+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Réunion a Mauricius

EXOTICKÁ DOVOLENÁ | S PRŮVODCEM

Poznejte tropický ráj v srdci Indického oceánu, objevte činnou sopku a rozeklané štíty, seznamte se s kreolskou kulturou a užijte si tyrkysové laguny a písečné pláže.

NOVINKA Réunion a Mauricius

 

 

25.4. - 8.5.2018 (-351 dny)
čtvrtekúterý
letecky (Praha) snídaně 2-lůžkové pokoje s příslušnstvím 66 444 Kč
1.8. - 14.8.2019 (14 dní)
čtvrtekstředa
letecky (Praha) snídaně 2-lůžkové pokoje s příslušnstvím 67 008 Kč
  Obrázek

  Proč na Réunion a Mauricius?

   

  • poznáte tropický ráj v srdci Indického oceánu
  • objevíte činnou sopku a rozeklané štíty 
  • seznámíte se s kreolskou rozmanitostí
  • osvěžíte se v jiskřivých vodopádech
  • užijete si tyrkysové laguny a písečné pláže

       Pořadatel zájezdu: CK Adventura

    

   POPIS

   Maskarény – souostroví v Indickém oceánu – se mohou právem považovat za ráj na zemi. Dva největší výčnělky obrovitých podmořských vulkánů jsou ostrovy Réunion a Mauricius. První milovaný pro svou ohromující divokost a přírodní skvosty, druhý ceněný díky neuvěřitelné kulturní rozmanitosti a čarokrásným plážím. Nahlédněte s námi pod pokličku geologického a botanického kotle na druhé straně Země. Vydejte se s námi do země hrdých kreolů, kteří se nikdy zcela nepodvolili koloniální nadvládě. Poznejte, jak chutná mix všech velkých kultur Indického oceánu – ať už na talíři nebo ve svatostáncích velkých náboženství stojících dodnes vedle sebe v poklidném míru. To vše za zvuků ségy a kreolské hudby maloya, která vás nenechá sedět v klidu. Abyste si mohli volné dny v ráji vychutnat přesně podle svého gusta, rozdělili jsme poznání těchto dvou ostrovních rájů na dvě části – základní réunionskou a volitelnou mauricijskou. Důmyslně volené ubytování pak nabízí svobodu volby té správné míry aktivity, poznání, odpočinku a koupání.

    

   1 den

   Cesta na ostrov Réunion

   Setkání s průvodcem na letišti a odlet směr ostrov Réunion. 

    

   2 den

   Přílet na ostrov, ubytování

   Po příletu přesun na východní pobřeží, ubytování, seznámení s okolím.

    

   3 den

   Hora Piton de la Fournaise, vulkanické jeskyně 

   Piton de la Fournaise (2632 m) - měsíční krajina jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa; pěší výlet ke kráterům Dolomieu a Bory; vulkanická jeskyně Chapelle de Rosemont; návštěva unikátního interaktivního muzea geologie Maison du Volcan v Bourg-Mourat.

    

   4 den

   Severovýchod Réunionu

   Zelená kaldera Salazie s nekonečnými vodopády; pěší výlet k vodopádům Trou de Fer; prohlídka rumové destilerie u St. Pierre s možností ochutnávky.

    

   5 den

   Jih Réunionu

   Návštěva multikulturního městečka St-Pierre: chrámy, tržiště i etnické čtvrti; osvěžení u vodopádů de la Grande Gallet; přejezd jižních partií ostrova s kulinářskými zastávkami u producentů rumu, koření a dalších místních pochoutek; přejezd „lávové silnice“ na svazích dominanty ostrova - činné sopky Piton de la Fournaise.

    

   6 den

   Odpočinek na plážích 

   Pohodové St-Gilles - odpočinek na idylických plážích s četnými korálovými útesy; možnost návštěvy botanické zahrady, mořského akvária, záchranné stanice mořských želv nebo vyhlídková plavba lodí s proskleným dnem.

    

   7 den

   Střed ostrova Réunion

   Ukrytý střed ostrova - pověstná klikatá horská silnice východními svahy Réunionu; Cilaos - centrum milovníků dobrodružství; krásný výhled na nejvyšší horu ostrova Piton de Neige (3069 m); pěší výlet na vyhlídku Roche Merveilleuse.

    

   8 den

   Odpočinek na plážích

   Odpočinkový den - lenošení a šnorchlování na místních plážích; pro zájemce zajištění vyhlídkového letu helikoptérou nebo plavby plachetnicí azurovými vodami Indického oceánu.

    

   9 den

   Severovýchod ostrova Réunion

   Východ slunce na Le Maïdo s výhledy do závratných hloubek kráteru Mafate; neustále živé St-Paul a ochutnávky na místních trzích; poslední chvíle v hlavním městě ostrova St-Denis; koloniální a kreolská architektura, muzea, chrámy všech hlavních světových náboženství.

    

   10 den

   Východní část ostrova Mauricius

   Východ, centrum mauricijské kultury - rušné hlavní město Port-Louis s památkami z dob koloniální éry; pověstné muzeum poštovních známek (včetně proslaveného Modrého Mauricia), prohlídka vyhlášené botanické zahrady v Pamplemousses; procházka přístavem a návštěva tržiště.

    

   11 den

   Centrální výšiny ostrova Mauricius

   Bois Cheri - prohlídka továrny na zpracování čaje s ochutnávkou; Grand Bassin - posvátná hinduistická místa;  pěší procházka ke kráteru vyhaslé soupky Trou aux Cerfs; město Moka.

    

   12 den

   Jih ostrova Mauricius

   Národní park Black River se zachovalým původním pralesem a mnoha vyhlídkami a vodopády; monumentální vodopád Chamarel a unikátní vulkanická vyvřelina Sedm barev Země.

    

   13 den

   Návrat domů

   Návrat zpět do Prahy ve večerních hodinách nebo až 14. den.

    

    

   Cena zájezdu zahrnuje

   • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
   • doprava místními autobusy a pronajatými auty
   • 13x ubytování v hotelu
   • 13x snídaně
   • vstupy do národních parků
   • průvodce po celou dobu zájezdu
   • informační materiály
   • pojištění proti úpadku CK

    

   Strava

   • snídaně kontinentální (pečivo, máslo, marmeláda, teplý nápoj, džus)

    

   Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

    

   • pojištění A90 (130 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh a storna zájezdu do 90.000 Kč/os

    

   Klima

   • horké tropické klima s občasnými teplými dešti, ve vyšších polohách teploty nižší

    

   Pořadatel zájezdu: CK ADVENTURA

    

    

    


   Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. 

   Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů.