na hotel a ubytování.

   

  Program bude následovat dle letového řádu. Pokud nám vyjde čas, zastavíme se na vyhlídce Ponta do Garajau. Na útesu zde majestátně stojí socha Ježíše a hledí na oceán. Je jen o pár let starší než ta, kterou mají v Brazílii.

   

  Na večeři se vydáme do některé z místních restaurací na ochutnávku toho nejlepšího, co madeirská kuchyně nabízí. Co si dát mořské plody, hlubinnou rybu espada s banánem nebo hovězí špíz espetada?

  Obrázek

   

   


  2den

  Město Funchal - park Svaté Kateřiny, Františkánský klášter, ochutnávka madeirského vína, katedrála Sé, výrobna madeirské krajky, tržnice Mercado dos Lavradores, Staré město, poutní místo Monte, tropická zahrada, projížďka v proutěných saních

  Po snídani nás čeká prohlídka hlavního města Madeiry, Funchalu. Projdeme se parkem Svaté Kateřiny se sochou Kryštofa Kolumba, který z vyhlídky nad městem hlídá připlouvající lodě.  Po hlavní třídě Avenida Arriaga sejdeme do centra města, k budově bývalého Františkánského kláštera. Dnes jsou v jeho prostorách vinné sklepy a sídlí zde jeden z nejznámějších výrobců madeirského vína. Během prohlídky se dozvíme o výrobě vína, typech vín a samozřejmě ochutnáme. Další naší zastávkou bude katedrále Sé. Milovníky architektury určitě zaujmou dřevěné vyřezané stropy. Projdeme po rušné nákupní ulici Fernão Ornelas, kde navštívíme výrobnu madeirské ručně vyšívané krajky. Naše chuťové pohárky poškádlíme v tržnici Mercado dos Lavradores, která je plná tropického ovoce, zeleniny a květin. 

   

  Na oběd si zajdeme do Starého města Santa Maria a v jedné z mnoha hospůdek si dáme společný oběd. Doporučujeme steaky z tuňáka.

   

  Odpoledne vyjedeme lanovkou na poutní místo Monte a během jízdy si prohlédneme Funchal z výšky. Navštívíme tropické zahrady, kde na ploše 70.000 m2 najdeme sbírku rostlin z celého světa. Nahlédneme také do kostelíka Nossa Senhora do Monte, kde je pochován Karel I., poslední rakouský císař a český král. Závěrem naší prohlídky Funchalu se svezeme v proutěných saních. Místní tomu říkají tobogán. Proutěný koš klouže dolů do města přímo po silnici. Trasa je dlouhá dva kilometry a řídit budou zkušení pánové v bílých košilích a slaměných kloboucích.

   

  Obrázek

   


  3 den

  Útes Cabo Girão, sedlo Encumeada, údolí Ribeira Brava, levády, náhorní plošina Paúl da Serra, vavřínový les Fanal, přírodní bazény v Porto Moniz, městečko São Vicente

  Po snídani se vydáme na výlet za přírodní krásou Madeiry. Zamíříme k nejvyššímu útesu Cabo Girão s prosklenou vyhlídkou ve výšce 580 metrů a po klikaté silnici vyjedeme do horského sedla Encumeada (1000 m.n.m.). Cestou si užijeme krásné vyhlídky na hory a hluboké údolí Ribeira Brava. Seznámíme se také s důmyslným zavlažovacím systémem levád, který svádí vodu do měst a vesnic a jejich síť tvoří více jak 2 000 kilometrů kanálů. Přes několik starých, ručně tesaných tunelů projedeme na náhorní plošinu Paúl da Serra s volně se pasoucími kravami a jedním z nejkrásnějších míst na ostrově, vavřínovým lesem Fanal.

   

  Poté vyrazíme do města Porto Moniz a kdo bude mít chuť, může se vykoupat v přírodních bazénech vzniklých sopečnou činností. Podél severního pobřeží s vyhlídkami na vodopády se budeme vracet zpět do Funchalu. Cestou se ještě zastavíme na pozdní oběd v městečku São Vicente a ochutnáme některou z místních specialit. Pokud nám zůstane chvíli čas, ochutnáme ještě rumový koktejl jménem poncha

  Obrázek

   


  4 den

  Údolí Jeptišek, vyhlídka Pico dos Barcelos, vyhlídka Eira do Serrado, vesnice Câmara de Lobos, vinařství Henriques, přírodní  bazény Doca do Cavacas, folklorní večer

