+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Lyžařská oblast Valfréjus

důležité informace

 

  • moderní lyžařské středisko
  • pro rodiny s dětmi
  • freeride a speedriding
  • 70 km lyžařských sjezdovek
  • 12 lanovek a vleků
  • 1550 - 2723 m.n.m.
  • 1 snowpark

 

 

Obrázek

typická alpská atmosféra

Velmi moderně zařízený lyžařský resort se rozprostírá na stinném úbočí nad údolím Maurienne nedaleko italských hranic. Užijete si zde typickou alpskou atmosféru dokreslenou malebnými dřevěnými horskými chatami. Většina sjezdovek se nachází nad 2 000 m.n.m. což zaručuje dobré lyžařské podmínky po celou sezonu jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře.

 

Nejnižší zalesněná část areálu je tvořena hlavně lehčími až středně těžkými sjezdovkami, druhou část pak představuje bezlesý kotel pod vrcholem Punta Bagna s náročnějšími tratěmi.  Po odvrácené straně hory směrem k průsmyku Frejus si užijete ještě čtyři modré a červenou sjezdovku.

 

romantika i rodinná dovolená

Malé středisko zbudované asi před 6 lety je ideální pro romantické pobyty a rodiny s dětmi. 

 

Téměř 10 kilomentrů dlouhá modrá sjezdovka Combe s úchvatnými výhledy na okolní horské masivy je opravdovým zážitkem.

Úžasné freeridové trasy vedoucí z vrcholu oblasti Punta Bagna ve výši 2.737 m n. m. a dvě černé sjezdovky Souches a Bois brûlé pro zkušené lyžaře jsou třešničkou na dortu tohoto střediska

 

Pro děti i pro dospělé k dispozici sáňkařská dráha Bob Park s klopenými zatáčkami a tunely. Děti mohou trávit čas i v dětském parku, sněhovém hradu a základy lyžování si osvojí na cvičné sjezdovce pro nejmenší.

 

nelyžařské aktivity

Pokud Vás lyžování omrzí, můžete se vydat na výlet na sněžnicích. Za zmínění stojí i nedozírné skialpinistické možnosti v širokém okolí střediska položeného pod masivem Thabor. V nabídce skiresortu upoutá také unikátní adrenalinová zábava speedriding, tedy kombinace lyžování a paraglidingu nebo 100 metrů v závěsu na laně ve výšce 70 metrů (atrakce Tyrolienne).

         

Možnost dokoupení skipasu na oblast Eski-mo (Aussois, La Norma, Val Cenis a Bonneval-sur-Arc), tedy na celkem 300 km sjezdových tratí v nadmořské výšce 1.300 až 3.000 m n. m.