+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Francouzská Polynésie, ostrovy ráje

EXOTICKÁ DOVOLENÁ | S PRŮVODCEM

Objevte ostrovy Bora Bora a Tahiti, užijte si krmení žraloků a mazlení s rejnoky, poznejte úchvatnou tropickou přírodu, navštívte džungli a ochutnejte tradiční polynéskou kuchyni.

NOVINKA Francouzská Polynésie, ostrovy ráje

  

26.3. - 11.4.2019 (17 dní)
úterýčtvrtek
letecky (Praha) snídaně Penzion 138 990 Kč
  Obrázek

  Proč se vydat do Polynésie?

   

  • užijete si krmení žraloků a mazlení s rejnoky
  • poznáte úchvatnou tropickou přírodu
  • navštívíte džungli
  • ochutnáte tradiční polynéskou kuchyni
  • proletíte se vrtulníkem na Bora Bora

   

  Pořadatel zájezdu: CK NOMÁD

   

  1 den

  Cesta na Tahiti, Papeete

  Let na západ nad Atlantikem, Amerikou a Pacifikem na Tahiti.

   

   

  2 den

  Papeete, Moorea

  Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty - Mooreu.

   

  3 den

  Ostrov Moorea

  Ostrov Moorea: bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány... Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. 

   

  4 den

  Ostrov Moorea

  Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

   

  5 den

   Ostrov Tahiti

  Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

   

  6 den

  Ostrov Huahine

  Huahine. „Zapomenutý“ ostrov mimo hlavní turistické koridory.

   

  7 den

  Ostrov Huahine

  Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech, krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere aj.

   

  8 den

  Ostrov Raiatea

  Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku (přes Rarotongu až např. na Nový Zéland) a na jehož náhorních plošinách roste vzácná endemická květina tiare apetahi.

   

  9 den

  Ostrov Raiatea

  Nejvýznamnější marae Polynésie - Taputapuatea. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova.

   

  10 den

  Ostrov Bora Bora

  Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Se zájemci výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. 

  11 den

  Ostrov Bora Bora

  Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. (Bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi. 

   

  12 den

  Ostrov Bora Bora

  Za příznivých okolností možnost plavby s místními rybáři na „miniaturu“ Bora Bory - asi 50 km vzdálený ostrov Maupiti s nádhernou lagunou, příjemnou písečnou pláží Tereia a překvapivě omezeným turistickým ruchem (cca 1500 Kč/os.) - nelze zaručit, záleží na štěstí a vytíženosti rybářů. 

   

  13 den

  Ostrov Bora Bora

  Možnost vyhlídkového letu nad Bora Borou ve vrtulníku (cca 4-5000 Kč/os.).

   

  14 den

  Ostrov Tahiti

  Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie - Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelníčky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce).

   

  15 den

  Atol Tetiaroa

  Celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3000 Kč/os., v ceně je návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích).

   

  16 den

  Návrat domů

  Návrat z Papeete domů 16. nebo 17. den (dle letového řádu).

   

  Cena zájezdu zahrnuje

  • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
  • doprava místními autobusy a pronajatými auty
  • okružní prohlídka Tahiti Nui
  • 3 dny pronájem kol na ostrovech Moorea, Bora Bora a Huahine
  • "Shark Tour" na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení)
  • permit do údolí Fautaua
  • ubytování a snídaně v bungalovech, penzionech, hotelech
  • český průvodce po celou dobu zájezdu + místní průvodci a řidiči (dle potřeby)
  • informační materiály
  • zdravotní pojištění
  • pojištění proti úpadku CK

   

  Doprava

  Letecká na Tahiti, přelety Tahiti - Huahine - Bora Bora - Raiatea - Tahiti včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a zpět na Tahiti. Transfery z a na letiště. Nájemní a veřejná po ostrovech (minivany, busy, trucky, taxi). 

   

  Po trase zájezdu se budeme pohybovat veřejnými i najatými dopravními prostředky. Mezi ostrovy loděmi a letadly, po nich autobusy a minibusy (le truck), které jsou nejčastějším a velmi příhodným způsobem přepravy po Tahiti a částečně i po Moorei. Jindy je nahradí nájemní doprava (auta, minivany), ale i kola. Na menších ostrovech je cyklistika ideálním způsobem poznávání a prožitku z krajiny. Cyklovýlety po Moorei jsou každý cca 25-35 km dlouhé (možné jsou i kratší verze). Při pomalém tempu jízdy s řadou zastávek jsou vhodné pro každého (obavy jsou zbytečné). 
  Pro ty kdo budou chtít využít pronájmu aut, budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz (i když na mnoha místech postačí český).

   

  Ubytování

  Penziony, tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, hotely - pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 29 900 Kč. Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora) za příplatek od 13 600 Kč na osobu (při obsazení bungalovu dvěma osobami). 

   

  Strava

  Součástí ubytování jsou snídaně.

   

  Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

   

   

  • pojištění A90 (130 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh a storna zájezdu do 90.000 Kč/os

   

   

  Klima

  V průběhu března končí vlhké a teplé "léto" a začíná suché a trochu chladnější "zimní" období, zatímco v průběhu listopadu je tomu naopak. Ve skutečnosti je však rozdíl v teplotách zanedbatelný, větší roli hraje množství srážek. Je třeba počítat s pravidelnými odpoledními tropickými bouřkami z tepla. Denní maxima se pohybují kolem 30 °C, noční minima kolem 22-25 °C. Odpolední horka navečer ochlazuje větřík hupe, který padá z hor dolů na pobřeží. Průměrný březnový (resp. listopadový) úhrn srážek v Papeete je 160 mm (resp. 170 mm). Vysoká vlhkost vzduchu a tropické teploty způsobují, že polynéské klima chvílemi může připomínat prádelnu.

   

  Důležité informace

  Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. 

  Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů.

   

  Pořadatel zájezdu: CK Nomád