  Po snídani se vydáme do Curral das Freiras, tedy Údolí Jeptišek, které se skrývá jen pár kilometrů od Funchalu. Cestou se zastavíme na vyhlídce Pico dos Barcelos, odkud je krásně vidět na celé město a pak už budeme úzkými serpentinami stoupat podél strmých stěn okolních kopců. Z výhledů se nám bude tajit dech! Dostaneme se na vyhlídku Eira do Serrado (1 095 m.n.m.), ze které za příznivého počasí uvidíme nádhernou přírodní scenérii a malou vesničku schovanou na dně údolí. Místo je známé i lahodným jídlem a pitím. Díky množství kaštanovníků stojí za ochutnávku kaštanový likér, kaštanový chléb nebo sladké košíčky queijadas.

   

  Nejhlubší údolí na ostrově se táhne z vnitrozemí směrem k pobřeží, k rybářské vesnici Câmara de Lobos. Tam budeme směřovat i my. Čeká nás komentovaná prohlídka vyhlášeného vinařství Henriques & Henriques a degustace vín. Poté se projdeme rybářskou vesnicí, navštívíme jednu z nejstarších kaplí na ostrově, vychutnáme si pohled na zátoku plnou barevných rybářských člunů a nakonec zavítáme do jednoho z místních barů na koktejl jménem Nikita.

   

  Za pěkného počasí lze strávit odpoledne koupáním v jedněch z nejpěknějších bazénů Doca do Cavacas. Bazény jsou přírodní a šplouchá do nich slaná voda oceánu. 


  Na večeři se vrátíme do kopců nad Câmara de Lobos, kde se pěstuje víno a dělají se ty nejlepší hovězí špízy. Čeká nás folklórní večer plný hudby a tance, při kterém se bude podávat espetada a další regionální dobroty.

  Obrázek

   

   


  5 den

  Volný den, koupání, pozorování delfínů a velryb

  Tento den bude odpočinkový. Můžeme ho využít na procházku po Funchalu nebo návštěvu některé ze slavných zahrad. Nezklamou nás ani muzea a další památky. Čas se dá příjemně strávit také koupáním. Ve čtvrti Lido je na výběr hned několik veřejných koupališť s přístupem jak do bazénů se slanou i sladkou vodou, tak do moře. Případně můžete dojít po promenádě až na velkou pláž Praia Formosa. Ta je kamenitá, místy s černým sopečným pískem. 


  Kdo bude mít chuť, může odpoledne vyplout na otevřené moře na pozorování delfínů a velryb. Vody v okolí Madeiry jsou velmi bohaté a v průběhu roku je možné vidět až 28 různých druhů kytovců. Během 2 - 3 hodin plavby se dozvíme řadu zajímavostí z úst zkušeného mořského biologa a také pár vtipných historek kapitána lodi. Naskytne se nám rovněž zajímavý pohled na Madeiru z paluby lodi.

  Obrázek

   


  6 den

  Terreiro de Luta, hora Pico Arieiro, osada Ribeiro Frio, prales Laurisilva, leváda, vyhlídka Balcões, tradiční oběd, Santana, městečko Porto da Cruz, palírna rumu

  Po snídani se vydáme do hor. Zastavíme se na Terreiro de Luta u velkého památníku a přes Poiso vyjedeme na třetí nejvyšší horu ostrova, Pico Arieiro (1818 m.n.m.). Samotná cesta nahoru bude velkým zážitkem s krásnými výhledy na špičaté vrcholky okolních hor. Poté sjedeme do osady Ribeiro Frio, kde si prohlédneme sádky na pstruhy a ucítíme vůni třetihorního pralesa Laurisilva (UNESCO), který pokrývá velkou část Madeiry. Absolvujeme rovněž krátkou procházku po levádě, která nás dovede až na kouzelnou vyhlídku Balcões. Cestou ochutnáme aperitiv v podobě pravé domácí třtinové pálenky.

   

  Oběd si užijeme jako praví Madeiřané. Podávat se bude rajčatová polévka se sázeným vejcem, chlebová placka bolo do caco a místní hamburger prego.

   

  Odpoledne zamíříme do Santany a prohlédneme si typické domky se slaměnou střechou. Nevynecháme ani vyhlídku na Orlí skálu, která se tyčí nad městečkem Porto da Cruz. Na závěr dne navštívíme palírnu třtinového rumu. Ochutnávka nás samozřejmě nemine.

