+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Normandie a Bretaň, autobusem

S PRŮVODCEM | MOBILHOME

Objevte Normandii, kraj protkaný historií, kulturou, nádhernými přírodními scenériemi i gurmánskými zážitky a Bretaň s divokým pobřežím, středověkými městy a keltskými tradicemi.

Normandie a Bretaň, autobusem

   

Bohužel aktuálně není u tohoto zájezdu žádný dostupný termín.
Vyberte si prosím z nabídky dalších zájezdů…
…nebo vyzkoušejte Dovolenou na míru

  POŘADATEL ZÁJEZDU: CK NOMÁD

   

  1 den

  Odjezd z ČR do Francie

  Časně ráno odjezd přes Německo do západní Francie.


  2 den

  Město Vannes, Morbihanský záliv

  Ráno průjezd okolo města Le Mans proslulého automobilovými závody až do údolí Loiry a dále k jejímu ústí do Biskajského zálivu. Historická metropole Bretaně Vannes, ležící na severním okraji Morbihanského zálivu: mohutné hradby, park s nádhernými květinovými záhony, historické centrum s unikátní architekturou, plné křivolakých uliček a kamenných náměstí, Aramisovo sídlo i gotická katedrála sv. Petra ze 13. století, živé bary, restaurace a jachetní přístav. Divoké pobřeží Morbihanského zálivu, který spíše působí jako jezero s desítkami ostrovů a ostrůvků. Většina z nich je neobydlených, volitelně možnost výletu lodí na některý z nich.

  Obrázek

   


  3 den

  Carnac, Armorický park

  Centrum megalitické kultury Carnac, oblast, kterou nelze při návštěvě Bretaně opomenout. Jedná se o místo s největší koncentrací megalitických míst na světě. 2753 kamenných obelisků (menhirové řady, dolmeny) uspořádaných do tzv. alejí, výjimečné Musée de Prehistorie s jednou z nejbohatších prehistorických sbírek na světě. Přejezd do Armorického parku. Kopcovitý park s močály a vřesovišti, písečnými dunami a útesy se rozkládá na ploše více než 125 000 hektarů.

  Obrázek

   


  4 den

  Pointe du Raz, Pointe du Van, Pointe de Penhir

  Busem na rozeklané pobřeží a nejzápadnější bod Francie - Pointe du Raz: skála dramaticky vybíhající hluboko do moře, bičovaná neúnavnými větry, socha Panny Marie trosečníků, stojící na nejvyšším místě výběžku, výhled na ostrov Ile de Sein a maják La Vieille. Kolem Zátoky utonulých na mys Pointe du Van, kaplička sv. They i romantické výhledy na mořské pobřeží. Pobřežní žulové útesy na poloostrově Crozon, menhiry u Lost-Marc‘h a keltské oppidum. Pointe de Penhir - pozoruhodný mys se strmými útesy s úchvatnou scenérií - domov Asterixe, žulový pětiramenný kříž.

  Obrázek

   


  5 den

  Město Quimper, městečko Penmarch

  Přejezd do nejtypičtější části Bretaně s kamennými kalváriemi, místním folklórem a bretonštinou. „Duše Bretaně“ a její kulturní středisko Quimper: hrázděné domy a úzké uličky s kočičími hlavami, gotická katedrála St. Corentin ze 13. století s chrámovou lodí umístěnou neobvykle šikmo od kůru, nejstarší továrna fajáns - nádherná ručně malovaná keramika tradičně vyráběná od 17. století. Jízda na pobřeží Côte de Cornouaille. Starobylé rybářské městečko Penmarch s 65 m vysokým majákem Ekmühl nad Biskajským zálivem. Tronoen: kaple Notre Dame de Tronoen s nejstarší bretonskou kalvárií z 15. století. Kaple Panny Marie. Možnost koupání v Atlantiku.

  Obrázek

   


  6 den

  Přístav Saint-Malo, opatství Mont Saint-Michel

  Jízda na východ k ústí řeky Rance - první přílivové elektrárně na světě. Malebné historické město Saint-Malo: změť ulic s velkými kupeckými paláci a kapitánskými domy v opevněném Intra muros, rybářský přístav, hradby či katedrála Sv. Vincenta. Magický podvečerní Mont Saint Michel (UNESCO): klášter na přílivovém žulovém ostrůvku - úchvatný architektonický komplex dodnes obýván katolickými mnichy - štíhlé věže a masivní hradby opatství se dramaticky zvedají z moře, po Paříži nejnavštěvovanější místo Francie. Záliv u Mont St. Michel je proslulý největším rozdílem mezi přílivem a odlivem v Evropě.

  Obrázek

   


  7 den

  Pobřeží dne D, město Caen, lázně Étretat

  Cesta na Côte de Nacre - „pobřeží dne D“ (Omaha Beach a další místa bojů r. 1944), americký vojenský hřbitov podávající tiché a smutné svědectví o krutém boji, půlkruhový památník. Přejezd přes Caen a přístavní město Le Havre na Alabastrové pobřeží do přímořských lázní Étretat: proslulé bílé křídové útesy Falaise d‘Étretat na pobřeží La Manche, známá skalní jehla a romantické oblázkové pláže. Cesta autobusem přes Německo domů.

  Obrázek

   


  8 den

  Příjezd do ČR

  Příjezd v ranních – dopoledních hodinách do nástupních míst.


  Co už máte v ceně zájezdu?

  • dopravu do Francie klimatizovaným autobusem s WC
  • 5 x ubytování v mobilhomech (se dvěma oddělenými ložnicemi)
  • průvodce
  • 5x polopenze (polní kuchyně)
  • zdravotní pojištění

  Co není v ceně zájezdu?

  • vstupné do památek
  • povlečení vlastní
  • závěrečný úklid

   


  Cestovní pojištění a pojištění storna

   

  • pojištění A30 (55 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

   

  • pojištění B (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh a storna zájezdu do 12.000 Kč/os

   


  Důležité informace

   

  Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím se termínem rostou.