+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Rady na cestu do Paříže

Město nad Seinou, centrum umění, módy, kultury. Nabízí řadu nevšedních zážitků. Proleťte se nad ní vrtulníkem nebo vyhlídkovým balónem. Ponořte se do sbírek muzea Louvre, vychutnejte si romantickou večeři na lodi nebo výhled z vrcholu Eiffelovy věže. 

 


velká mapa

 

Kdy do Paříže

 • SRPEN – Pařížané mají prázdniny a jsou pryč. Paříž je v tomto měsíci jen pro turisty. Odradit může snad jen vyšší teplota.
 • ZÁŘÍPařížané se sice pomalu vracejí a místy kolabuje doprava, ale o to méně je v ulicích turistů a teplota je ideální na poznávání. 

 

 

 

"Paříž, to je pohyblivý svátek.  Ať se hnete kamkoliv, jde stále s Vámi." 

Ernest Hemingway

 

 

Zažijte Paříž autenticky ...

 

Výhled z mrakodrapu nebo z koše horkovzdušného balónu

Jeden z nejkrásnějších pohledů na Paříž je z výšky. A protože Paříž leží v tzv. Pařížské pánvi, není takových příležitostí mnoho. Turisty hojně navštěvovaný Montmartre nebo vrchol Eiffelovy věže Vám sice poskytne dech beroucí rozhled na střechy pařížských domů, musíte se o něj však dělit s dalšími zvědavci. Naším doporučením je proto střecha montparnasského mrakodrapu, který jako solitér stojí v centru Paříže. Je to zároveň místo, odkud je krásně vidět pařížská perla, Eiffelova věž. Vyhlídka je doplněná o restauraci, kavárnu a krytou vyhlídku s interaktivními obrazovkami a popisy památek.

 

Pokud přeje pěkné počasí a nefouká vítr, můžete si v parku André-Citroën vyzkoušet let horkovzdušným balónem. Jeden z největších balónů na světě je pěvně ukotven k zemi a jediný pohyb, který je mu umožněn, je kolmo do výšky 150 metrů. Přesto jde o skvělý zážitek. Balón navíc plní funkci identifikátoru kvality ovzduší, neboť mění svou barvu podle míry znečištění. 

 

 

Vůně francouzských parfémů značky Fragonard

Paříž je stejně jako celá Francie neodmyslitelně spojená s vůní parfémů. Tento módní doplněk řady žen a mužů má za cíl vyvolávat u svých nositelů různé pocity a touhy. My při své návštěvě Paříže zavítáme do slavné parfumerie Fragonard, která má svou centrálu na jihu Francie ve městě Grasse. Název získala tato firma po slavném rodáku, malíři Jean-Honoré Fragonardovi. V parfumerii se seznámíte s historií výroby parfémů, prohlédnete si sbírky flakónků a etiket a přičichneme k nejznámějším parfémům této značky. Pak už jen stačí zakoupit pár vzorků domů.

 

 

Pařížská kuchyně 

Pařížská kuchyně v sobě mísí vlivy všech francouzských regionů. V Paříži můžete ochutnat například savojské sýrové pokrmy jako fondue či raclette, alsaskou kuchyni se zelím a klobásami, nebo bretaňské palačinky ohromující počtem variací. Typickým pařížským pokrmem je vydatná cibulová polévka, v minulosti považována spíše za pokrm chudých vrstev. Dnes ji dostanete ve všech typech restaurací od těch nejlevnějších až po nejdražší. Nesmíme opomenout ani konfitované kachní stehno na pomerančích, u něhož gurmáni jistě ocení měkkou a křehkou konzistenci masa, vypečenou kůžičku a delikátní chuť, nebo kohouta na víně. 

 

A co si vlastně v Provence objednat k jídlu?

 

 • Soupe à l`oignon gratinée - Gratinovaná cibulová polévka
 • Médaillon de bloc de foie gras - Paštika z kachních jater
 • Chèvre rôti sur salade - Rozpečený kozí sýr na toastu a salátovém lůžku
 • Cuisse de canard confit - Konfitované kachní stehýnko
 • Gigot d`agneau rôtie à la fleur de thym - Jehněčí kýta na tymiánu
 • Saumon au champagne - Filet z lososa na šampaňské omáčce
 • Crème brûlée - Vychlazený smetanovo vaječný krém s karamelovou krustou
 • Coupe kolonel - Citrónový sorbet v ledově vychlazené vodce
 • Mousse au chocolat - Čokoládová pěna