   

  Zpět do Funchalu se vrátíme přes východní špici Madeiry - Ponta de São Lourenço, která je oproti zbytku ostrova hodně suchá a vyprahlá. 

  Obrázek

   


  7 den

  Městečko Madalena do Mar, banánová plantáž, město Calheta, továrna na zpracování cukrové třtiny, pekárna, vesnice Paúl do Mar, koupání

  Po snídani se podíváme na jihozápadní pobřeží Madeiry. Tato oblast je zcela autentická a mnoho turistů zde nepotkáme. Naší první zastávkou bude městečko Madalena do Mar s banánovou plantáží. Terasovitá políčka plná banánovníků šplhají vysoko do strání. Ve vedlejším městě Calheta navštívíme továrnu na zpracování cukrové třtiny. Ve vrchním patře továrny se ukrývá pekárna, kde se pečou jedny z nejlepších medových koláčů na ostrově. 

   

  Poté se vydáme dál na západ. Na této straně ostrova jde všechno trošku pomaleji. Bosýma nohama se projdeme po chodnících, které jsou vytvořené z toho, co se nachází v madeirské přírodě. Pod našimi chodidly ucítíme lávové kameny, vavřín, eukalyptus, šišky, bahno, vodu z levády apod. Zavítáme také do malé rybářské vesnice Paúl do Mar. Projedeme starou cestou skrz tunely a vychutnáme si pohledy na vysoké útesy a azurově modrou vodu oceánu. Vykoupeme se na místní pláži a za zvuku hudby si odpočineme při skleničce vyhlášeného mojita.

  Obrázek

   

   


  8 den

  Rozloučení s Madeirou, návrat domů

  Po snídani se rozloučíme s Madeirou. V případě časových možností je možné nakoupit suvenýry ve městě nebo si užít koupání a relaxaci u vody.

   

  Poté nás již čeká transfer na letiště a návrat zpět do Prahy.

  Obrázek

   

  SKUPINA 8 - 15 OSOB  |  PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE  |  ZACÍLENO NA ZÁŽITKY  |  100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

   

  Co už máte v ceně zájezdu?

  • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
  • 7x ubytování ve 3* hotelu
  • 7x snídaně
  • transfer na plánované výlety
  • služby průvodce 
  • zavazadlo příruční dle podmínek letecké společnosti
  • 100% pojištění záruky proti úpadku CK

   

  Kde budete ubytovaní?

  • hotel 3* s vlastním sociálním zařízením
  • na hotelu jsou k dispozici ručníky

  Co cena neobsahuje?

  • cestovní pojištění
  • vstupné do památek, cca 50 EUR
  • folklorní večer, cca 18 EUR
  • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
  • doporučené kapesné, cca 350 EUR

   

   

   

  Jak to bude s jídlem?

  • snídaně kontinentální
  • obědy a večeře během programu (okolo 15 EUR/ osoba)

   


  Vstupné do památek, muzeí a atrakcí

  Vstupenky je možné objednat u naší cestovní kanceláře nebo přímo při vstupu do památky.

  Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

   

  Degustace madeirských vín s prohlídkou sklepů - 9,50 EUR

  Lanovka Funchal-Monte - 11 EUR

  Tropická zahrada ve Funchalu -  12,50 EUR

  Jízda v proutěných saních - 15 EUR

  Bazény Porto Moniz - 1,50 EUR

  Folklórní večeře - cca 18 EUR

  Chodníky bosých nohou - 1 EUR

   


    Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

     

    • pojištění A30 - svět (75 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

     

    • pojištění B60 - svět  (100 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 60.000 Kč/os

     

     

     

    Cestovní zavazadla

     

    • zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

     

    • zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 

     

     

    Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás

    obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

     

     

    Cestovní doklady

    Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

     


    Důležité informace

    Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

     

    Povinné smluvní údaje

    Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy). 

     


     

     Co o nás řekli naši klienti?

     

    Obrázek

    Na skok do Londýna, letecky z Prahy s Cestomilkou Dádou

     

    "Vážení Cestomilové, děkujeme vám za zájezd do Londýna, který jste nám poskytli v podobě krásných zážitků po dobu tří dnů s delegátkou Dádou a jejími velice zajímavými výklady o historii a životě tohoto města. Nic krásnějšího jsme si nemohli přát, bylo to skvělé!"                                                                                                 Balák Josef, Praha

    více ohlasů ze zájezdů