+420 774 449 306    (Volejte Po-Pá 8-17 hod. )

Francouzská Polynésie, ostrovy ráje

EXOTICKÁ DOVOLENÁ | S PRŮVODCEM

Objevte ostrovy Bora Bora a Tahiti, užijte si krmení žraloků a mazlení s rejnoky, poznejte úchvatnou tropickou přírodu, navštívte džungli a ochutnejte tradiční polynéskou kuchyni.

NOVINKA Francouzská Polynésie, ostrovy ráje

  

26.3. - 11.4.2019 (17 dní)
úterýčtvrtek
letecky (Praha) snídaně Penzion 138 990 Kč
  Obrázek

  Proč se vydat do Polynésie?

   

  • užijete si krmení žraloků a mazlení s rejnoky
  • poznáte úchvatnou tropickou přírodu
  • navštívíte džungli
  • ochutnáte tradiční polynéskou kuchyni
  • proletíte se vrtulníkem na Bora Bora

   

  Pořadatel zájezdu: CK NOMÁD

   

  1 den

  Cesta na Tahiti, Papeete

  Let na západ nad Atlantikem, Amerikou a Pacifikem na Tahiti.

   

   

  2 den

  Papeete, Moorea

  Přílet do Papeete. Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty - Mooreu.

   

  3 den

  Ostrov Moorea

  Ostrov Moorea: bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky (životní zážitek!). Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány... Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. 

   

  4 den

  Ostrov Moorea

  Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.

   

  5 den

   Ostrov Tahiti

  Pěší výlet údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu: možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia: přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů, koupání na černých lávových plážích v okolí Papeete.

   

  6 den

  Ostrov Huahine

  Huahine. „Zapomenutý“ ostrov mimo hlavní turistické koridory.

   

  7 den

  Ostrov Huahine

  Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech, krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere aj.

   

  8 den

  Ostrov Raiatea

  Nejposvátnější ze všech polynéských ostrovů, z něhož se šířila polynéská kolonizace po celém jižním Pacifiku (přes Rarotongu až např. na Nový Zéland) a na jehož náhorních plošinách roste vzácná endemická květina tiare apetahi.

   

  9 den

  Ostrov Raiatea

  Nejvýznamnější marae Polynésie - Taputapuatea. Zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova.

   

  10 den

  Ostrov Bora Bora

  Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Se zájemci výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. 

  11 den

  Ostrov Bora Bora

  Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, neuvěřitelné barvy moře. (Bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi. 

   

  12 den

  Ostrov Bora Bora

  Za příznivých okolností možnost plavby s místními rybáři na „miniaturu“ Bora Bory - asi 50 km vzdálený ostrov Maupiti s nádhernou lagunou, příjemnou písečnou pláží Tereia a překvapivě omezeným turistickým ruchem (cca 1500 Kč/os.) - nelze zaručit, záleží na štěstí a vytíženosti rybářů. 

   

  13 den

  Ostrov Bora Bora

  Možnost vyhlídkového letu nad Bora Borou ve vrtulníku (cca 4-5000 Kč/os.).

   

  14 den

  Ostrov Tahiti

  Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui: tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie - Papeete: barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelníčky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce).

   

  15 den

  Atol Tetiaroa

  Celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda, který bezvýhradně splňuje představu o pravém polynéském ráji (cca 3000 Kč/os., v ceně je návštěva ptačího ostrova, polynéský oběd a občerstvení, možnost koupání a šnorchlování na soukromých plážích).

   

  16 den

  Návrat domů

  Návrat z Papeete domů 16. nebo 17. den (dle letového řádu).

   

  Cena zájezdu zahrnuje

  • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
  • doprava místními autobusy a pronajatými auty
  • okružní prohlídka Tahiti Nui
  • 3 dny pronájem kol na ostrovech Moorea, Bora Bora a Huahine
  • "Shark Tour" na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení)
  • permit do údolí Fautaua
  • ubytování a snídaně v bungalovech, penzionech, hotelech
  • český průvodce po celou dobu zájezdu + místní průvodci a řidiči (dle potřeby)
  • informační materiály
  • zdravotní pojištění
  • pojištění proti úpadku CK

   

  Doprava

  Letecká na Tahiti, přelety Tahiti - Huahine - Bora Bora - Raiatea - Tahiti včetně letištních tax a poplatků. Loď na Mooreu a zpět na Tahiti. Transfery z a na letiště. Nájemní a veřejná po ostrovech (minivany, busy, trucky, taxi). 

   

  Ubytování

  Penziony, tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, hotely - pokoje vždy 2-lůžkové s příslušenstvím, na všech ostrovech u moře. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 27 200 Kč. Možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci na Bora Bora)

   

  Strava

  Součástí ubytování jsou snídaně

   

  Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

   

   

  • pojištění A90 (130 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh a storna zájezdu do 90.000 Kč/os

   

   

  Klima

  Horké tropické klima s občasnými teplými dešti, vzduch 28 - 32 stupňů, voda 27 - 29 stupňů

   

  Důležité informace

  Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může změnit v závislosti na aktuálních okolnostech.  Absolvování programu s průvodcem není povinné. 

  Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů.

   

  Pořadatel zájezdu: CK Nomád