+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Jak vypadá zájezd s Cestomily

Udělejte si představu o tom, jak probíhá zájezd s Cestomily :) Provedeme Vám každým dnem, ukážeme Vám místa, která navštívíte a prožijete řadu neopakovatelných momentů jako piknik v zahradách Versailles, výhled z nejvyššího patra mrakodrapu, ochutnávku tradiční kuchyně, posezení v malebné kavárničce a mnoho dalšího.

 

POČET OSOB NA ZÁJEZDU:  6 -14 osob

 

Obrázek

 za vinobraním do paříže z ostravy

Vydejte se s průvodcem do Paříže na oslavu vinobraní na Montmartru, užijte si slavnostní atmosféru, ochutnejte regionální vína a speciality a na závěr zažijte skvělý ohňostroj. Prohlídka Paříže bude příjemným zpestřením.

 

Termín:        8. 10. - 11. 10. 2015 (4 dny)

Doprava:      letecky z Ostravy

Ubytování:   3* hotel Mirific v Paříži

Strava:          snídaně

Průvodce:    Cestomilka Věrka

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 den

CESTA DO PAŘÍŽE, Lucemburské zahrady, Latinská čtvrť, katedrála Notre-Dame, umělecký montmartre

V opravdu brzkých ranních hodinách se na letišti v Ostravě setkala šestičlenná skupinka s Cestomilkou Věrkou. Již od první chvíle bylo jasné, že zájezd bude provázet skvělá a přátelská atmosféra. Po příletu do Paříže čekal na skupinu minibus, který je převezl na hotel. Po uložení zavazadel v hotelové úschovně se všichni vydali na levý břeh řeky Seiny. V Lucemburských zahradách si dopřáli posezení u kávy, v Latinské čtvrti zhlédli univerzitu Sorbonnu a pozůstatky starých římských lázní. Energii načerpali v naší oblíbené restauraci u tradiční cibulačky, konfitované kachny a skleničky vína. 

 

Odpoledne zamířili ke gotické katedrále Notre-Dame a Justičnímu paláci a na závěr dne si užili chuť pravého šampaňského při projížďce lodí po Seině. Tento den se jednoznačně povedl!

Obrázek

 

Obrázek
2 den

bazilika Saint-Denis, bulvár Champs- Elysées, muzeum Louvre, vinobraní na Montmartru

Po snídani zamířila skupina k bazilice Saint-Denis, jedné z nejkrásnějších pařížských staveb.  Nedaleko odtud se v tu dobu konal právě typický francouzský trh. Všichni se tedy obtěžkali voňavými sýry, sušenými salámy a dalšími delikatesami a vydali se na slavný bulvár Champs-Elysées mezi značky Gucci, Lacoste a Dior.  Cestomilka Věrka provedla skupinu kolem Vítězného oblouku, přes největší pařížské náměstí La Concorde  až k Tuilerijských zahradách. A protože bylo krásné počasí, dopřáli si lahodnou kávu ve zdejší kavárně. Celé pozdní odpoledne a večer pak strávili v bývalém královském paláci a světoznámém muzeu Louvre. A protože chození mezi sbírkami je opravdu náročné, čekala je již jen cesta na hotel a večerní sklenička vína:)

3 den

Eiffelova věž, Martova pole, Invalidovna, VINOBRANÍ NA MONTMARTRU

 

Po snídani se skupinka vydala k Eiffelově věži, nejslavnějšímu monumentu v Paříži. Její velikost a krása se jim představila z vyhlídky paláce Trocadéro. A protože bylo ten den jasno, z vrcholu Eiffelovy věže si užili nádherný pohled na celou Paříž. Po stopách Napoleona Bonaparta se vydali během procházky po Martových polích a okolo Vojenské akademie. V budově Invalidovny, kde dnes odpočívá Napoleonovo tělo ukryté v nádherném sarkofágu přímo pod zlatou kupolí chrámu, jim Cestomilka Věrka povyprávěla životní příběh tohoto slavného vojevůdce.

 

Na závěr dne se všichni vydali na oslavu vinobraní na Montmartre. Desítky stánků s francouzskými specialitami, nejlepšími francouzskými víny a na závěr slavnostní ohňostroj nad hlavami zúčastněných - nádhera!

Obrázek
Obrázek
4 den

 zámek a zahrady ve Versailles

Po snídani se skupinka vydala na cestu příměstským vlakem do nedaleké Versailles. Jejich první zastávkou byly samozřejmě místní trhy. Stánky plné čerstvého ovoce a zeleniny, uzenin, kachních paštik,  olivových tapenád, sýrů a dalších domácích produktů způsobily, že všechny přepadla chuť na něco opravdu lahodného. Nakoupili na trhu na piknik a poté si jej užili v zahradách zámku Versailles, jednom z nejkrásnějších královských komplexů na světě. Svůj život zde strávili nejvýznamnější panovníci Francie a i dnes na nás v interiérech zámku působí zvláštní atmosféra. Rozsáhlé versailleské zahrady se stovkami fontán jsou příjemným místem odpočinku. Za zvuku barokní hudby se někteří téměř dokonale vcítili do role panovníka a jeho dvořanů. Typická francouzská palačinkárna se ukázala jako správná volba pro závěrečnou večeři. Poté se všichni vrátili na hotel, přejeli objednaným minibusem na letiště a odletěli zpět do Ostravy.